World U17 Hockey Challenge

Kanada white – Česko

2:3

po prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

09.11.2019, 23:00 • Canalta Centre, Medicine Hat • O 3. místo • Info o změnách stavu (Tomáš Marný)

Trenér Václav Eismann byl u předešlého úspěchu ještě jako asistent Petra Hakena, teď už jako hlavní kouč. A zdá se, že jeho zkušenosti opravdu pomohly.

Ve finále turnaje si to rozdají hokejisté Spojených států a Ruska. Pro tuto chvíli vám přeju dobrou bronzovou noc! (01:47:07)
Stejně jako předloni, také tentokrát stačily našemu týmu dvě výhry z šesti zápasů. Ale takový už je zkrátka formát turnaje! Češi se po velmi špatném začátku oklepali, rozehráli a už od druhého utkání ve skupině byli rovnocennými konkurenty všem soupeřům – těm zámořským i evropským. Obrovskou oporou jim byl brankář Tomáš Suchánek.
Střely na branku v prodloužení (celkem):

Kanada white – 4 (31)
Česko – 3 (28)

Česká reprezentace do 17 let tak na turnaji World Hockey Challenge v kanadských městech Medicine Hat a Swift Current získala historicky pátou medaili, z toho čtvrtý bronz. Na třetí příčku neoficiálního mistrovství světa se vrátila znovu po dvou letech, ročník 2003 napodobil předešlé hrdiny ročníku 2001.

69:46

Česko právě vstřelilo branku!
Je to góóól!! Češi vítězí a jsou třetí na světě! Prodloužení čtyř proti čtyřem ukončil 14 sekund před jeho vypršením MARTIN RYŠAVÝ, který se bleskově otočil kolem branky, zasunul puk za gólmana a pak už jenom mohl s celým týmem jet slavit bronzové medaile – 2:3 po prodloužení! Asistence: Jiří Ticháček, Stanislav Svozil.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Kanada white – 10 (27)
Česko – 3 (25)
O nových držitelích bronzových medailí tak bude muset rozhodnout prodloužení nebo samostatné nájezdy.

60:00

57:38

Kanada white právě vstřelila branku!
Bohužel, čeští hokejisté vedení neudrželi. Dvě minuty před koncem za Kanadu vyrovnává z přesilové hry MATTHEW SAVOIE – 2:2. Asistence: Carson Lambos.

56:52

Vyloučení v týmu Česko (Tomáš Machů – 2 min., podrážení).

48:14

Vyloučení v týmu Česko (Ivo Sedláček – 2 min., vysoká hůl).

40:01

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Kanada white – 10 (17)
Česko – 14 (22)
Česká sedmnáctka je jednu třetinu od zisku bronzových medailí. Do vedení ji poslal Jakub Altrichter, ale ještě to bude hodně těžká dřina.

40:00

2:3

Branky a nahrávky: 8. Harrison (Stillman), 58. Savoie (Lambos) – 16. P. Moravec (Ticháček), 38. Altrichter (Měchura, Sedláček), 70. Ryšavý (Ticháček, Svozil)

Kanada white: Rousseau (Brennan) – Richard, Lambos, Plandowski, Hinds, Legault, Sward, Enright – Guenther, Kidney, McTavish – Arnsby, Savoie, Sillinger – Stillman, Robidas, Beck – Mianscum, Pellerin, Harrison – Avon. Trenér: Sylvain Favreau.

Česko: Suchánek (Král) – Špaček, Svozil, Machů, D. Moravec, Šedivý, Ticháček, Pinkas – Ryšavý, P. Moravec, Brada – Ramik, Szturc, Menšík – Sedláček, Brabenec, Půček – Gajda, Měchura, Pajer – Altrichter. Trenér: Václav Eismann.

05:26 CANW 2 Kidney, vysoká hůl
07:17 CANW 1:0 Harrison (Stillman)
13:26 CANW 2 Arnsby, sekání
15:13 CZE 1:1 P. Moravec (Ticháček)
21:00 CZE 2 Svozil, držení
28:07 CANW 2 Legault, podrážení