konec (15:12)

03.11.2019, 17:00 • ZDT Aréna, Nové Veselí • 8. kolo • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 2.71 8.04 1.67 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

TJ Sokol Nové Veselí – HCB Karviná 29:22 (15:12)
Nejvíce branek: Ptáčník 7, Voika 6/1, Sekulić 5 – Monczka 6/5, Brůna 4, Chudoba 4/3. Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 1/1 – 9/8. Vyloučení: 2:6. (19:05:47)
Karviná se nakonec na tiskovou konferenci nedostavila, proto je to dnes z mé strany už skutečně vše. Bylo mi velkou ctí vás tímto superšlágrem provázet a budu se těšit z evropského poháru za dva týdny, odtud z Nového Veselí opět napočtenou!
Pavel Hladík (Sokol Nové Veselí): Dnes jsme splnili to, co chtěli. Bylo jasné, že to bude těžký zápas, Karviná je velice dobře připravená fyzicky a psychiky. Nejvíce rozhodla herní disciplína, my předvedli velice disciplinovný výkon. Nasazení bylo na potřebné úrovni, pomohli nám i fanoušci. Tým dnes předvedl skutečně to nejlepší i poté, co odešlo 5 hráčů. Absolutně smekám před disciplínou a taktikou, kterou kluci zvládli a jsem moc hrdý na celé Veselí. Jsem taky moc rád za přivítání naší nové posily, jak se k němu fanoušci zachovali a chováme k nim velký respekt.
Dá se říci, že domácí měli hrát v sobotu, protože tuším, že ještě dlouho po zápase to bude tady ve sportovní hale dlouho žít! Nové Veselí dnes předvedlo skutečně nejlepší výkon možná za dobu působení v extralize. Dnes jsme sledovali po celých šedesát minut naprosto špičkovou házenou, která ukázala, že se Sokolem se v této sezoně musí počítat. Po emocemi nabušeném prvním poločasu ten druhý paradoxně nenabídl takové emoční vypětí, jako v té první.

Karviná selhala především v útočné fázi, nepomohla jí ani disciplína, kdy se nechala dvakrát za sebou ve druhé půli vyloučit za špatné střídání. Veselí právě v této početní výhodě urvalo klíčové vedení o sedm branek. O to však muselo bojovat až do konce zápasu. Zlom nastal zhruba šest minut před koncem, kdy domácí vsítili rozdílový gól na 26:20 a Karviná už rezignovala. Pochvalu za dnešní zápas zaslouží i dvojice rozhodčích, která předvedla sebevědomý výkon a udržela emoce v ještě přijatelných mezích. Konečný výsledek tak zní: 29:22.

O tiskové konferenci budeme polemizovat, nikdo neví, zda tiskovka vůbec proběhne.

Konec zápasu. (29:22)

60

Šimovček završil dnešní utkání vytáhnutím střely Urbańskiho nad břevno! (29:22)

60

Bassomben výborně nahrál Krčálovi na pivota a diváci spíše oslavují první asistenci tohoto afrického hráče! (29:22)

60

Trenér Hladík na hrací plochu poslal vyloženě dorostence, kteří pod vedením Krista Voiky bezpečně dotáhnou zápas do konce. (28:22)

59

Šimovček se výborně vytáhl proti Monczkovi a teď už je to jasné! Diváci slaví a v čase 58:56 bere trenér Hladík poslední time-out. (28:22)

59

102 sekund před koncem je hra přerušena a bude se vytírat hrací plocha. Do hry se navíc dostane nová posila, Pamphile Bassomben a od prvních minut je evidentně miláčkem davu. (28:22)

58

Solák nicméně nechce nechat takovýto gólový rozdíl a povedenou střelou ze střední spojky snižuje na rozdíl šesti branek. (28:22)

58

O to více je hotovo, když v čase 57:01 Bartůněk proměnil svůj pohodový náskok z křídla. (28:21)

57

Sekulič neproměnil další náskok z pivota, na druhé straně však výborně vylapal Nedomu Studený a teď je už skutečně rozhodnuto! (27:21)

56

Baník další útok neproměnil a vypadá to, že na zvrat už nemá zkrátka sílu. Hráči se navíc hádají spíše mezi sebou. (27:21)

55

Brůna zasáhl do obličeje Kocicha a dostává dvě minuty. Ještě drobně interagoval s diváky, uvidíme, zda mu budou schopni do obličeje říci to, co z 20 metrů na tribuně. (27:21)

55

Solák nabral lehce kolenem Kocicha, domácí by si žádali trest. Jenže ten ani nemůže přijít, už předtím bylo pískáno. (27:21)

54

Chudoba sedmičku zkušeně proměnil, Studený neměl vůbec žádný nárok. (27:21)

54

Dodica mohl domácí posunout k výhře, Mokroš ale z křídla výborně zasáhl a drží akcie HCB stále ve hře! (27:20)

53

Na konci 53. minuty však dostává dvě minuty Kristo Voika a Karviná má asi poslední možnost, jak se soupeři přiblížit. (27:20)

29:22

TJ Sokol Nové Veselí: Šimovček, Studený – Veselý, Kocich, Dodica, Bartůněk, Melichar, Bassomben, Parolly, R. Flajsar, Sekulić, Krčál, Mir. Štohanzl, Voika, Ptáčník, Rubáč.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – M. Brůna, Monczka, Urbański, Noworyta, Plaček, Chudoba, Drzyzga, Jan Užek, Solák, Skalický, Nantl, Nedoma, Růža, Chosik.

Rozhodčí: Hájek, Nezbeda