Attila Balázs (7) – Zdeněk Kolář (11)

2:1 6:3, 6:7 (5), 6:2

20.06.2019, 13:06 • Kurt č. 9, Bratislava (SVK) • Osmifinále • Milan Huppert

Tipsport: 1.58 2.26 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončilo velmi dramatické osmifinálové utkání challengerového turnaje v Bratislavě, v němž po více jak dvouhodinové bitvě Attila Balázs porazil Zdeňka Koláře po setech 6:3, 6:7 a 6:2

V první sadě dokázal Kolář brejknout soupeře hned v prvním gemu, následně ale nedokázal potvrdit brejk. V šesté hře přišel o podání znovu a protihráč už dokázal doservírovat set do zdárného konce. Ve druhé sadě si oba borci servisy udržely, rozhodovala tak zkrácená hra. V ní za stavu 5:4 ztratil Balász oba své servisy, načež Kolář dokázal proměnit svůj první setbol.

V rozhodující třetí sadě se opakovala situace ze setu prvního. Kolář nejprve brejknul soupeře, vzápětí však znovu nedokázal brejk potvrdit. Pak opět přišel o podání v šesté hře, což se ukázalo jako zlomový okamžik. Balász brejk potvrdil a poté sebral soupeři podání potřetí v setu, čímž ukončil celé utkání. Ve čtvrtfinále narazí maďarský na dalšího českého tenistu Václava Šafránka.

To je ode mě. Děkuji za pozonost a u dalších tenisových přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (15:47:53)

Konec zápasu

6:2

Je konec! Vítězným kratším forhendem ven z kurtu ukončuje Attila Balázs více jak dvouhodinové utkání, v němž poráží Zdeňka Koláře ve třech setech!

40-15

Bekhend rodáka z Bystřice nad Pernštejnem zastavila páska, maďarský tenista má dva mečboly!

30-15

Český tenista vyhodil z kurtu bekhend, Balásze dělí od vítězství už jen dva fiftýny.

15-15

Nepovedený kraťas Koláře soupeř doběhl a oplatil mu stejnou mincí. Maďarovo provedení však bylo o poznání lepší.

0-15

Bekhendovou výměnu ukončil nevynucenou chybou maďarský tenista.

5:2

Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.

5:2

Následuje přestávka a výměna stran.

5:2

Attila Balázs ale nakonec potvrzuje brejk a ujímá se vedení 5:2. Jediný gem ho tak dělí od vítězství v utkání.

40-30

Ani tentokrát nebyla nasazená sedmička u sítě úspěšná, gem se dramatizuje.

40-15

Čistá hra to nebude, servírující hráč u sítě nedokázala poslal přes pásku volej.

40-0

Český tenista se nyní sám vyhodil z výměny pokaženým forhendem.

30-0

Kolář se vydal k síti, soupeř však vytáhl ze svého repertoáru výborný prohoz po lajně.

15-0

Snad první kraťas, za nímž český tenista běžel marně.

4:2

Skvělý bekhend z rakety Maďara dopadl přesně do rohu kurtu, Kolář za míčkem běžel marně! Balász tak bere sopeři podání a výrazně se tak přibližuje vítězství v zápase.