po prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

10.09.2019, 18:30 • CSKA Arena, Moskva, Rusko • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 3.07 4.0 2.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní utkání sledovalo 7 013 diváků. (21:11:43)
Z mé strany je to dnes vše. Tentokrát máme na programu českou fotbalovou reprezentaci bojující v Černé Hoře, i toto utkání přenášíme na Onlajnech, konkrétně vás pak zápasem provází kolega Lukáš Mihal. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek víkendu a budu se těšit u KHL někdy příště napočtenou!
Československá stopa v utkání

SPARTAK MOSKVARobin Hanzl (útočník, #78) – 0+0, 0 střel na branku, čas na ledě 23:00

AVANGARD OMSKza tým nenastupuje žádný Čech ani Slovák
Ani napotřetí za sebou Spartak nevyhrál a musí kousat pilulku, která byla dnes velice hořká. Omsk od začátku potvrzoval roli mírného favorita a byl aktivnějším celkem, jenže góly dlouho v tomto utkání nepřicházely. Vše zlomil až časový údaj 24:52, kdy zaznamenal trefu švýcarský útočník Sven Andrighetto, na kterého o 20 sekund později navázal Jevgenij Gračjov. V tu chvíli byl Spartak totálně na ručník a kdyby Omsk proměnil své nabídnuté gólovky, bylo by to reálně tak 4:0. Jenže to se nestalo a Spartak navázal kontakt se soupeřem v závěru třetiny povedenou střelou Denise Kokareva.

Avangard se nechal ve třetí třetině zatlačit do obrany, Spartak naopak byl dominantní celek v útočné fázi a dočkal se srovnání osm minut před koncem z hole Jevgenije Kulika. Vyrovnaný zápas tak přešel do prodloužení, které mělo rychlý konec. Po 28 sekundách totiž Taylor Beck po chybě gólmana Chomčenka přisoudil druhý bod Omsku.

60:28

60:28 Taylor BECK - 2:3

60:28

Avangard právě vstřelil branku!
Tohle je ohromná chyba gólmana Chomčenka a pro Spartak se jedná opět o krutý závěr utkání. TAYLOR BECK si přejel jen tak přes celé pásmo a z velice ostrého úhlu vystřelil na Chomčenka. Ten vypadal, že jednoduchý kotouč přikryje do lapačky, jenže ho zřejmě zradil kluzký led a pod jeho lapačkou projel puk až do branky – 2:3! Bez asistence

Domácí se zřejmě pokusili vyvolat ještě diskuzi ohledně coach challenge kvůli přezkoumání situace útočícího hráče v brankovišti, která mohla nastat ještě před gólem, sudí ale toto odmítají a zápas tímto definitivně končí.

60:01

Tím nám skončila i třetí třetina, ve které se nechal Omsk zatlačit aktivnějším Spartakem a gól byl logickým vyústěním celého průběhu. V 52. minutě prostřelil gólmana hostí od modré Jevgenij Kulik. Jeho gól zařídil průběžný stav 2:2, a také prodloužení, které začne zhruba za dvě minutky.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:27

Anatolij Nikoncev to chtěl vzít na sebe jako správný kapitán a individuální akcí se proháčkoval až před branku, ale nezakončil zblízka proti Bobkovi přesně.

59:07

Poslední minuta třetí třetiny, ta začíná nepřehlednou situací před Chomčenkem, gólman Spartaku ale vypadá, že kotouč pevně drží ve své výstroji, což je i pravdou.

58:50

Avangard však s pukem po buly naložil nejhorším způsobem, a to vyhozením na icing.

58:42

Kotouč na hostující střídačce značí přerušení hry 78 sekund před koncem.

57:55

Poslední dvě minuty zápasu. Vypadá to skutečně na to, že Spartak si opět vyzkouší prodloužení, podruhé ve třech zápasech.

56:25

56:25 Výborný Chomčenkův zákrok proti Andrighettovi

56:25

Výborné čtení hry nyní předvedl Chomčenko, který vyjel proti Andrighettovi v brejkové situaci až někam na mezikruží a „skokem pod nohy“ zabránil švýcarskému forvardovi, aby se mohl možná radovat z gólu!

55:56

Oblouček na útočnou půlku Spartaku zpracoval vracející se Hersley a vrátil okamžitě puk zpět na místo, které Moskvě maximálně vyhovuje.

2:3

Branky a nahrávky: 39. Kokarev, 52. Kulik (Talalujev) – 25. Andrighetto (Širokov), 26. Gračjov (Ščerbak, Košelev), 61. Beck

Spartak Moskva: Chomčenko (Bespalov) – Hersley, Rylov (A), Nikišin, D. Višněvskij, Kulik, Gončarov, Kutuzov, Trišin – Nikoncev (C), Karsums, R. Hanzl – Arkalov, Cyplakov, Talalujev – Leščenko, Juňkov, Fjodorov – Kokarev, Stoljarov (A), Zlobin.

Avangard Omsk: Bobkov (Sudnicin) – Bondarev, Pokka, Vojnov, Pivcakin, Martynov, Čudinov – Širokov (C), Andrighetto, K. Semjonov – Pjanov, Beck (A), Šumakov – Stas, Dědunov, A. Potapov (A) – Ščerbak, Košelev, Jaremčuk – Gračjov.

Rozhodčí: Soin (RUS), Fraňo (CZE) – Kučava, Novikov (oba RUS)

Diváci: 7 013

04:10 SPM 2 Arkalov, držení
09:17 OMS 2 Šumakov, hákování
11:32 SPM 2 Fjodorov, nedovolené bránění
19:03 SPM 2 Karsums, pozdní dohrání