Menu

Další

UFC

Mauricio Rua - Paul Craig

Vítěz: Craig

konec

22.11.2020, 04:22 • UFC Apex, Las Vegas • Patrik Czepiec

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost a sledujte s námi i další zápasy na dnešní hlavní kartě UFC. (04:37:56)

Vítěz: Paul Craig (TKO)
Třebaže úvodní kolo přineslo znovu velmi vyrovnanou podívanou a Rua dokonce možná mírně vedl, v další rundě patřila aktivita i přes několik obdržených úderů Craigovi. Ten se znovu dvakrát úspěšně dostal k takedownu, využil neobratného úniku Shoguna, vlezl mu na záda a odtud zvládl po tvrdém ground and pound ukončit zápas. Pro osmatřicetiletého Brazilce je to teprve druhá prohra za posledních pět let a možná známka k ukončení kariéry. Craig už od loňského září připsal třetí vítězství a zůstává neporažený ve čtyřech utkáních v řadě.

03:36

Konec zápasu.

03:36

Je tu konec. Mauricio Rua se octl břichem natočený směrem k podlaze. navíc si zalehl vlastní ruce a dlouho nemohl bránit údery na hlavu. Pak už musel svou snahu zabalit, Craig rozpoutal šílenou salvu střel zejména pravou rukou a po několikerém upozornění ze strany Herba Deana přišlo TKO.

03:02

Nic překvapivého v oktagonu. Craig se opět uchyluje k boji na zemi, navíc soupeře drží na jeho zádech.

02:14

Submise byla poměrně blízko. Skot zachytil dva háčky, nepřidal ale více síly, aby svou techniku dotáhl. Rua tak pracoval dál a dostal se z kritického bodu znovu do postoje.

01:32

Craig opět nakoupil, záměrně se vůbec nebránil, pak ovšem sáhl po noze a chvíli bojoval o výhodnou pozici. Znovu se dostává na zem úspěšně.

01:14

Zatím se Shogun nedostává k delším kombinacím a pálí úspěšné jedničky. Craig chystá takedown a snaží se rovnováhu soupeře rozhodit kopy.

00:38

Tentokrát však nechal Craig ruce dole a Rua se trefil. Jeho levý hák dopadl rovnou na bradu, Skot ovšem stojí, jakoby se nechumelilo.

00:13

Craig nyní aplikuje podobné prošlapovačky na koleno, jakými byl známý Jon Jones. Pak přidává také tvrdý jab.

00:01

Začátek 2. kola

05:00

Konec 1. kola

04:55

První kolo zřejmě těsně zvládne Rua, ale znovu jde o extrémně vyrovnanou záležitost, tak jako tomu bylo v prvním utkání těchto borců.

04:23

Shogun má zablokovanou pravou nohu, Paul Craig je zkrátka na zemi mistr a nepříznivou pozici alespoň zremizoval. Rua se vůbec nedostává k úderům.

03:34

Přechod Mauricia do halfguardu, zápasníci si na zemi vyměnili výhodnější postavení. Zatím se jedná o velmi atraktivní utkání.

03:07

Pomalá reakce Shoguna na takedown a skotský zápasník získává další dominantní pozici.

02:17

Paul Craig zachytil dart choke, ale Rua je v oktagonu jubilejně počtyřicáté v kariéře. Jeho klid je ohromný, avšak možná se na zemi zavařil.

01:52

Rua s obrovským klidem odolává. Navíc unikl do postoje, přestože na cestě nakoupil nějaká ta kladívka.

01:21

Skot perfektně zachytil single leg a teď bude zkoušet rozpoutat ground and pound, případně hledat možnosti k submisi.

Mauricio Rua - Paul Craig

Vítěz: Craig

konec


Rozhodčí: Herb Dean