Litva – Česko

59:64

po prodl. (17:14, 26:25, 36:41, 54:54)

10.07.2019, 20:45 • Osmifinále • Milan Huppert

České basketbalové juniorky postoupily do čtvrtfinále mistrovství Evropy! V nervydrásajícím zápase porazily Litevky až v prvním prodloužení.

V první polovině zápasu byly převážně ve vedení Litevky, avšak naše reprezentantky je do nějakého výraznějšího náskoku nepustily. Druhá polovina už byla převážně iniciativou českých hráček, po zkaženém závěru se ale musely strachovat o setrvání v turnaji. Naštěstí Sinickaitėová pět vteřin před koncem proměnila pouze jednu šestku, takže neposlala Češky domů, nýbrž zápas do prodloužení. V tom Litevky na začátku získaly pětibodový náskok, naše hráčky ale zabraly a sérií košů nakonec překlopily vítězství na svou stranu. Ve čtvrtfinále čeká na české basketbalistky výběr Maďarska.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (22:43:07)

Konec zápasu. (59:64)

44:31

Tohle už Češky nepustí! Po úspěšném hodu Burtové je náskok půl minuty před koncem prodloužení pět bodů! (59:64)

42:59

Další úspěšnou českou střelkyní je Petra Malíková. Náskok nyní činí tři body. (59:62)

42:37

A po přesném hodu Burtové z pod koše Češky vedou! (59:60)

42:08

Parádní čistá trojka Terezy Halátkové, která snižuje na rozdíl bodu! (59:58)

41:11

Martina Pokorná proměnila pouze jeden trestný hod. Ztráta je stále velká, čtyřbodová. (59:55)

40:54

Trojka Brigity Sinickaitėové posílá Litevky do pětibodového vedení! To už je nebezpečný náskok! (59:54)

40:17

Visockaitėová posílá v nervydrásajícím zápase Litevky do vedení. (56:54)

40:01

Začalo prodloužení. (54:54)

Čtyři čtvrtiny o postupujícím do čtvrtfinále mistrovství Evropy nerozhodly, půjdeme tak do prodloužení!

40:00

Čtvrtá čtvrtina skončila. (54:54)

39:55

Obrovské štěstí nyní stálo při českých hráčkách! Sinickaitėová totiž proměnila pouze jednu nařízenou šestku a zřejmě tak poslala utkání do prodloužení! (54:54)

38:42

ustina Miknaitėová se trefuje za tři body! Minutu a kousek před koncem závěrečné čtvrtiny činí rozdíl ve skóre jediný bod! (53:54)

38:21

Z pod koše se i přes bránící soupeřku trefila Eliška Hamzová. Čtyřbodový náskok je ovšem stále nezaručuje klid v českých řadách. (50:54)

38:02

Avšak to už neplatí. Litevka Švėgždaitėová chytla formu na závěr utkání, po krásném úniku levou stranou bez problémů zavěsila. (50:52)

37:07

Jenže Švėgždaitėová přispěchala s rychlou odpovědí. Stále však naše hráčky mají rezervu jednoho koše. (48:52)

36:52

Skvělá Malíková trefuje třetí týmový koš v řadě, náskok šesti bodů by už Češky mohly udržet! (46:52)

36:25

Dramatická koncovka se blíží k vrcholu. Po úspěšním hodu Malíkové vedou Češky o čtyři body. (46:50)

35:07

Jenže sokyně s odpovědí přispěchaly téměř okamžitě. O desku se trefila Švėgždaitėová. (46:48)