Menu

Další

Sportovní události

Sport a COVID-19 – aktuální situace

probíhá

29.03.2020, 09:00 • Martin Augustin (@ogy_16), Filip Lefenda, Jan Kousal, Jiří Cícha (@cichic18), Tomáš Kalas (@tomascipy), Milan Huppert

18:01

Fotbalový Jablonec a Liberec uspořádají imaginární podještědské derby. Jeho účelem je vybrat peníze pro Krajskou nemocnici v Liberci a podpořit ji tak finančně v boji s virem COVID-19. Od pondělí bude spuštěn prodej vstupenek, cena je 100 korun. "Střelnice sice v neděli zůstane zavřená a žádný fotbalový zápas se tam konat nebude, ale speciální elektronická vstupenka, která Vám přijde na e-mail a budete si ji moct vytisknout, Vám poslouží jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu," uvádějí severočeští rivalové ve svém společném prohlášení. (18:01:25)

17:44

Nejlepší motocyklisté světa se utkali ve virtuálním závodu ve hře MotoGP. Na okruhu v italském Mugellu byl nejrychlejší Álex Márquez, úřadující mistr světa kategorie Moto2. Poslední šampion královské třídy MotoGP Marc Márquez skončil v závodě na šest kol, kterého se zúčastnilo celkem deset jezdců, na páté pozici.

17:12

Benefiční koncert, který uspořádal ve spolupráci se sportovci a umělci španělský fotbalový svaz, vynesl celkem 665 tisíc eur (přes 18,1 milionu korun) na nákup zdravotnického materiálu. Čtyřhodinové akce, jež se uskutečnila prostřednictvím sociálních sítí, se zúčastnili např. tenista Rafael Nadal či fotbalisté Gerard Piqué (Barcelona) a Sergio Ramos (Real Madrid).

16:42

Ve věku 72 let zemřel na nákazu koronavirem bývalý španělský fotbalový reprezentant José Luis Capón. Atléticu Madrid vypomohl někdejší bek ke dvěma ligovým titulům a jednomu vítězství v domácím poháru.

16:27

Česká republika přijde o letošní evropský šampionát v raftingu. Ten se měl ve dnech 8. až 13. června uskutečnit v Roudnici nad Labem a na Lipně, Svaz vodáků ale kvůli pandemii koronaviru mistrovství zrušil.

15:47

V současnosti nejlépe placený trenér světa přistoupil na snížení mzdy. Devětačtyřicetiletý Diego Simeone, argentinský lodivod madridského Atlética, inkasuje dle dostupných informací přes 40 milionů eur ročně, po dobu krize okolo koronaviru však bude brát o třicet procent méně.

15:22

Český fotbalový reprezentant Zdeněk Ondrášek je zklamán přístupem mnoha Američanů k probíhající pandemii koronaviru. "Přijde mi, že se chování lidí skoro vůbec nezměnilo. Se snoubenkou chodíme v maskách a rukavicích, ale lidi tady nic. Z padesáti lidí, které potkáme, má roušku jeden," posteskl si v rozhovoru pro ČTK jednatřicetiletý útočník Dallasu s přezdívkou Kobra.

14:58

Keňský fotbalista Victor Wanyama pomohl dvěma stovkám rodin v rodném Nairobi. Někdejší záložník Tottenhamu, který v současnosti obléká dres kanadského Montréalu, zakoupil balíčky s léky a ochrannými pomůckami.

14:49

Italský fotbalový klub Atalanta Bergamo, jenž letos dosáhl na historický postup do čtvrtfinále Ligy mistrů, má osm nakažených zaměstnanců. V rozhovoru pro list Gazzetta dello Sport to uvedl klubový šéf Antonio Percassi. "Prožíváme neuvěřitelnou tragédii. Bojujeme s neviditelným nepřítelem. Je to jako za války," smutní Percassi.

14:17

Bývalý mistr světa v boxu Lukáš Konečný se úspěšně vyléčil z nákazy koronavirem. Uzdravení prokázaly dva po sobě jdoucí negativní testy. Na jednačtyřicetiletého boxera už se tak nevztahuje ani domácí karanténa.

13:54

Fotbalový klub AS Řím věnuje svůj první zápas po skončení pandemie COVID-19 zdravotnímu personálu a lékařům v celém Římě. Na první domácí zápas klub rozdá zdravotníkům 5000 vstupenek. Navíc AS založilo fond, na který během pár dnů doputovalo půl milionu eur.

13:31

Norský svaz sdruženářů k 1. dubnu propouští všechny své zaměstnance včetně trenérů. To má mimo jiné za následek, že se bez reprezentačních trenérů ocitne i vítěz dvou posledních sezon Světového poháru Jarl Magnus Riiber.

13:00

Skvělý obránce Rio Ferdinand se také vyjádřil k tématu okolo koronaviru. Myslí si, že v tuto chvíli je zdraví jednoznačně na prvním místě a určitě by se nemělo upřednostňovat dohrání soutěží na úkor lidských životů. Ve fotbale jde o velké peníze, ty by ale v tuto chvíli měly jít stranou.

12:40

Boxer Anthony Yarde napsal na svůj instagram, že včera zemřel jeho otec na nákazu koronavirem. Osmadvacetiletý boxer poznamenal, že jeho otec neměl žádné další zdravotní problémy a podlehl vyloženě pouze zmiňovanému viru. Anthony Yarde zároveň všechny poprosil, aby zůstali doma a zamezili tak šíření nemoci.

12:20

Boxer Anthony Joshua se rozhodl, že po skončení pandemie koronaviru poděkuje zdravotníkům a lékařskému personálu. Na následující zápasy po pandemii Joshua rozdá vždy 200 vstupenek na své boxerské souboje včetně toho titulového.

11:50

Zatímco se celý svět bojí onemocnění novým koronavirem, jedinou evropskou zemí, která na sportovním poli toto onemocnění zcela ignoruje, je Bělorusko. Běloruský prezident Alexandr Lukašenko žádnou hrozbu prý nevidí a v klidu se tak hraje před plnými stadiony finále běloruské hokejové ligy, kde je po dvou zápasech série mezi Junosť Minsk a Šachtor Soligorsk vyrovnaný stav 1:1. Druhým kolem také o víkendu pokračuje nejvyšší fotbalová soutěž. Ta v poklidu odstartovala minulý víkend, kdy lidé po světě neměli na sport ani pomyšlení.

11:30

Do slovíčkaření se pouští anglická Premier League. Kluby dostaly pokyn, aby ve svých zprávách a přerušení a případném ukončení soutěže nepoužívaly spojení jako "anulované" nebo "neplatné". Pokud by sezona zůstala nedohrána, mělo by se o ní mluvit jako o "zkrácené". Toto označení by prý mělo znamenat právní ochranu před držiteli televizních práv, kteří už nyní hledají způsoby, jak na celé situaci okolo koronaviru ušetřit.

11:10

Hokejový brankář Vegas Golden Knights Robin Lehner se nechal slyšet, že nevěří tomu, že by se dohrála letošní sezona NHL. Lehner řekl, že současná krize okolo koronaviru je velmi nepříjemná a těžko řešitelná. Zároveň v nemoci vidí paralelu s bipolární poruchou, kvůli které se chtěl pokusit o sebevraždu.

Sport a COVID-19 – aktuální situace

probíhá


Statistiky: