Extraliga dorostu

SKLH Žďár nad Sázavou – HC Dukla Jihlava

0:8

po nadst. prodl. (0:4, 0:3, 0:1 - N 0:1)

14.03.2019, 18:00 • Zimní stadion Na Bouchalkách, Žďár nad Sázavou • Nadstavba D • Info o důležitých událostech (Tomáš Lysý (@tomaslysy86))

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava vyhrála ve Žďáru za čtyři body, když základní část ovládla výsledkem 8:0 a nastavení zvládla výhrou 1:0, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:39:53)

Neberte, prosím, rozřazení do play-off A a play-off B ještě jako zcela směrodatné. Vše bude upřesněno (na základě územního principu) v nejbližších dnech na hokej.cz

Pardubice – Zlín

Hraje se na dvě vítězná utkání s tím, že první utkání se hraje na ledě hůře umístěného týmu, druhé a případné třetí utkání pak na ledě lépe postaveného týmu.

Předběžné nasazení týmů pro play-off:
Jihlava zvládla urvat všechny čtyři body, když základní hrací dobu vyhrála suverénně 8:0 a rozhodující čtvrtý bod přidala v prodloužení, ve kterém se trefil Daniel Pavelec! Na poslední možnou chvíli tak Dukla proklouzla do play-off.

61:41

Dukla právě vstřelila branku!
Na Bouchalkách propuká nefalšovaná jihlavská euforie, jelikož prodloužení končí po 101 sekundách jihlavskou výhrou! DANIEL PAVELEC po Chvátalově přihrávce rozhoduje o tom, že Jihlava urvala i potřebný čtvrtý bod a v poslední možné chvíli proklouzla na první místo D-nastavby, které jí zajišťuje účast v play-off! Asistence: Marek Chvátal.

60:01

Začalo nadstavbové prodloužení.
Základní hrací část skončila, Jihlava vyhrála ve Žďáru jednoznačně 8:0, když v poslední dvacetiminutovce upravil stav svým devatenáctým gólem za dorost v sezoně Matouš Menšík. Jihlava tak má aktuálně 84 bodů a k postupu do play-off potřebuje vyhrát následné nastavení, které ihned začne.

60:00

Třetí třetina skončila, následovat bude nadstavbové prodloužení.

56:08

Na žďárském stadeci, dějí se věci, osmý gól právě střílí jihlavští mládenci. Jmenovitě MATOUŠ MENŠÍK, který opět potvrzuje, že letošní sezona ho zastihla v excelentní formě. 14 zápasů za dorost a aktuální bilance 19+17. Bez asistence.

55:58

Také podruhé se domácí ubránili a hrají v pěti.

53:58

Druhá přesilová hra v zápase pro Duklu, Rostislav Sochor dostává dvě minuty za krosček.

45:00

Ve třetí třetině na jakoukoliv změnu stavu čekáme marně. Jihlava tak stále vede o sedm branek a cítí, že nejdůležitější nadstavba pro Duklu v této sezoně se blíží.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:27.
Po druhé třetině už o třech bodech pro Jihlavu nemůže pochybovat nikdo, během minuty a pětačtyřiceti sekund se totiž prosadili Jonáš Jungwirth, Denis Štorek a Daniel Pavelec – 0:7 Dukla tak směřuje za třemi body, ale důležité pro ní bude nyní zejména nastavení, ve kterém potřebuje získat kýžený čtvrtý bod k postupu. Nicméně to až za dvacet minut.

40:00

35:16

Domácí jsou také v plném počtu.

33:16

Nyní si jde odsedět dvě minuty také Otakar Beran, jenž byl také na česko-finském kempu. Hlavní arbirt viděl další háček, tentokrát v podání domácího plejera.

31:36

Jonáš Jungwirth je na ledě a Dukla hraje v pěti.

29:36

Sudí Jiří Ondráček z Třebíče, jenž za mládež Dukly také něco odehrál, se jal poprvé zvednout svojí paži a nedlouho poté fouknout do píšťaly. Na znamená hákování Jonáše Jungwirtha a domácí tak mají přesilovou hru.

28:38

Hosté si vesele pokračují v brankostroji, jelikož již na 7:0 zvyšuje DANIEL PAVELEC. Jihlava tak střílí tři branky během minuty a 45 sekund. Bez asistence.

27:20

Vůbec se nyní Filipu Havlíkovi nedivím, že prchá z branky. Šest gólů během sedmadvaceti minut je na něj prostě moc. Na horké místo žďárské svatyně míří Jaroslav Prchlík.

27:20

Filipovi Havlíkovi, který byl také na česko-finském kempu, nyní v brance Žďáru vůbec nezávidím. Přesně 27 sekund po páté brance inkasuje pošesté, když ho prostřeluje DENIS ŠTOREK. Asistence: Václav Vranka.

26:53

Pátý gól Dukly na sebe nenechal dlouho čekat, přesně necelých sedm minut druhé třetiny. Spousta hráčů prošla Mezinárodní česko-finskou hokejovou školou, stejně tak jako kompletní trio, jenž se zasloužilo o pátý přesný zásah hostí. JONÁŠ JUNGWIRTH dnes ke dvěma asistencím přidává první přesný zásah. Asitence: Daniel Pavelec, David Moravec.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:43.
Hádám, že dorostenci Žďáru nad Sázavou jsou zřejmě rádi, že jdou do kabiny. První třetina totiž skončila jasně v jejich neprospěch, neboť Jihlava jasně vede a míří za vítězstvím v základní části. Postupně se trefil Václav Vranka, Matouš Menšík, Martin Hrbek a Marek Chvátal – 0:4.

20:00

16:54

Třetí jihlavský gól ze čtyř střílí obránce. Tentokrát je jím MAREK CHVÁTAL, jehož jméno je nesmazatelně zapsáno i v historii míče kopaného v Bítovčicích. Fotbalista Chvátal totiž jako kapitán dovedl tuto malebnou obec na Vysočině k vítězství v okresním přeboru žactva sezony 2017/2018. A nyní jakožto hokejista dorostu Dukly posílá svůj tým do čtyřbrankového vedení. Produktivní zadák červenožlutých dává svůj dvanáctý gól v sezoně, na kterém se podílel druhou asistencí v zápase Jungwirth. Asistence: Jonáš Jungwirth.

09:29

MARTIN HRBEK, pro členy realizačního týmu IIHS starý známý z česko-finské hokejové školy, nenechává Václava Vranku ve štychu a také se jako obránce prosazuje. Pomohla mu k tomu souhra Jungwirtha a Juřičky. Jihlava tak jde do tříbrankového vedení a míří za třemi body. To je ale pouze dílčí jihlavský cíl, k postupu potřebuje ještě vyválčit bod v nastavení. Ale k němu dojde až za 50 minut. Asistence: Jonáš Jungwirth, Šimon Juřička.

06:53

Jihlavský tahoun MATOUŠ MENŠÍK, který v reprezentaci do 16 let nemá problém nasypat čtyři góly Švédsku, posílá Duklu do dvoubrankového vedení a jeho bilance za dorost je aktuálně 14 zápasů, 35 bodů (18+17). Na to se dá říct snad pouze výrok jednoho někdejšího českého politika: Dámy a pánové, kdo z Vás to má? Bez asistence.

01:19

VÁCLAV VRANKA, to je jméno střeleckého fantoma Dukly v posledních zápasech! Jihlavský obránce čekal na první gól de facto až celou sezonu, ale od konce února dává už svojí třetí branku – a to z pozice obránce. Reprezentant Menšík zapsal úspěšnou přihrávkou 34 bod ve čtrnácti zápasech, což je také famózní počin, a Jihlava jde díky Vrankovi do důležitého vedení. Asistence: Matouš Menšík.

00:01

SKLH Žďár nad Sázavou: Havlík (Prchlík) – Macek, Beran, Pecka, Sochor, R. Doležal, Pelikán – Janda, Procházka, Nerad, Kotrba, Elis, Polodna, Brúha, Šantora, Staněk, J. Doležal

HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Sapík, Chvátal, Moravec, Hrbek, Vranka, Adam – Pigl, Melenovský, Juřička, Štorek, Broža, Menšík, Mlejnek, Pavelec, Jungwirth, Báťa, Bulík

Rozhodčí: Ondráček – Kotrba, Roupec.
Žďáru nad Sázavou již de facto o nic nejde, jelikož domácí bohužel sestupují z dorostenecké extraligy. Jihlava ale potřebuje naplno bodovat, aby postoupila do vyřazovacích bojů. Mladá Boleslav totiž včera promarnila náskok jednoho zápasu k dobru, proti Českým Budějovicím doma vyhrála až v prodloužení a dnešní výhra nad stejným soupeřem jí posunula do čela tabulky o čtyři body právě před Jihlavu. Dukla tedy v případě vítězství nad Žďárem za 4 body bodově "Bolku" dotáhne, ale s tímto soupeřem má lepší vzájemný zápas. Tak se nechme překvapit, jak vše dopadne!
Dobrý den, ještě jednou vítejte u posledního kola nadstavbové skupiny NOEN extraligy dorostu. Zápas mezi SKLH Žďárem nad SázavouHC Duklou Jihlava bude nesmírně důležitý, rozhodne se v něm totiž o postupujícím do play-off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00 a budeme z něj přinášet jen důležité informace.

0:8

Branky a nahrávky: 2. Vranka (Menšík), 7. Menšík, 10. Hrbek (Jungwirth, Jurička), 17. Chvátal (Jungwirth), 27. Jungwirth (Pavelec, Moravec), 28. Štorek (Vranka), 29. Pavelec, 57. Menšík, 62. Pavelec (Chvátal)

SKLH Žďár nad Sázavou: Havlík (28. Prchlík) – Macek, Beran, Pecka, Sochor, R. Doležal, Pelikán – Janda, Procházka, Nerad, Kotrba, Elis, Polodna, Brúha, Šantora, Staněk, J. Doležal

Rozhodčí: Ondráček – Kotrba, Roupec

01:19 JIH 0:1 Vranka (Menšík)
06:53 JIH 0:2 Menšík
09:29 JIH 0:3 Hrbek (Jungwirth, Jurička)
16:54 JIH 0:4 Chvátal (Jungwirth)
26:53 JIH 0:5 Jungwirth (Pavelec, Moravec)
27:20 JIH 0:6 Štorek (Vranka)