Menu

Další

Oktagon Underground

Eric Tlkanec - Patrik Křižan

Vítěz: E. Tlkanec (TKO)

konec

23.05.2020, 23:42 • David Suchý

Vítěz: E. Tlkanec (TKO) (23:51:30)
Eric Tlkanec podal v tomto duelu naprosto dominantní výkon, a to zejména ve druhém kole. V něm donutil sudího hned třikrát počítat, což znamenalo automatickou stopku pro Patrika Křižana. Ten několikrát prokázal velice dobrou obranu, na jeho tělo zamířila celá řada velice tvrdých a také přesných úderů. Tlkanec se svým soupeřem žádné problémy neměl, postup do dalších bojů ho tak nemine.

Konec zápasu.

2:43

Bylo tomu skutečně tak! Patrik Křižan sice prokázal fantastickou obranu, jenomže ta nakonec přeci jenom povolila. Sudí musel potřetí počítat, což znamenalo automatickou stopku.

2:14

Tlkanec se nejprve úspěšně vyhnul high kicku, načež pracoval u pletiva. Patrik Křižan se neustále brání, další počínání je zřejmě otázkou času.

1:47

Po dlouhé době povedený úder také od Křižana, který na malý moment zamával se svým soupeřem. Krátce poté musel být podruhé počítán.

1:01

První počítání pro Patrika Křižana, který se dokonce posadil na zadek. Tlkanec má tento zápas zřejmě pod kontrolou, dost možná se dočkáme dalšího počítání.

0:47

Eric Tlkanec investuje velké množství síly, což se časem musí projevit. Patrik Křižan zatím prokazuje velice dobrou obranu u pletiva.

0:15

Patrik Křižan tentokráte promáchl, celkem překvapivě to low kickem zkoušel také Tlkanec. Jeho úder ovšem nebyl nikterak dramaticky důrazný.

Začalo druhé kolo.

Skončilo první kolo.

2:40

Patrik Křižan má krvavý šrám na pravé části obličeje, nicméně také Tlkanec má problémy, a to především s low kicky od soupeře.

2:08

Přes low kicky by mohla vést cestička. Po jednom z nich Tlkanec dokonce spadl na zem, ihned poté to Patrik Křižan zkoušel dalším.

1:44

Eric Tlkanec se zdá být nesmírně tvrdý, což soupeř nejednou pocítil. Také Patrik Křižan však přidává několik přesných úderů, avšak nejsou zas tak tvrdé.

1:03

Sledovali jsme také první klinč, který ovšem nic zásadního nepřinesl. Tlkanec se záhy prezentoval další dobrou kombinací na spodek, což málem slavilo úspěch.

0:33

Poté však celkem nečekaný nástup v podání Tlkance, který svého soupeře zazásobil několika údery. Patrik Křižan se však dostal z těžkého okamžiku.

0:11

Hned na úvod prvního kola jsme sledovali low kick od Patrika Křižana.

Začalo první kolo.
PYRAMIDA DO 90 KILOGRAMŮ
TLKANEC vs. KŘIŽAN

Eric Tlkanec (0-0-0)


Tlkanec je především znám z boxerských duelů, kde zatím nastoupil do čtrnácti duelů. Tlkanec dokázal vyhrát v šesti případech, na druhou stranu prohrál hned v osmi zápasech. Tlkanec se dokonce podíval na Olympijské hry v Baku, kde v boxu dokázal dominovat v kategorii do 91 kilogramů. Tento duel tak zcela jistě bude mít grády, dost možná nás čeká parádní přestřelka.

Patrik Křižan (0-0-0)

Na opačné straně však stojí kickboxer Patrik Křižan, který je ve svém sportu jako doma. V roce 2016 dokonce získal titul pro mistra světa, neboť v bitvě s italským zápasníkem Ernestem Marianem dokázal vyhrát již ve druhém kole na KO. Ani Patrik Křižan nemá za sebou žádný zápas v MMA, to ale vadit nemusí.
PRAVIDLA OKTAGON UNDERGROUND

Jedna z hlavních změn oproti běžným zápasům MMA je v celkovém čase utkání. To se odehraje na tři kola po třech minutách. Pokud by poté boj skončil remízou, rozhodne jedno extra kolo. V postoji regule zůstávají prakticky stejné. Zápas je rovněž možné přenést na zem pomocí takedownu, kde je rozhodující následná kontrola po dobu tří vteřin. Pokud se tato kontrola v utkání zopakuje třikrát, rovná se takové počínání jednomu knockdownu. Knockdown způsobí počítání rozhodčího, a pokud zápasník absolvuje počítání čtyřikrát v utkání nebo třikrát v jednom kole, znamená to automatické ukončení zápasu. Sudí ale nemusí využít maximální počet počítání a může duel zastavit i verdiktem TKO.

Eric Tlkanec - Patrik Křižan

Vítěz: E. Tlkanec (TKO)

konec

Zpět na online