Menu

Další

UFC

Valentina Ševčenková - Jennifer Maiaová

Vítěz: Ševčenková

konec

22.11.2020, 06:11 • UFC Apex, Las Vegas • Patrik Czepiec

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost a sledujte s námi i poslední zápas na dnešní hlavní kartě UFC. (06:45:11)

Vítězka: Valentina Ševčenková (na body – jednomyslně)
Kurzy u tohoto zápasu rozhodně neodpovídaly realitě. Ševčenková si sice došla poměrně dominantním způsobem pro vítězství, ovšem dokázala na své cestě ztratit druhé kolo a také několikrát vstřebávat neubráněný takedown a hlavně zajímavé přechody do klinče. Brazilka si nakonec místo slávy odnáší spíše rozebraný obličej, ale mnohé fanoušky jistě překvapila. Maiaová vydržela všech pět kol a do poslední chvíle v nich chtěla rozhodnout. Sympatický výkon, nicméně pás po jednomyslném rozhodnutí bodových stále patří Ševčenkové.

05:00

Konec zápasu

04:45

Závěr taktéž vyznívá ve prospěch Ševčenkové. Otočka a pak přední zadní, to byla parádní známka dalšího úspěchu.

04:10

Brazilka ukazuje, že se s ní stále musí počítat. Frontkick zamířil na hlavu Ševčenkové, ale neměl takovou intenzitu, aby jí udělal čáru přes rozpočet.

03:36

Loket a po něm taktický ústup. Pohyb Ševčenkové skutečně pomáhá, stejně jako osvalené paže.

02:51

Ševčenková chytila druhý dech, v žádném z předchozích kol nerozdávala lepší kombinace. Teď ze zadní ruky div že nevypla Brazilku.

02:22

Zřejmě Maiaové teče krev z nosu. Možná je i zlomený. Každopádně Jennifer hrdě pokračuje ve své cestě a ještě bude mít šanci na ukončení.

01:45

Ano, Maiaové se sice daří držet dobrou pozici v klinči, ale údery přicházejí od Ševčenkové. Její kolena jsou nemilosrdná.

01:08

Otočka z produkce Valentiny odhodila Maiaovou na druhou stranu klece. Jenže vinou své zvýšené aktivity se Ševčenková dostala k pletivu, kde už znovu dominuje Brazilka.

00:41

Ševčenková skvěle přetočila pozici a poté se jí povedlo trefit loket z ústupu. Cítí, že by mohla tento zápas završit ještě před limitem.

00:07

Maiaová půjde přes mrtvoly, i v rohu dostala instrukce, aby zkusila zápas ukončit. Na své cestě nakoupila parádní jab, ale poté se znovu prosadila u pletiva.

00:01

Začátek 5. kola

05:00

Konec 4. kola

04:55

Dominantní výkon Ševčenkové, která se ani nehnala za nabízeným trianglem. Po výpadku ve druhé rundě je toto kolo potřebnou záchranou.

04:31

Šampiónka povede po čtyřech kolech 3:1, takže brazilská bojovnice bude muset jít po ukončení.

03:44

Valentina konečně přešla do lepší pozice dál od pletiva a na chvíli zachytila i záda. Maiaová je ale zkušenou zemařkou a daří se jí protočit se na lopatky.

03:09

Krátké údery z pravé ruky, to je všechno, čeho se nyní můžeme dočkat. Sudí ale bedlivě souboj sleduje a je připraven ho po dvou upozorněních postavit.

02:17

Až teď se Ševčenkové otevřel prostor na krátký úder na hlavu. Pozice bezprostředně u pletiva není ideální na ukončení zápasu, ale zápasnice z Kyrgyzstánu se snaží pracovat.

Valentina Ševčenková - Jennifer Maiaová

Vítěz: Ševčenková

konec


Rozhodčí: Herb Dean