Mistrovství světa

Norsko – Lotyšsko

1:4

konec (1:0, 0:1, 0:3)

21.05.2019, 16:15 • Ondrej Nepela Arena • Skupina B • David Panuška, Libor Kokoška

Tipsport: 4.11 5.08 1.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Od nás to bude pro dnešek vše. Díky za pozornost, základní skupinu zakončí zápasy velikánů – v Bratislavě uvidíme Švédsko s Ruskem. Košice nabídnou zámořský souboj Kanady a USA.

Ještě jednou děkujeme a na shledanou! (18:32:06)

Roberts Bukarts (4+0)
Je dobojováno. Lotyšsko v souboji o páté místo zaslouženě porazilo Norsko a končí tak před branami čtvrtfinále. Latvia o svém vítězství rozhodla ve třetí třetině, kterou vyhrála 3:0. Gólově se dneska prosadili Miks Indrašis, Janis Jaks, Rihards Marenis a Ronalds Keninš. Jedinou branku Norska vstřelil nejproduktivnější hráč v sestavě, Tobias Lindström.
Statistické okénko:

Střely:20:38.
Vyloučení: 2:3.
Nejlepší hráči: Andreas Martinsen (Norsko) a Miks Indrašis (Lotyšsko)

59:10

Hraje už jen lotyšský národní tým a kotouč drží na svých hokejkách v útočné třetině. Fanoušci pobaltské země se zvedají a tleskají.

58:01

Hlasatel oznámil poslední dvě minuty Norska a Lotyšska na tomto světovém šampionátu zde v Bratislavě...

57:45

Střelu Janise Jakse od modré srazil jeden z jeho vlastních spoluhráčů.

57:02

Ronalds Keninš vybojoval puk ve střední třetině a po levé straně najel do útoku. Miks Indrašis jeho přihrávku ještě zpracoval pro Robertse Bukartse, ale ten střílel jen do Haukelanda!

55:49

Po hře za brankou nakonec propadl kotouč na modrou čáru, kde stál obránce Christian Bull. Ten si lehce popojel a zakončoval, puk ovšem skončil nad brankou.

54:45

Andreas Martinsen šel do útočné třetiny, ale ideálně nepřihrál. Kotouč se tak dostává na hole lotyšských hráčů, kteří půjdou do útoku.

54:13

54:13 Ronalds KENINŠ - 1:4

54:13

Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Haldu toho hokejového štěstíčka si teď vybral RONALDS KENINŠ! Puk po střele z levé strany propadl brankovištěm až na vzdálenější tyčku, ke které si zrovna zpoza branky sjel lotyšský střelec. Keninšovi tak už jen stačilo poslat puk do odkryté branky, Haukeland neměl jakoukoliv šanci zasáhnout. Asistence: Miks Indrašis.

53:29

Niklas Roest pronikal po levé straně do pásma, ale tvrdým zákrokem tělem jej k zemi poslal Oskars Batna. Do protiakce tak šlo Lotyšsko, ale ta skončila kvůli ofsajdu.

52:13

S parádním zákrokem se vytasil Elvis Merzlikins! Sondre Olden solidní přihrávkou zpoza branky našel v těsné blízkosti lotyšské branky volného Niklase Roesta. Ten vystřelil, lotyšský brankář byl ale i tentokrát tím úspěšnějším.

52:05

Sondre Olden byl nyní hodně blízko! Elvis Merzlikins vyrazil před sebe kotouč a norská třináctka po ledě zakončovala. Puk ale skončil jen těsně vedle branky!

51:19

Geniální přihrávku do jízdy dostával Roberts Bukarts. Tomu se ale nabídku od levého mantinelu nepovedlo zpracovat a rodící se šance je fuč.

50:27

Norové nyní už jen střílejí, ale jejich akce jsou lehce nedomyšlené. Stefan Espeland to zkoušel od modré, ale trefil jen prvního hráče před sebou.

1:4

Branky a nahrávky: 16. Lindström (Holös, Martinsen) – 23. Indrašis (Balcers, Blugers), 47. Jaks (Balinskis, Indrašis), 48. Marenis (A. Kulda, Balcers), 55. Keninš (Indrašis)

Norsko: Haukeland (Holm) – Holös, Bonsaksen, Espeland, Lesund, Johannesen, Bull, Kaasastul – P. Thoresen, M. Olimb, Olden – Martinsen, Lindström, Reichenberg – Roest, K. Forsberg, Röymark – Haga, Trettenes.

Lotyšsko: Merzlikins (Grigals) – Freibergs, Cibulskis, Balinskis, Jaks, A. Kulda, Sotnieks, Zile – Balcers, Blugers, Darzinš – Roberts Bukarts, Indrašis, Keninš – Meija, Bičevskis, Rihards Bukarts – Dzierkals, Gegeris, Batna – Marenis.

Rozhodčí: Manuel Nikolič (AUT), Aleksi Rantala (FIN) – Gleb Lazarev (RUS), Andreas Malmqvist (SWE)

13:49 LAT 2 Batna, pozdní dohrání
15:18 NOR 1:0 Lindström (Holös, Martinsen)
20:45 NOR 2 Lesund, držení
22:43 LAT 1:1 Indrašis (Balcers, Blugers)
24:57 LAT 2 Roberts Bukarts, držení
29:17 LAT 2 Balinskis, podrážení
34:48 NOR 2 Bonsaksen, podrážení
46:59 LAT 1:2 Jaks (Balinskis, Indrašis)
47:55 LAT 1:3 Marenis (A. Kulda, Balcers)