5:1

konec (1:0, 3:1, 1:0)

04.12.2019, 02:10 • Bell MTS Place, Winnipeg • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.46 3.84 2.52 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:00:59)

Trestné minuty: 13:13
Utkání je u konce a Winnipeg jej dotáhl do zdárného konce. Ve třetí třetině se domácí nikam nehrnuli, dobře bránili svůj náskok a když se už někdo ze soupeřů objevil v šanci, skončil na obraně, či výtečně chytajícím Hellebuyckovi. Na konci 54. minuty navíc skóroval Mark Scheifele a definitivně tak ukončil myšlenky Dallasu na případný obrat. Winnipeg tak dal zapomenout na nezdar v Los Angeles a před svými fanoušky vyhrál jasně 5:1.

59:41

Ještě jedna střela hostů, na Hellebuycka nevyzrál ani Klingberg se svým dalším pokusem.

59:02

Na druhé straně zakročil Hellebuyck vleže proti Radulovově dorážce, puk vyrazil svým betonem.

58:25

Patrik Laine se neúnavně snaží o ohrožení branky Dallasu, Chudobin už však nechce lovit další puk ze své branky a nyní byl proti finskému šutérovi úspěšný.

57:52

Luoto zpracoval neposedný puk, dostal se do útočného pásma, tam však jeho snažení skončilo po důrazné obraně u mantinelu.

56:40

Hned dva pokusy vyslal Klingberg, ani jemu ovšem nebylo přáno.

55:49

Dallas se snaží o alespoň korekci hrubě nepříznivého skóre, vše ale končí na dobré obraně domácích.

54:42

Krátká pauza, na ledě totiž zůstal ležet domácí Sbisa a bylo potřeba lékařské asistence. Sbisa poté sám odjel na střídačku, kde bude pokračovat jeho ošetřování.

53:59

53:59 Mark SCHEIFELE - 5:1

53:59

Winnipeg právě vstřelil branku!
Už je pravděpodobně definitivně rozhodnuto. Akce Winnipegu začala ve vlastním pásmu, kde ji zahájil Poolman a po rychlém přechodu střílel Laine, jehož sražený pokus zpracoval MARK SCHEIFELE a po bleskurychlém objetí Chudobinovy branky zasunul za brankovou čáru. Asistence: Patrik Laine, Kyle Connor.

52:24

Ehlers neměl prostor pro zakončení, proto jen nahodil puk za hostující branku. Winnipegu tohle bohatě stačí.

51:57

Pěknou střelu od pravého mantinelu vyslal Benn, Hellebuyck jeho ránu vykopl pravým betonem.

50:45

Dallas přidává na tempu, poslední okamžiky se hraje skoro jen u Hellebuycka.

49:56

Oba celky jsou již v plném počtu, Winnipeg v oslabení dokázal udržet soupeře na uzdě.

49:44

Dallas hraje zkrácenou přesilovku, na Hellebuycka to zkoušeli Comeau i Sekera, gólman domácích ale odolává.

48:45

Zprava se do útočného pásma dostal Heiskanen, jenže při štelování si puku na střelu byl zablokován a obehrán.

47:56

Vzápětí přišel faul Kylea Connora, dostal dvě minuty za sekání a počet hráčů na ledě se zase vyrovnal.

47:55

Přes Poláka se dostal Scheifele, jenže svou akci nedotáhl do zdárného konce, Chudobin jeho pokus vyrazil.

47:26

Další vyloučení, nyní pouze na straně Dallasu. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Denis Gurjanov.

46:42

Nikolaj Ehlers dostal dvě minuty za sekání, Adam Lowry pět minut za bitku, a u hostů, byly tresty stejné. Menší trest za sekání dostal Jamie Benn, pětiminutový za bitku zase Corey Perry.

46:42

Na ledě se nám strhly hned dvě šarvátky, ta výraznější byla mezi domácím Lowrym a hostujícím Perrym. Oba kohouti už míří na trestnou lavici, stejně jako Ehlers a Benn.

46:17

Na opačné straně zakončoval Heiskanen, jeh prudký švih skončil těsně vedle Hellebuyckovy branky.

45:53

Laine se Scheifelem kombinují u mantinelu, zatím se ale nemohou dostat do lepší pozice pro střelu.

44:50

Dallas přišel o útočné pásmo,hosté teď musí rychle zpátky před Chudobina.

43:34

Zprava se do útočného pásma natlačil Hintz, Sbisa jej ale do zakončení nepustil a po srážce oba upadli na branku.

42:29

Od modré to zkusil Poolman, chtěl využít chumlu hráčů před Chudobinem, ten si i tak zvládl puk najít a připsat si další úspěšný zákrok.

41:39

Další pokus o útočný výpad ze strany Winnipegu skončil zakázaným uvolněním, hrát se tak bude u Hellebuycka.

40:46

Sbisova střela skončila u Chudobina, ten předvedl jistý zákrok lapačkou.

Trestné minuty: 4:4
Čtyřicet minut je za námi a domácí Winnipeg má skvěle našlápnuto k výhře. Kanadský tým byl střelecky aktivnější, tlačil se před Chudobina a ve 28. minutě se tečí prosadil Kyle Connor. Další gól dal Winnipeg ve 32. minutě, s trochou štěstí a s pomocí teče brusle hostujícího Janmarka skóroval Josh Morrissey. Až poté se ke slovu dostali hosté z Dallasu a na konci 38. minuty snížil Miro Heiskanen. Jenže místo případného dalšího ubrání z náskoku domácích přešel brejk Winnipegu a zcela volný Patrik Laine upravil po forhendové kličce na současných 4:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:29

39:29 Patrik LAINE - 4:1

39:29

Tak ještě jeden gól domácích. Ti se dostali do rychlého výpadu, v přečíslení přihrál Scheifele na volného PATRIKA LAINEHO, který forhendovou kličkou zakončil na Chudobinovu lapačku – 4:1. Asistence: Mark Scheifele, Kyle Connor.

38:39

Oba celky jsou již v plném počtu.

37:59

37:59 Miro HEISKANEN - 3:1

37:59

Dallas právě vstřelil branku!
No vida, Dallas se vrací do hry a snižuje. Mezi dvěma obránci se prosmýkl MIRO HEISKANEN a svou akci dotáhl do konce přesnou střelou pod horní tyčku Hellebuyckovy branky – 3:1. Asistence: Andrej Sekera, Mattias Janmark.

37:01

Connor a Poolman se dostali do brejku dvou na jednoho, akce však skončila nepřesným zakončením nad Chudobinovu branku.

36:39

A je po přesilovce. Patrik Laine neudržel po ztrátě pásma nervy na uzdě, krosčekoval soupeře a je také na trestné lavici.

36:05

Přesilovka pro Winnipeg, za faul na Perreaulta dostal Tyler Seguin dvě minuty za krosček.

35:22

Nepřesná rozehrávka Winnipegu, puk dojel okolo mantinelu až na zakázané uvolnění.

34:32

Sledujeme hokej ve vysokém tempu, zatím to více vyhovuje domácím. Dallas má chvilkami problémy se vůbec dostat z vlastního pásma.

33:28

Teď se ale Hellebuyck trochu zdržel u své pravé tyčky, když se už Pavelski snažil zasunout puk u tyčky levé. Byl ale při zakončení tvrdě atakován a nebyl tak přesný.

32:20

Winnipeg pokračuje v náporu, Chudobin se mám co ohánět a už vypadá i trochu frustrovaně, že jej obrana nechává na holičkách.

31:58

31:58 Bitettův pokus ze vzduchu CHudobin zvládl pokrýt

31:58

Blízko dalšímu gólu byl Bitetto, když vyjel zpoza branky a ze vzduchu sklepával puk na branku. Chudobin na brankové čáře skryl puk pod sebou.

31:12

31:12 Josh MORRISSEY - 3:0

31:12

Domácí přidávají další branku a tato byla s velkou dávkou štěstí. Po Ehlersově zavezení a přihrávce střílel JOSH MORRISSEY, minul, jenže puk se od zadního mantinelu vrátil před branku, kde si jej bruslí srazil do branky Mattias Janmark – 0:3. Asistence: Nikolaj Ehlers, Blake Wheeler.

30:24

Dickinson se pohyboval v nebezpečném prostoru, jeho zakončení však skončilo na připraveném brankáři. Hellebuyck zatím dělá hráčům Dallasu velké vrásky.

29:48

Vypadá to, že oddechový čas hostům pomohl, jsou teď aktivnější a tlačí se před Hellebuycka.

28:38

Nepříjemné sklepnutí puku od vlastního hráče na Hellebuycka, ten však dával na brankové čáře pozor a nepřipustil žádné potíže.

27:56

Trenér Dallasu reaguje na nepříznivý stav oddechovým časem.

27:56

27:56 Kyle CONNOR - 2:0

27:56

A je to 2:0! Domácí se zdrželi v útočném pásmu, puk se dostal na modrou čáru, odkud nahodil Morrissey a jeho pokus tečoval KYLE CONNOR tak šikovně, že Chudobin nedokázal akci zastavit! Asistence: Josh Morrissey, Tucker Poolman.

27:39

Zakázané uvolnění Dallasu, po dlouhé době tu máme přerušení hry.

27:07

Golfákem střílel Pionk, Chudobin měl dobrý výhled a puk srazil do rohu.

26:40

Neuspěl ani Lowry se svým technickým průnikem levou stranou.

26:02

Další sólo domácích, nyní se na Chudobina řítil Ehlers, v plné rychlosti však gólmana Dallasu neprostřelil!

25:09

Hellebuyck neudržel Bennovo nahození od modré čáry, poté se musel vleže natahovat po volném puku. Těžkou situaci zvládl, domácí svůj těsný náskok uhájili.

24:23

Je po přesilovce, Morrissey pospíchá spoluhráčům na pomoc do obranného pásma.

24:20

Přechod hostů do útoku skončil pouze postavením mimo hru.

23:24

Do šance v oslabení se dostal Connor, sice z pravé strany bekhendem minul, poté si ale sám dojel volný puk a znemožnil Dallasu založit protiútok.

23:00

Hosté se nepřesnou přihrávkou na modrou čáru sami zbavili útočného pásma, musí začít pěkně od píky.

22:23

Přesilovka pro Dallas, dvě minuty za držení obdržel Josh Morrissey.

21:13

21:13 Scheifele své sólo neproměnil

21:13

Najednou tu byl brejk domácích, před Chudobinem se zjevil Scheifele, gólman Dallasu jej zvládl vychytat!

21:01

Benn dojel nahozený puk a zpoza branky poté vyjel Radulov. Jeho zakončení Hellebuyck vyrazil.

20:43

Přechod Dallasu do útoku byl hodně divoký a také nepřesný. Je z toho zakázané uvolnění.

20:20

Puk se nám opětovně vznesl do vzduchu a opustil led. Nyní skončil na střídačce Winnipegu.

Trestné minuty: 0:2
Máme za sebou prvních dvacet minut, které začaly opravdu rázně. Už po třinácti sekundách se trefil Laine, trenéři hostů však využili challenge a byli úspěšní, gól nakonec nebyl uznán pro těsný ofsajd. Winnipeg poté pokračovat v aktivní hře a regulérního gólu se dočkal v osmé minutě, kdy se před brankovištěm dobře zorientoval Nikolaj Ehlers a překonal Chudobina. Dallas toho v první třetině mnoho neukázal a když už se dostal do zakončení, scházelo tomu více přesnosti. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:16

Perreault se marně snažil rozehrát z levého rohu na najíždějícího Lowryho, vše ukončil Radulov.

18:11

Puk těsně po začátku akce domácích skončil na střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:39

Copp dostal od levého mantinelu přihrávku mezi kruhy, z následné velké šance však nic nezískal. Navíc tělem tvrdě zasáhl Cogliana, který po chvilce zamířil do šaten.

16:43

Další pokus domácích z dálky, Chudobin zasahovat nemusel, neboť puk skončil na zadním mantinelu.

15:48

Hraje se dlouho bez přerušení, vše se přelévá ze strany na stranu.

14:51

Na druhé straně nahazoval z dálky Poolman a Chudobin musel bleskově reagovat. Zvládl to a stále tak Winnipeg vede 1:0.

14:19

Comeau pouze prodloužil nahozený puk do pásma Winnipegu, hosté z toho zatím nic nevytěžili.

13:08

Pionk se Sbisou vybojovali ve vlastním pásmu puk, podrželi jej a umožnili tak spoluhráčům vystřídat.

11:37

Po rozborce obrany Dallasu se zprava zjevil před Chudobinem opět Laine, rychlou střelou ale mířil nad.

11:01

Už zase Winnipeg a tvrdou střelu na Chudobina vyslal Laine. Branku minul.

10:15

Comeau se zpoza branky nevymotal, pomáhá mu ale Faksa a společnými silami udrželi puk v pásmu.

09:30

Postavení mimo hru v podání hráčů Dallasu, Radulovovi tak výpad nevyšel.

08:29

Dallas se samozřejmě snaží o co nejrychlejší srovnání, zatím tomu v koncovce ale něco chybí.

07:45

07:45 Nikolaj EHLERS - 1:0

07:45

Teď se už domácí dočkali regulérního gólu, když se zpoza branky dostal puk až na modrou čáru, odkud nahodil Pionk, jeho švih si před brankou zastavil NIKOLAJ EHLERS a z následné otočky prostřelil Chudobina. Asistence: Neal Pionk, Luca Sbisa.

07:30

Další útočná akce Dallasu už tak povedená nebyla, skončilo to zakázaným uvolněním a vše se stěhuje před Chudobina.

06:40

Domácí si ale musí dávat pozor v obraně, nyní byl na pravé straně volný Heiskanen a ihned zakončoval. Hellebuyck se stihl přemístit a prudký puk zastavit.

05:39

Winnipeg stále pokračuje v náporu, teď už ale výpady domácích naráží na zformovanou obranu.

04:36

Přesilovka je u konce, Radulov se mohl vrátit na ledovou plochu.

03:38

Pionkova bomba se vykutálela z Chudobinových chráničů, kousek před brankovou čárou ale puk odpálil jeden z obránců.

03:08

Ve velké šanci byl Laine, Chudobin je ale v úvodu v pohodě a zvládá nebezpečné pokusy krýt.

02:43

Wheelerova bomba skončila sražena v rohu, domácí i nadále budují přesilovkovou kombinaci.

02:36

Je tu první vyloučení a to na straně Dallasu. Dvě minuty za sekání dostal Alexandr Radulov.

02:06

Laine svým tělem uhlídal puk na holi a přes Benna rozehrál akci Winnipegu.

01:23

Golfákem minul Roman Polák, Dallas ale i nadále zůstává v útočném pásmu.

00:53

Na druhé straně zakončoval od modré čáry Klingberg, jeho pokus šel mimo a Hellebuyckovi nadělala větší problém až dorážka u jeho pravé tyče.

00:13

Hned první útok skončil gólem. Domácí sice prohráli buly, nicméně po zisku puku se dostali do pásma, Scheifele přiťukl na Laineho a ten přes obránce překonal Chudobina. Trenéři Dallasu si však vzali challenge a dosáhli svého. Gól nebyl uznán pro těsný ofsajd.

00:01

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Sbisa, Dahlström, Bitetto – Laine, Scheifele (A), Connor – Roslovic, Wheeler (C), Ehlers – Perreault, Lowry, Copp – L. Shaw, Gustafsson, Luoto.

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, R. Polák, Sekera – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Pavelski, Hintz, Gurjanov – Comeau, Faksa, Cogliano – Perry, Dickinson, Janmark.

Rozhodčí: Brenk, Kozari – Flemington, Sericolo.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, s nimi i zástupci Winnipeg Blue Bombers, vítězové Grey Cupu, kanadské soutěže v americkém fotbalu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Zápas v Bell MTS Place začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.