konec (0:1)

23.01.2020, 21:00 • Molineux Stadium, Wolverhampton • 24. kolo • Karel Jedlička

Tipsport: 5.43 4.02 1.68 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:1. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 6:11. (22:56:07)
Senzační liverpoolská jízda anglickou ligou pokračuje, i když na hřišti Wolverhamptonu měli hosté namále. Čtrnácté vítězství v řadě jim vystřelil po krásné souhře se Salahem a Hendersonem v 84. minutě Firmino.
První poločas nabídl jen dva zajímavé momenty – hlavičky po rozích. Hostující Henderson v 8. minutě otevřel skóre, domácí svou ještě větší šanci vzápětí promarnili.
Druhý půle měla konečně i fotbalovou kvalitu úměrnou očekávání, Wolverhampton byl favoritu důstojným soupeřem a po Traorého centru se dočkal vyrovnání přesnou hlavičkou nejlepšího střelce Jiméneze. Liverpool neměl mnoho šancí, ale z mála dokázal vytěžit maximum a rozhodnout.

90+4

90+2

90+2. poslední šanci na vyrovnání zazdil Jota

90+2

Wolves nebyli daleko od vyrovnání! Traoré se na pravém křídle zbavil Robertsona a centrem našel na malém vápně Jiméneze, který skvěle posunul na Dioga Jotu. Ten se zblízka ukopl a zbrklým pokusem přestřelil.

90+1

Ještě čtyři nastavené minuty dělí Liverpool od čtrnácté ligové výhry v řadě.

90

Liverpoolští si hrají s domácími bago po celém hřišti.

88

Fabinho podrazil Traorého, který se rychle zvedá a rozehrává z půlící čáry dozadu...

87

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Morgan Gibbs-White.

85

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Divock Origi.

84

84. Roberto FIRMINO - 1:2

84

Liverpool právě vstřelil branku!
Parádní akce vrací favorita do vedení. Salah na sebe natáhl tři hráče a přiťukl na velkém vápně Hendersonovi, po jeho posunutí se k míči dostal ROBERTO FIRMINO a technickou střelou na zadní tyč překonává bezmocného brankáře.

83

Po rohu se hostující Firmino provinil útočným faulem na Dohertyho.

82

A hned se hra otáčí, Firmino pálí z 10 metrů doprostřed brány a Rui Patrício vyráží na roh.

81

Van Dijk nešťastnou hlavičkou namazal Jotovi. Ten okamžitě založil akci, jenže Saïss fauloval Alissona, který byl u míče o něco dříve.

80

Čerstvý Jota si vynutil faul na Gomezovi. Po Moutinhově trestném kopu pak sám zakončuje hlavou vedle.

79

Lídr tabulky nechce přijít o třináctizápasovou vítěznou sérii a trochu více tlačí na pilu, domácí ovšem zodpovědně brání a jeho tlaku úspěšně čelí.

77

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Pedro Neto, přichází Diogo Jota.

76

Minamino si při náběhu pomohl rukama ve vzduchu v rozporu s pravidly.

1:2

konec (0:1)

Branky: 51. Jiménez (Traoré) – 8. J. Henderson (Alexander-Arnold), 84. Firmino (J. Henderson)

Karty:   56. Robertson (LIV)

Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:1. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 6:11.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Dendoncker, Coady, Saïss – Doherty, Moutinho (87. Gibbs-White), Neves, Castro – Neto (77. Jota), Jiménez, Traoré.
Náhradníci: Ruddy – Boly, Kilman, Giles, Ashley-Seal

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson – Oxlade-Chamberlain (70. Fabinho), Henderson, Wijnaldum – Salah (85. Origi), Firmino, Mané (33. Minamino).
Náhradníci: Adrián – Matip, Williams, Jones

Rozhodčí: Oliver – Cann, Robathan

Diváci: 31 540