Play-off NHL

Tampa Bay Lightning – Columbus Blue Jackets

3:4

konec (3:0, 0:1, 0:3) Stav série: 0:1

11.04.2019, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • Čtvrtfinále V. konference • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

To je z mé strany již vše, přeji dobrou noc a příště na počtenou! (03:45:36)

3. Josh Anderson (CBJ) 1+1
Neuvěřitelné. Columbus Blue Jackets prohrávali v Tampě po první třetině 0:3, pak ale převzali otěže zápasu do svých rukou a nakonec zvítězili 4:3! Po trefách Killorna, Cirelliho a Gourdea vykřesal hostům naději kapitán Nick Foligno, načež se ve třetí třetině v rozmezí sedmi minut prosadili Savard, Anderson a Jones. Svěřenci Johna Tortorelly se tak proti jasnému favoritovi ujímají vedení 1:0 na zápasy.

59:42

Puk je u zadního mantinelu a čas rychle běží!

59:24

David Savard se z vlastního pásma pokusil poslat puk do odkryté branky, kotouč ale místo toho skončil na zakázaném uvolnění.

59:02

J. T. Miller se nyní zjevil v dobré střelecké pozici na opačné straně kluziště, Bobrovskij se ale bleskurychle přemístil a nedovolil mu zakončit podle představ.

58:50

Pierre-Luc Dubois mohl rozhodnout, z levého kruhu ale nedokázal trefit odkrytou tampskou svatyni. Domácí zachránil obětavý zákrok Millera!

58:12

Andrej Vasilevskij ujíždí na střídačku, domácí to zkouší v šesti!

57:35

Svěřencům Jona Coopera se čas na vyrovnání začíná krátit, dvě a půl minuty před koncem zakládá Hedman další akci Bolts až z vlastní třetiny.

56:37

Josh Anderson šikovně vyhodil puk do bezpečí tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění, vracející se Jan Rutta tak musí přidat.

55:46

Lightning v této sezóně ani jednou neprohráli, když v zápase vedli alespoň o tři góly. Přijdou dnes o tuto bilanci?

54:58

Po nahození Stevena Stamkose se Bolts na chvilku usadili v útočném pásmu, vzápětí ale o puk zase přišli.

54:05

54:05 Seth JONES - 3:4

54:05

Columbus právě vstřelil branku!
Kdo by to byl čekal? Tortorellova parta na ledě suveréna základní části dokonala obrat! Artěmij Panarin našel na vrcholu kruhů volného SETHA JONESE a ten poslal puk nechytatelně pod břevno! Asistence: Artěmij Panarin a Zach Werenski.

53:09

Brandon Dubinsky už se chystá k návratu na led, za pár okamžiků začne zkrácená přesilovka Columbusu.

52:16

Přesilovka Tampy navíc právě skončila, Alex Killorn (TBL) půjde pykat na dvě minuty za vysokou hůl.

3:4

Branky a nahrávky: 5. Killorn, 12. Cirelli (Černák, J. T. Miller), 18. Gourde (Sergačjov, Rutta) – 30. N. Foligno (J. Anderson), 48. D. Savard, 52. J. Anderson (Jenner), 55. S. Jones (Panarin, Werenski)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Girardi, McDonagh, Černák, Sergačjov, Rutta – Gourde, B. Point, Kučerov – Palát, Stamkos, T. Johnson – Killorn, Cirelli, J. T. Miller – Erne, Paquette, Joseph.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Nutivaara, D. Savard, Harrington, Kukan – Panarin, Dubois, Atkinson – Dzingel, Duchene, J. Anderson – Texier, N. Foligno, Bjorkstrand – Dubinsky, Jenner, Riley Nash.

Rozhodčí: Joannette, McIsaac – Racicot, Knorr

02:55 TBL 2+2 Girardi, zásah do hlavy nebo krku+hrubost