MONACObet liga

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FC Košice

0:1

konec (0:1)

01.08.2020, 17:00 • Mestský futbalový klub Tatran Liptovský Mikuláš • 1. kolo • Viktor Kalinács sk

Tipsport: 3.6 3.6 1.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Košice víťazia v prvom ligovom stretnutí po takmer 9 mesiacoch na ihrisku Liptovského Mikuláša. Ešte v 11. minúte sa o to postaral Kamil Karaš. (19:02:46)

90+3

90+3

Domáci faulujú na súperovej polovici a zdá sa, že Košice to dnes ustoja.

90+2

Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Nikola Ristovski, prichádza Marcel Novák.

90+2

Teraz si hostia rázne odfúkli. Závar pred Kirom ako sa patrí, Liptáci boli celkom blízko brány, napokon na ňu nevystrelili.

90+1

Nadstavujú sa tri minúty.

90

Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Adam Krčík, prichádza Michal Janec.

90

Ofsajd východniarov, čakáme na údaj o nadstavenom čase.

89

Hostia zvládli ubrániť aj tento atak. Veľa ich do konca už nezostáva.

88

Košice získali ďalšiu polminútu k dobru, pri návrate na svoju polovicu ale takticky faulovali.

87

Mikušiak drží svojich spoluhráčov v boji o víťazstvo, domáci gólman vyráža loptu na rohový kop!

86

Dnešné stretnutie sleduje 780 divákov.

85

Košická defenzíva pod veľkým náporom, MFK už vsádza všetko do útoku.

84

Sekundy plynú rýchlo pre domáce mužstvo, to musí navyše teraz získať loptu. Matúš Kira rozohráva od svojej brány.

84

Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Tomáš Staš, prichádza Rastislav Václavik.

82

Hostia založili rýchly útok smerom dopredu, ale ten stroskotal ešte pred hranicou šestnástky.

81

Desať minút do konca a stále nie je rozhodnuté o víťazovi. Udržia Košice najtesnejší náskok?

79

Inak tomu nebolo ani teraz, akcia stredom ihriska sa končí za bránou Matúša Kiru.

78

Ďalšia strela neprichádza, no Košice sa musia mať stále na pozore.

77

Zisk lopty v strede poľa, domáci futbalisti sa z obrannej fázy prehupli do útočnej.

75

Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Kamil Karaš, prichádza Maksym Rizie.
Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Adrián Kačerík, prichádza Chansoo Kim.

73

Východniari druhý gól nepridávajú, zostávajú však na polovici súpera.

72

Rohový kop aj pre Košice, ktoré ešte nemajú nič isté.

71

Centrovaná lopta po rohovom kope dopadla len na kopačku brániaceho hráča, ktorý ju okamžite upratal do bezpečnej vzdialenosti.

70

Rozvinutý atak Liptákov sa končí mimo ihriska. Ako posledný sa lopty dotkol hosťujúci zadák, uvidíme roh.

68

Držanie lopty – 44% : 56%.

67

Matúš Kira vykopáva od vlastnej brány, pomaly pretíname polovicu druhého polčasu.

66

Mužstvo domácich postupovalo dopredu cez os ihriska. Škoda len, že hostia prečítali tento úmysel, je po šanci.

64

Faul domáceho futbalistu v okolí deliacej čiary. Voľný kop pre hostí.

63

Loptu držia na svojich kopačkách hosťujúci hráči, ktorí sa pomaličky presúvajú na územie protivníka.

61

Nepodarený atak jedného z domácich futbalistov sprava. Gólman hostí zasahovať nemusel a už rozohráva z päťky.

60

Pokus hostí o založenie akcie stredom ihriska, to im ale nevyšlo podľa predstáv a o loptu prichádzajú.

59

Lopta čoraz častejšie na kopačkách obrancov Košíc. Tí majú po polčase dosť roboty.

57

Košičania s prvou strelou po zmene strán, symbolicky tak ukončili tlak Liptovského Mikuláša, ktorému vyšla prvá desaťminútovka.

55

Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Boris Gáll, prichádza Patrik Košuda.
Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Robinson Blandon, prichádza Oleg Vyshnevskyi.

54

Kira síce zasahovať nemusí, no už si dosýta vyskúšal výkopy od svojej svätyne.

53

Košice po prestávke akoby mierne pod tlakom, nevedia sa v celku vymaniť zo zovretia Tatrana.

52

Domáci sa po sérii krátkych prihrávok dostali až k bránke súpera, odkiaľ strieľali len mimo bránky. Nasledovať bude odkop.

51

Pri lopte sú momentálne domáci borci, ktorí sa snažia usadiť na polovici súpera.

49

Prvé akcie druhého polčasu patrili Liptákom, tí sa však cez štvoricu futbalistov Košíc nepresadili.

47

Tréner Marek Fabuľa nenecháva nič na náhodu a mení svojho pravého obrancu, ktorý dnes už videl žltú kartu. Nutno poznamenať, že tréneri majú v novom ročníku k dispozícii až 5 striedaní.

46

Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Ondrej Elexa, prichádza Filip Kis.

46

Začal sa druhý polčas.
Košice si gól za úvod zápasu zaslúžili, ku koncu polčasu sa osmelili viac domáci, výsledkom čoho boli aspoň dve žlté karty pre Elexu a Kuca. Napriek tomu ešte nie je o ničom rozhodnuté.

Druhý polčas sa začne približne o 18:01.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Košice ešte pred prestávkou raz zakončili, no neboli presné. Anton Ihring tak posiela tímy do šatní za stavu 1:0 pre hostí.

45+1

Nadstavuje sa jedna minúta.

45

So záverom polčasu je tu druhý roh pre domácich, ktorí sa tlačia za vyrovnaním.

44

Matúš Kira s prvým zákrokom, Liptáci prebrali iniciatívu v posledných minútach.

43

V rozpätí troch minút druhá žltá pre hostí, tentoraz ju obdržal druhý krajný obranca – Samuel Kuc.

42

Úvodné dejstvo sa chýli ku koncu, žlto-modrí budú vhadzovať na útočnej polovici.

39

Máme tu prvého potrestaného hráča. Je ním najmladší hráč košického mužstva a zároveň posledná letná posila hostí Ondrej Elexa.

38

Po centri prichádza zo šestnástky koncovka, ktorá ale minula priestor troch žrdí Mikušiakovej brány.

37

Východniari budú zahrávať svoj druhý roh v tomto meraní síl.

35

Celé sa to končí až teraz, keď Liptáci ani neodcentrovali, ani nezakončili.

34

Domáci zahrávali aj štandardku, bohužiaľ z nej nič nevyťažili. Napriek tomu zostávajú pred pokutovým územím Matúša Kiru.

33

Liptovský Mikuláš mierne prevzal iniciatívu a nepúšťa hostí k lopte.

31

Košice vhadzujú z úrovne súperovej šestnástky. Polhodina za nami, jasne v réžii hostí.

29

Mikušiak si pripisuje prvý zákrok dňa, keď vytlačil zakončenie Košíc na rohový kop.

27

Ďalší ofsajd Košíc, ktoré sa dnes prezentujú vysoko ofenzívnym futbalom.

26

Tretia strela mimo priestoru brány, Liptáci si musia dávať pozor. Na druhej strane ešte sami nevystrelili.

25

Už-už sa zdalo, že akcia bude regulárna, no postranný arbiter dvihol zástavku, čo signalizuje ofsajd.

24

Hosťujúca defenzíva na čele s Jonecom a Pavúkom pozorná, hostia si môžu vydýchnuť.

23

Liptáci môžu reagovať na inkasovaný gól, získavajú prvý roh zápasu.

22

Na ďalšiu strelu na bránu čakáme už 11 minút a teda od momentu Karašovho zásahu. Košice častejšie pri súperovej šestnástke.

21

Vhadzuje sa v strede poľa, vidíme niekoľko nepresností, takže lopta rýchlo mení svojho majiteľa.

20

Liptáci vpredu nič nevymysleli, iba odovzdali loptu súperovi.

18

Košice strácajú loptu na ofenzívnej polovici, veľmi rýchlo ju ale získavajú späť. Dobrý pressing od východniarov.

17

Lopta pred Kirom, domáci azda prvý raz takto z pokutového územia zahrozili. Napokon bývalá opora Michaloviec zasahovať nemusela.

15

Držanie lopty – 34% : 66%.

13

Aktívnejší hostia si zásah do čierneho zaslúžili. Na hrote útoku hrajúci Robinson s Gállom riadne prevetrajú defenzívu MFK.

11

Tím FC Košice dal gól!
A východniari strieľajú gól! Skvelý úvod do zápasu pre žlto-modrých, zverenci trénera Mareka Fabuľu si môžu sčasti vydýchnuť. Po útoku sprava si loptu spracoval v šestnástke KAMIL KARAŠ a rozvlnil sieť brány Liptákov!

9

Do štatistík sa zapisuje prvá strela. Košičania od úvodu aktívnejší, Mikušiak pri tomto pokuse ale zasahovať nemusel.

7

Ofsajdové postavenie ukončilo snahu Košíc, ktoré dnes majú v základe celkovo 5 debutantov v súťažnom zápase.

6

Ďalšia sľubná šance pre FC, lopta už bola v šestnástke, k zakončeniu ale znovu nedošlo. Košice začínajú vo vysokom tempe.

5

Dlhá lopta na hrot útoku, košickí útočníci si s ňou nevedeli dať rady. Vhadzovať bude Tatran.

3

Liptáci naopak zahrávali úvodnú štandardku z ľavej strany, Kira ale zasahovať nemusel.

2

Prvý útok patril hosťom z Košíc, tí však nedokázali presnejšie prihrať vo finálnej fáze. Mikušiak vykopáva od brány.

1

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Mikušiak – A. Krčík, Kačerík, Gerát, Bartoš, Staš, Štrba, Porubän, Voško, Laura, D. Krčík
Náhradníci: Slaniniak – Kováč, Janec, Václavik, Baran, Diviš, Kim

FC Košice: Kira – Elexa, Ristovski, Robinson Blandon, Karaš, Gáll, Pavúk, Kuc, Vancák (C), Keresteš, Jonec
Náhradníci: Hudák – Kis, Košuda, Novák, Ford, Rizie, Vyshnevskyi

Rozhodca: Anton Ihring – Roman Poracký, Rastislav Kuba.
MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Liptáci mali počas prestávky medzi sezónami problémy, dokonca uvažovali, že podajú prihlášku len do III. ligy. Napokon sa však celoslovenská súťaž na Liptove hrať bude. Tatran opustili viaceré opory z posledných rokov, menovite brankár Gábriš, stopér Kucharčík a krídelní hráči Čery s Kotorom.

Nahradiť by ich mali mladší hráči, MFK sa však stále môže spoliehať na skúsených Ivana Lišivku, Michala Janeca, Tomáša Geráta, Ľuboslava Lauru a zabudnúť nesmieme ani na kapitána Richarda Bartoša a ďalšie ofenzívne eso v podobe odchovanca Tomáša Staša.
FC Košice

Východniari sa za posledný týždeň výrazne posilnili. Do metropoly východu zavítali postupne stopér a odchovanec Košíc Michal Jonec, opora Michaloviec z posledných rokov v bráne Matúš Kira a mladý stopér Ondrej Elexa, ktorý prichádza späť domov z Nitry. Ešte v priebehu júla prišiel na hosťovanie do FC aj Patrik Košuda z Pohronia.

Zo základnej zostavy, ktorá odohrala väčšinu duelov minulej sezóny, odišli iba Dávid Leško a Gergely Tumma, ktorý sa vrátil späť do Trnavy po ročnom hosťovaní. Košický tím bude aj teraz stáť na odchovancoch a lídroch kabíny. Mužstvo povedie do ligy z pozície kapitána František Vancák, z obrany mu budú vypomáhať František Pavúk či Filip Kis a v útoku by sa o góly mal starať Boris Gáll. Košičanom počas jesene nepomôže dlhodobo zranený Peter Kavka.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu 1. kola II. najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku medzi MFK Tatran Liptovský Mikuláš a FC Košice.

Stretnutie sa začne o 17:00.