Ondřej Palát (TBL) 0+1, 0 střel, čas na ledě 16:15.
2. Alex Stalock (MNS) 18 zák., 2 góly, 90,0%
Střely na branku: 23 – 20 (8:5, 11:7, 4:8)
Trestné minuty: 4 – 8
Využité přesilové hry: 1/4 – 1/2
Vyhraná vhazování: 36 % – 64 %
Bodyčky: 18 – 8.
Je dobojováno! Minnesota po sérii čtyř porážek v řadě zvládla nesmírně složitý duel proti silné Tampě a v prvním ze sedmi domácích utkání v řadě slaví vydřené vítězství 3:2. Wild rozhodli především ve druhé třetině, kdy na vyrovnání Kučerova zareagovali Eriksson Ek a Suter. Necelých jedenáct minut před koncem v přesilovce snížil na rozdíl jediného gólu Kučerov, ovšem Lightning v nervózní koncovce na nepříznivém stavu 2:3 už nic nezměnili.

59:59

Kučerov necelé tři vteřiny před koncem ještě vylepšoval pozici pro Stamkose. Stalock ale zasáhl a tím definitivně rozhodl o výhře Minnesoty!

59:22

Vhazování ve středním pásmu vyhrál Eriksson Ek. Wild získali několik dalších vteřin a znemožnili McElhinney opětovný úprk na střídačku.

59:15

Dobrá práce Koiva, který vytlačil Kučerova do středního pásma. Puk se poté dostal mimo ledovou plochu a Lightning si v přerušené hře vzali time-out.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:39

Hedman si musel pospíšit, aby pokazil Folignovi střelu do prázdné branky. Puk letěl mimo a šance Lightning na body stále žije.

58:13

Začíná hra v šesti proti pěti, Curtis McElhinney sto vteřin před koncem odjel na střídačku Tampy Bay!

57:45

Point projel středem hřiště a pak posouval puk k hokejce Hedmana, jehož zakončení zpoza levého kruhu kvůli Greenwayovi ke Stalockovi nedoletělo.

57:14

Luke Kunin srazil jednu z mnoha přihrávek mimo obranné pásmo Minnesoty, která už je velmi blízko oslavám důležitého vítězství.

56:27

Domácím se nepovedlo dostat puk zpod mantinelů do středního pásma. Během bojů každopádně ukrojili dobrou půlminutu.

55:51

Po několika málo vteřinách je čas opět zastaven. Kotouč zmizel na hráčské lavici domácího mužstva.

55:39

Greenway zachytil přihrávku podél krátkého mantinelu a pak sledoval pokus Sutera, který byl ztečován do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

54:56

Brayden Point to vzal na sebe, střelou z osy hřiště Stalocka neprostřelil a neúspěchem skončila i dorážka Alexe Killorna.

54:06

Bolts zvládli ubránit důležité oslabení a teď mohou opět pomýšlet i na vyrovnání. Času na vstřelení gólu se však bude rychle krátit.

3:2

Branky a nahrávky: 15. Parise (E. Staal, Spurgeon), 33. J. Eriksson Ek (Kunin, M. Foligno), 35. Suter (Greenway) – 28. Kučerov (Sergačjov, Palát), 50. Kučerov (Stamkos, Cirelli)

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Pateryn, Soucy – Zuccarello, E. Staal, Parise (A) – Fiala, V. Rask, Zucker – Kunin, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Hartman, M. Koivu (C), Greenway.

Tampa Bay Lightning: McElhinney (Vasilevskij) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh, Shattenkirk, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Stamkos (C) – Killorn (A), Paquette, Volkov – Gourde, Stephens, Verhaeghe.

Rozhodčí: L´Ecuyer, Morton – Fournier, Shewchyk

Diváci: 17 305

08:47 TBL 2 Rutta, držení
12:20 TBL 2 B. Point, podrážení
14:17 MNS 1:0 Parise (E. Staal, Spurgeon)
27:42 TBL 1:1 Kučerov (Sergačjov, Palát)
32:32 MNS 2:1 J. Eriksson Ek (Kunin, M. Foligno)