13.02.2020, 17:00 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • David Suchý

Tipsport: 2.82 3.97 2.19 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Andrej Nestrašil (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:07
Tomáš Filippi (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:20 (19:11:45)

Zblokované střely – 15:9.
Vyloučení – 3:3.
Využití přesilovek 0/3 – 0/3.
Vhazování – 20:22
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Nižněkamsku, který svého soupeře porazil výsledkem 4:0. Metallurg vstoupil do třetí třetiny celkem aktivně, což mu naopak uškodilo natolik, že dvakrát v krátkém časovém sledu inkasoval, což rozhodlo o vítězi tohoto zápasu. Nižněkamsk si totiž své vedení dokázal pohlídat až do konce, brankář Šaryčenkov si dokonce připsal čisté konto, ke kterému vedla hodně trnitá cestička.

59:26

Domácí fanoušci pomalu a jistě oslavují vítězstvím, které je zcela určitě nemine. Probíhá poslední minuta zápasu, brankář Šaryčenkov je navíc blizoučko k čistému kontu.

58:12

Hosté se ovšem dostali k značnému náporu, který nabídl nahrávku od pravého kruhu do předbrankového prostoru. Šaryčenkov odolal, hosté však zůstávají na touši.

57:13

V závěru tohoto zápasu nesledujeme zrovna pohlednou podívanou. Na Metallurgu je cítit a i vidět snaha s výsledkem něco udělat, avšak domácí obrana předvádí poctivý výkon.

54:25

Posléze se tedy vhazovalo po pravici domácího brankáře. Úspěšnější byl hostující hráč, který nedokázal předat přesně za sebe, puk totiž odehrál do bezpečí soupeř.

53:58

Třetí lajna Magnitogorsku se na delší časový úsek dostala před Šaryčenkova, který nakonec ukryl kotouč pod sebou. Na řadu přichází vůbec poslední komerční přestávka.

52:06

Nižněkamsk i nadále hýří aktivitou, další kombinace ovšem nepřinesla nic nebezpečného. Na opačné straně tvrdě napřáhl obránce Dronov, který na brankáře nevyzrál.

51:11

Po jednom ze soubojů skončil na zemi domácí Šiksatdarov, avšak v žádném případě se nejednalo o nedovolený zákrok. Po delší době si připsal zákrok také Šaryčenkov.

50:00

Do konce tohoto zápasu zbývá už jen deset minut. O vítězi se zdá být rozhodnuto, domácí totiž vedou u o čtyři branky, Metallurg se bude pokoušet o kosmetickou úpravu.

49:03

Střídání v týmu Metallurg Magnitogorsk: ze hřiště odchází Vasilij Košečkin, přichází Vasilij Děmčenko.

49:03

49:03 Zack MITCHELL - 4:0

49:03

Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Tak tady se schyluje k pořádnému debaklu, Metallurg! třetí třetinu vůbec nezvládá! Fantastickým způsobem to provedl White, který zadovkou našel před brankou kolegu ZACKA MITCHELLA, jenž sám před Košečkinem zamířil velice přesně! Hosté zřejmě sáhnou ke výměně brankářů.
Asistence: Matt White, Pavel Porjadin.

48:50

Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Nestrašil – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

47:22

Nápor domácích hráčů pokračoval, Košečkin se v jednu dobu dokonce válel na zemi. Domácí komando na něj nevyzrálo, Magnitogorsk se tak dostal z obležení.

46:47

Čtvrtou branku měl pro změnu na své hokejce obránce Murphy, který se zničehonic dostal až před brankáře Košečkina, kterého nepřekonal se střelou nad beton.

45:52

45:52 Marat CHAJRULLIN - 3:0

4:0

Branky a nahrávky: 29. Berglund, 35. Šarifjanov (Aťušov, Bikmullin), 46. Chajrullin (Šaryčenkov), 50. Z. Mitchell (White, Porjadin)

Neftěchimik Nižněkamsk: Šaryčenkov (Barulin) – Bryncev, Šaripzjanov (C), Rjasenskij, R. Murphy (A), Pajgin, An. Sergejev (A), Aťušov – Chajrullin, Berglund, Enlund – Porjadin, Z. Mitchell, White – Šiksatdarov, P. Kulikov, Padakin – Grošev, Šarifjanov, Černikov – Bikmullin.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (50. Děmčenko) – Antipin, J. Birjukov (A), Dronov, J. Jakovlev, Běreglazov, Minulin, Matuškin – A. Nestrašil, Mozjakin (C), Filippi – Rožkov, N. Kuljomin (A), Loktionov – Kozun, O'Dell, Potěchin – Ljubimov, Timkin, Několenko – Dorofejev.

Rozhodčí: Kuljov, Soin – Sazonov, Střelcov