Martin Kaut (COL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:07
Pavel Francouz (COL) 58 minut, 22 zákroků, 4 góly, 84,6 % (02:51:40)
Střely na branku – 26:33 (12:7, 10:13, 4:13)
Zblokované střely – 18:15
Vyhraná vhazování – 33:23
Trestné minuty – 35:17
Hity – 9:16
Závěrečný nápor Colorada hráči Minnesoty přestáli a mohou se tak před svými fanoušky radovat z vítězství!

V první třetině byli lepším týmem hokejisté Minnesoty. Ti svou úvodní aktivitu přetavili v gól již ve 3. minutě, kdy se od modré čáry trefil Matt Dumba. Pasivní Laviny měly dlouho na kontě jen tři střely na branku. Tuto statistiku si vylepšily až v závěru úvodní části díky přesilové hře.

Ve druhé části padlo po dvou gólech na obou stranách. Hostům se nejprve podařilo vyrovnat, k čemuž jim pomohl brankář Dubnyk. Ten se nechal při rozehrávce obrat o puk a toho využil střílející Ty Lewis. Hned o minutu později však Wild vrátil vedení Jason Zucker, který dorazil do odkryté klece puk po střele Dumby. Na 3:1 pak zvýšil Eric Staal, jenž vyřešil přečíslení 2 na 1 přesnou střelou. Hosté se ale nevzdali, v závěru třetiny soupeře zatlačili a pouhých 1,3 sekundy před sirénou vstřelil kontaktní branku Jayson Megna.

Ve třetí části hrály Laviny sérii čtyř přesilových her. Po skončení třetí z nich si ale nepohlídaly naskočení Matse Zuccarella na led a norský útočník ze samostatného úniku zvýšil na 4:2. Dvě a půl minuty před koncem ještě korigoval Conor Timmins, ale vyrovnat už Avs ani při hře bez brankáře nedokázali.

59:48

Martin Kaut mířil z pravého kruhu ke vzdálenější tyčce, ale Dubnyk tam dokázal vložit vyrážečku!

59:02

Začala už poslední minuta třetí třetiny!

58:53

Greenway to udělal dobře. Vyhodil puk s citem tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

58:05

Branka Colorada je již prázdná!

57:32

57:32 Conor TIMMINS - 4:3

57:32

Colorado právě vstřelilo branku!
Je tu kontaktní gól! Na modré se dostal k puku CONOR TIMMINS, který naznačil ránu golfákem, ale místo toho obešel napadajícího Foligna a střelou zápěstím pod lapačku snižuje. Foligno se ještě po Timminsovi vztekle ohnal, ale to se obejde bez trestu. Asistence: Jayson Megna.

57:14

Timminsova střela od modré byla sražena do rohu. Hosté ale stále drží útočné pásmo.

56:00

Hosté jsou v plném počtu. Do konce třetí třetiny zbývají čtyři minuty.

55:42

Hosté zahrozili v oslabení! U brankoviště se dostal k puku Sheldon Dries, který ho neprotlačil za záda Dubnyka!

55:23

Louie Belpedio mohl navýšit domácí vedení! Z levého kruhu trefil bližší tyčku!

55:16

Puk skončil až na střídačce Minnesoty. Hra je tedy přerušena.

54:50

Po Suterově nahození musel zasahovat Francouz. Ten si poradil i s následnou dorážkou.

54:30

Hosté posílají puk z branku soupeře a mohou vystřídat.

4:3

Branky a nahrávky: 3. Dumba (Sturm, Hartman), 23. Zucker (Dumba), 35. Staal (Zuccarello), 50. Zuccarello (Greenway, Staal) – 22. Lewis (Bowers), 40. Megna (Greer, Renour), 58. Timmins (Megna.)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Dumba, Belpedio, Seeler, Soucy, Hunt – Donato, Sturm, Koivu (C), Parise (A), Staal, Zucker, Foligno, Greenway, Kunin, Stafford, Zuccarello, Hartman.

Colorado Avalanche: Francouz (Werner) – Renouf, Connauton (A), Alt, Timmins, Graves, Lindholm – Megna Ničuškin, Bowers, Dries, Greer, Tynan, Compher (A), Condra, Kaut, Lewis, Kameněv, Burakovsky (A).

Rozhodčí: Hebert, Schlenker – Miller, Fournier

Diváci: 16 833

02:50 MNS 1:0 Dumba (Sturm, Hartman)
04:31 COL 2 Lewis, vysoká hůl
10:21 MNS 2 SUter, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
12:24 MNS 2 Seeler, hrubost