konec (2:1, 4:0)

12.06.2019, 19:00 • Petr Dejnožka

39:10

Česko právě vstřelilo branku!
Poslední slovo si bere český výběr na začátku závěrečné minuty! DANIEL ŠELEŠOVSKÝ se natlačil do brankoviště, kde nadvakrát dotlačil puk za záda italského gólmana – 6:1! Bez asistence.

32:13

Na posledních necelých sedm minut vystřídá v české brance Hrachovinu Kudělka.

32:13

Italové vystřídali brankáře, ten byl přivítán v brankovišti velmi důrazně! Prudká střela DUŠANA VÁPENÍKA kousek za červenou čarou končí přímo v šibenici a znamená pátou radost českého výběru! Ten si tak kráčí pro jistotu prvního místa ve skupině – 5:1!

31:40

Pospíšilův návrat z trestné lavice byl velmi povedený! V přečíslení s LUĎKEM STEHLÍKEM dva na jednoho vše vyřešili exkluzivně a zvyšují již na rozdíl tří branek – 4:1!

29:50

Češi navyšují své vedení, střelu Šelešovského vyrazil italský brankář jen před sebe, kde byl na dorážku připraven IVO JINDRÁK, který zvyšuje na 3:1! Asistence: Daniel Šelešovský.

24:04

Kalův průnik končí na pravé tyči italské branky!

21:38

Hra vysokou holí v podání Endrizziho (ITA) přinese Česku další přesilovou hru.

19:38

Ještě do přestávky se čeští hokejisté radují podruhé! Nástřel od červené čáry se po několika tečích odrazil před gólmana, kde ho do sítě zametl TOMÁŠ ULRICH – 2:1!

18:20

Kletba zlomena! DUŠAN VÁPENÍK sto sekund před první sirénou vyrovnává stav utkání poté, co po pasu od Zadiny napřáhl až ke stropu a po zemi prostřelil italského brankáře – 1:1! Asistence: Tomáš Zadina.

13:58

Přece jen budou Češi hrát přesilovou hru. Za vyhození kotouče mimo hřiště dostává Poloni (ITA) menší trest za zdržování hry.

13:52

Zadina se dostal do konfliktu s Varrottem, oba hokejisté jsou vykázáni na trestnou lavici. Počet hráčů na hřišti se ale nezmění.

12:36

Daniel Šelešovský vystřelil po Kálově pasu přesně, puk se odrazil kdesi za italským gólmanem! Sudí jsou ale názoru, že kotouč brankovou čáru nepřekročil, branka není uznána!

09:48

Pospíšil vystřelil kousek za červenou čarou skrytou ránu, italský brankář neviděl vůbec nic a měl obrovskou porci štěstí, že ho puk trefil do lapačky. Následně ho již v brankovišti dokázal zalehnout. Česku se zatím lepí smůla na paty.

08:48

Chyba Šelešovského na útočné polovině nabídla Italům samostatný únik! Ten společně s brankářem Hrachovinou hasil drobným háčkem právě Šelešovský (CZE), který si nyní odpočine na lavici hanby.

07:55

Příležitost na vyrovnání přijde v přesilové hře, za držení protihráče je potrestán Materossi (ITA).

07:17

Itálie právě vstřelila branku!
Tak to jsem zakřikl! Domácí celek se dostává na začátku osmé minuty do vedení! Na pravé straně se k zakončení odhodlal ENDRIZZI, který trefil přesně a dostává Italy kupředu – 0:1!

01:11

Tomáš Würtherle již zvedal ruce nad hlavu, jeho pokus trefený ze vzduchu ale skončil jen na tyči italské klece!

6:1

Branky a nahrávky: 19. Vápeník (Zadina), 20. Ulrich, 30. Jindrák (Šelešovský), 32. Stehlík (Pospíšil), 33. Vápeník, 40. Šelešovský – 8. Endrizzi

Česko: Hrachovina (33. Kudělka) – Polívka, Suhrada, Stehlík, T. Würtherle, Pospíšil, Kala, Ulrich, Kazlepka, Zadina, Vápeník, Jindrák, Šelešovský.