1:1
po penal. (4:2) (1:1)
16.09.2020, 17:00 • GSP Stadium, Nikósie • 3. předkolo • Rostislav Králik, Ondřej Černý
Tipsport: 3.43 3.06 2.35 vsaďte si na: Tipsport • Předzápasové kurzy: 3.43 - 3.06 - 2.35
Omonia Nikósie – FK Crvena Zvezda Bělehrad
1:1
po penal. (4:2) (1:1)
Branky: 31. Lüftner (Gómez) – 45. Ivanić (Nabouhane)
Karty: 53. Hubočan (OMO), 64. Lang (OMO), 83. Gómez (OMO), 92. Kousoulos (OMO), 109. Sene (OMO) – 15. Sanogo (CZB), 52. Katai (CZB), 116. Milunović (CZB), 118. Gajić (CZB)
Neproměněná penalta:
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 7:12. Rohy: 6:11. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 17:27.
Omonia Nikósie:
Fabiano – Lang, Hubočan (90+3. Kousoulos), Lüftner, Lecjaks – Papoulis (98. Loizou), Jordi Gómez (C), Vítor Gomes, Thiago (118. Asante) – Bautheac, Kakoulli (65. Sene).
Náhradníci: Kyriakidis – Sene, Ďuriš, Kousoulos, Mavrias, Loizou, Asante.
Trenér:
FK Crvena Zvezda Bělehrad:
Borjan (C) – Rodić (106. Gajić), Degenek, Milunović, Gobeljić – Ivanić (81. Jovanćić), Sanogo, Kanga – Katai (101. Gavrić), Ben Nabouhane – Vukanović (89. Falcinelli).
Náhradníci: Popović – Gajić, Pankov, Falcinelli, Nikolić, Gavrić, Jovančić.
Trenér:
Rozhodčí: Kavanagh – Cook, Betts
Diváci:
Rosice – Brno • kontumace 16:00 0:3
Ústí n/O – Zlín 16:00 1:0
Hostouň – Ml. Boleslav 16:00 0:1
Aritma – Dukla Praha • kontumace 16:00 0:3
Vltavín – Příbram • kontumace 16:00 0:3
Vyškov – Slovácko • kontumace 16:00 0:3
Petřkovice – Olomouc • kontumace 16:00 0:3
Domažlice – Ústí n. L. 16:00 2:0
Hlubina – Karviná 16:00 0:6
Vysoké Mýto – Přepeře 16:00 1:2
Povltavská – Táborsko • kontumace 16:00 0:3
Frenštát p/R – Ostrava 16:00 0:4
Znojmo – Líšeň • kontumace 16:00 0:3
Hlučín – Třinec • kontumace 16:00 0:3
Velvary – Bohemians 1905 16:00 0:2
Motorlet – Chrudim • kontumace 16:00 0:3
Vel. Meziříčí – Prostějov • kontumace 16:00 0:3
Srbice – Vlašim • kontumace 16:00 0:3
Český Brod – Chlumec n/C • kontumace 16:00 0:3
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 7:12. Rohy: 6:11. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 17:27.
4. série 4:2
4. série 3:2
3. série 3:2
3. série 2:2
2. série 2:2
2. série 1:2
1. série 1:1
1. série 0:1
120+1
120+1
120
119
118
118
117
116
116
115
114
113
112
111
110
109
108
107
107
106
106
105+1
105+1
105
103
101
100
98
98
97
95
94
93
92
92
91
91
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku prodloužení.
90+3
90+3
90+2
90+2
90+1
90
89
87
85
84
83
83
81
80
79
78
77
76
75
73
71
69
68
67
66
65
65
64
64
63
62
61
60
59
58
57
56
55
54
53
53
52
52
52
50
49
49
48
48
46
46
Střely na branku: 2:3
Střely mimo branku: 2:6
Rohové kopy: 3:5
Ofsajdy: 1:0
Fauly: 4:9
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.
45+2
45+1
45
45
45. IVANIĆ - 1:1
45
Po centru zprava od Bena Nabouhaneho přesnou střelou hlavou vyrovnává na 1:1 MIRKO IVANIĆ!
43
42
42
41
40
39
38
37
35
34
34
33
32
31
31. LÜFTNER - 1:0
31
Jordi Gómez točil míč rovnou do branky, brankář Borjan neskutečně pochybil a těsně před brankovou čárou míč zasáhl MICHAELA LÜFTNERA, který celkem nevědomky posílá do vedení kyperský celek – 1:0! Asistence: Jordi Gómez.
30
29
28
27
26
25
24
22
21
20
19
18
16
15
15
14
14
13
11
10
9
8
7
6
6
5
4
3
2
1
1
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.
AC Omonia Nikósie: Fabiano – Lang, Hubočan, Lüftner, Lecjaks – Papoulis, Jordi Gómez (C), Vítor Gomes, Thiago – Bautheac, Kakoulli.
Náhradníci: Kyriakidis – Sene, Ďuriš, Kousoulos, Mavrias, Loizou, Asante.
FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan (C) – Rodić, Degenek, Milunović, Gobeljić – Ivanić, Sanogo, Kanga – Katai, Ben Nabouhane – Vukanović.
Náhradníci: Popović – Gajić, Pankov, Falcinelli, Nikolić, Gavrić, Jovančić.
Rozhodčí: Kavanagh – Cook, Betts.
Anorthosis Famagusta – Omonia Nikósie 1:1
Omonia Nikósie – Karmiotissa 1:0
Legia Varšava – Omonia Nikósie 0:2 po prodloužení LM
Paphos – Omonia Nikósie 2:2
Ararat-Armenia Jerevan – Omonia Nikósie 0:1 po prodloužení LM
Čukarički Bělehrad – CZ Bělehrad 1:3
CZ Bělehrad – Bačka Topola 5:0
KF Tirana – CZ Bělehrad 0:1 LM
Proleter Novi Sad – CZ Bělehrad 0:1
CZ Bělehrad – Europa FC 5:0 LM
Klub vyznávající telené barvy byl založen v roce 1948.
Největší úspěchy:
20x Mistr ligy.
14x Vítěz kyperského poháru.
Klub se pravidelně účastní evropských soutěží v kvalifikační fázi, nicméně do základní skupiny to nikdy nedotáhl.
V klubu najdeme výraznou československou stopu v podobě Michaela Lüftnera, Jana Lecjakse, Tomáše Hubočana a Michala Ďuřiše.
Věhlasný klub, který vyznává červenou a bílou barvu byl založen 4, března 1945, což znamená, že letos oslavil 75 od vzniku klubu.
Největší úspěchy:
31x Mistr země (Jugoslávie, Srbsko a Černá Hora, Srbsko)
24x Vítěz poháru
V Srbsku se stal tento klub v posledních třech sezónách za sebou
mistrem.
I na evropských kolbištích zaznamenal obrovské úspěchy. Finalista poháru UEFA (předchůdce EL) 1978/79 a hlavně vítěz PMEZ (předchůdce LM) 1990/91.
Crvena Zvezda má neskutečně široký kádt čítající 30 hráčů, dalších 33 fotbalistů hostuje po celé Evropě včetně slovenského záložníka Erika Jirky, který tuto sezónu stráví ve španělském Mirándésu. Velkou roli v týmu hrají krajánci: García (Argentina), Falcinelli (itálie), Boakye (Ghana), Sanogo (Pobřeží Slonoviny) a především záložník Guélor Kanga z Gabonu, velmi dobře znám českým fanouškům ze svého působení ve Spartě.
Vzájemná utkání:
Omonia – Crvena Zvezda 0:0, 5:6 na pokutové kopy EL 2012
Crvena Zvezda – Omonia 0:0 EL 2012
Crvena Zvezda – Omonia 2:1 LM 2001
Omonia – Crvena Zvezda 1:1 LM 2001