1:2

konec (0:0, 1:1, 0:1)

03.12.2019, 20:15 • Vaudoise Aréna, Prilly • Čtvrtfinále • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.65 4.1 2.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:42:08)
Utkání sledovalo 3 232 diváků.
Statistiky

Střely na branku: 26:21
Zásahy brankářů: 19:25
Vyhraná vhazování: 24:35
Trestné minuty: 10:4
Utkání je u konce a Luleå si do domácí odvety vybojovala těsný náskok. Rozhodl o tom ve 42. minutě Robin Kovacs, když se mu tečí u brankoviště povedlo dostat za Boltshausera nahození od modré čáry. Výhra mohla být i vyšší, neboť v 53. minutě byl blízko gólu po brejku dvou na jednoho Petter Emanuelsson, dobrý zákrok gólmana však Lausanne udržel ve hře. Konečný výsledek tedy zní 1:2.

59:34

Probíhá urputný souboj o puk v rohu kluziště, rozhodčí puk vidí a nemají důvod hru přerušit.

58:39

Kovacsova střela z pravého kruhu byla sražena do rohu, domácí poté vyhodili přes všechny čáry.

58:27

Potíž pro domácí tým, neboť u mantinelu se nedovoleného zákroku dopustil Josh Jooris a dostal dvě minuty za hákování.

58:20

Zakázané uvolnění hostujícího celku, ti nemohou střídat. Vhazuje se po levici brankáře Lassinanttiho.

57:04

Další rána od modré čáry, tentokrát to šlo vysoko nad hostující branku.

56:41

Pokus o nahození od modré čáry k Lassinanttimu neprošel, puk skončil v rohu.

55:55

Nahazované puky, to teď hostům bohatě stačí, kombinovat a budovat akce potřebuje Lausanne.

54:56

Postavení mimo hru hostujícího týmu, i přes tuto chybu si Luleå v posledních minutách zvládá držet územní převahu.

53:46

Sellgrenovi nevyšla přihrávka od modré čáry, Lausanne už vyráží do protiútoku.

52:12

Luleå se dostala do brejku dvou na jednoho, Connolly přihrál doprava na Pettera Emanuelssona, toho ale rychlou lapačkou vychytal gólman Boltshauser! Tohle byla velká šance na navýšení náskoku.

51:34

Jesper Sellgren si dojel vyhozený puk, v poklidu tak rozjíždí další útočnou akci hostů.

50:33

Kenins přihrál na modrou čáru, odkud poté přilétlo na Lassinanttiho nepříjemné nahození. Gólman hostů si poradil a už vše míří na druhou stranu.

49:41

Hra se nám teď hodně kouskuje a je bez tempa. Více to zřejmě vyhovuje hostům.

48:53

Po akci domácích skončil puk na lavičce švédského celku, vhazuje se ve středním pásmu.

1:2

Branky a nahrávky: 40. Jooris (Genazzi, Emmerton) – 32. Kovacs (Sellgren, Ilomäki), 42. Kovacs (Sellgren, Sondell)

HC Lausanne: Boltshauser (Vuichard) – Lindbohm, Frick, Heldner, Junland, Grossmann (A), Genazzi, Nodari, Oejdemark – Moy, Emmerton, Vermin – Bertschy, Jeffrey (A), Herren – Traber, Jooris, Kenins – Roberts, Froidevaux (C), Leone.

Luleå Hockey: Lassinantti (Rautio) – Lundkvist, Jalvanti, Sondell (A), Sellgren, Själin, Engsund (A), Larsson – P. Emanuelsson, Connolly, Farley – E. Emanuelsson, Tyrväinen, Kovacs – Gunler, Ilomäki, Brännström – Widing, Berglund, Fabricius (C).

Rozhodčí: Piechaczek (POL), Rantala (FIN) – Kovacs (SUI), Progin (SUI)

Diváci: 3 232

Odveta: Luleå - Lausanne 5:2

14:39 LAU 2 Junland, nedovolené bránění
15:26 LUE 2 Sellgren, držení
16:06 LAU 2 Lindbohm, sekání