1:2

po prodl. (0:0)

27.02.2020, 21:00 • Emirates Stadium, Londýn • 1/16 finále • Petr Sumbal

Tipsport: 1.44 4.81 7.16 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro tento zápas už všechno. Přeji hezký zbytek večera a dobrou noc. (23:45:32)

Fauly: 0:2
Neskutečné drama je u konce. Arsenal doma prohrává s Olympiakosem 1:2 a to znamená, že z postupu do osmifinále Evropské ligy se raduje řecký celek. Zápas se rozjížděl docela pomalu, moc šancí na obou stranách nebylo. Skóre otevřel až v 53. minutě hlavou z rohového kopu Pape Abou Cissé. Arsenal ani přes svou převahu neskóroval a Olympiakos další gól také nepřidal, takže se šlo do prodloužení. V něm měl Arsenal místy až drtivou převahu, šance si moc nevytvářel. Až ve 113. mnutě se ve vápně odrazil míč k Pierru-Emerickovi Aubameyangov, a ten nádherným akrobatickým kopem vyrovnal na 1:1. V tu chvíli Arsenal postupoval. Jenže nakonec bylo všechno jinak, protože ve 119. minutě rozpoutal euforii řeckých fanoušků po skvělém Masourasově centru gólem na 2:1 Youssef El Arabi. V samotném závěru prodloužení ještě mohl všechno zvrátit Aubameyang, který se ocitl sám před brankou v obrovské šanci, tu však trestuhodně minul.

120+4

120+3

120+3. Aubamyeang odmítl postupový gól Arsenalu.

120+3

Pierre-Emerick Aubameyang měl tisíciprocentní šanci na to, aby poslal Arsenal do osmifinále. Byl zcela sám před brankou, ale netrefil branku. Tak to zamrzí.

120+3

Tak ne, je tu ještě jedna šance na poslední akci Arsenalu.

120+2

Luizův míč do vápna byl špatný, sebral ho Sá a to bude nejspíš to posledním co se dnes událo.

120+2

Je střele se dostal Willock, ale jeho rána byla zablokovaná a pak míč odkopl Cissé.

Olympiakos právě vstřelil branku!
Olympiakos jde znovu do vedení a už je velice blízko postupu! Neuvěřitelný závěr zápasu. YOUSSEF EL ARABI si skvěle pohlídal ofsajdové postavení, a z první poslal nádherný centr Masourase do brány. Asistence: Georgios Masouras.

119

Arsenal daroval docela zbytečně soupeři rohový kop. Obrovská šance pro Olympiakos a do vápna přišel i brankář Sá.

118

Píská a mává se ofsajd Olympiakosu, což pochopitelně hráčům Arsenalu maximálně vyhovuje.

117

Dopředu se znovu řítil čerstvý Martinelli. Ke střele se sice tentokrát nedostal, ale obranu Olympiakosu zaměstnal.

117

Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Guilherme, přichází Avraam Papadopoulos.

116

Martinelliho střela z levé strany byla zablokovaná a míč pak v pohodě sebral Sá.

1:2

Branky: 113. Aubameyang (Martinelli) – 53. Cissé (Valbuena), 119. El Arabi (Masouras)

Karty:   20. Ba (OLY), 59. M. Camara (OLY)

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 9:5. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 0:2.

Arsenal FC: Leno – Bellerín (84. Willock), Mustafi (103. Papastathopoulos), David Luiz, Saka – D. Ceballos (72. Torreira), Xhaka – Pépé, Özil, Aubameyang – A. Lacazette (106. Martinelli).
Náhradníci: E. Martínez – Guendouzi, Maitland-Niles, Martinelli, Papastathopoulos, Torreira, Willock.

Olympiakos Pireus: J. Sá – Elabdellaoui, Ba, Cissé, Tsimikas – Bouchalakis, M. Camara, Guilherme (117. Papadopoulos) – Ranđelović (78. Masouras), El Arabi, Valbuena (86. Gaspar).
Náhradníci: Karargyris – Gaspar, Lovera, Masouras, Papadopoulos, Torosidis, Bullari.

Rozhodčí: Massa – Meli, Tegoni