6:5

po s.n. (1:0) (1:2, 3:3, 1:0 - 0:0)

14.01.2020, 01:10 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.82 3.89 2.22 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:13:33)
3. Sean Couturier (PHI) 1+2
Dramatické utkání je u konce a Philadelphia zvládla dokonat obrat. Zápas dospěl až do nájezdů, kde byl jediným úspěšným střelcem Travis Konecny a rozpoutal tak radost domácích fanoušků. Závěr nájezdů se hostům nevyvedl, neboť Marchand zcela zazdil možnost případně vyrovnat, když při rozjezdu za sebou po lehké teči nechal puk a vůbec se nedostal k samotné akci.

Travis KONECNY - 6:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým Philadelphia Flyers.
Jediným úspěšným střelcem nájezdů byl v páté sérii domácí TRAVIS KONECNY a přesnou střelou o tyčku rozhodl o prémiovém bodu pro Philadelphii.

Marchandův opravdu nepovedený nájezd

5. série 1:0

Marchand se k nájezdu vůbec nedostal, neboť při rozjezdu lehce lízl holí puk a nechal jej za sebou! Je rozhodnuto, Philadelphia vítězí!

Konecny se trefil o tyčku a dostal domácí do vedení.

4. série 0:0

Krejčí se dostal moc blízko na to, aby své kličky dostal za brankovou čáru přes skvělého Harta.

Farabee neuspěl se střelou zblízka.

3. série 0:0

DeBrusk neuspěl s blafákem, Hart se na brnakové čře roztáhl.

Couturierova bekhendová střela lízla Halákovu lapačku a skončila mimo.

2. série 0:0

Coyle zkusil střelu na lapačku, Hart jej vychytal.

I Giroux zkusil blafák, Haláka i překonal, poté ale trefil tyčku a Halákovu rukavici.

1. série 0:0

Pastrňák zkusil pomalý blafák, Hart se ale překvapit nenechal.

Hayes Haláka neprostřelil, ten na brankové čáře zachoval chladnou hlavu.

Trestné minuty: 8:10
Velice aktivní prodloužení gól nepřineslo, byť šance byly na obou stranách, takže tu máme poslední kapitolu tohoto utkání – samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:56

Provorov měl na holi rozhodující gól, jenže Halák zvládl vystrčit beton a puk srazit!

64:07

Krejčí vytlačil Provorova z pásma Bostonu, hosté se dostávají do protiútoku.

63:41

Bergeronovi scházela podpora spoluhráčů, pouze tak poslal puk do rohu kluziště.

62:53

Marchand s Coylem krouží v útočném pásmu a trpělivě vyčkávají na pozici, která by mohla vést k vítězné střele.

61:53

Boston se dostal do přečíslení, jenže Krejčí se svým zakončením lehce zaváhal a z úhlu už na Harta nevyzrál.

60:55

Hraje se nahoru a dolů, za domácí hrozil Couturier, za Boston zase Bergeron. Gólmani se ale zatím ukazují ve skvělém světle.

60:22

Pastrňák si našel prostor, když se sjel zleva trochu na střed, jeho švih ale Hart zvládl vyrazit.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 35:28
Zásahy brankářů: 23:30
Vyhraná vhazování: 26:38
Hity: 24:28
Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo. Philadelphia se ve třetí třetině pustila do tlaku, snažila se vyrovnat, dlouho ale narážela na obranu soupeře a gólmana Haláka. Ten odolával až do 53. minuty, kdy jej překonal důrazný Travis Sanheim a jelikož to byla jediná branka této části, jde se do prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:05

Provorov pouze zavezl puk do útočného pásma, k zakončení se nedostal.

58:27

Hart si poradil i se střelou Toreyho Kruga a pro tuto chvíli uklidnil situaci před svou brankou.

57:30

Zpoza branky domácích se vyloupl Wagner a snažil se zasunout za tyčku. Hart tam nechal beton a šanci Bostonu zmařil.

57:02

Prodloužená přihrávka domácích skončila za brankou, Giroux se k volnému puku neprobojoval.

56:09

Od modré čáry zakončoval McAvoy, jeho nepříjemný švih zvládl Hart pokrýt a přerušit hru.

55:58

Boston se vymanil z tlaku a nyní se snaží o nápor právě hosté.

54:39

Na druhé straně střílel od modré Chára, DeBrusk se pokoušel o dorážku, Hart vše vyřešil.

53:58

Domácí jsou teď ve velkém tlaku, na Haláka jde jedna střela za druhou.

52:58

52:58 Travis SANHEIM - 5:5

52:58

Philadelphia právě vstřelila branku!
Náskok hostů je pryč, Philadelphia vyrovnává! Velký důraz předvedl TRAVIS SANHEIM, když sice jeho první pokus Halák zvládl pokrýt, jenže akce pokračovala, domácí útočník se dostal před brankoviště a z dorážky vyrovnal na 5:5! Asistence: Philippe Myers, Sean Couturier.

52:30

Dvě minuty za hrubost dostali domácí Joel Farabee a hostující Torey Krug.

52:30

U střídačky Philadelphie se nám strhla hromadná šarvátka, rozhodčí teď budou mít hodně práce s uklidněním a rozdáním trestů.

51:49

A další střela, nyní v podání Myerse. Boston zvládl ubránit i tento pokus.

51:14

Neuspěl ani Provorov, jeho švih srazil dobře postavený Coyle. Philadelphia začíná přidávat na tempu.

50:43

Konecny neprostrčil přihrávku k modré čáře, sražený puk vyjel z útočného pásma.

50:08

Do chumlu před Halákem vystřelil Friedman a brankář Bostonu měl docela dost štěstí, že se mu puk podařilo vytěsnit.

49:29

Marchand si vyjížděl zpoza branky a chtěl zasunout za Hartovu tyčka, zabránila mu v tom ale opravdu těsná obrana.

48:47

Pastrňák se málem dostal k chybné rozehrávce domácích, nakonec však puk skončil u mantinelu, kde pokračuje tuhý souboj.

47:34

Od levého mantinelu střílel Sanheim a Halák toho zase tolik neviděl. Přesto zvládl gólman Bostonu zakročit a uhájit těsný náskok svého celku.

46:57

Mezi dvěma obránci se snažil prodrat Raffl, nebylo mu však přáno a neposlal ani přihrávku na volného Couturiera.

46:12

Zakázané uvolnění tentokrát na hostující straně.

45:22

Sanheim pomohl svému brankáři při výpadu hostů, skóre se tak neměnilo. Začalo se ale útočně jiskřit na obou stranách a probudilo se i domácí publikum.

44:24

Po delší době se do tlaku dostala i Philadelphia, van Riemsdyk a také Voráček se neúspěšně pokoušeli po závaru o vyrovnání.

43:49

Krejčí se neúspěšně snažil odpoutat od Friedmana, hra teď probíhá v rohu kluziště.

43:05

Druhé zakázané uvolnění domácích v krátkém časovém úseku, hra se tak opětovně vrací před Harta.

42:28

Domácí tým se zvládl ubránit, Niskanen naskočil zpět do hry a hraje se v pěti na obou stranách.

42:25

Krejčího golfák z levé strany skončil vedle branky.

42:00

Krejčí a po něm Coyle prověřili Hartovu připravenost, ten dvěma zákroky podržel svůj tým.

41:43

Raffl se dokonce vydal na útočný výlet, u levého mantinelu byl ale tvrdě zastaven a o puk přišel.

41:01

Krug sice dokázal po trochu divoké přihrávce udržet pásmo, následné nahození za branku však tuto akci ukončilo. Philadelphia se ubránila a vyhodila.

40:28

Hned v úvodu je tu vyloučení na straně domácích, Matt Niskanen dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

Trestné minuty: 4:8
Je za námi čtyřicet minut hry a stále platí, že sledujeme hokej ve vysokém tempu s šancemi na obou stranách a ve druhé části padlo hned šest branek! Hned v první minutě se po brejku prosadil David Pastrňák, aby za necelou minutu snížil Travis Sanheim. Jenže Boston byl rozjetý a Charlie Coyle s Davidem Krejčím zařídili hostům tříbrankový náskok. Philadelphie ovšem nesložila zbraně a Sean Couturier a po něm Connor Bunnaman snížili na současný stav 4:5. Rozhodnuto není, ve třetí třetině bude pokračovat skvělý hokej s dramatickou zápletkou.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:31

Přihrávka z rohu se dostávala před Harta, nenašel se však nikdo, kdo by prudký pas sklepl za jeho záda.

38:50

Mezi obránci se prodral do pásma hostující Kuraly, jeho následná střela byla ale sražena do ochranné sítě.

38:36

Anders Bjork byl zastaven na modré útočné čáře, nepovedlo se mu zpracovat poskakující přihrávku.

37:56

Bleskový přechod Philadelphie do útoku skončil postavením mimo hru. Je tu tak lehké uklidnění situace na ledě.

37:16

Voráček měl sice prudkou přihrávku na dlouhou hůl, přesto se po puku zvládl natáhnout a jednoruč jej popíchnout na Haláka. Jeho branku minul jen o kousek.

36:40

Ne levé straně si na přihrávku najel Giroux, jenže neposedný puk nezpracoval podle svých představ a Halák se stačil přemístit.

35:53

Boston je teď ve velkém útlumu a nechává domácí útočit. Pěknou střelou se prezentoval Niskanen, Halák tentokrát odolal.

34:46

34:46 Connor BUNNAMAN - 4:5

34:46

Dějí se nám neskutečné věci, domácí už ztrácí pouze jeden gól. V pokračujícím tlaku vystřelil do chumlu hráčů Mark Friedman a před brankovištěm se puk po několika odrazech dostal za brankovou čáru od hostujícího obránce Matta Grzelcyka. Branka byla připsána CONNORU BUNNAMANOVI – 4:5. Asistence: Mark Friedman, Robert Hägg.

33:12

33:12 Sean COUTURIER - 3:5

33:12

Zase máme sníženo a nový náboj v utkání. Pravou stranou najel do pásma Voráček, našel SEANA COUTURIERA, kterému sice zakončení nevyšlo, puk mu sklouzl z hole, jenže tak šikovně, že podjel Halákovu hůl a mezi jeho betony doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Jakub Voráček, Matt Niskanen.

32:44

Torey Krug dobře přečetl hru a povedlo se mu rukavicí zastavit letící puk na najíždějící hráče Philadelphie.

32:13

Po vybojování puku u mantinelu a přihrávce na modrou zakončil švihem Grzelcyk, Hart si jeho pokus zvládl mezi stínícími hráči najít.

31:28

Pastrňák byl při svém přechodu modré čáry až příliš rychlý, vracející se spoluhráč nestačil vyjet a pískalo se tak postavení mimo hru.

31:02

Je po přesilovce, Boston ji zvládl ubránit a zase se hraje v pěti na obou stranách.

30:31

Bostonu se povedlo vyhodit přes všechny čáry a na pár okamžiků vydechnout a vyměnit síly na ledě.

29:35

Tu mohl využít Voráček, po bleskovém objetí Halákovy branky ale nebyl zcela úspěšný, hostující gólman stihl k tyčce přirazit svůj beton.

29:02

Po zákroku v pásmu hostů a následné potyčce u mantinelu se bude vylučovat. Dvě minuty za hrubost dostal Chris Wagner. Philadelphia má k dispozici přesilovou hru.

28:37

Philadelphia zakončuje ze všech možných úhlů, nic jim ani nezbývá, potřebují Haláka překvapit a rychle snížit.

27:21

27:21 David KREJČÍ - 2:5

27:21

Bruins právě vstřelili branku!
Přestřelka pokračuje a hosté odskakují na tříbrankový rozdíl. Bjork vybojoval v útočném pásmu puk, objel branku a přihrávkou na levou stranu našel nepokrytého DAVIDA KREJČÍHO, který střelou z první trefil odkrytou část Hartovy brány – 2:5. Asistence: Anders Bjork, Jake DeBrusk.

27:04

Přechod hostů do útoku nebyl přesný, puk skončil na zakázaném uvolnění.

26:13

Provorovova střela od pravého mantinelu Haláka nepřekvapila, puk se mu povedlo srazit mimo své brankoviště.

25:30

Sledujeme opravdu akční hokej, útoky převládají nad obranami, gólmani se mají co ohánět.

24:50

24:50 Charlie COYLE - 2:4

24:50

Zase je to o dva góly. Hosté podnikli rychlý výpad levou stranou, Heinenovu přihrávku do jízdy zpracoval CHARLIE COYLE a střelou do horního růžku nedal Hartovi šanci zasáhnout – 2:4. Asistence: Danton Heinen, Brandon Carlo.

24:04

Na druhé straně se k odraženému puku dostal Giroux, ihned vystřelil a před Halákem se ještě o teč snažil Konecny.

23:26

Jenže domácí si musí dávat velký pozor v obraně, DeBrusk se zjevil mezi kruhy a ihned zakončoval. Hart dobrým reflexem vyrazil.

23:02

Philadelphia se po snižující trefě probudila a v posledních okamžicích se aktivně tlačí do zakončení.

22:02

Málem bylo srovnáno, Halák si ale dobře vybruslil proti střele z pravé strany a puk srazil do rohu.

21:12

21:12 Travis SANHEIM - 2:3

21:12

Je tu ale velice rychlá odpověď domácích a snižující gól. Kousek za kruhy dostal střeleckou příležitost TRAVIS SANHEIM, přesně zamířil a když toho Halák mnoho neviděl přes stínění hráče Philadelphie, zaplul puk k jeho tyčce – 2:3. Asistence: Sean Couturier, Jakub Voráček.

20:33

20:33 David PASTRŇÁK - 1:3

20:33

No a útok Bostonu končí gólem, když v přečíslení dvou na jednoho přihrál na DAVIDA PASTRŇÁKA, ten si náznakem kličky rozpohyboval Harta a lehce mu zasunul puk mezi betony – 1:3. Asistence: Brad Marchand, Patrice Bergeron.

20:22

Hosté jsou v plném počtu a jdou do protiútoku.

Trestné minuty: 4:6
Je za námi velice akční první třetina. Aktivněji do zápasu vstoupili hosté a už v páté minutě se dostali do vedení, když se i přes faul na svou osobu prosadil Anders Bjork. Boston i nadále tvořil hru, cpal se do šancí, další gól však dlouho nepřicházel. Radovat se mohl až v 17. minutě David Krejčí, když tečí u brankoviště využil přesilovku. Tu pak zvládli přetavit v gól i domácí, autorem přesné střely byl Kevin Hayes a ten tak upravil na současných 1:2.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:52

Na levé straně přeskočil van Riemsdykovi puk hokejku a ten tak z celkem dobré pozice nezakončil.

19:02

Philadelphia se samozřejmě tlačí do dalšího útoku a chce ještě před přestávkou srovnat, Halák ale odolává.

18:22

18:22 Kevin HAYES - 1:2

18:22

První část přesilovky je využitá, když po rychlém přechodu do útoku dostali domácí hru do pravého kruhu, odkud z první vystřelil KEVIN HAYES a trefil mezírku mezi Halákem a tyčkou – 1:2. Asistence: Travis Konecny, James van Riemsdyk.

18:00

Už se ale pískalo a na trestnou lavici za vysokou hůl proti Laughtonovi míří Patrice Bergeron. Byla tam krev, trest je tedy na 2+2 minuty.

17:58

Přesilovku si tentokrát zahraje Philadelphia, domácí mají ponechanou výhodu.

16:49

16:49 David KREJČÍ - 0:2

16:49

Teď už to ale hostům vyšlo a po využité přesilovce vedou o dva góly. Po přechodu modré čáry přihrál zleva před branku Heinen a číhající DAVID KREJČÍ zblízka sklepl puk za přemisťujícího se Harta – 0:2. Asistence: Danton Heinen, Charlie Coyle.

16:34

A opět. V zakončení se neprosadil Bergeron.

16:06

Domácím se povedlo vyhodit přes všechny čáry a alespoň na chvíli si mohli vydechnout.

15:30

Boston si zahraje první přesilovku, dvě minuty za podrážení obdržel Michael Raffl.

15:15

Connor Bunnaman dostal přihrávku do jízdy, na levé straně ovšem svému strážci neujel a ke střele z kruhu se nedostal.

14:26

Halák při návratu po rozehrávce zpoza vlastní branky podklouzl, hráči Philadelphie jeho zaváhání nezvládli využít.

13:55

Vyloučení na obou stranách pominulo, celky jsou již v plném počtu.

13:33

Hráči Bostonu využívají prostoru na ledě k aktivnímu napadání a zvládají soupeři znepříjemňovat rozehrávku.

12:49

Laughton se nadechl k individuální akci, přešel přes několik hráčů, v útočném pásmu už byl však zastaven a Haláka neohrozil.

11:55

Po dalším Hartově zákroku se za jeho brankou strhla krátká šarvátka a je tu první vyloučení. Dvě minuty za hrubost dostali domácí Mark Friedman a hostující Anders Bjork. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

10:52

Až teď se puk dostal do druhé vlny na volného Niskanena, jenže ten z dobré pozice přestřelil!

10:41

Voráček se snažil odpoutat se od mantinelu a rozehrát, McAvoy byl však jako jeho stín a nepustil jej do lepší pozice.

09:45

Po Friedmanově vybojování puku u mantinelu sice domácí rozvinuli kontr, ten byl ale ukončen chybou na modré čáře a pískalo se postavení mimo hru.

09:16

Travis Konecny už vystřelil, bylo to však z úhlu a nepříliš prudké. Halák přesto pro jistotu puk podržel a přerušil hru.

08:42

Raffl se přes modrou čáru nedostal, rychlý pokus o přechod do útoku byl obranou Bostonu nekompromisně zastaven.

07:47

Po delší době se ke střele dostali i domácí, van Riemsdykův pokus z dálky ale Halák bez potíží zneškodnil.

06:59

Zprava si do kruhu najel Bjork, druhý gól si však v tuto chvíli nepřipsal, pouze vyprášil Hartovu lapačku.

06:48

Další nahození od modré čáry, hráči Bostonu využívají každý puk k ohrožení Hartovy branky.

06:21

Kuraly nepříjemný švih od modré čáry nadělal Hartovi docela potíže, nevěděl totiž, jak na sražený pokus reagovat. Nakonec se mu povedlo udržet puk mimo své brankoviště.

05:53

Zleva se chtěl před branku dostat Marchand, při kličce však byl zastaven a obrán o puk.

05:18

Boston se zase vrhl do útoku, Hart si na nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat.

04:15

04:15 Anders BJORK - 0:1

04:15

Hosté jdou do vedení! Po zisku puku ve středním pásmu přihrál DeBrusk na ANDERSE BJORKA a ten, i když byl zezadu hákován Myersem, tak zvládl udržet balanc, vystřihnout bekhendovou kličku brankáři a zasunout do odkryté branky – 0:1. Asistence: Jake DeBrusk.

03:48

Po buly střílel do chumlu před brankou Konecny, Halák předvedl jistý zákrok lapačkou a opět přerušil hru.

03:42

Konecny sice obehrál Marchanda, poté však akce trochu zamrzla a chvíli trvalo, než se ke střele dostal Giroux. Jeho pokus byl sražen a vhazuje se po Halákově pravici.

02:40

Wagner si tělem pokryl puk, vyjel od mantinelu k modré, nedokázal však poté vystřelit, ani přesněji rozehrát.

01:52

Na druhé straně nahazoval před branku Provorov a i Halák měl docela potíže. Zápas nám tedy začal opravdu zostra.

00:23

Hned v úvodu objel Bergeron branku a snažil se o bleskové zakončení. O dorážky se poté pokoušeli i Marchand s Pastrňákem, Hart první vážnou situaci vyřešil a jeho spoluhráči poté vyhodili.

00:01

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Friedman, Hägg – Konecny, K. Hayes, Giroux (C) – Voráček (A), Couturier (A), M. Raffl – Aube-Kubel, Laughton, J. van Riemsdyk – Pitlick, Bunnaman, Farabee.

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Grzelcyk, J. Moore – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Bjork, Krejčí (A), DeBrusk – B. Ritchie, Coyle, Heinen – Wagner, Kuraly, Nordström.

Rozhodčí: Chmielewski, Lee – Murray, Mills.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Zápas ve Wells Fargo Center začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.