konec (3:0, 0:3, 1:0)

15.09.2020, 18:30 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • Vít Muzikář

Tipsport: 2.48 3.82 2.51 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne. (20:58:01)
Vůbec poprvé si v letošní sezoně zachytal za Petrohrad Jaroslav Askarov, který v 16. minutě po třetím gólu Petrohradu nahradil Samonova. Askarov startoval loni na MS dvacítek v Ostravě a Třinci.
Ve velice zajímavém utkání poráží Omsk Petrohrad poměrem 4:3 a nakonec jej nemusí mrzet, že přišel o vedení 3:0. Ve 44. minutě totiž rozhodla situace dva na jednoho a gól Semjonova v oslabení do prázdné branky. Omsk se následně poměrně brzy (tj. deset minut před koncem) zatáhl a soustředil se výhradně na obranu. Nicméně odolal závěrečnému tlaku soupeře. V posledních 105 sekundách čelil přesilovce šest na čtyři, ale hosté už si nevynutili prodloužení.

59:52

Vasilij Tokranov (Petrohrad) to vzal na sebe z pravé strany, ale obránce tečoval puk vedle vzdálenější tyče.

59:30

A znovu. Icing to nebude, protože Petrohrad hraje přesilovku.

59:11

Omsk posunul puk po pravé straně do svého útočného pásma.

59:05

Vladimir E. Tkačjov (Petrohrad) zakončuje z levého kruhu, ale naráží na Emila Garipova.

59:01

Hosté kombinují a mačkají Omsk.

58:40

Anton Burdasov (Petrohrad) nastřeloval kotouč z pravé strany, ale ten skončil vedle zadní tyče.

58:15

Petrohrad si bere timeout.

58:15

Tohle je velká komplikace pro domácí. Denis Zernov (Omsk) zasáhl z levé strany u obranné modré čáry hokejkou do obličeje Bengtssona a hosté mohou hrát klidně šest na čtyři.

57:55

Pavel Dědunov se rozjel na pravé straně do situace dva na jednoho, ale do jeho pasu padl obránce.

57:18

Lukas Bengtsson nahrál z pravé strany najíždějícímu Burdasovovi, ten trefil napoprvé beka a poté střílel do Garipova na první tyči.

4:3

Branky a nahrávky: 6. Zernov (Tolčinskij, Kaski), 13. Sekáč (Čisťakov, Kaski), 16. Zernov (Chochlačov), 44. K. Semjonov (A. Potapov) – 22. Ožiganov (Kemppainen, Ketov), 34. Vey (Tkačjov, Bengtsson), 36. Burdasov (M. Aaltonen, Kuzmenko)

Avangard Omsk: Garipov (Bobkov) – Jemelin (C), Šaripzjanov, Čudinov, Běreglazov, Kaski, Čisťakov, Gotovec, N. Komarov – Boucher, Knight (A), Sekáč – Činachov, K. Semjonov, Šumakov – Chochlačov, Zernov, Tolčinskij – A. Potapov, Dědunov, Stas (A).

SKA Petrohrad: Samonov (16. Askarov) – Dyblenko, Bengtsson, Tokranov (A), Ožiganov, Chafizullin, Antipin, Brinkman – Tkačjov, Vey (A), Ketov (C) – Kuzmenko, M. Aaltonen, Burdasov – Podkolzin, Kemppainen, E. Galimov – K. Marčenko, Ivan Morozov, Timkin – Jakimov.

Rozhodčí: S. Morozov, Olenin – Novikov, Sadovnikov

Diváci: 1 331

05:47 OMS 1:0 Zernov (Tolčinskij, Kaski)
06:40 OMS 2 Sekáč, podrážení
12:11 OMS 2:0 Sekáč (Čisťakov, Kaski)
15:15 OMS 3:0 Zernov (Chochlačov)