19.01.2019, 21:00 • Pepsi Center, Denver • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 1.89 4.03 3.57 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Tyson Barrie (COL) 1+2
2. Carl Söderberg (COL) 1+1
3. Matt Calvert (COL) 0+2 (23:45:49)
Statistiky: Střely na bránu: 40-31; Zablokované střely: 14-20; Vhazování: 53%-47%; Hity: 14-20; Přesilové hry: 2/6-1/4; Trestné minuty: 23-27.
Colorado ve druhé části utkání rozhodlo o své vysoké výhře, když do sítě Kings nasázelo šest gólů v řadě a celkově sedm. Semjon Varlamov byl překonán pouze jednou, gól hostí ale neplatil kvůli kopnutí, takže udržel čisté konto. Na vysoké výhře Avs se podílel dvěma góly Mikko Rantanen a gólem a dvěma asistencemi fantasticky hrající obránce Tyson Barrie. Deset hráčů Colorada dnes zaznamenalo nejméně jeden bod. Skvělý týmový výkon. Konečný výsledek. Colorado Avalanche 7 Los Angeles Kings 1.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:01

Carl Hagelin na pravém křídle zakončil z ostrého úhlu a Semjon Varlamov kotouč vyrazil za bránu.

57:00

Matt Calvert se ocitl u pravé tyče v dobré šanci, jenže střelou zápěstím minul levý horní roh brány Kings.

56:38

Derek Forbort a Sheldon Dries se do sebe pustili a oba dostali osobní trest na 10 minut za nesportovní chování.

56:38

Sven Andrighetto měl na hokejce velkou šanci, jenže po objetí brány a zákroku Jacka Campbella z dorážky neuspěl! Brankář Kings v rozštěpu puk zastavil a připsal si v závěru skvělý zákrok.

55:37

Dnešní utkání sleduje 18043 diváků.

55:37

Tyler Toffoli vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a Semjon Varlamov kotouč podržel. Komerční přestávka.

55:11

Sheldon Dries se dostal u pravé tyče ke střele, kterou Jack Campbell dokázal úspěšně vyrazit mimo.

54:05

Dion Phaneuf už také opustil trestnou lavici a Avs na rozdíl od svého soupeře přesilovou hru 5 na 3 nevyužili. Za stavu 7:1 je to ale příliš mrzet nemusí.

53:54

Derek Forbort je zpět na ledě a Kings už brání ve čtyřech. Colorado se poosmé marně snaží prosadit.

53:05

Avalanche tentokrát vypálili z bodu levého kruhu a Jack Campbell na přední tyči podržel puk v náručí.

52:50

Tyson Barrie napřáhl na ose útočného pásma od modré čáry ke tvrdé ráně s příklepem, kterou poslal před bránou k ledu jednoho z hráčů Los Angeles.

7:1

Branky a nahrávky: 10. Söderberg (Barrie), 21. Landeskog (MacKinnon, Barrie), 23. Barrie (Kerfoot, Calvert), 28. Rantanen (MacKinnon, Landeskog), 29. Dries (Calvert), 35. Rantanen, 36. C. Wilson (Söderberg, Compher) – 48. Kovalčuk (Kopitar, Doughty)

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Nemeth, Zadorov – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – C. Wilson, Söderberg, Compher – Andrighetto, Kerfoot, Calvert – Nieto, Dries, G. Bourque. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Los Angeles Kings: Quick (29. J. Campbell) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, Phaneuf, Walker – Hagelin, Kopitar (C), D. Brown – Iafallo, J. Carter (A), Leipsic – Kovalčuk, Kempe, Toffoli – Clifford, N. Thompson, Wagner. Hlavní trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Jean Hebert. Čároví: Brandon Gawryletz, Travis Gawryletz

Diváci: 18043

07:40 LAK 2 Kopitar, podrážení
09:57 COL 1:0 Söderberg (Barrie)
19:58 LAK 2 D. Brown, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
20:32 COL 2:0 Landeskog (MacKinnon, Barrie)
22:27 COL 3:0 Barrie (Kerfoot, Calvert)
26:22 LAK 2 Kopitar, sekání
27:18 COL 4:0 Rantanen (MacKinnon, Landeskog)