Pohár Billie Jean Kingové (krytý tvrdý povrch)

2:1 7:5, 6:7 (5), 6:1

konec Lotyšsko – Slovensko 1:0

09.02.2019, 14:11 • Riga Aréna (Lotyšsko) • Miroslav Revaj sk

Tipsport: 1.8 2.01 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnes je na programe ešte jedna dvojhra, v ktorej sa proti sebe postavia domáca jednotka Anastasija Sevastovová a naša dvojka Anna Karolína Schmiedlová. Toto stretnutie sa začne približne o 30 minút, aj z neho vám ponúkame náš prenos! (16:58:06)

Jelena Ostapenková teda po veľmi náročnom boji získava prvý bod pre Lotyšsko! Domáca dvojka tak naplnila papierové predpoklady, ale veľa nechýbalo, aby sme sa dočkali aj prekvapenia. Rebecca Šramková sa nemá za čo hanbiť, bojovala statočne.

Koniec zápasu

6:1

GEM, SET, ZÁPAS Jelena Ostapenková! Nepresným úderom ukončila Rebecca Šramková rozhodujúci tretí set, ktorý napokon prehráva vysokým pomerom 1:6! Zrejme to rebríčkové postavanie sa ukázalo až v treťom sete, ale pred mladou Rebeccou klobúk dole, ako dokázala vytrápiť Jelenu Ostapenkovú. Lotyšská tenistka bola určite prekvapená, keď sa proti nej postavila na poslednú chvíľu Rebecca Šramková a napokon môže byť veľmi rada, že toto stretnutie dokázala vyhrať v treťom sete po viac ako dve a pol hodine!

40-30

Aj druhý mečbal je minulosťou, Rebecca Šramková po dlhšej dobe zaznamenáva víťazný úder.

40-15

Je tu presný smeč v podaní slovenskej tenistky, ktorá sa tak ešte drží v tomto zápase.

40-0

Tri mečbaly pre lotyšskú tenistku!

30-0

Druhá loptička v rade pre Ostapenkovú.

15-0

Začína úspešne a pripisuje si tak fiftín.

5:1

Čistou hrou znížila Rebecca Šramková stav tretieho setu na 1:5! Odvrátila tak aspoň kanára, ale Jelena Ostapenková má k dispozícii servis na víťazstvo v tomto zápase.

0-40

Rebecca Šramková získava tri gembaly na udržanie sa v tomto zápase.

0-30

Druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku.

0-15

Slovenská tenistka odštartovala podanie úspešne.

5:0

Koniec prestávky, podávať bude Rebecca Šramková.

5:0

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:0

Ktorý aj využíva a tak vedie v rozhodujúcom sete 5:0! Rebecca Šramková tak bude podávať na udržanie sa v tomto zápase, prakticky je už na pokraji vypadnutia po veľmi bojovnom a statočnom výkone.