2:1

konec (1:0, 1:0, 0:1)

16.09.2020, 11:00 • Platinum Arena, Chabarovsk • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 2.64 3.95 2.32 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončilo nám utkání mezi Chabarovskem a Rigou. Amur získal svou první výhru v sezoně, když dnes svého lotyšského soupeře porazil 2:1. Jednalo se o vyrovnané utkání, ve kterém byl právě Amur šťastnější. Rozdílový gól padl na konci druhé třetiny z hole Valentina Pjanova. Hosté v závěru snížili, ale poté už další branku nepřidali.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. Na počtenou! (13:29:46)

59:59

Reece Scarlett ještě v poslední sekundě mohl střílet, ale hned dva hráči Amuru se do jeho pokusu položili.

59:42

Ale situace se opět komplikuje, neboť přišlo zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude před bránou Rigy.

59:20

Vyhozením přes celé kluziště domácí prázdnou klec minuli. Moc času už lotyšskému celku nezbývá.

58:46

Až nyní se bojuje v rohu kluziště v obranném pásmu Amuru. Brankář hostů je na střídačce.

58:22

Stále se Riga nedostala do útočné třetiny.

57:42

Hra se na okamžik přenesla do útočného pásma Amuru. Hosté už pomalu chystají hru bez brankáře, ale zatím Proskurjakova odvolat nemohou.

57:22

Zack Mitchell vybojoval útočné pásmo. Před důrazným útočníkem Dinama raději brankář Alikin kotouč schoval.

56:45

Patriks Zabusovs z ničeho nic vyplaval v poměrně dobré pozici. Jeho střela zápěstím ale nebyla moc dobře umístěná, skončila v moci Alikina.

56:10

Rize už k vyrovnání zbývají necelé čtyři minuty. Nyní má puk pod kontrolou Amur.

55:24

55:24 Morgan ELLIS - 2:1

55:24

Riga právě vstřelila branku!
Je sníženo! Tentokrát to už MORGAN ELLIS udělal parádně. Po výměně kotouče v podání Vitáska a Paršina se černá guma dostala na vrchol kruhu k Ellisovi, jehož velmi přesná a zároveň tvrdá rána zapadla do šibenice. 2:1. Asistence: Ondřej Vitásek a Denis Paršin.

55:10

Ellis prováhal ideální střeleckou parketu. Nakonec musel posunout puk pod tlakem jen k mantinelu.

54:34

Chabarovsk si už dává pozor na bránění vlastního pásma. Je to zcela pochopitelné, neboť se blížíme k závěrečné fázi dnešního klání.

54:02

Dinamo dokázalo vybojovat útočné pásmo. Po vhazování ihned pálil Redlihs, jehož rána se ale mezi tři tyče nevešla.

53:23

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexandr Polunin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Emils Gegeris – 2 min., držení).

52:59

Meija je zpět na ledě. Riga oslabení přežila bez úhony.

52:44

Domácí střídají. Z této přesilové hry jim už mnoho času nezbývá.

52:10

Vjačeslav Ušenin velmi tvrdě napřáhl u modré čáry. Do jeho rány se však srdnatě položil jeden z bránících hráčů.

51:22

Hosté puk vyhazují přes všechny čáry do výhodnějších pozic. Jenže celkový čas k vyrovnání se jim krátí.

50:59

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., podrážení).

50:26

Mikelis Redlihs se zajímavě proháčkoval středem kluziště, aby mohl vypálit. Vyrážečka Alikina ale byla znovu úspěšná.

49:49

Chabarovsk už posunul touš za bránu hostů, ti teď musí znovu podnikat útočnou protiakci.

49:21

48:35

Paršin si až moc dlouho hledal střeleckou pozici na pravé straně. Před bránou Chabarovsku bylo hokejisty v oranžových dresech přehuštěno.

48:22

Střelecký pokus Komarka ale nebyl nikterak povedený. Jevgenij Alikin zakročil bez větších potíží.

47:58

Hosté zatím hrají svou početní výhodu celkem dobře. Rychle si mění kotouč v útočné třetině.

47:21

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Nail Jakupov – 2 min., podrážení).

47:08

Mezi kruhy si najel dnes aktivní Vladimir Butuzov, jehož rychlou ránu Ilja Proskurjakov dokázal přečíst.

46:28

Na druhé straně zase zahrozila Riga. Třetí třetina nám nabízí dosud nejlepší hokej v tomto zápase.

45:45

Nail Jakupov se najednou objevil úplně sám před Proskurjakovem, kterého ale kličkou do forehandu nepřekonal.

45:07

Na druhé straně touš nesedl Butuzovovi. Tuto ránu z levého kruhu si domácí útočník s číslem 17 rozhodně nedá za rámeček.

44:44

Konstantin Komarek měl před sebou téměř odkrytou bránu. Obránci Chabarovsku ale do střeleckého pokusu na poslední chvíli skočili a gólu zabránili.

44:02

Stejný hráč o pár desítek sekund později pálil celkem zajímavě ze strany. Jevgenij Alikin ale zasáhl maskou.

43:30

Denis Paršin si musel s kotoučem vybruslit do střední třetiny. V pásmu soupeře totiž nedostal potřebný prostor.

43:09

Domácí brankář byl znovu v pohotovosti, tentokrát po střele Zacka Mitchella z vrcholu pravého kruhu.

42:43

Ernests Ošenieks napálil touš vší silou od modré čáry. Alikin měl ale dobrý výhled, a proto dokázal zasáhnout.

41:58

Riga se teď stěží dostávala vpřed. Chabarovsk po dobu celého zápasu brání velmi pečlivě svůj předbrankový prostor.

41:24

Arťom Železkov si chtěl přehodit kotouč k rychlé střele, ale pokus se mu nepovedl. Následně pálil Nail Jakupov do připravené hrudi gólmana Proskurjakova.

40:25

Domácí získali puk na červené čáře a ihned mířili vpřed. Kotouč ale po sražení zamířil do ochranné sítě, takže se bude vhazovat před brankou Dinama.

40:01

Skončila nám druhá třetina, která svou jedinou branku nabídla v úplném závěru. V přesilové hře se ve 40. minutě trefil Valentin Pjanov. Domácí dnes nemají více ze hry, ale zatím jsou produktivnější. Velké množství příležitostí nám tento zápas nenabízí, přestože počet střeleckých pokusů po dvou třetinách rozhodně není malý. Většina střel však míří do míst, kde brankáři zasahují s přehledem.

Chabarovsk právě vstřelil branku!
Přesilovka Amuru je využita poměrně rychle a přesně ve 40. minutě padá druhá branka v zápase. Danil Fajzullin za bránou kotouč netrefil ideálně, ale přesto se od hole tohoto hráče puk odrazil k VALENTINU PJANOVOVI, jenž se štěstím navýšil vedení svého celku. 2:0. Asistence: Danil Fajzullin a Nail Jakupov.

39:04

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Patriks Zabusovs – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

38:57

Lauris Darzinš se protlačil ke střele z pravého kruhu. Umístěný pokus ale našel připravenou lapačku Jevgenije Alikina.

38:46

Právě Golubev poté nepříjemně při jednom ze soubojů upadl. Útočník Chabarovsku tak musel na ošetřovnu.

38:17

Denis Golubev se málem dostal k odraženému puku od mantinelu. Proskurjakov ale vystrčil svou hůl a spoluhráčům s jeho vypíchnutím velmi pomohl.

37:47

Až nyní je po určitém časovém úseku přerušeno. Vhazování za malý okamžik proběhne před bránou Dinama Rigy.

37:07

Už tři minuty se hraje bez přerušení. Nyní zkusili domácí štěstí od modré čáry, ale Proskurjakov vyrazil.

35:55

Proskurjakov dokázal s vypětím všech sil udržet kotouč před brankovou čárou. Před bránou Dinama se totiž strhla nepřehledná situace.

34:59

Hosté zahrozili, neboť se ve dvou vydávali na dva obránce domácích. Křížná přihrávka do předbrankového prostoru ale přesná nebyla.

33:59

Valentin Pjanov zakončil z velmi dobré pozice v mezikruží. Zpoza brány se k němu kotouč po šikovné přihrávce spoluhráče dostal, jenže následná přízemní střela nechala vyniknout brankáře Proskurjakova.

33:19

Chabarovsk se dostal pod mírný tlak. Domácí tak museli vyhodit na zakázané uvolnění, díky kterému alespoň trochu pošetřili síly.

32:39

Střílená pobídka Zileho zadní tyč o kousek minula. Alikin sice šel do zákroku, ale zasahovat momentálně nemusel.

32:15

Druhá třetina zatím nenabídla téměř žádnou jasnou gólovou šanci. Ani moc střel na bránu k vidění není.

31:06

Janis Jaks střílel od modré čáry nepříliš důrazně. Pokus obránce Rigy zastavil Alikin.

30:44

Zakázané uvolnění, kterým se i tentokrát provinil hostující celek. Vhazování bude obstaráno před Iljou Proskurjakovem.

30:26

Vladimir Butuzov vybízel svého spoluhráče u zadní tyče. Právě hráč v oranžovém dresu však před bránou Dinama ztratil stabilitu.

29:38

Hostům se tak úplně nepovedla rozehrávka přes střední pásmo. Andrew O'Brien se sice pokusil o nápravu, ale dopadlo to ještě hůře. Rize byl odpískán icing.

28:52

Celkem dlouho jsme neviděli střelecký pokus, který by mířil mezi tři tyče. Brankáři však bezpochyby musí zůstat v pohotovosti.

28:02

Nikita Kamalov se musel vracet, protože odražený kotouč mířil hostům do jízdy. Zadák Amuru ale ukázal své rychlé nohy, díky kterým samostatný únik Rize nepovolil.

27:26

Riga se v posledních minutách osmělila. Amur rozhodně nemá tento zápas pod kontrolou.

26:56

Mathew Maione se šikovným manévrem zpoza brány snažil zasunout kotouč k přední tyči. Beton Alikina ale byl velice pohotový.

26:12

Rychlý protiútok Dinama brankou neskončil. Meija dostal kotouč do tandemu, ale pokusem zápěstím horní tyč o pár centimetrů přestřelil.

25:25

Tvrdá rána od modré čáry v podání Chabarovsku byla vyražena před Alexandra Polunina. Hbitý forvard Amuru ale černou gumu ve velké rychlosti dorazit nedokázal.

24:46

Poprvé musel ve druhém dějství zasahovat také Jevgenij Alikin. Brankář Amuru touš za svá záda nepustil.

23:52

Vladimir Butuzov díky své aktivitě získal puk na svou hokejku. Poté ale nedokázal přesně přihrát do prostoru mezi kruhy, kam si nenápadně najížděl Fajzullin.

23:13

Riga se vydala dopředu, ale Zabusovsova rána nebyla ideální.

22:17

Proskurjakov posunul puk Ondřeji Vitáskovi, jenž za brankou svého týmu celkem zazmatkoval. Několikanásobný český reprezentant ale situaci dokázal vyžehlit.

21:55

Amur se při své první útočné akci ve druhé třetině před bránou Rigy neusadil.

21:16

Martinš Dzierkals si chtěl v mezikruží přehodit touš na bekhend, ovšem vystrčená hůl Turbina případné střele zabránila.

20:20

Mitchell se snažil za bránou domácích přistrčit puk do jízdy. To se mu ale nepovedlo dle představ, a proto nyní už hraje Amur.

20:01

V první třetině jsme viděli jeden gól, který vsítil domácí zadák Sergej Těreščenko. Oba týmy hrály poměrně hodně přesilovek, ale branka v početních výhodách nepadla. Rigu může mrzet více než minutová přesilovka pěti proti třem. V první periodě se hrál celkem vyrovnaný hokej, takže ani o jednom celku se nedá říct, že by dominoval.

Střely na bránu: 7 – 12

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:53

Amur se znovu zvládl vrátit dozadu, získal kotouč a v první třetině se už zřejmě nic nestane.

19:34

Martinš Dzierkals se pokusil zahrozit z pravého křídla. Jevgenij Alikin ale jeho pokus moc dobře viděl a zároveň jej za svá záda nepustil.

19:12

18:43

Vladimir Butuzov přitlačil u mantinelu, jenže jeho spoluhráči mu na pomoc nepřispěchali. Riga se o pár sekund později znovu osvobodila.

18:12

Amur se musí vracet na svou polovinu. Vyhození přes všechny čáry totiž hostům přišlo nesmírně vhod.

17:24

Vjačeslav Ušenin zkusil štěstí ihned po vhazování. K přední tyči sice zamířil, ale Proskurjakov si ramenem touš našel.

17:12

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Martinš Dzierkals – 2 min., sekání).

17:08

Jevgenij Alikin posunul nahození od modré čáry do rohu kluziště. Za kotoučem se tak mohl v poklidném tempu vydat Vasiljev, jenž posléze rozehrál.

16:07

Dlouhá přesilovka lotyšského celku skončila neúspěchem. Riga stav srovnat nedokázala.

15:46

Gints Meija střílel z prvního doteku. Přihrávku ale nedostal příliš komfortní, a proto se musel na poslední okamžik ke kotouči rovnat. Jeho projektil zamířil mimo tři tyče.

15:02

Dinamo sice svírá svého soupeře v pásmu, ovšem dvojnásobná výhoda asi zatím není podle představ. Kotouče putují z hole na hůl velmi pomalu.

14:34

Dlouhá přesilovka Rigy pět na tři nezačala špatně. Maione se dostal na vrchol kruhu, ovšem pohotový Jevgenij Alikin včas vytáhl svou vyrážečku.

14:07

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Pavel Turbin – 2 min., hrubost).

14:05

Denis Paršin přistrčil o pár metrů dozadu na Zacka Mitchella, jenž pálil bez přípravy. Mezírku mezi betony Alikina ale nenašel.

13:50

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vladimir Butuzov – 2 min., držení).

13:10

13:08

S koncem přesilovky Amuru přišla ještě jedna střela z pravého kruhu, kterou ale dokonale zablokoval Morgan Ellis.

12:22

Vjačeslav Ušenin si sjel na modrou čáru, aby nabil Těreščenkovi. Obránce Chabarovsku ale tentokrát bránu netrefil.

11:38

Amur zavezl puk do útočné třetiny, ale v ní moc dlouho nesetrval. Následný odpal hostů přes všechny čáry byl naprosto přesný.

11:10

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mathew Maione – 2 min., nesportovní chování).

11:10

Janis Jaks si jako první dojel dlouhou a nepřesnou přihrávku domácích, která skončila zakázaným uvolněním.

10:41

Další pokus o brejk v podání domácího celku střelou neskončil. Riga se stačila celkem rychle vrátit na vlastní polovinu.

09:14

09:14 Sergej TĚREŠČENKO - 1:0

09:14

Hned po vyhraném buly se domácí dostávají do vedení! Kotouč putoval od Alexandra Gorškova na modrou čáru, na které operoval Vasiljev. Ten ještě přistrčil touš SERGEJI TĚREŠČENKOVI, jehož přesná a tvrdá střela zaplula k tyči. 1:0. Asistence: Valerij Vasiljev a Alexandr Gorškov.

09:10

Máme zde další přerušení. Po komerční pauze budeme pokračovat.

08:35

Icing Chabarovsku. Po krátkém přerušení se bude vhazovat před Alikinem.

07:55

Přečíslení tří na jednoho Amuru nevyšlo! Hostující gólman se dokázal přemístit souběžně s přihrávkou na Pjanova, který pálil z pravého kruhu.

07:16

Butuzov si protečoval přihrávku spoluhráče až moc daleko od sebe. Hostům pomohl Proskurjakov, jenž rychle rozehrál do strany.

06:31

Morgan Ellis měl před sebou hodně prostoru ve středním pásmu. Za modrou čárou ale pouze nahodil k zadnímu mantinelu.

05:56

Ve čtyřech na obou stranách se pokračuje i nadále. Tempo hry se zase trochu uklidnilo.

05:22

Valerij Vasiljev velice dobře zapracoval u mantinelu. Únik Darzinše dokázal zastavit čepelí své hole.

04:42

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Jurij Sergijenko – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Zack Mitchell – 2 min., hrubost).

04:31

Nahození Zacka Mitchella do předbrankového prostoru dokázal domácí brankář v pohodě přečíst.

03:55

03:33

Jeden z domácích hráčů ve velké rychlosti vystřelil z pravého kruhu. Ilja Proskurjakov ale předvedl důležitý zákrok vyrážečkou.

03:12

Oba celky posílají na led čerstvé síly. Chabarovsk musí zakládat akci z vlastní poloviny.

02:32

Domácí předvedli zdlouhavou kombinaci, která ale střeleckým pokusem neskončila. Dinamo se následně dokázalo ubránit.

01:55

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Andrew O'Brien – 2 min., naražení zezadu).

01:27

Dinamo Riga nabralo kotouč ve vlastním pásmu a poměrně rychle se vydalo vpřed. Mathew Maione ale na brankáře Jevgenije Alikina střelou z dálky nevyzrál.

00:40

Jako první se do zajímavé střelecké pozice protlačil Alexandr Gorškov. Útočník Amuru ale podél bránícího hráče vystřelit nedokázal.

00:01

Ještě před začátkem utkání tradičně uslyšíme hymny. Dnes samozřejmě tu lotyšskou a následně i ruskou.

Amur Chabarovsk: Alikin (Langhamer) – V. Vasiljev (A), S. Těreščenko, Kamalov, Turbin, Sergijenko, Korjagin, Zimin – Golubev (C), Jakupov, Polunin – Gorškov, Vl. Ušenin (A), Vj. Ušenin – V. Butuzov, Pjanov, Fajzullin – Železkov, A. Kuzněcov, Kacuba.

Dinamo Riga: Proskurjakov (S. Galimov) – Scarlett, Ošenieks, Vitásek, Maione, Ellis (A), Zile, Jaks, O'Brien – Darzinš (C), M. Redlihs, Z. Mitchell (A) – Paršin, Berzinš, Gegeris – Dzierkals, Komarek, White – Meija, P. Černov, Zabusovs.

Rozhodčí: Beljajev, Kulakov – Lazarev, Šalagin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

AMUR CHABAROVSK

Chabarovsk načal sezonu velmi špatně. V šesti zápasech ještě nebodoval a navíc inkasoval už 28 branek. Amur kupříkladu padl na ledě Omsku vysoko 2:8 nebo s CSKA Moskva 1:5. V minulém zápase nestačil na Dynamo Moskva poměrem 2:4. Chabarovsk a Kunlun jsou dva celky, které momentálně mají na svém bodovém kontě nulu. V kádru Amuru jsou hned čtyři čeští hokejisté, hned tři z nich se ale vinou různých okolností do hry ještě nepodívali. Jen Marek Langhamer odchytal dva zápasy s bilancí 92,4% úspěšných zákroků. Nejlépe si v produktivitě týmu vede Alexandr Gorškov s pěti body.
DINAMO RIGA

Celek z Lotyšska nezačal tuto sezonu dobře. Po čtyřech zápasech získal jen tři body a momentálně je v tabulce konference na předposledním místě. Riga po prvních dvou neúspěšných zápasech ale zabrala, ve dvou minulých utkáních vydolovala tři body. Nejprve těsně porazila Viťaz poměrem 4:3, poté padla stejným poměrem po prodloužení v Novosibirsku. V kádru Dinama je i český reprezentační zadák Ondřej Vitásek, jenž odehrál dvě utkání s bilancí jedné asistence. Nejproduktivnějším hráčem týmu je zkušený Lauris Darzinš, který dal zatím dva góly a k nim přidal i dvě asistence.
Česká a slovenská stopa

Marek Langhamer (Chabarovsk)
Michal Jordán (Chabarovsk)
Hynek Zohorna (Chabarovsk)
Tomáš Zohorna (Chabarovsk)
Ondřej Vitásek (Riga)
Přeji příjemné středeční dopoledne při sledování textového přenosu z KHL. Dnes se proti sobě postaví celky Amuru Chabarovsk a Dinama Rigy. Utkání začne v 11:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

2:1

Branky a nahrávky: 10. S. Těreščenko (V. Vasiljev, Gorškov), 40. Pjanov (Fajzullin, Jakupov) – 56. Ellis (Vitásek, Paršin)

Rozhodčí: Beljajev, Kulakov – Lazarev, Šalagin

Diváci: 1 804

01:55 RIG 2 O'Brien, naražení zezadu
04:42 CHA 2 Sergijenko, hrubost