07.01.2020, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 1.73 4.31 4.03 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Martin Marinčin (TOR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:04 (03:50:54)

1. Connor McDavid (EDM) 1+3
2. Alex Chiasson (EDM) 1+1
3. Kasperi Kapanen (TOR) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 36-35; Zablokované střely: 15-12; Vhazování: 59%-41%; Hity: 21-33; Přesilové hry: 1/4-1/5; Trestné minuty: 12-10.
Toronto neprohrálo v základní hrací době deset zápasů za sebou a mohlo vyrovnat rekord z roku 1950 a 1994, jenže Edmonton ho dnes na jeho ledě ve fantastickém zápase bohatém na góly přestřílel. Fantastické utkání odehrál kapitán hostujících Oilers Connor McDavid, který vstřelil gól a zaznamenal celkem čtyři kanadské body. Konečný výsledek utkání ve Scotiabank Areně tedy zní. Toronto Maple Leafs 4 Edmonton Oilers 6.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:56

Auston Matthews vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování zápěstím, jeho pokus ale zamířil pouze do náruče Mikea Smitha, který kotouč snadno podržel.

58:25

Leafs hráli bez brankáře a Edmonton špatně střídal. Týmový trest za příliš hráčů odpyká Gaëtan Haas.

57:41

Vyloučený Justin Holl se vrátil zpět na ledovou plochu a Toronto už má minimum času na obrovský zázrak.

55:41

Connor McDavid si z pravé strany sjížděl před bránu a Justin Holl dostal za faul na jeho osobu dvě minuty za držení. Po komerční přestávce přesilová hra Oilers.

54:09

Morgan Rielly vypálil na vrcholu prostoru mezikruží a jeho pěkná střela minula vzdálenější pravý horní roh brány Edmontonu. Mike Smith se pouze ohlédl.

53:18

53:18 Auston MATTHEWS - 4:6

53:18

Toronto právě vstřelilo branku!
AUSTON MATTHEWS rychle zamíchal s pukem na vrcholu pravého kruhu a pak nad lapačkou Mikea Smitha vymetl nádhernou střelou zápěstím bližší pravý horní roh brány! Přesilovka byla využita – 4:6. Asistence: Tyson Barrie a Mitchell Marner.

53:02

Caleb Jones vyhodil puk přes ochranné sklo a po komerční přestávce je zde přesilová hra pro Leafs.

51:26

51:26 Connor MCDAVID - 3:6

51:26

Edmonton právě vstřelil branku!
CONNOR MCDAVID v levém kruhu pro vhazování nádherně objel jednoho z hráčů Toronta a před bránou si poté rychle hodil puk z forhendu na bekhend, aby fantastickou střelou vymetl levý horní roh brány! Oilers vedou potřetí o tři góly a skóre je 3:6. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins.

50:39

Edmonton nepřesně rozehrál podél střídaček a proti hostujícímu týmu bylo odpískáno zakázané uvolnění.

49:45

Travis Dermott a hostující Jujhar Khaira byli souběžně vyloučeni na dvě minuty za vysokou hůl. Hra 4 na 4.

4:6

Branky a nahrávky: 23. Spezza (Engvall, Kapanen), 37. F. Gauthier (Marchment, Brooks), 40. Engvall (Holl, Kapanen), 54. Matthews (Barrie, Marner) – 8. Klefbom (A. Larsson, McDavid), 21. Nurse (McDavid, Bear), 22. Yamamoto (Jones, Draisaitl), 34. Chiasson (Nygård, K. Russell), 47. Draisaitl (Chiasson, McDavid), 52. McDavid (Nugent-Hopkins)

Toronto Maple Leafs: Andersen (22. Hutchinson) – Barrie, Rielly (A), Holl, Marinčin, Ceci, Dermott – Marner, Matthews (A), Hyman – Kerfoot, Tavares (C), W. Nylander – Kapanen, Spezza, Engvall – F. Gauthier, Brooks, Marchment. Hlavní trenér: Sheldon Keefe.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – A. Larsson (A), Klefbom, Bear, Nurse, Jones, K. Russell – Kassian, McDavid (C), Neal – Yamamoto, Draisaitl, Nugent-Hopkins (A) – Chiasson, Haas, Nygård – J. Archibald, Sheahan, Khaira. Hlavní trenér: Dave Tippett.

Rozhodčí: Francois StLaurent, Brad Meier. Čároví: Travis Toomey, Devin Berg

Diváci: 19507

07:51 EDM 0:1 Klefbom (A. Larsson, McDavid)
12:57 TOR 2 Dermott, nedovolené bránění
15:50 TOR 2 Holl, držení
20:34 EDM 0:2 Nurse (McDavid, Bear)
21:45 EDM 0:3 Yamamoto (Jones, Draisaitl)
21:45 TOR -Hutchinson +Andersen (Střídání)