28.02.2020, 18:00 • enteria arena • 49. kolo • Adam Joska (@AdamJoska2)

Tipsport: 2.2 4.4 2.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nejlepší hráči utkání:

HC Dynamo Pardubice – Jan Mandát
HC Škoda Plzeň – Jan Zdráhal (20:38:47)
Pardubická enteria arena tleská ve stoje, Dynamo se totiž dnešní výhrou 3:1 nad Plzní opět přiblížilo k záchraně, tři zápasy před koncem má čtyřbodový náskok na poslední Kladno. Jako první se v utkání prosadili hosté z Plzně, přesnou tečí využil v 11. minutě přesilovku Jan Zdráhal. Východočeši po nepříliš povedené první části ve druhé zabrali, což přineslo své ovoce. Ve 28. minutě nejprve srovnával Jan Mandát, čtyřiatřicet vteřin poté otočil vývoj utkání po zmatcích v brankovišti navrátilec do sestavy Ondřej Machala. Východočechy tyto branky nakoply, ale nedařilo se jim přidat další. Ve třetí části nejprve ustály zvýšenou aktivitu Škodovky a ve 47. minutě jim dodal větší klid Michal Vondrka využitým samostatným únikem.

59:53

Rolinek ještě ze středního pásma poslal obloučkem puk na Frodla, čímž ukončuje dnešní klání.

59:27

Východočeši nepolevují ani v posledních vteřinách zápasu, za potlesku tribun aktivně napadají plzeňskou rozehrávku.

58:52

Pardubice se už nikam neženou, Mikuš čeká s pukem za vlastní bránou.

58:22

Vondrka dostal nahrávku do pravého kruhu, jenže prováhal ideální čas na střelu a předržel puk.

57:57

Na led už naskočila druhá přesilovková formace Dynama, která se již usadila v pásmu.

57:20

Paulovič se dostal k odraženému puku před bránou, jelikož k ní byl zády, tak ještě puk posunul na levou stranu Svačinovi, ten se ale netrefil mezi tři tyče.

56:55

Vondrka se vydal na samostatný útočný výpad, chvíli za ním jel Svačina, kterého u brány podrazil Roman Vráblíka Dynamo má v závěru ještě k dispozici přesilovou hru.

56:32

Gulaš hledal svým nástřelem z pravé strany před bránou Mertla, ten ale netrefil rychle letící puk.

56:07

Kaňákovu ránu od modré zblokoval Rolinek, jako první se k odraženému kotouči dostala Plzeň.

55:17

Pardubičtí fanoušci už se pomalu radovali z gólu! Frodl vyjel za bránu a chyboval, čehož mohl využít ke skórování Vondrka, ale nedokázal zasunout kotouč do odkryté klece.

54:54

Paulovič poslal bekhendem puk až k Frodlovi a pardubická čtveřice může vystřídat.

54:33

Čerešňákův pokus od modré byl nepřesný, Dynamu se ale nepovedlo vyhodit.

54:12

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Robert Kousal – 2 min., sekání).

52:58

Látal šel po pravé straně do rychlého protiútoku, nebyl podporován žádným spoluhráčem, a tak zkusil vypálit z poměrně velkého úhlu z pravé strany a nadělal Frodlovi problémy.

51:57

Tybor posunul puk před bránou na levou stranu na Kousala, toho ve velké šanci vychytal výborným zákrokem Frodl, jenž ještě drží plzeňské naděje.

3:1

Branky a nahrávky: 28. Mandát (Tybor), 28. Machala (Rolinek, Paulovič), 47. Vondrka (Tybor) – 11. P. Zdráhal (Pulpán, Jánošík)

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Kacetl) – Mikuš, J. Zdráhal, S. Zacharčuk, J. Kolář (C), T. Voráček, Holland, Blažej – Vondrka, R. Kousal, Tybor – Mandát (A), Poulíček, Svačina – Kusý, Harju, Látal – Machala, Rolinek (A), Paulovič.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Tomáš Král) – Pulpán (A), Čerešňák, Vráblík, L. Kaňák, Jánošík, Jiříček, Houdek – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, V. Němec, Rob – Straka, Kodýtek, Pour – Vracovský, Heřman, Malát.

Rozhodčí: Pražák, Veselý – Komárek, Špringl

09:31 PCE 2 Poulíček, podrážení
10:01 PLZ 0:1 P. Zdráhal (Pulpán, Jánošík)
14:29 PLZ 2 Mertl, držení
18:32 PLZ 2 Gulaš, sekání
22:08 PCE 2 Svačina, příliš mnoho hráčů