konec (0:1, 3:0, 1:0)

13.09.2019, 18:00 • Martinské hokejové centrum • 2. kolo • Daniel Modrovský sk

Tipsport: 1.7 4.8 3.18 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Vyjadrenia po zápase:

Ľubomír Hurtaj (tréner HC Topoľčany): "Vedeli sme, že nás čaká náročné stretnutie. Martin zvíťazil v prvom zápase v Skalici, pričom prvý zápas doma býva pre každý tím špecifický. Odohrali sme veľmi dobre úvodnú tretinu. Hneď na začiatku sme sa ubránili v oslabení, dostali sme sa do vedenia s čím sme boli spokojní. Následne to ale začalo v druhej tretine. Pridala sa nesústredenosť, nekoncentrovanosť, podcenenie začiatku druhej tretiny nás stálo z veľkej časti zápas. V našom podaní sa striedali lepšie úseky počas ktorých sme zatlačili súpera a vedeli si vytvoriť tlak s množstvom stratených pukov. Pridalo sa množstvo individuálnych chýb, ktoré súper potrestal a zaslúžene zvíťazil."

Róbert Spišák (tréner HK Martin): "Bolo to kvalitné stretnutie v ktorom sme aj v úvodnej tretine produkovali kvalitný hokej. Myslím si, že to bol obojstranne dobrý zápas. Mali sme veľmi dobrý vstup do druhej tretiny kedy sme strelili dva rýchle góly. Od tohto momentu sme boli lepším tímom. Vytvorili sme si veľa gólových príležitostí, vo finálnych momentoch nám možno chýbal väčší dôraz či presnosť. Zápas ale musel diváka uspokojiť. Videl obojstranne rýchly, dôrazný hokej. Sme radi, že sme udržali body doma."

Miloš Bystričan (obranca HC Topoľčany): "Úvodnú tretinu sme začali veľmi dobre. Zvládli sme hru v oslabení, odolali sme niekoľkým streleckým pokusom zo strany domáceho tímu. Dokázali sme streliť úvodný gól, dejstvo sme si ustrážili. V kabíne sme si povedali, že budeme hrať zo zabezpečenej obrany, hneď v úvode sme ale nezvládli dve situácie. Po prvom i druhom striedaní sme inkasovali gól. Boli sme veľmi sklesnutí, nedokázali sme na situáciu reagovať, nič nám tam nepadalo. Po treťom góle domáci hráči už len kontrolovali hru, my sme sa už nepresadili do konca zápasu. Kompas dnes pochytal niekoľko príležitostí, veľmi sme mu ale z našej strany nepomohli. V stretnutí sme sa nevedeli sústrediť. Od začiatku sme si hovorili, že musíme zachytiť úvod tretiny, byť čo najďalej od nášho pásma. Počas dejstva sa nám to aj väčšinu času darilo, nedokázali sme sa ale v rozhodujúcich momentoch včas vracať dozadu. Pri štvrtom góle sme nezvládli prečíslenie dvoch na jedného. Veľmi sme sa tešili na atmosféru v Martine, ktorá je najlepšia spomedzi prvoligových štadiónov. Uplynulý rok sme s Martinom dokázali odohrať vyrovnané zápasy, zvíťaziť doma i vonku. Dúfame, že to Martinu doma najbližšie oplatíme. Musíme ísť ale krôčik po krôčiku, zbierať body a získať kľud na hokejky."

Matúš Rudzan (útočník HK Martin): "Veľmi zaujímavý duel, škoda len, že som si v zápase narazil lopatku o mantinel po súboji v rohu klziska. Aktuálne to mám zaľadované, nemalo by to byť nič vážne. V zápase rozhodli situácie, kedy sme neinkasovali druhý gól. Pri viacerých nám pomohol brankár, bol to určite pre každého z nás náročný zápas. Dnes bolo takisto veľké množstvo vylúčených na oboch stranách, rozhodcovia pristupovali k stretnutiu mimoriadne citlivo. Prvé stretnutie doma sme ale zvládli, takéto zápasy dokážu tím stmeliť. Podobné to bolo aj v prvom stretnutí v Skalici, ktoré sme spoločne ubojovali. Tešíme sa už na najbližší zápas na klzisku súpera v Trnave, doma nás opäť v piatok čakajú naši fanúšikovia." (22:14:37)
Martin si v druhom kole poradil s Topoľčanmi 4:1. Góly: 21. Poliaček (Brezniak, Murček), 22. Dírer (Pokrivčák, Oravec), 40. Rudzan (Barto, Šimon), 47. Poliaček (Nauš, Brezniak) – 9. Bystričan (Olejník).

59:31

Striedačka hostí inkasuje dve minúty za zdržiavanie hry. Trest si odsedí Jozef Tomčák.

59:19

Hostia v plnom počte. Po Hřebíčkovi naskočil na ľad aj Bystričan.

58:57

Robinsonáda hosťujúceho brankára aj pri pokuse Zelisku. Hra je prerušená.

58:42

Dírer to skúša do stredu bránky. Opäť skvelý Kompas.

58:12

Zeliska z pravej strany nastrelil Kompasa. Ten puk vyráža.

57:48

Zlomená hokejka Murčeka teraz stopla útočné snahy domáceho tímu. Martin potrebuje striedať.

57:17

Miloš Bystričan (TOP) inkasuje dve minúty za sekanie.

57:06

Martin Hřebíček (TOP) inkasuje dve minúty za hákovanie.

57:00

Gergel chcel aspoň znížiť. Bernát dokázal v sede zasiahnuť.

56:57

Brezniak si počkal na prihrávku. Tesne sa ale ocitol v postavení mimo hry.

56:23

Langhammer zakončil nad bránku. Domáci už ale vedia, že sa nemajú kam ponáhľať.

55:44

Rudzan si nakorčuľoval spoza bránky. Pomohol mu aj Nauš, ktorý takisto neuspel.

55:17

Matejka nedorazil puk do prázdnej bránky po akcii Nauša. Bránka je ešte k tomu aj posunutá.