Mistrovství Evropy mužů

Polsko – Švédsko

26:28

konec (13:14)

14.01.2020, 20:30 • Scandinavium, Göteborg (Švédsko) • Skupina F • Karel Jedlička

Tipsport: 4.7 9.44 1.34 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

60

Kamil Syprzak čtyři vteřiny před koncem z brankoviště ještě upravuje třetí polskou porážku. (26:28)

59

Jack Thurin skóruje utěšenou střelou a domácí směřují za vítězstvím. (25:28)

57

Za Polsko bleskově odpovídá Dawid Dawydzik. (25:27)

56

Andreas Nilsson konečně po 8 minutách zase rozjásal göteborské obecenstvo. (24:27)

54

54. Szymon Sićko (POL) - 24:26

54

Sićko krásně zavěsil z pořádné dálky přes celou švédskou obranu a běží si odpočinout na střídačku. (24:26)

53

53. Szymon Sićko (POL) - 23:26

53

Szymon Sićko si vzápětí dal úspěšné repete. (23:26)

49

Ze sedmimetrového hodu trestá faul na Moryta Rafał Przybylski. (22:26)

48

Poláci ztratili míč v útoku a Daniel Pettersson si užil zcela osamocený nájezd. (21:26)

47

Andreas Nilsson se obtočil kolem bílé přesily a z brankoviště šikovně o zem posílá domácí do rekordního trháku. (21:25)

46

Gottfridsson ihned využívá početní převahu. (21:24)

46

Do oslabení posílá Poláky faulem Rafał Przybylski. (21:23)

45

Polská přesilovka končí 1:1, v jejím závěru překonává Morawského Du Rietz. (21:23)

43

43. Szymon Sićko (POL) - 21:22

43

V přesilovce nádherně zavěsil přes bránící hráče pod břevno Szymon Sićko. (21:22)

43

Henningsson div nestrhl ze Sićka bílý dres a musí si odsedět dvě minuty. (20:22)

42

Ze sedmimetrového hodu dostává Švédsko poprvé po změně stran do trháku Daniel Pettersson. (20:22)

41

Hned po rozehrání dotáhl akci pumelicí z dálky Ekdahl du Rietz. (20:21)

40

40. Kamil Syprzak (POL) - 20:20

40

Kamil Syprzak završil rychlou výměnu míče z šesti metrů. (20:20)

39

Také Andreas Nilsson využívá krásnou přihrávku obloučkem přes dva hráče na brankovišti. (19:20)

39

39. Szymon Sićko (POL) - 19:19

39

Przybylski hezky prostrčil na Sićka, který se opět nemýlil. (19:19)

38

Góly padají v ďábelském tempu, dalším střelcem je Ekdahl du Rietz. (18:19)

38

Sićko z pravé spojky napálil spodní hranu břevna a míč se odráží za brankovou čáru. (18:18)

37

Andreas Miroslav Palicka vychytal zázračně Syprzaka a z protiútoku měl snadnou práci Jim Gottfridsson. (17:18)

36

Jim Gottfridsson skóruje ze středu. (17:17)

35

35. Szymon Sićko (POL) - 17:16

35

O okamžitou odpověď se po rozehrání zasloužil bombou z výšky Szymon Sićko. (17:16)

35

Z brankoviště se prosazuje Andreas Nilsson. (16:16)

34

A vzápětí napnul domácí síť Moryto z rychlého útoku. (16:15)

33

33. Szymon Sićko (POL) - 15:15

33

Lahůdkovou akci předvedl Szymon Sićko. Naznačil střelu, nechal dva hráče v modrém vyskočit, místo toho si bouchl míčem o zem a střílel bez překážek do sítě. (15:15)

33

V oslabení se polskou obranou protáhl Gottfridsson a trefuje. (14:15)

31

A Ekdahl du Rietz bude za faul na Przybylského dvě minuty pykat. (14:14)

31

31. Kamil Syprzak (POL) - 14:14

31

Moryto uvolnil na brankovišti Syprzaka, který po 29 vteřinách hry srovnává. (14:14)

30

Pettersson však po rychlé rozehrávce z devítimetrové čáry přece jen zajišťuje poločasové vedení Skandinávcům. (13:14)

30

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil za Polsko Rafał Przybylski. (13:13)

30

Švédsko reaguje gólem Daniela Petterssona z pravého křídla. (12:13)

29

29. Jan Czuwara (POL) - 12:12

29

Jan Czuwara napravil své selhání a v závěru přesilové hry ze snadné pozice vyrovnává. (12:12)

27

Za faul na Bondziora dostává poprvé v zápase dvě minuty švédský házenkář, konkrétně Philip Henningsson. (11:12)

27

Maciej Majdziński zásahem z dálky ukončuje osmiminutový střelecký půst výběru Polska. (11:12)

25

Když to nevyšlo ze sedmičky, trefuje Jerry Tollbring z kontru prázdnou polskou bránu. Domácí napodobují pětigólovou šňůru hostů. (10:12)

24

Polské házenkáře navíc čeká oslabení, nedovoleným zastavením brejku se provinil Rafał Przybylski. (10:11)

23

Úspěšnou šňůru Švédska potvrzuje mladý debutant Jack Thurin. (10:11)

22

Domácí jsou na vlně. Sićko trefuje tyč a z brejku napnul síť zcela volný Andreas Nilsson. (10:10)

20

Palicka vychytal Syprzaka, Švédové získávají odražený míč a Philip Henningsson zakončuje jejich protiútok další přesnou trefou. (10:9)

20

Po 7 minutách radost v hale, střeleckou smůlu zlomil z levého křídla Tollbring. (10:8)

19

19. Arkadiusz Moryto (POL) - 10:7

19

Odpočinek zřejmě nezabral, borci v bílém střílejí pátý gól v řadě. Nájezd proměňuje Arkadiusz Moryto. (10:7)

19

19. Szymon Sićko (POL) - 9:7

19

Polská série pokračuje, Sićko trefou z druhé vlny zvyšuje na rozdíl dvou gólů. Ten by stačil ke třetímu místu ve skupině. (9:7)

17

Žlutá karta pro tým Švédsko (Jerry Tollbring). (8:7)

16

16. Michaił Olejniczak (POL) - 8:7

16

Třetí gól v řadě pro Polsko, autorem je z brankoviště Michaił Olejniczak. (8:7)

16

Žlutá karta pro Polsko, viníkem je Rafał Przybylski. (7:7)

15

15. Arkadiusz Moryto (POL) - 7:7

15

Arkadiusz Moryto napravil své zaváhání při sedmičce a samostatný útok dovedl do úspěšného konce. V polovině poločasu začínáme od nuly. (7:7)

15

Švédští házenkáři trefili tyč a z protiútoku skóruje Piotr Chrapkowski. (6:7)

13

Tollbring z křídla zavěsil na zadní tyč. (5:7)

12

Třetím gólem v zápase koriguje stav Maciej Gębala. (5:6)

11

Pilitowski si navíc vysloužil žlutou kartu. (4:6)

11

Ze sedmimetrového hodu nezaváhal Jerry Tollbring. (4:6)

11

Dvouminutový trest dostal Kamil Syprzak a Polsko bude hrát v oslabení. (4:6)

10

Z pravého křídla skóruje Daniel Pettersson. (4:5)

9

9. Maciej Gębala (POL) - 4:4

9

Podruhé se z podobné pozice prosazuje Gębala. (4:4)

9

Du Rietz pálil do tyče, Švédové se ale udrželi u míče a Henningson převažuje vedení na jejich stranu. (3:4)

6

Z dálky vyslal gólovou ránu Kim Ekhdal du Rietz. (3:3)

6

6. Maciej Gębala (POL) - 3:2

6

Maciej Gębala zůstal zcela volný na brankovišti a vrací Polsku vedení. (3:2)

5

Žlutá karta pro tým Švédsko (Max Darj). (2:2)

4

Jim Gottfridsson skóruje ze samostatné akce. (2:2)

3

Maciej Majdziński vzápětí po zásahu brankáře Morawského dostává z protiútoku Poláky do vedení střelou z brankoviště. (2:1)