03.12.2019, 17:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • Michal Břuchanský

Tipsport: 1.74 4.24 4.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (19:45:21)
Československá stopa v utkání:
Do hry nezasáhl žádný český ani slovenský zástupce.
Střely na branku: 30 – 21 (11:5, 11:11, 8:5).
Je dobojováno! Souboj dvou týmů s mizernou formou končí přesvědčivým vítězstvím Soči, které dnes tahalo za delší konec provazu doslova od první minuty. Minsk si naopak nepohlídal úvody prvních dvou třetin a od jednadvacáté minuty prohrával už 0:3. Strömwall navíc přidal gól z trestného střílení a druhá polovina základní hrací doby se víceméně už jenom dohrávala. Běloruský tým se prosadil pouze jednou, když Nalimova o čisté konto obral Znacharenko.

59:25

Domácí neponechávají vůbec nic náhodě. Výtečně vykrývají střední pásmo a drží puk daleko od brankáře Nalimova.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

57:21

Zápas se už jenom dohrává. Minsk se sice o něco snaží, ale jeho útočné aktivity působí spíše zoufalým dojmem.

56:57

Rosén v dalším rychlém protiútoku přenesl kotouč napravo, ovšem Rachimullin bekhendem Enrotha nepřekonal.

56:09

55:45

Pavlovič v menší skrumáži nevystřelil. Soči si pak rozmyslelo rychlý brejk a vrátilo se až k vlastní brance ke Gordějevovi.

55:12

Minuta z přesilovky je pryč a Minsk se ještě pořádně nepodíval do útočného pásma.

54:52

Sean Collins protečoval centr Mosaljova, ale puk poslal jen do Enrotha, který kryl prostr u pravé tyče.

54:09

Alexandr Kogaljov byl v nájezdu faulován. Místo trestného střílení však Rosén dostal dvě minuty za hákování.

53:40

Strömwall mohl v rychlém brejku pomýšlet na hattrick. Zleva ale přihrával do druhé vlny a střela jeho spoluhráče byla nepřesná.

52:35

Mosaljov chtěl kličkou obejít hned dva hráče. Přitom ale ztratil stabilitu a v levém kruhu ve finále nevystřelil.

52:14

Další dělovku od modré vyslal Ellis, ale puk byl před brankou sražen vysoko do vzduchu.

51:38

Po buly v útočném pásmu Soči přišla rychlá střela od modré. Enroth s problémy přečkal i náznak dorážky.

50:45

Nic moc se na ledové ploše neděje. Minsk nepůsobí dojmem, že by si věřil na smazání třígólového manka.

4:1

Branky a nahrávky: 1. Lugin (Pogorišnyj, Točickij), 8. J. Alexandrov (R. Rosén, Strömwall), 21. Strömwall (Bertilsson), 28. Strömwall (TS) – 37. Znacharenko (A. Kosticyn, Stefanovič)

HK Soči: Nalimov (Proskurjakov) – Bertilsson, Ellis, Pogorišnyj, A. Petrov (C), K. Vorobjov, J. Alexandrov, Gordějev – R. Rosén, Strömwall, Collins (A) – Točickij, Šmeljov, Lugin (A) – Altybarmakjan, Rachimullin, Makarenko – Tomilin, Vyglazov, Starkov – Mosaljov.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Kryskin, Znacharenko, Jevenko, Denisov, Jerjomenko, Gotovec (A), Dostanko – Pulkkinen, Prince, Spooner – Stefanovič, Kovyršin, A. Kosticyn (C) – Martynov, Greckij, Děmkov – Kogaljov, Drozdov, Pavlovič (A) – Kitarov.

Rozhodčí: Ansons, Odinš – Zacharov, Sysujev

Diváci: 4 579

00:58 SOC 1:0 Lugin (Pogorišnyj, Točickij)
07:32 SOC 2:0 J. Alexandrov (R. Rosén, Strömwall)
10:40 SOC 2 Collins, vysoká hůl
17:12 MIN 2+10 Gotovec, hrubost+nesportovní chování, odpyká Pulkkinen