Extraliga dorostu - o pořadí v play-off

BK Havlíčkův Brod – HC Vítkovice Ridera

2:5

konec (1:0, 1:4, 0:1)

15.02.2020, 13:45 • Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod • 16. kolo • Štěpán Ondráček

Děkuji vám za pozornost a dnes je to ode mě vše. Za hodinu a dvacet minut sehrají další utkání hráči místního A-týmu. Textovým přenosem vás provede kolega Tomáš Sochor. Hezký sobotní den z Kotliny. (15:45:35)
Ve třetí třetině si hosté upevnili své vedení, když dokázali vstřelit pátou branku. Havlíčkův Brod se snažil přiblížit, jenže do dobrých příležitostí se moc nedostával. Velkým hrdinou byl Filip Tuček, který měl dost práce ve svém brankovišti.

Sledovali jsme zajímavé utkání, které nakonec skončilo podle papírových předpokladů, a to vítězstvím Vítkovic. Hosté si tři body museli zasloužit, protože dvakrát prohrávali, ale výbornou druhou třetinou opanovali celé utkání. Havlíčkův Brod se nemusí za svůj výkon proti lídrovi stydět, ale bod do tabulky si nepřidal.

59:47

Bačkovský vyhodil přes všechny čáry.

59:37

Domácí branka je mimo svoji ideální postavení, takže hra je přerušena.

59:22

Vítkovičtí točí svého soka v obranném pásmu, ale puky létají mimo Tučkovu svatyni.

58:57

Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Číhal – 2 min., krosček).

58:42

Teď jsem to zakřikl! Dominik Petr obešel obránce a jel vstříc Tučkovi. Toho si roztáhl, ale gólman Bruslařů podržel svůj tým, jelikož puk zastavil u pravé tyče!

58:25

Hosté kontrolují hru, když se nikam neženou.

57:59

Daniel Kosina se zbavil obránce a zkusil zasunout kotouč jednoruč za levý beton Tučka, jenže puk mezi tři tyče nedostal.

56:59

Souboj o puk v levém rohu, kde se kotouče ujímají hosté. Vítkovičtí nakonec nedokázali prověřit gólmana Bruslařů.

56:27

Alex Kotásek to zkusil z nulového úhlu, jenže Tučka nedokázal překonat.

55:32

Havlíčkův Brod se drží v pásmu, ale musí o svoji šanci bojovat. Vítkovičtí se nakonec dostali ke kotouči.

54:52

Rodící se přečíslení zastavilo postavení mimo hru. Velká škoda, že si tohle hosté nepohlídali, protože by sed dostali do zajímavé šance.

54:10

Tuček přikryl puk, který se odrazil od zadního mantinelu zpět před jeho branku. Vhazuje se v pravém kruhu.

53:20

Veliká šance Bruslařů na další branku, jenže David Krejčí trestuhodně neusměrnil puk k levé tyči!

52:42

Střela od modré končí na zadním mantinelu. Vítkovický gólman byl bez práce,a tak hosté opět vyhazují.

51:50

Bruslaři se trápí se založením útoku, navíc Ridera se skvěle brání a vyhazuje jeden kotouč za druhým.

2:5

Branky a nahrávky: 3. Rauš (Holenda, Kuchta), 24. Holenda (Kutlvašr) – 21. Kotásek (Bystroň, Petr), 30. Rajčan (Kosina), 33. Pavelec (Kotásek, Petr), 36. Rajčan, 45. Bystroň (Prčík, Petr)

BK Havlíčkův Brod: Tuček (Kubík) – Jakubec, Besmák, Zych (C), Kuchta, Číhal, Kutlvašr – Juřica, Báťa, Rauš (A), Janko, Holenda, Teplý, D. Krejčí, Prchal, Bačkovský, Kravec, Prášek Trenér: Václav Adam

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Irgl) – Bystroň (A), Pavič, Spurný, Kosina, Řepa, Vřeský, Prčík – Holaník (C), Kotásek, Přibyl, Petr (A), Rajčan, Pavelec, Schauer, Melovský, Skřipčák Trenér: Jan Vavrečka

Rozhodčí: Martin Vepřovský – Tomáš Kučera, Kristýna Hájková