Uniqa extraliga žen

VK Dukla Liberec – VK Prostějov

1:3

konec (25:19, 17:25, 26:28, 17:25)

15.04.2019, 18:10 • Sportovní hala Dukla Liberec • Semifinále • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 1.68 2.03 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Prostějov tak nadále drží naději na prodloužení úctyhodné série deseti mistrovských titulů, ve finále ale bude výrazným outsiderem proti nejlepšímu současnému týmu extraligy Olomouci. (20:22:15)
Volejbalistky Liberce vstoupily do zápasu skvěle, když vedly 8:1 a i přes drobné komplikace dotáhly první set k vítězství 25:19.

Druhou sadu měl od úvodu pod kontrolou Prostějov a snadno vyhrál 25:17.

Třetí set nabídl nesmírně dramatickou podívanou. Liberec vedl 12:9, Prostějov to pak šestibodovou sérií otočil a vedl 18:14, Liberec ale brzy zase otočil na 20:19 ve svůj prospěch a v těsné koncovce vyhrál Prostějov 28:26.

Ve čtvrtém setu Prostějov rychle vybojoval čtyřbodový náskok, který Liberec sice dotáhl na 7:7, pak ale hosté převzali jasnou převahou nad průběhem setu a dovedli jej k přesvědčivému vítězství 25:17.
Volejbalistky Prostějova postupují do finále extraligy po výhře 3:1 v rozhodujícím pátém zápase semifinálové série proti Dukle Liberec.

Konec zápasu

17:25

Eva Rutarová na závěr zápasu vytloukla Annu Šotkovskou!

17:24

Helena Horká vytloukla liberecký dvojblok.

17:23

Nikola Pištěláková se prosazuje svým 29. bodem v zápasu.

16:23

Helena Horká se štěstím vytlouká liberecký blok, míč o centimetry zamířil do zámezí.

16:22

Nikola Pištěláková úspěšně zaútočila z pipu.

15:22

Prostějov se vrací do sedmibodového vedení.

15:21

Veronika Bežandolská byla zablokována, rozhodčí ale neviděli dotyk bloku, odpískali Prostějovu čtyři dotyky a video tento verdikt otáčí, rozehra se bude opakovat.

15:21

Pištěláková ještě udržuje alespoň teoretickou naději pro Duklu.

14:21

Úspěšná ulívka Heleny Horké.

14:20

Nikola Pištěláková zabodovala z pipu.

13:20

Další bodový úspěch Heleny Horké, Prostějov rychlým tempem spěchá do finále.

13:19

Anna Šotkovská se prosadila na hlavním kůlu.

12:19

Helena Horká vrací Prostějovu sedmibodový náskok.

12:18

Se smečí Nikoly Pištělákové si Prostějov v poli nedokázal poradit.

11:18

To však nezabránilo Lucii Nové k dalšímu esu!

11:17

Místo Lucie Mikšíkové se do hry poprvé zapojuje Markéta Veselá.

11:17

Lucie Nová přidává bod přímo z podání a Prostějov vede už o šest bodů.

11:16

Helena Horká zvyšuje už na 16:11 pro Prostějov.

11:15

Šotkovská je zablokována a Prostějov už odskakuje na čtyřbodové vedení.

11:14

Po chybě na libereckém příjmu se nahrávačka Kopecká dopustila taženého úderu.

11:13

Helena Horká už si poradila s libereckým blokem.

11:12

Další úspěšný blok domácích! Candráková se Šotkovskou zastavily útok Nové.

10:12

Pištěláková s Candrákovou zablokovali Lucii Novou.

9:12

Zatloukalová nezvládla nahrávku, jasný dvoják.

8:12

Lucie Nová vrací Prostějovu čtyřbodový náskok.

8:11

Nikola Pištěláková přerušila prostějovskou sérii úspěšným útokem z hlavního kůlu.

7:11

Lucia Mikšíková útočí jen do prostějovského dvojbloku.

7:10

Další technická chyba domácích, Simona Kopecká se v roli zadní hráčky dopustila hry v útočné zóny nad horním okrajem sítě, oddechový čas pro Duklu.

7:9

Laura Holubcová smečuje do zámezí.

7:8

Domácímu bloku je odpískána blokovaná nahrávka Michaely Zatloukalové.

7:7

Nikola Pištěláková se prosadila ze zadní zóny.

6:7

Lucia Mikšíková smečuje jen do sítě.

6:6

O vyrovnání se postarala Michaela Candráková.

5:6

Veronika Bežandolská se prosadila středem sítě.

5:5

Petra Kojdová tentokrát už úspěšně zaútočila po lajně. Liberec si ale v průběhu rozehry vyžádal rozehru na prostějovský útok mimo anténky a úspěšně, bod tak jde na domácí stranu.

4:5

Úspěšný blok domácích proti Kojdové.

3:5

Petra Kojdová měla příliš krátkou nahrávku a technický úder pak nasměrovala do zámezí.

2:5

Další výborné podání Pištělákové a Prostějov musel hrát míč zadarmo přes, Slavíková ale šikovným úderem ke koncové čáře vyautovala z útoku Pištělákovou a Šotkovská pak útočí jen do prostějovského bloku.

2:4

Nikola Pištěláková trefuje důležité eso.

1:4

Pištěláková spíše jen přehrála míč na prostějovskou polovinu, hosté se ale na bloku dotkli sítě.

0:4

Čtvrtý bod Prostějova povedeným diagonálním útokem přidává Petra Kojdová.

0:3

Lucie Nová přidává eso na Anně Šotkovské a domácí trenér Gálík přerušuje hru oddechovým časem.

0:2

Nikola Pištěláková smečuje do zámezí.

0:1

Do čtvrtého setu lépe vstupuje Prostějov díky bloku proti Anně Šotkovské.

0:0

Začal čtvrtý set.

26:28

Chybný příjem Dukly razantně trestá Eva Rutarová a Prostějov vyhrává nesmírně důležitý set výsledkem 28:26!

26:27

Nikola Pištěláková svůj lehký útok nasměrovala až za koncovou čáru.

26:26

Lucia Mikšíková podává do sítě.

26:25

Po špatném příjmu Prostějova Liberec dostal šanci zaútočit a Nikola Pištěláková posílá Duklu do vedení.

25:25

Lucia Mikšíková z handy trefila svůj útok po lajně do rohu.

24:25

Úspěšný útok Heleny Horké po lajně.

24:24

První prostějovský setbol odvrací Nikola Pištěláková, hostující hráčky odehrály míč v obraně do zámezí.

23:24

Bežandolská nad sítí nedokázala složit míč a Kojdová pak s trochou štěstí dokázala dostat balón mezi blok a síť.

23:23

Lucia Mikšíková vytlouká prostějovský blok a jde se hrát o setbol.

22:23

Michaela Candráková je zablokována Petrou Kojdovou! Prostějov získává mírně navrch.

22:22

Anna Šotkovská podává dobré dva metry za koncovou čáru.

22:21

Velmi dobře sehraný pipe domácích, prosadila se Nikola Pištěláková.

21:21

Lucie Nová zasmečovala ke koncové čáře.

21:20

Nikola Pištěláková se prosadila přes prostějovský dvojblok. Domácí trenér Gálík pak posiluje obranu nad sítí Kohoutovou místo Kopecké.

20:20

Eva Rutarová hrála na středu sítě ze záklonu, přesto dokázala propasírovat míč mezi blokující Michaelu Candrákovou a síť.

20:19

Helena Horká smečuje do zámezí a Dukla otáčí vývoj třetího setu zase ve svůj prospěch!

19:19

Po úspěšné obraně domácích Nikola Pištěláková vyrovnává!

18:19

17:19

Další dlouhý boj, na konci rozehry zabodovala Helena Horká.

17:18

A další liberecký blok! Tentokrát Anny Šotkovské proti Lucii Nové.

16:18

Helena Horká je zablokována na hlavním kůlu.

15:18

Prostějov si v poli nedokázal poradit s lehčím útokem Pištělákové.

14:18

Další dlouhou rozehru zakončila z hlavního kůlu Lucie Nová.

14:17

Nikola Pištěláková úspěšně zaútočila ze zadní zóny.

13:17

Mikšíková je tentokrát zablokována.

13:16

Lucia Mikšíková neměla jednoduchou pozici a smečuje do zámezí.

13:15

Šestibodovou sérii Prostějova zakončila úspěšným pipem Anna Šotkovská.

12:15

Nikola Pištěláková je zablokována při pipu proti prostějovskému trojbloku a Libor Gálík si bere další timeout.

12:14

Petra Kojdová pak přidává bod přímo z podání a domácí trenér Gálík reaguje střídáním Mikšíkové místo Šustrové.

12:13

A další prostějovský blok! Tentokrát proti Kristýně Šustrové.

12:12

Skvělé zákroky obou liber, na konci je úspěšný blok Lucie Nové proti Candrákové a oddechový čas tentokrát využívá domácí trenér Gálík.

12:11

Útok Nové sice domácí tým dokázal ubránit, pak ale nad sítí zase vládla Bežandolská.

12:10

Tentokrát Kojdová přihrála perfektně a Bežandolská pak zabodovala středem sítě.

12:9

Anna Šotkovská boduje z podání na přihrávající Kojdové, druhý oddechový čas pro hostujícího trenéra Petráše ve třetím setu.

11:9

Dlouhá rozehra v niž Prostějov měl šanci vyrovnat, nakonec se ale při pipu Pištělákové Veronika Bežandolská dotkla sítě.

10:9

Michaela Candráková útočí do zámezí a rozdíl ve skóre už je jen jednobodový.

10:8

Lucie Nová úspěšně zaútočila z pipu, liberecký blok se navíc dotkl sítě.

10:7

Eva Rutarová servíruje daleko do autu.

9:7

Petra Kojdová zaútočila po své přihrávce a úspěšně.

9:6

Lucie Nová podává do zámezí.

8:6

Středem sítě znovu uspěla Eva Rutarová.

8:5

Anna Šotkovská zvyšuje už na 8:5 pro Liberec a hostující trenér Petráš si po tříbodové sérii Dukly bere oddechový čas.

7:5

Kristýna Šustrová pak přidává bod přímo z podání. První eso od poloviny úvodního setu.

6:5

Kristýna Šustrová nadvakrát zabodovala na handě, rozehru zakončila úspěšným technickým útokem.

5:5

Eva Rutarová středem sítě útočila přímo na koncovou čáru.

5:4

Až na devátý pokus vítězí v rozehře podávající tým, liberecký dvojblok Holubcová – Pištěláková zabodoval proti Lucii Nové.

4:4

Kristýna Šustrová se prosadila na hlavním kůlu.

3:4

Lucie Nová uspěla po lajně, Prostějov znovu úspěšně odztrátoval.

3:3

O třetí vyrovnání v úvodu setu se postarala Michaela Candráková.

2:3

Dostálová výborně ubránila tvrdý pipe Horké, Šotkovská pak ale nasměrovala míč daleko do zámezí.

2:2

Anna Šotkovská propasírovala svůj útok prostějovským dvojblokem.

1:2

Při útoku Kojdové se Michaela Candráková dotkla sítě.

1:1

Nadvakrát se prosadila také na druhé straně Nikola Pištěláková.

0:1

Petra Kojdová poprvé útočila jen do libereckého bloku, Prostějov ale udržel míč ve hře a Kojdová z druhé šance už nezaváhala.

0:0

Začal třetí set.

17:25

A další blok Prostějova! Tentokrát proti Anně Šotkovské, druhý set tak ovládly Moravanky výsledkem 25:17.

17:24

Také servis Lucie Nové se nevešel do hřiště.

16:24

Laura Holubcová podává do zámezí.

16:23

Anna Šotkovská koriguje skóre druhého setu ze strany Dukly.

15:23

Nikola Pištěláková je znovu zablokována!

15:22

Lucie Nová vytlouká liberecký dvojblok.

15:21

Blokem bodují také domácí proti útoku Horké ze zadní zóny.

14:21

Nikola Pištěláková útočí jen do blokující Veroniky Bežandolské.

14:20

Technický útok úspěšně využila také Laura Holubcová.

13:20

Petra Kojdová zaokrouhluje bodový účet Prostějova ve druhém setu povedenou ulívkou.

13:19

Podání Heleny Horké doplachtilo do zámezí.

12:19

Veronika Bežandolská zaskórovala středem sítě.

12:18

Na první pokus byla Helena Horká ubráněna, pak ale prostějovská univerzálka dostala ještě jednu šanci a tu už beze zbytku využila.

12:17

Souhra Kopecké se zakončující Candrákovou slavila úspěch.

11:17

Několik nedůrazných útoků na obou stranách, jako první se do míče opřela až Petra Kojdová a hned zabodovala.

11:16

Domácí hráčky mocně bojovaly o ubránění útoku Kojdové, nakonec se jim nepodařilo udržet míč ve hře.

11:15

Nikola Pištěláková se prosadila za hlavou nahrávačky Kopecké.

10:15

Helena Horká perfektně zasmečovala po lajně přímo na postranní čáru, což potvrdilo i video.

10:14

Eva Rutarová se prosadila středem sítě a Prostějov už vede o čtyři body.

10:13

Prostějov po špatném příjmu musel zahrát míč zadarmo přes, domácí hráčky pak ale nezvládli zpracování míče a nad sítí už měla snadnou práci Eva Rutarová.

10:12

Laura Holubcová se postarala o desátý bod Liberce.

9:12

Lucia Mikšíková kazí podání.

9:11

Nedorozumění v útočné souhře Prostějova, nahrávačka Zatloukalová se nesešla s blokařkou Rutarovou.

8:11

Také Lucie Nová na druhé straně je zablokována.

7:11

Lucia Mikšíková je po nástupu do hry podruhé zablokována.

7:10

Úspěšná obrana Dukly, Lucia Mikšíková pak otevírá svůj bodový účet úspěšnou smečí z hlavního kůlu a oddechový čas si bere tentokrát Lubomír Petráš, trenér Prostějova.

6:10

Lucie Nová smečuje do autu.

5:10

Nikola Pištěláková opět zaútočila ze zadní zóny, tentokrát z kůlu a zapisuje pátý bod Liberce.

4:10

Úspěšný pipe sehrál také Prostějov, zakončila Helena Horká.

4:9

Šestibodovou sérii Heleny Horké na podání přerušuje Nikola Pištěláková útokem z pipu.

3:9

Slovenská smečařka nevstupuje do zápasu dobře, útočila jen do bloku Bezhandolské a je tu další oddechový čas pro Duklu.

3:8

Šustrová zaváhala při odehrání míče zadarmo, nasměrovala jej jen do sítě a nahrazuje ji Lucia Mikšíková.

3:7

Kristýna Šustrová je zablokována, čtvrtý bod Prostějova v řadě.

3:6

Anna Šotkovská byla zablokována, domácí tým pak při snaze o udržení míče ve hře hrál čtyřikrát a Libor Gálík si vyžádal brzký oddechový čas.

3:5

Michaela Candráková zaútočila do zámezí.

3:4

Nikola Pištěláková měla na ruce další liberecký bod, smečuje ale jen do pásky sítě.

3:3

Další bodový příspěvek Anny Šotkovské, tentokrát při útoku z pipu.

2:3

Anna Šotkovská uspěla na hlavním kůlu a snižuje.

1:3

Dlouhá rozehra plná úspěšných obranných zákroků na obou stranách, Petra Kojdová nakonec zakončila úspěšnou ulívkou.

1:2

Útok Candrákové středem sítě hostující blok ještě udržel ve hře, pak už se ale prosadila Nikola Pištěláková.

0:2

Na opačném kůlu je Anna Šotkovská zablokována.

0:1

Na úvod druhého setu Nikola Pištěláková útočí do zámezí.

0:0

Začal druhý set.

25:19

Pištěláková měla nahrávku příliš nalepenou na síť, musela míč jen přehrát na soupeřovu polovinu, Prostějov si ale vůbec neporadil se zpracováním tohoto lehkého míče a první set končí vítězstvím Dukly Liberec 25:19.

24:19

Hrozbu ztráty prvního setu ještě odvrací Petra Kojdová, teď už ale bude moci útočit Liberec.

24:18

Nikola Pištěláková vyzrála na prostějovský dvojblok a je tu šest setbolů pro Duklu.

23:18

Juniorská smečařka Dukly pak podává do sítě.

23:17

Po špatném příjmu domácího libera Dostálové měla Kristýna Šustrová těžkou pozici, přesto dokázala zabodovat.

22:17

Nikola Pištěláková je zablokována na handě.

22:16

Kristýna Šustrová se prosadila proti prostějovskému dvojbloku.

21:16

Další domácí podání kazí Candráková.

21:15

Michaela Candráková vytlouká prostějovský blok a Liberec si před koncovkou prvního setu udržuje šestibodový náskok.

20:15

Anna Šotkovská podává jen do sítě v momentě, kdy domácí trenér Gálík posílil blok Kohoutovou místo Kopecké.

20:14

Simona Kopecká úspěšně zakončila rozehru druhým úderem.

19:14

Petra Kojdová se na hlavním kůlu prosadila útokem po lajně.

19:13

Technickým úderem se prosadila také Anna Šotkovská.

18:13

Úspěšná ulívka Petry Kojdové.

18:12

Chybu na prostějovském příjmu nad sítí trestá Michaela Candráková.

17:12

Helena Horká je zablokována, už pátý bodový blok Dukly a třetí proti hostující univerzálce.

16:12

Hostující hráčky i přes veškerou snahu neudržely míč ve hře po smeči Nikoly Pištělákové.

15:12

Petra Kojdová propasírovala svůj útok mezi libereckým dvojblokem a je tu další oddechový čas domácího trenéra Gálíka.

15:11

Další úspěšný blok Prostějova, tentokrát proti Nikole Pištělákové.

15:10

Anna Šotkovská je na hlavním kůlu zablokována.

15:9

Prostějov dostal další šanci k útoku, Helena Horká ale technický úder namířila jen do pásky.

14:9

Další nepříliš dobrý příjem domácích, nahrávačka Kopecká byla zatlačena k síti a tam ji je pískán nečistý úder.

14:8

Michaela Zatloukalová se znovu trefila do servisu a tentokrát už to je bod přímo z podání, což donutilo k timeoutu také domácího trenéra Gálíka.

14:7

Povedené podání Zatloukalové, pak ale kromě Liberce zahrál míč zadarmo i Prostějov, nakonec Holubcová středem sítě útočí do zámezí.

14:6

Úspěšný útok Heleny Horké ze zadní zóny po lajně.

14:5

Do třetice v akci Toufarová, tentokrát trefuje anténku a záhy ji nahrazuje Lucie Nová.

13:5

Znovu je Marie Toufarová neúspěšná, tentokrát nepřekonala liberecký blok a hostující trenér Petráš si bere druhý oddechový čas.

12:5

Liberec měl problém na příjmu, domácí hráčky jen přehrály míč zadarmo přes síť, Marie Toufarová pak ale útočí po lajně do zámezí.

11:5

Hezká souhra Zatloukalové s Bezhandolskou za hlavou hostující nahrávačky.

11:4

Petra Kojdová byla ubráněna a při útoku Kristýny Šustrové se prostějovský blok dotkl sítě.

10:4

Petra Kojdová podává do autu.

9:4

Další nevynucená chyba Dukly, do autu smečuje juniorská volejbalistka Kristýna Šustrová.

9:3

Šotkovská pak nasměrovala svůj servis do zámezí.

9:2

Z hlavního kůlu se prosadila Anna Šotkovská.

8:2

Bezhandolská neměla dobře připravený útok a Liberec tak mohl zase zaútočit, Pištěláková ale útočí do autu.

8:1

Kojdová pak smečuje do zámezí, Prostějovu se zatím nic nedaří.

7:1

Třetí bodový blok Liberce! Tentokrát byla ubráněna Petra Kojdová.

6:1

Stejnou akci zvolila také domácí nahrávačka Kopecká, Michaela Candráková pak zvyšuje na 6:1.

5:1

O první úspěch Prostějova se středem sítě postarala Eva Rutarová.

5:0

Další bod Liberce přidává Nikola Pištěláková.

4:0

Helena Horká je znovu zablokována! Brzký oddechový čas pro hostujícího trenéra Petráše.

3:0

Další chyba hostů na příjmu, nad sítí pak snadno složila míč Anna Šotkovská.

2:0

Helena Horká nevyzrála na liberecký dvojblok.

1:0

Laura Holubcová otevírá utkání přímým bodem z podání!

0:0

O úvodní podání zápasu se postará domácí blokařka Laura Holubcová.
Probíhá představování základních sestav, utkání bude brzy zahájeno.

VK Dukla Liberec: Vrábelová, Šotkovská, Kohoutová, Kopecká, Veselá, Pištěláková, Šustrvá, Mikšíková, Holubcová, Candráková, Gálíková – Kolářová, Dostálová

VK Prostějov: Horká, Rutarová, Šmídová, Weidenthalerová, Kozmíková, Bezhandolská, Nová, Zatloukalová, Kojdová, Toufarová – Slavíková

Rozhodčí: Činátl, Rychlík.
Průběh série

Dukla díky druhému místu po nadstavbě získala možnost zahájit sérii v domácím prostředí a to využila k vítězství 3:2 na sety.

Poté ale začal mít převahu Prostějov, jenž zvítězil v domácím prostředí 3:1 a poté dokonce v Liberci 3:0, když poslední dva sety druhého zápasu a celý třetí zápas Liberec jen minimálně vzdoroval.

Hanačky měly možnost ukončit sérii v domácím prostředí během čtvrtého zápasu a také vedly 2:1 na sety, pak ale získal převahu Liberec, vyhrál čtvrtý set 25:18 a pátý 15:9, čímž si zajistil návrat série na sever Čech.

Liberec – Prostějov 3:2 (21:25, 25:16, 25:19, 24:26, 15:10)
Prostějov – Liberec 3:1 (28:26, 23:25, 25:11, 25:19)
Liberec – Prostějov 0:3 (17:25, 20:25, 21:25)
Prostějov – Liberec 2:3 (25:23, 19:25, 25:17, 18:25, 9:15)
VK Prostějov

Prostějovskému klubu se podařil neuvěřitelný kousek, když desetkrát v řadě ovládl českou extraligu. Naposledy se tak stalo v loňské sezóně, kdy Prostějov v extralize vyhrál všech 37 zápasů včetně devíti v playoff.

Do probíhajícího ročníku ale Prostějov s cílem ušetřit výrazně oslabil a přenechal pozici ligového suveréna regionálnímu rivalovi z Olomouce. Tým okolo zkušené univerzálky Heleny Horké nakonec uhrál třetí místo, když letos během základní části a nadstavby našel přemožitele hned sedmkrát.

Ve vyřazovacích bojích se Prostějov velmi nadřel na postup proti Přerovu, série dokonce spěla k pátému zápasu, když Prostějov za stavu 2:1 na zápasy prohrával v tiebreaku čtvrtého zápasu 8:13, nakonec ale při podání Marie Toufarové dokázal set i celý zápas sedmi body otočit ve svůj prospěch.
VK Dukla Liberec

Dukla Liberec je velký pojem v českém mužském volejbalu, na ženské úrovni ale hraje až od loňské sezóny. Nově sestavený tým tehdy obsadil čtvrté místo v základní části, ve čtvrtfinále playoff ale Dukla neuhrála ani set ve třech duelech proti KP Brno.

V letošní sezóně Liberec obsadil druhé místo v základní části a byť po velkém boji, tak jej dokázal udržet i po nadstavbové části.

Ve čtvrtfinále playoff si Dukla zopakovala sérii s KP Brno, letos ale byla v roli výrazně většího favorita a tentokrát skončila série výsledkem 3:0 pro Duklu Liberec. Nejtěžší byl druhý duel v Brně, kde domácí hráčky vedly 2:1 na sety, další průběh zápasu už ale Liberec zcela opanoval.
Hezké pondělní odpoledne při sledování přenosu z rozhodujícího semifinále volejbalové extraligy žen, druhý tým základní části Dukla Liberec přivítá třetí Prostějov a stav série je vyrovnán 2:2 na zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

1:3

VK Dukla Liberec: Vrábelová, Šotkovská, Kolářová, Kohoutová, Kopecká, Veselá, Pištěláková, Šustrvá, Mikšíková, Holubcová, Candráková, Gálíková – Dostálová

VK Prostějov: Horká, Rutarová, Šmídová, Weidenthalerová, Kozmíková, Bežandolská, Nová, Zatloukalová, Kojdová, Toufarová – Slavíková

Rozhodčí: Činátl, Rychlík