Christián Jaroš (CBJ) 0+1, 0 střel, čas na ledě 6:32
Střely na branku – 45:33 (15:11, 8:13, 17:8 – 5:1)
Zblokované střely – 13:13
Vyhraná vhazování – 25:34
Trestné minuty – 2:2
Hity – 19:22
Hokejisté Columbusu nakonec zdolali Ottawu 4:3 v prodloužení a vracejí se na pozice, které znamenají postup do play-off! O vydřené výhře Blue Jackets rozhodl až 25 sekund před koncem nastavené pětiminutovky z dorážky Emil Bemström. Pro Blue Jackets je to vydřené, ale o to cennější vítězství. Zraněními už tak sužovaný tým dnes ještě přišel o útočníka Rileyho Nashe a brankáře Elvise Merzlikinse. Toho nahradil pro změnu po zranění se vracející Joonas Korpisalo, který si vedl velmi dobře a inkasoval pouze jednou.

64:35

64:35 Emil BEMSTRÖM - 4:3

64:35

Columbus právě vstřelil branku!
Domácí protrhávají sérii osmi zápasů bez vítězství! Boone Jenner našel křížným pasem Zacha Werenskiho, který z levého kruhu ještě nepřekonal Högberga, ovšem dorážející EMIL BEMSTRÖM se už nemýlil – 4:3. Asistence: Zach Werenski a Boone Jenner.

64:12

Z pravé strany pálil David Savard. Högberg vyráží.

64:00

Poslední minuta prodloužení.

63:01

Šance se množí! Velkou měl domácí Nick Foligno, ale Högberg znovu nepřipustil konec prodloužení.

62:38

Na druhé straně mohl rozhodnout Nick Paul. Souboj tváří v tvář vyhrál brankář Korpisalo!

61:47

V přečíslení 2 na 1 připravil Matteau tutovku pro Vladislava Gavrikova. Už to vypadalo, že domácí obránce rozhodne, ale Högberg nějak vytáhl puk zpět do hry!

61:03

Puk byl sražen do ochranné sítě za brankou Columbusu. Vhazuje se před Korpisalem.

60:41

Hosté se sami vyhodili z útočné třetiny. Další akce začíná od brankáře Högberga.

60:16

Jenner si v útočném pásmu počkal na podporu Zacha Werenskiho. Ten vystřelil, jeho pokus byl ale sražen do ochranné sítě.

60:01

Střely na branku – 40:32

4:3

Branky a nahrávky: 5. N. Foligno (Dubois, Nyquist), 33. N. Foligno (Jenner, Gavrikov), 50. Matteau (Harrington, Stenlund), 65. Bemström (Werenski, Jenner) – 11. Co. Brown (Tierney, Ch. Jaroš), 30. Co. Brown (Anisimov, Reilly), 50. White (Hawryluk, Peca)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (32. Korpisalo) – Nutivaara, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Peeke, Harrington – N. Foligno (C), Dubois, Nyquist – Gerbe, Jenner (A), Matteau – Bemström, Stenlund, Thürkauf – Lilja, Riley Nash, Robinson.

Ottawa Senators: M. Högberg (C. Anderson) – Hainsey (A), Chabot (A), N. Zajcev, Reilly, Ch. Jaroš, Englund – Duclair, B. Ryan, B. Tkachuk (A) – Co. Brown, Tierney, Anisimov – Peca, White, N. Paul – Hawryluk, Boedker, Sabourin.

Rozhodčí: Furlatt, Lambert – Marquis, Mach

Diváci: 17 518

04:10 CBJ 1:0 N. Foligno (Dubois, Nyquist)
10:48 OTT 1:1 Co. Brown (Tierney, Ch. Jaroš)
29:46 CBJ 2 N. Foligno, nedovolené bránění
29:55 OTT 1:2 Co. Brown (Anisimov, Reilly)
31:16 CBJ -Korpisalo +Merzlikins (Střídání)
32:32 CBJ 2:2 N. Foligno (Jenner, Gavrikov)