Tipsport extraliga

BK Mladá Boleslav – HC Vítkovice Ridera

2:4

konec (0:2, 1:1, 1:1)

22.11.2020, 16:00 • ŠKOENERGO Aréna • 20. kolo • Vojtěch Drbohlav (@Vojta_Drbohlav)

Tipsport: 1.85 4.4 3.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nejlepší hráči zápasu v současnosti nejsou oceňováni. Aktéři utkání jsou tak již v kabinách. Z Mladé Boleslavi je to pro tentokrát vše, přeji dobrý večer. (18:20:36)
Od samého začátku zápasu dominovali ostravští hokejisté, kterým se povedly první dvě třetiny. V té závěrečné sice Bruslařský klub zabral a dokázal se dostat na dostřel jedné branky, nicméně Vítkovice své vítězství ubránily a v samotném závěru zpečetily trefou do prázdné mladoboleslavské branky.

59:45

59:45 Dominik LAKATOŠ - 2:4

59:45

Vítkovice právě vstřelily branku!
Puk se příhodně odrazil a přes celé kluziště doputoval do prázdné mladoboleslavské branky. Gól je připsán DOMINIKU LAKATOŠOVI. Ostrava si tak z Mladé Boleslavi odveze vítězství. Asistence: Jan Štencel.

59:42

Ševcova střela trefila protihráče.

59:29

Stránský zavezl puk do rohu, tam se o něj nechal připravit protihráčem. Je z toho icing Vítkovic.

59:01

Domácí vyhráli vhazování, na modré vystřelil Martin Ševc, puk však trefil plexisklo.

58:57

Miroslav Svoboda znovu přerušil hru, mužstva vystřídala.

58:45

Bruslaři hrají šest na pět, Jan Růžička je na střídačce.

58:29

Rastislav Dej zachytil puk na obranné čáře, zavezl jej ještě daleko od gólmana.

58:11

Oba týmy střídají, puk je znovu za brankou domácích.

57:48

Hostům se po dalším vhazování podařilo zavézt puk daleko od vlastní branky, Jan Růžička tak stále zůstává v bráně.

57:01

Čárový sudí ohlásil ofsajd. Je tedy znovu přerušená hra, Bruslaři si navíc již nemohou vybrat oddechový čas. Gólman v brance zůstává.

56:27

Po Flynnově střele skončil puk v ochranné síti, což znamenalo přerušení hry.

56:02

Mitchell Fillman na útočné modré nezachytil kotouč, Středočeši se pro něj musel vracet směrem k Janu Růžičkovi.

55:12

Z tohoto zápasu zbývá skutečně už jen několik minut, Mladé Boleslavi se zatím stále nedaří vyrovnat. Vítkovičtí si poměrně dobře hlídají pásmo a snaží se obsazovat klíčové Bruslaře.

55:10

54:43

Týmy vystřídaly a domácí se snaží ještě něco vymyslet. Jenže Oscar Flynn v mezikruží promáchl.

54:25

Na střelu však nedošlo, Vítkovičtí naopak po jedné z domácích přihrávek Martina Ševce i s pukem vyhnali s pásma.

54:11

Mário Lunter se zmocnil puku a přihrál Martinu Ševcovi.

53:51

V oslabení mají zatím většinu času puk na hokejkách hosté a Bruslaře nepouštějí do šancí.

53:32

Domácí se museli pro puk vracet za vlastního brankáře, a to hned dvakrát během několika málo sekund.

53:10

Přesilovka pro Mladou Boleslav. Dvouminutový trest za hákování obdržel Adam Polášek (VIT).

52:59

Hned po buly putoval kotouč opět přes všechny čáry na icing.

52:54

Opět zakázané uvolnění ze strany Mladé Boleslavi. Kapitán domácích Martin Ševc se mezitím rozohnil před vlastní střídačkou, následně pokračuje ve hře.

52:00

Jakubu Strnadovi se nepodařilo puk přímo před brankářem rychle zpracovat a vystřelit. Toho vítkovický hráč využil a zavezl kotouč pryč. Následuje icing Mladé Boleslavi.

51:33

Je tu další zakázané uvolnění z vítkovické strany.

51:23

Nahození až ze středního pásma brankáři Vítkovic nečinilo problém a přerušil hru. Třetí třetina už se blíží pomalu do svého závěru. 3:2 prozatím nadále vedou hráči Ostravy.

50:23

Puk do útočného pásma Vítkovic zavezl Jan Schleiss, ke střele se nicméně hosté nedopracovali.

50:05

Zakázané uvolnění na straně Vítkovic.

50:00

Mário Lunter chtěl přímo před brankářem podstrčit puk pod jeho betony, úspěšnější byl však Miroslav Svoboda.

49:31

Souboj o puk poblíž mantinelu zvládli lépe ostravští hokejisté, těm se této skutečnosti ale nepodařilo využít a posléze jim Středočeši odebrali puk.

49:01

Domácí po střídání rozehrávají zpoza vlastní branky. To se jim však nepovedlo, čárový rozhodčí jim odpískal icing.

46:59

V mezičase lze poznamenat, že v první části třetí třetiny má zatím jednoznačně více ze hry Mladá Boleslav. Měla několik gólových šancí a dokonce prakticky vyrovnala Vítkovice ve statistice střel na branku. Jejich aktuální skóre je 25:26.

46:59

Po delší době zasahoval i Jan Růžička. Po jeho přerušení vyhlásil hlasatel komerční přestávku.

46:29

Jakub Strnad vystřelil z pravého kruhu, Miroslav Svoboda vyrazil puk betonem. Domácí mají v posledních minutách velký tlak.

46:04

Ondřej Dlapa od modré čáry těsně minul. Hra pokračuje bez přerušení dál.

45:02

Série nepovedených přihrávek domácí již nadvakrát připravila o pásmo.

44:27

Po Klikorkově střele z levého kruhu přerušil Miroslav Svoboda hru. Jeden z Bruslařů si ještě sjížděl k přihrávce, možná případné dorážce, na to ale díky pohotovému brankářově zásahu nedošlo.

43:30

Na modré čáře se do puku pořádně opřel Martin Pláněk, Miroslav Svoboda jej vyrazil betonem.

42:50

Domácí měli znovu tlak, následně se však od brankoviště vzdálili. Posléze je odpískán ofsajd.

41:31

Středočeši znovu zahrozili u Svobody branky, ale Vítkovice brzy dostaly puk do pro ně bezpečného prostoru.

40:53

40:53 David ŠŤASTNÝ - 2:3

40:53

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Domácí nejprve nahodili puk do pásma, tam se jim podařilo dobře rozmístit kolem mezikruží. Nejprve vystřelil Mário Lunter, ale neúspěšně, a tak ještě odražený puk nasměroval na hokejku DAVIDA ŠŤASTNÉHO, který se již nemohl mýlit. Asistence: Mário Lunter.

40:01

Také ve druhé třetině měli více ze hry ostravští hokejisté, kteří nejprve hned v jejím úvodu navýšili vedení na 3:0, další góly již ale nepřidali. Domácím se z jednoho z brejků podařilo snížit na dvougólový rozdíl. Za několik minut bude utkání pokračovat svou poslední třetinou.
Další třetina začne přibližně v 17:44.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:28

Branka je zpět na svém místě, hraje se dál. Na vhazování byli o něco úspěšnější domácí, ti se však v pásmu neudrželi.

39:27

Znovu výborný Ondřej Najman, který je v tomto utkání na ledě viditelný. Domácí útočník se snažil z mezikruží překvapit Miroslava Svobodu, ale ten na puk dobře viděl a chytil ho. Brána následně skončila mimo své úchyty, na místo byl povolán ledař. Zhruba za dvě minuty bude hra znovu pokračovat.

38:42

O puk se bojovalo v rohu u boleslavské branky, úspěšnější byl tým z moravskoslezské metropole.

37:33

Před Miroslavem Svobodou nicméně nic nevymysleli a již po několika sekundách musel na druhé straně znovu zakročit Jan Růžička. Brankář přerušil hru.

37:09

Obě mužstva vystřídala, do útočného pásma se dostaly Vítkovice, ale po Polákově střele zachytili kotouč domácí, kteří obracejí hru.

36:52

Fillmanova střela od modré čáry do branky nezamířila, puk zůstává ve hře.

35:52

K brankáři si sjížděl Martin Dočekal, Jan Růžička ale včas puk chytil a přikryl jej. Vhazuje se po gólmanově levé ruce.

35:13

Puk jeden z vítkovických hráčů nasměroval do brankoviště, kde chtěl zakončit další hráč, ale to Ostravanům tentokrát nevyšlo. Hra plynula dál a posléze ji přerušil odpískaný ofsajd.

34:32

34:32 Oscar FLYNN - 1:3

34:32

Poprvé v zápase se prosadili hokejisté Bruslařského klubu. Z levého kruhu přehodil brankářovu hůl OSCAR FLYNN a snižuje na 1:3. Bez asistence.

34:16

Do mezikruží přijel i s pukem Maris Bičevskis a střelou zaměstnal Miroslava Svobodu. Ten se rozhodl přerušit hru.

33:34

Výborná střela ze strany hostů. Nicolas Werbik si do pravého puku sjel pohotově k puku a vystřelil, Jan Růžička dokázal přerušit hru. Následuje komerční přestávka.

33:24

Zakázané uvolnění na straně domácích. Bruslaři nemohou vystřídat.

33:04

32:54

Vítkovičtí vyhodili puk a domácím zbytek přesilovky nejde, to Ostrava zvládne.

32:20

Jäaskäläinen těsně před brankou zakončil mimo.

32:14

Hosté hrají ve čtyřech.

31:56

Jedna ze střel mířila mimo, domácí však nadále drží pásmo. Málo ale střílejí.

31:10

Přihrávku na modré útočné čáře kapitán Martin Ševc nezachytil, Bruslaři se tak připravili o útočné pásmo.

31:04

Za malou chvíli začíná klíčová přesilovka, hokejisté jsou už připraveni po levé ruce vítkovického gólmana.

31:04

Oddechový čas pro domácí.

31:04

Další faul. Domácí budou hrát 5 na 3. Za nedovolené bránění byl na dvě minuty vykázán Alexandre Mallet (VIT). Dvojnásobná přesilovka by měla trvat 70 sekund.

30:36

Martin Ševc na útočné modré přihrál soupeři, a tak si hosté najeli do pásma a Nicolas Werbik vystřelil na Jana Růžičku.

30:14

Trest je za držení, na dvě minuty odjel na lavici hříšníků Peter Trška (VIT).

30:01

Bruslařský klub má výhodu, Vítkovice budou poprvé v zápase vyloučeny.

29:45

Po jednom z přečíslení Bruslařů zasáhl Miroslav Svoboda a přerušil hru.

29:24

Pavel Kousal v útočném pásmu nahrál soupeři, Vítkovice se tak přesunuly do útočného pásma. Od modré čáry vystřelil přes stínící hráče Adam Polášek, puk však viděl Jan Růžička a zasáhl lapačkou. Na Poláškovi bylo následně znát zklamání, že mu tato šance nevyšla.

28:59

Karel Klikorka si najel mezi kruhy, odkud vystřelil. Miroslav Svoboda předvedl parádní zákrok lapačkou.

28:36

Blíží se polovina zápasu. I nadále má více ze hry Ostrava, jejíž hokejisté dokonce nebyli ještě ani jednou vyloučeni. Na střely Vítkovice vedou 21:10.

28:29

Hru přerušil ofsajd, po kterém následuje vhazování ve středním pásmu.

28:09

Hra se v posledních chvílích přelévá z jedné strany na druhou, k vidění nejsou žádné větší šance. Po vystřídání na obou stranách se Středočeši pokoušejí dostat do pásma.

27:31

Vyhlášena je komerční přestávka, po níž se bude vhazovat v útočném pásmu Bruslařského klubu.

26:55

Mladá Boleslav vyhodila puk na zakázané uvolnění.

26:30

Z levého kruhu vystřelil Oscar Flynn, trefil ale jen bránícího hráče.

26:10

Ondřej Najman u pravé tyče nezakončil přesně. Následně vystřelil Dlapa, ale nepřesně.

25:43

Bruslaři však tentokrát soupeře z jeho obranného pásma nepustili, puk je poblíž Miroslava Svobody.

25:26

Adama Zbořila v kruhu hosté ke střele nepustili. Obrali ho o puk a snaží se obrátit hru.

24:38

Vítkovičtí byli na buly úspěšnější, domácí se tak musejí opět bránit jejich náporu.

24:31

Brána skončila mimo svou pozici, na ledě tak úchyty opravuje ledař. Za moment se bude pokračovat.

24:23

Josef Mikyska vystřelil od pravého mantinelu přímo mezi útočící a bránící hráče, puk si však i přes nadějně vypadající situaci cestu za Růžičkova záda nenašel.

23:54

Po další střele a následné Malletově dorážce musel gólman domácích přerušit hru.

23:27

Ostravané se přesunuli před Jana Růžičku a po střele z levého kruhu, kterou vyprodukoval Alexandre Mallet, přerušil gólman domácích hru.

22:58

Další namazání přímo na hokejku soupeře. Jeden z mladoboleslavských soupeřů při přesunu do útočného pásma nahrál naprosto přesně protihráči.

21:54

Hosté vyslali puk na zakázané uvolnění.

21:35

Znovu je puk za boleslavskou brankou, Bruslaři se snaží proniknout před Miroslava Svobodu.

20:56

Střídání brankářů. Gašpera Krošelje nahradil Jan Růžička.

20:47

Domácí rozehrávají zpoza vlastní branky, dostali se do útoku a po jedné ze střel přerušil gólman hru.

20:17

20:17 Jan SCHLEISS - 0:3

20:17

Jak Ostravané do zápasu vstoupili, tak dobře začali i druhou třetinu Po rychlém přemístění se z mezikruží ke vzdálenější tyči trefil JAN SCHLEISS. Asistence: Jan Štencel.

20:01

První dějství patřilo jednoznačně Vítkovicím. Domácí často faulovali a většinu třetiny se bránili. Ostravané vstřelili zatím jen dvě branky, pohledem na počet střel a množství jejich šancí však mohli vést ještě větším rozdílem. Na střely hosté vedou 14:6.
Další třetina začne přibližně v 16:48.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:28

Po střele Davida Šťastného z pravého kruhu přerušil Miroslav Svoboda hru.

19:18

Třetina se dohrává v obranném pásmu hostů, ti se snaží soupeře napadat.

19:03

Vítkovice se skvěle ubránily a znovu obracejí hru.

18:41

Mladá Boleslav zpoza vlastní branky rozehrává.

18:05

Jan Stránský do pásma neprošel, na modré jej totiž parádním zákrokem obral o kotouč Robert Černý. Puku se tak znovu ujímají Vítkovičtí.

17:44

Dva boleslavští hráči nechali téměř projít až ke Krošeljovi Jana Schleisse, ten však v závěru díky snahám Bruslařů vystřelil nepřesně.

17:09

Od modré vystřelil jeden z domácích beků, kotouč však někdo tečoval mimo brankoviště.

16:33

Puk zamířil k Miroslavu Svobodovi, oba celky střídají, Ostrava začíná zpoza vlastní branky další útok.

16:19

Ridera má znovu tlak v pásmu, domácí se brání.

15:54

Krátce po buly Vítkovice vystřelily, puk však nezamířil na branku, Středočeši se však krátce poté osvobodili.

15:45

Poté co Vítkovice puk vyhodily, udělali toto i domácí, jenže s tím rozdílem, že nedovoleně. Je tak pískán icing.

15:20

Po delší době je v útočném pásmu znovu Mladá Boleslav, Vítkovice však dobře napadají rozehrávku hráčů v zelených dresech, ti se tak ke střele nedostali.

14:37

14:37 Adam POLÁŠEK - 0:2

14:37

To ale už neplatí. Hosté se rychle usadili v pásmu, od modré čáry vystřelil ADAM POLÁŠEK a zamířil tak přesně, že puk skončil přímo pod břevnem. Bez asistence.

14:20

Ani tato přesilovka Ostravě vůbec nejde, Vítkovice se nedostávají do velkých šancí.

13:50

Středočeši vyhodili puk přes všechny čáry.

13:27

Hostům se nedaří usazení se v pásmu, Bruslaři zatím dobře napadají jejich rozehrávku.

12:58

Je tu další faul Bruslařů. Za držení dostal dvouminutový trest Jakub Strnad (MBL).

12:45

Martin Pláněk vystřelil z mezikruží do chumlu hráčů, Miroslav Svoboda dokázal kotouč vykopnout betonem.

12:23

Domácí se konečně dostali ke střele. Jan Stránský donutil brankáře zasáhnout betonem střelou z mezikruží.

12:11

Po druhé komerční přestávce se připravuje další buly před brankou hostů.

11:56

O kotouč se bojuje za vítkovickou brankou.

11:21

Ostravané jsou velice aktivní střelecky. Gašper Krošelj musel u pravé tyče krotit další zakončení jednoho z hokejistů v bílomodrém dresu. Podle oficiálních statistik je to na střely 0:11.

11:00

Rozehrávka po vhazování Středočechům nevyšla, musejí se tak bránit soupeři.

10:50

Po pravé straně ujel Petr Šišovský, ale Gašper Krošelj jeho střelu vyrazil betonem. Posléze vyhodili domácí kotouč na zakázané uvolnění. Bruslaři tedy nesmějí vystřídat.

10:34

Obě mužstva vystřídala, Středočeši se pokoušejí usadit před Miroslavem Svobodou.

10:14

09:58

Od modré vystřelil skrz několik stínících hráčů Adam Polášek, puk však těsně minul branku. Následně se domácí osvobodili a toto oslabení již přečkají.

09:40

Kotouč je znovu daleko od boleslavského brankáře, tato přesilovka Vítkovic je zatím mnohem horší než ta úvodní.

09:22

Po několika střelách ale Středočeši znovu vyhodili puk.

08:59

To se Martinu Pláňkovi nepovedlo – na obranné modré čáře totiž nahrál soupeři. Vítkovice se usadily v pásmu a mají tlak.

08:43

Znovu Mladá Boleslav nahodila kotouč až k brankáři Vítkovic.

08:18

Středočeští uspěli na vhazování, podařilo se jim tak vyhodit puk.

08:14

Za podrážení byl na dvě minuty potrestán kapitán Boleslavských Martin Ševc.

08:11

Hosté jsou však znovu ve výhodě, budou hrát přesilovku.

08:05

07:38

K odraženému puku si v pravém kruhu najel exboleslavský Peter Trška a pohotově vystřelil, trefil však Gašpera Krošelje.

07:09

Bruslaři vyhráli buly a vyhodili kotouč až k Miroslavu Svobodovi.

07:06

Ostravané byli v ofsajdu, proto je zastavil při přesunu do pásma hvizd sudího. Vhazuje se ve středním pásmu.

06:34

Hostům se nepovedla přihrávka, domácí tak vyrážejí do útočného pásma.

06:26

Gašper Krošelj přerušil hru, domácí tak mohou vystřídat.

06:11

Vítkovičtí vyhráli vhazování a hned od začátku vysílají jednu střelu za druhou. Viditelný je v tomto ohledu znovu hlavně obránce Jan Štencel.

06:05

Vítkovice si zahrají přesilovku. Po faulu kolenem byl menším trestem potrestán Martin Pláněk (MBL). Hra bude pokračovat po komerční přestávce.

05:32

Najman svou střelou v mezikruží způsobil rozruch, Svoboda si z brány navíc dost povyjel. Toho chtěl využít domácí kapitán Ševc, jehož střela však trefila jednoho z hráčů, který před bránou byl.

05:04

Vítkovice byly na buly úspěšné a znovu se dostávají do pásma.

04:56

Sudí přerušil hru, následuje vhazování před Miroslavem Svobodou.

04:29

Buly před Gašperem Krošeljem vyznělo lépe pro domácí, kteří se snaží vymanit z obranné třetiny.

04:15

Další slušná šance hostů. Jan Štencel ujel soupeři po pravé straně a z kruhu zakončil, z dalšího gólu se ale Vítkovičtí tentokrát neradovali.

03:52

Mário Lunter v mezikruží promáchl, Vítkovice tak mohou do útočného pásma.
Vítkovice rozehrávají zpoza vlastní branky, Středočeši však posléze jejich útok vystihli a obracejí hru.

02:55

V posledních chvílích je k vidění na ledě mnoho nepřesností na obou stranách, více si však s pukem vědí rady Ostravané.

02:16

Z levého kruhu vystřelil Pavel Kousal, puk však na bránu nezamířil.

01:45

David Cienciala na obranné modré přihrál soupeři, domácím se tak nepodařilo vymanit z vítkovického tlaku.

01:14

O puk se bojovalo u střídaček, úspěšnější byli hokejisté Ridery.

00:28

00:28 Dominik LAKATOŠ - 0:1

00:28

Výborný start ostravských hokejistů. K brance si najel Jan Hruška, který na nic nečekal a hned vystřelil. Domácí nechali puk ve hře a u pravé tyče byl připravený DOMINIK LAKATOŠ. Ten už jen nasměroval puk do odkryté branky. Asistence: Jan Štencel.

00:09

Buly ve středním pásmu se opakuje, čárový rozhodčí ještě něco říká jednomu z vítkovických hráčů.

00:01

Hokejisté jsou na ledě, duel za malou chvíli začne.
Rozbruslení už skončilo, hokejisté odešli do svých kabin. Led upravuje rolba a za několik minut utkání začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Šidlík, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Klikorka – Lunter, R. Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), Cienciala – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Štencel, R. Polák (C), L. Kovář, Polášek, Trška, R. Černý, Koch – Schleiss, Hruška (A), Lakatoš – L. Krenželok (A), Marosz, Mallet – Dej, J. Mikyska, Šišovský – Dočekal, Werbik, T. Kubalík.

Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Kajínek, Hynek.

Dobrý den z Mladé Boleslavi, kde se v neděli odpoledne odehraje zajímavý zápas. Střetnou se totiž dva tabulkoví sousedi. A pokud Vítkovice vyhrají, přiblíží se sedmé Mladé Boleslavi na dvoubodový rozdíl. Naopak – vyhrají-li domácí, bude rozdíl mezi oběma celky už sedmibodový.

Klání je také zajímavé aktuálním rozpoložením mužstev. V obou posledních zápasech těchto soupeřů totiž padlo mnoho gólů. Zatímco se Mladá Boleslav v pátek rozstřílela na ledě Zlína, kde zvítězila 7:3, Vítkovice utrpěly zdrcující debakl 0:7 od nováčka z Českých Budějovic, jenž dosud střádal spíše prohry než vítězství.

Mladá Boleslav a Vítkovice spolu sehrají první vzájemný zápas v současně probíhající sezóně. Jeho favoritem je podle sázkových kanceláří domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

2:4

Branky a nahrávky: 35. Flynn, 41. Šťastný (Lunter) – 1. Lakatoš (Štencel), 15. Polášek, 21. Schleiss (Štencel), 60. Lakatoš (Štencel)

BK Mladá Boleslav: Krošelj (21. J. Růžička) – Šidlík, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Klikorka – Lunter, R. Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), Cienciala – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.

Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Kajínek, Hynek

Diváci: hráno bez diváků

00:28 VIT 0:1 Lakatoš (Štencel)
06:05 MBL 2 Pláněk, faul kolenem
08:14 MBL 2 Ševc, podrážení
12:58 MBL 2 J. Strnad, držení
14:37 VIT 0:2 Polášek