14.01.2020, 14:30 • Barys Arena, Nur-Sultan • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.21 3.69 2.97 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů se těším na počtenou! (17:06:51)
Střely na branku – 30:39 (10:11, 12:17, 8:11)
Zblokované střely – 15:11
Vyhraná vhazování – 33:31
Trestné minuty – 2:2
Hity – 11:18
Hokejisté Barysu nakonec poráží Ufu 5:3. Do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 3:2 pro domácí. Hosté dokázali srovnat hned ve 43. minutě zásluhou Vjačeslava Soloduchina, který zblízka nadvakrát přehodil beton brankáře Karlssona. Poté už to bylo kdo z koho a štěstí se nakonec usmálo na Barys. V 56. minutě domácí ujeli do přečíslení 2 na 1 a Arkadij Šestakov přidal svou druhou trefu v zápase. O 49 sekund později pak střelou od modré čáry zpečetil výsledek Atte Ohtamaa.

59:59

V posledních sekundách zápasu ještě minul prázdnou branku Ufy Pavel Akolzin.

59:22

Blacker dostal puk z domácí obranné třetiny, Akolzin ho pak nasměroval až za branku Ufy.

59:11

Sakari Manninen si na Karlssona nepřišel. Gólman Barysu našel puk ve výstroji.

59:01

Začala poslední minuta třetí třetina a možná i celého zápasu.

58:02

Hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:41

Ufa si vyžádala oddechový čas. Metsola už zůstane na střídačce!

57:41

Zakázané uvolnění Barysu. Tohle teď domácím stačí.

57:30

Hosty zastavilo postavení mimo hru.

56:22

56:22 Atte OHTAMAA - 5:3

56:22

Barys právě vstřelil branku!
Domácí vzápětí zvyšují na rozdíl dvou branek! Čistým průstřelem od modré čáry se o to postaral ATTE OHTAMAA, který využil, že měl Metsola zakrytý výhled – 5:3. Asistence: Dmitrij Gurkov a Jegor Petuchov.

55:33

55:33 Arkadij ŠESTAKOV - 4:3

55:33

Domácí strhávají vedení zpět na svou stranu! Curtis Valk založil přihrávkou doleva na Nikitu Michajlise přesilovou situaci 2 na 1. Michajlis ji v útočném pásmu vyřešil pasem na ARKADIJE ŠESTAKOVA a ten z první překonal přesouvajícího se Metsolu. Asistence: Nikita Michajlis a Curstis Valk.

54:09

Po přihrávce Sergejeva střílel od modré Lisovec. Jeho rána byla zastavena ještě před brankářem Karlssonem.

53:25

Hosté odpálili puk tak, že se nepískalo zakázané uvolnění. Obránci Barysu tak musejí rozehrávat.

53:12

Ofsajd domácích. Následuje reklamní přestávka.

52:36

Dobré střídání domácích, kteří po delší době zatlačili svého soupeře.

51:58

Atte Ohtamaa posílal z levé strany před hostující branku střílenou přihrávku. Tu ale nedokázal nikdo ze spoluhráčů usměrnit mezi tyče.

50:52

Další zákrok Karlssona, který vyrážel střelu Arťoma Sergejeva.

50:02

Od modré čáry vypálil Zachar Arzamascev, Karlsson puk drží ve výstroji.

49:11

Alexandr Kadějkin číhal před brankou na nahozený puk. Ten se nakonec odrazil vedle Karlssonovy svatyně.

48:51

Zakázané uvolnění Barysu.

46:54

Nahození od modré čáry Karlsson raději podržel v lapačce.

46:20

Až teď se ozval hvizd sudího. Po střele Pavla Akolzina totiž podržel hostující brankář Metsola puk v lapačce. Následuje reklamní přestávka.

45:50

Zápas běží bez dalších šancí a také bez přerušení hry.

43:59

Ufě se tedy podařilo vymazat dvoubrankové manko. Nyní se začíná od začátku.

42:21

42:21 Vjačeslav SOLODUCHIN - 3:3

42:21

Ufa právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Vladimir Žarkov poslal z rohu kluziště puk před branku, ke zůstal nepokrytý VJAČESLAV SOLODUCHIN. Ten napoprvé trefil položený levý beton Karlssona, ale na druhý pokus ho už bekhendem přehodil – 3:3. Asistence: Vladimir Žarkov.

40:55

Uvidíme, zda Ufa bude pokračovat v náporu z konce druhé třetiny. Zatím těžko říci, je to taková oťukávaná.

Hity – 8:13
Druhá třetina nabídla rozhodně zajímavý hokej. Ufa ji začala náporem, ovšem ve 27. minutě zvýšil na 3:1 domácí Arkadij Šestakov, který střelou z ostrého úhlu překvapil brankáře Karejeva a vyhnal ho na střídačku. Hosté zkusili trenérskou výzvu na ofsajd, ale s tou nepochodili a ještě tak přišlo vyloučení na jejich straně. V oslabení však dokázal snížit Alexandr Kadějkin. To Ufu nakoplo a především v závěru periody měli hosté velký tlak. Hokejisté Barysu ale těsné vedení zatím udrželi.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:52

Domácí dostali puk za branku soupeře a snaží se ho tam již udržet.

39:41

Další icing Barysu. Domácí hráči už by asi rádi byli v šatně.

39:10

Zakázané uvolnění Nur-Sultanu.

39:01

Začala už poslední minuta druhé třetiny.

38:18

Na spojnici kruhů se dostal k puku Zachar Arzamascev, který vystřelil. Karlsson si připsal hodně důležitý zákrok, když dokázal udržet kotouč ve výstroji. Kdyby mu vypadl, byl by to pro domácí velký problém.

37:49

Nakonec se rozhodčí opravují. Buly je tak nařízeno ve středovém kruhu.

37:49

Zakázané uvolnění Barysu. Více ze hry má v posledních minutách Ufa.

37:16

Střelu Soloduchina k bližší tyčce si pohlídal Karlsson. Ten si pro puk sáhl lapačkou.

36:16

Tentokrát se Teemu Hartikainen pokusil o florbalovou fintu, kdy si puk nadhodil na čepel hole a ze vzduchu ho chtěl poslat za záda Karlssona. Úmysl mu nevyšel, ale tohle byl záblesk geniálního hokejového myšlení!

36:05

Po nahrávce Omarka nedostal zblízka puk do domácí branky Teemu Hartikainen. To byla obrovská šance Ufy!

35:52

První formace Ufy se drží v útočném pásmu. Domácí zatím nedokázali puk alespoň vyhodit.

35:03

Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

34:30

Domácí obránce Leonid Metalnikov prověřil hostujícího gólmana Metsolu. Ten zatím od svého příchodu mezi tyče drží čisté konto.

34:15

Střely na branku – 19:23

34:03

Od modré čáry poslal puk na domácí branku Zachar Arzamascev. Karlsson hru přerušil a tak nadešel čas pro další reklamní přestávku.

33:37

33:01

Z osy kluziště vypálil Nikita Sošnikov. Kotouč končí ve výstroji Karlssona.

32:20

Domácí se osvobodili.

31:36

Vyloučen je pouze domácí Dmitrij Ševčenko za hrubost. Rozhodčí ho zřejmě považují za iniciátora celé šarvátky.

31:36

Domácí rozpoutali další závar před brankou Ufy. Po střele Akolzina už puk propadl za Metsolu, ale projel brankovištěm a následnou dorážku opět Akolzina hostující gólman pokryl! Poté se strhla šarvátka a rozhodčí musejí její aktéry uklidňovat!

30:31

Hokejisté Barysu se v posledních minutách nadechli k náporu. Opět se drží v útočném pásmu.

29:40

Závar před hostující brankou. Tam se opět pohyboval Roman Starčenko, ale Metsola kotouč nakonec přikryl.

29:29

Pokus Romana Starčenka přidržel v lapačce Metsola. Následuje reklamní přestávka.

28:29

Hosté hrají v plném počtu.

27:28

27:28 Alexandr KADĚJKIN - 3:2

27:28

Hosté snižují gólem ve vlastním oslabení! V obranném pásmu si vzal puk ALEXANDR KADĚJKIN, který si ve střední třetině obhodil protihráče a z pravé strany hřiště překvapil střelou, kterou ještě skryl za obránce Dietze, brankáře Karlssona. Kotouč zapadl ke vzdálenější tyčce – 3:2. Asistence: Jevgenij Lisovec.

26:28

Hostující hráčská lavice dostává dvouminutový trest za neúspěšnou trenérskou výzvu při ofsajdové situaci.

26:28

Hosté sahají k výměně brankářů. Místo Andreje Karejeva se staví do brankoviště Juha Metsola.

26:28

Gól platí, vše bylo v pořádku! Barys tedy zvyšuje na 3:1.

26:28

Situace je zřejmě hodně těsná. Rozhodčí si totiž prohlížejí záznam už poměrně dlouho.

26:28

Ještě challenge hostí! Ti reklamují, že gólu předcházelo postavení mimo hru.

26:28

26:28 Arkadij ŠESTAKOV - 3:1

26:28

Domácí navyšují svůj náskok! Curtis Valk v útočném pásmu posunul puk na levou stranu, kde byl ARKADIJ ŠESTAKOV. Ten vystřelil z ostrého úhlu a kotouč k překvapení všech propadl skrz výstroj gólmana Karejeva až za brankovou čáru – 3:1. Asistence: Curtis Valk.

25:30

Linus Videll před odkrytou hostující branku netrefil skákavý puk! Pokud by ho zasáhl, tak by byl brankář Karejev bez šance.

25:16

Alexandr Kadějkin od mantinelu nahodil puk na branku. Před ní pracoval Soloduchin, kotouč ale neutralizoval Karlsson.

24:33

Dosud to bylo z domácí strany ve druhé třetině hodně pasivní. Teď ale měl dobrou šanci Pavel Akolzin, kterému nahrál od zadního mantinelu Ševčenko. Jeho bekhendové zakončení pokryl Karejev.

24:03

Pjotr Chochrjakov si rovnal mezi kruhy puk na střelu. Na poslední chvíli mu však do kotouče sáhl vracející se hráč a k ohrožení branky Barysu tak nedošlo.

22:45

Knight posílal zadovkou puk před hostující branku. Tam byl Starčenko, ale dobře se vrátil útočník Ufy Burmistrov.

22:22

Až po buly přišla další střela. Tu Karlsson vyrazil před sebe a následně puk přikryl lapačkou.

22:17

Nyní projel až před Karlssona Vjačeslav Soloduchin. Jeho bekhendové zakončení pokryl domácí gólman.

21:26

Ufa začala druhou třetinu hodně aktivně. Brankář Karlsson se ocitl v ohni střel!

Hity – 2:5
První třetina duelu mezi Barysem a Ufou nabídla tři góly. Dva z nich vstřelili domácí, kteří tak jdou do kabin v roli vedoucího týmu. Celek z hlavního města Kazachstánu vstoupil do zápasu aktivněji a v 5. minutě otevřel skóre zásluhou Dustina Boyda. V 9. minutě srovnal s pomocí brusle protihráče Vladislav Kartajev, ovšem byl to opět Dustin Boyd, který Barysu těsný náskok vrátil.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

18:30

Atte Ohtamaa dostal puk na osu kluziště a vystřelil. Trefil jen hráče hostí.

17:51

Vjačeslav Soloduchin dostal přihrávku mezi kruhy, odkud mířil pod břevno. Karlsson však dokázal kotouč škrtnout vyrážečkou a tím ho vytěsnil až do ochranné sítě!

17:35

Hosté svůj nápor zakončili střelou Manninena, která už prošla, ale Karlsson si puk našel a přerušil hru. Reklamní přestávka.

17:19

Střela Sergejeva neprošla až na domácí branku. Hráči Barysu pokusy soupeře dobře blokují.

15:23

Teemu Hartikainen se pokusil vystřelit z pravého kruhu. Domácí mu ránu zablokovali.

14:11

14:11 Dustin BOYD - 2:1

14:11

Pasáž, kdy se hraje přelévala ze strany na stranu, ukončil gól domácích! Pavel Akolzin poslal z rohu před branku výbornou přihrávku, kterou na vzdálenější tyčce zametl bekhendem do sítě DUSTIN BOYD. Ten se tedy trefuje podruhé v utkání. Asistence: Pavel Akolzin.

12:04

Z pravé strany nahazoval puk na branku Arťom Sergejev. Nikdo z jeho spoluhráčů se k teči nedostal a Karlsson vyráží hrací předmět do bezpečí.

11:00

Kartajev hledal před domácí branku najíždějícího Linuse Omarka. Tomu puk přeskočil hokejku.

10:20

Po střele Ohtamaaho drží puk brankář Karejev. Následuje reklamní přestávka.

09:29

Šťastný gól by samozřejmě mohl hráče Ufy nakopnout. Uvidíme, zda se obraz hry srovná.

08:11

Hosté vyrovnávají! Z levé strany pronikl do útočného pásma VLADISLAV KARTAJEV. Ten se následně snažil přihrávat před branku, kde byli dva jeho spoluhráči, ovšem kotouč si bruslí srazil za záda vlastního brankáře obránce Atte Ohtamaa. Trefa je samozřejmě připsána Kartajevovi, který se touše dotkl ze strany Barysu jako poslední. Asistence: Linus Omark a Alexej Semjonov.

07:45

07:12

Z pravé strany hřiště vypálil hostující obránce Arťom Sergejev. Karlsson si s jeho pokusem poradil a vyrazil ho.

06:25

Hosté budou muset přidat. Zatím to z jejich strany není dobrý výkon.

04:41

04:41 Dustin BOYD - 1:0

04:41

Domácí se ujímají vedení! Výbornou práci odvedl obránce Jesse Blacker, který z levé strany zavezl puk až do blízkosti branky soupeře. Jeho střelu z ostrého úhlu pak Karejev vyrazil na osu hřiště, odkud vypálil DUSTIN BOYD a kotouč zapadl za záda gólmana Ufy, který v té chvíli asi mnoho neviděl. Asistence: Jesse Blacker.

04:31

Po vyhraném buly se dostal k dobré střele Alexej Kručinin. Puk končí ve výstroji domácího brankáře Henrika Karlssona.

03:49

Domácí zatím mají více ze hry. Teď ale drží kotouč za svou brankou hráči Ufy, kteří se tak mohou pokusit něco vymyslet.

02:40

Linus Videll se uvolnil na levém křídle a střílel z kruhu pro vhazování. Jeho pokus ale minul bližší tyčku.

02:10

Po přihrávce Boyda zpoza branky se dostal k zakončení Pavel Akolzin. Ten zamířil do těla dobře postaveného Karejeva.

01:55

Alexej Makljukov chtěl ze středního pásma nastřelit puk za branku soupeře. Přehnal to ale s výškou a trefil ochrannou síť.

01:39

Hostům byl tentokrát pískán ofsajd.

00:53

Zakázané uvolnění Ufy.

00:36

Domácí hráči se nastěhovali do útoku. Nástřel z rohu zaměstnal brankáře Karejeva. Odražený kotouč pak sebrali hokejisté Barysu, kteří tedy mohou pokračovat v ofenzivě.

00:01

Dozněly hymny Ruska a Kazachstánu. Teď už se vše chystá na úvodní buly.

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Pasquale) – Ohtamaa, Blacker, Dietz (C), Metalnikov, Makljukov, Šalapov, Orechov – R. Starčenko (A), Knight, Videll – Šestakov, Valk, Michajlis – Akolzin, Ševčenko, Boyd (A) – Musorov, Gurkov, Petuchov – Sagadejev.

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Metsola) – A. Semjonov, Larsen, Koledov, Arzamascev, Lisovec, Ar. Sergejev, Muchamadullin – Hartikainen, Kartajev, Omark (C) – Sošnikov (A), Chochrjakov, Manninen – V. Žarkov, Kadějkin, Soloduchin – Gimatov, Burmistrov (A), Kručinin – Baškirov.

Rozhodčí: Romasko, Morozov – Sivov, Šalagin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Československá stopa v utkání

V tomto utkání na československou stopu nenarazíme. V ani jednom týmu totiž nepůsobí žádný český nebo slovenský hokejista.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu v probíhající sezóně utkaly jednou, na ledě Ufy v říjnu loňského roku zvítězil Barys těsně 2:1. Hosté tak mají svému soupeři dnes určitě co vracet a prahnou po úspěšné odvetě.
Salavat Julajev Ufa

Hosté z Ufy jsou ve stejné konferenci, tedy té Východní, na šestém místě se ziskem dvaapadesáti bodů a také Salavat patří mezi lepší týmy v Kontinentální hokejové lize. Svou pozici by si hosté chtěli vylepšit a chtějí na ledě Barysu uspět, aby si připsali další důležité body. Ufa po domácí prohře s Dynamem Moskva 3:4 vyzvali znovu před svými příznivci rižské Dinamo a zde už uspěli, když vyhráli 5:0. Na tuto výhru se pokusí dnes navázat proti velmi dobře hrajícímu Nur-Sultanu. Čeká nás v rámci KHL další zajímavý zápas, který si nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Linus Omark – 42 bodů (10+32)
Nikita Sošnikov – 36 bodů (18+18)
Teemu Hartikainen – 27 bodů (16+11)
Barys Nur-Sultan

Hokejisté dnes domácího Barysu Nur-Sultan jsou v tabulce ve Východní konferenci na třetím místě a i letos potvrzují, že se s nimi musí počítat ve vyřazovacích bojích. Na své konto zapsali jednašedesát bodů a na první Kazaň ztrácejí bodů pět, stále tak mohou bojovat o první pozici v základní části KHL. Nur-Sultanu se nedařilo doma s Omskem, když prohrál 0:3. V dalším domácím duelu už ale porazili hráči Barysu Jaroslavl 4:3 po prodloužení a dnes by rádi před svými diváky zase uspěli, proti Ufě je ale nečeká snadná cesta.

Corban Knight – 31 bodů (15+16)
Roman Starčenko – 30 bodů (15+15)
Darren Dietz – 25 bodů (8+17)
Hezké úterní odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Barys Nur-Sultan a Salavat Julajev Ufa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

5:3

Branky a nahrávky: 5. Boyd (Blacker), 15. Boyd (Akolzin), 27. Šestakov (Valk), 56. Šestakov (Michajlis, Valk), 57. Ohtamaa (Gurkov, Petuchov) – 9. Kartajev (Omark, A. Semjonov), 28. Kadějkin (Lisovec), 43. Soloduchin (V. Žarkov)

Salavat Julajev Ufa: Karejev (27. Metsola) – A. Semjonov, Larsen, Koledov, Arzamascev, Lisovec, Ar. Sergejev, Muchamadullin – Hartikainen, Kartajev, Omark (C) – Sošnikov (A), Chochrjakov, Manninen – V. Žarkov, Kadějkin, Soloduchin – Gimatov, Burmistrov (A), Kručinin – Baškirov.

Rozhodčí: Romasko, Morozov – Sivov, Šalagin