Playoff běloruské extraligy

HC Šachťor Soligorsk – Junosť Minsk

1:2

po prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1) Stav série: 1:2

31.03.2020, 18:30 • Ĺedový sportovní palác Soligorsk • Finále • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 3.61 4.19 1.84 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Čtvrtý finálový duel je na programu již zítra a i z něj Vám samozřejmě přineseme podrobný on-line přenos. Já se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek večera! (21:03:23)
V prodloužení se štěstí usmálo na hosty z Minsku. Ti nejprve přestáli oslabení a v čase 63:20 přišel rozhodující gól. Střelu Drozdova vyrazil brankář Maljutin jen k Michailovi Stefanovičovi, který svým druhým zásahem trefil Junosti druhou výhru v sérii.

Stav série – 1:2

63:20

63:20 Michail STEFANOVIČ - 1:2

63:20

Tým Junosť Minsk právě vstřelil branku!
Hosté ve třetím finálovém zápase vítězí! Ivan Drozdov zajel s pukem za branku, objel ji a vybruslil si až na pravý kruh, odkud vystřelil. Maljutin jeho pokus vyrazil, ale jen k MICHAILOVI STEFANOVIČOVI, který z poměrně ostrého úhlu poslal kotouč k bližší tyčce, kde našel mezírku někde mezi rukou a tělem domácího gólmana. Asistence: Sergej Drozd a Ivan Drozdov.

62:47

V závěru oslabení si Brikun zachytal, ale vše zvládl. Hosté jsou v plném počtu.

62:27

Až v závěru přesilovky se jim to povedlo. Odražený kotouč netrefil mezi kruhy číhající Dadonov!

62:01

Hráči Šachtoru se zatím nemohou dostat s pukem do útočného pásma.

61:28

Hosté se osvobodili. Puk je za brankou Soligorsku.

60:45

Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Jevgenij Nogačjov – 2 min., hákování).

60:01

Domácí neměli podle oficiálních statistik ve třetí třetině jedinou střelu na branku. Uvidíme, zda i v prodloužení bude pokračovat aktivita Junosti.
Střely na branku – 17:28 (7:10, 10:7, 0:11)
Prodloužení začne přibližně ve 20:47.
Po šedesáti minutách zápas končí nerozhodně 1:1 a bude se tedy prodlužovat. Ve třetí třetině už gól nepadl, byť hosté měli více ze hry a soupeře výrazně přestříleli. Brankář Šachtoru Maxim Maljutin ale všechny jejich příležitosti pochytal. V 54. minutě navíc Ivan Drozdov neproměnil trestné střílení.

60:00

59:42

Maxim Parfejevec přebral puk na pravém křídle. Jeho střelu ztlumil bránící hráč a puk se jen lehce doklouzal k domácímu brankáře Maljutinovi, který ho přikryl.

59:01

Už jen minuta zbývá do konce základní hrací doby.

58:29

Domácí mají puk za vlastní brankou a snaží se uklidnit hru.

1:2

Branky a nahrávky: 19. Dostanko (Kambovič, Krikunenko) – 33. Stefanovič (Bokun, Drozdov), 64. Stefanovič (Drozd, Drozdov)

HC Šachťor Soligorsk: Maljutin (Petrov) – Stankevič, Dostanko, Kaznaděj (A), Suško, Čajka, Bogolejša (C), Borisov – Filjajev, Dadonov, Levko, Feklistov, Židkich (A), Rjadčenko, Karabanov, Bovbel, Pugolovkin, Kambovič, Karaban, Bojko, Krikunenko.

Junosť Minsk: I. Brikun (Šelepňov) – Nogačjov, Kazakevič, Mickevič, Jerjomenko, Bokun, Mažuga, Antonov (C) – K. Brikun (A), Kulakov, Levša, Stefanovič (A), Kaškar, Cyganov, Kolgotin, Gajnetdinov, Malcev, Drozdov, Parfejevec, Kogaljov, Lopačuk.