Liga mistrů

FC Porto – AS Řím

3:1

po prodl. (1:1)

06.03.2019, 21:00 • Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků) • Osmifinále • Matěj Vybíral (@Matavyb)

Tipsport: 1.81 4.05 4.38 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera, případně dobrou noc. U dalších on-line přenosů se těším na počtenou. (23:46:33)
FC Porto je tak po Ajaxu, Tottenhamu a United čtvrtým týmem, který si zajistil postup do čtvrtfinále Ligy mistrů, pro AS Řím s Patrikem Schickem letošní ročník Champions League končí. Uvidíme, jestli tím neskončí i etapa trenéra Di Francesca u Římanů, jelikož se o jeho vyhazovu mluvilo v případě, že AS do čtvrtfinále LM nepostoupí.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 14:6. Rohy: 10:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 19:20.
Toto byl skutečně nervy drásající duel! Draci z Porta nakonec postupují do čtvrtfinále Champions League! A rozhodně zaslouženě, byli po celý zápas lepší, ale šance nedokázali proměňovat a hosté vstřelili z penalty důležitý gól. Rozhodlo nakonec až druhé prodloužení, tam Římané bez příležitosti nebyli, ale Džeko dvě tutovky spálil. Klíčovým faktorem bylo video, které po zákroku Florenziho na Fernanda přisoudilo penaltu Portugalcům. Správně posouzeno a Florenzi si může trhat vlasy, neboť zasahoval naprosto zbytečně. Alex Telles nařízenou pentli proměnil a poslal Porto za neskutečného nadšení domácích fanoušků dále.

120+5

120+5

Centr Kolarova Casillas sice nelapil, ale výborně mu pomohla obrana! Sudí následně ukončuje zápas!

120+5

Pátá minuta nastavení a Řím útočí.

120+4

Hernâni pálil z úhlu nad branku a Olsen rychle odkopává.

120+4

První minuta nad rámec nastavení, Porto hraje výborně a vůbec nepouští hosty k balonu!

120+3

Římané přišli o míč a musejí ho obtížně vybojovávat zpět.

120+2

Penalta to není! Zákrok Maregy na Schicka byl dle sudího čistý. Pokračuje se ve hře, k míči se dostává AS.

120+1

Avšak zkoumá se znovu video! Při předchozí standardce totiž upadl na hraně pokutového území Patrick Schick a sudí telefonuje se svým kolegou.

120+1

Nastavují se tři minuty! Porto se ale ubránilo rohovému kopu a dopředu míří Fernando, vybojoval aut, což domácím stačí.

120

Perotti z levé strany pokutového území ještě přihrával, Pepe odvrací na rohový kop.

119

Útočný faul domácích. Olsen odkopává od branky, Římanům zbývají dvě minuty prodloužení plus nastavení. To však bude zřejmě dost dlouhé, jelikož se dlouho zkoumalo video.

118

Žlutou kartu dostává Alex Telles (FC Porto), za svlečený dres při oslavě.

117

117. Alex TELLES - 3:1

117

Porto právě vstřelilo branku!
Dost možná rozhodující gól je na světě, na stadionu Porta se slaví! ALEX TELLES si postavil míč na puntík a nemýlil se. Razantně zakončil k levé tyči, Olsen skákal na druhou stranu a byl bez šance.

3:1

Branky: 26. Tiquinho Soares (Marega), 52. Marega (J. M. Corona), 117. Telles (pen.) – 37. De Rossi (pen.)

Karty:   18. H Herrera (PRT), 45+2. Danilo (PRT), 58. Pepe (PRT), 118. Telles (PRT) – 15. Zaniolo (ASR), 55. Karsdorp (ASR), 58. Džeko (ASR), 81. Lorenzo Pellegrini (ASR), 116. Florenzi (ASR)

FC Porto: Casillas – Militao (103. Maxi Pereira), Felipe, Pepe, Telles – J. M. Corona (69. Brahimi), H Herrera (C), Danilo, Otávio (94. Hernâni) – Marega, Tiquinho Soares (78. Fernando).
Náhradníci: Vaná – Maxi Pereira, Hernâni, Brahimi, Ó. Torres, Adrián López, Fernando.

AS Řím: Olsen – Juan Jesus, Manolas, Marcano (77. Cristante) – Karsdorp (55. Florenzi), N'Zonzi, De Rossi (C) (45+4. Lorenzo Pellegrini, 96. Schick), Kolarov – Zaniolo, Perotti – Džeko.
Náhradníci: Mirante – Cristante, Lorenzo Pellegrini, Schick, Santon, Florenzi, El Shaarawy.

Rozhodčí: Çakιr – Duran, Ongun (všichni TUR)

Diváci: 49029

První zápas: AS Řím - Porto 2:1