2:3

konec (0:1, 2:2, 0:0)

13.01.2019, 01:15 • Scotiabank Arena, Toronto • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.26 3.88 2.76 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:49:33)

Trestné minuty: 4:4
Je dobojováno a ruce hráčů Bostonu letí vzhůru. Toronto ve třetí třetině předvedlo velkou touhu po srovnání, Rask se měl hlavně v závěru co ohánět, jenže vše marné, puk za jeho zády neskončil ani v několika závarech před brankovištěm. A jelikož ve třetí třetině se nepovedlo skórovat ani hostům, skončil duel těsným vítězstvím Bostonu v poměru 3:2. Pastrňák a spol. se tak v tabulce Atlantické divize dotáhli na dnešního soupeře na rozdíl pouhých dvou bodů.

59:55

Ještě jedna rána na Raska, puk šel mimo.

59:24

Neskutečný závar před Raskem, šavlovačka holí skončila vyhozeným pukem, na gólmana Bostonu nešla ani jedna, byť odražená střela.

58:34

Boston pouze posunul puk do středního pásma a hráči okamžitě zamířili na střídačku.

57:55

Hutchinson je na střídačce, je tu power-play Toronta.

57:42

Carlo se prodral kolem obránce a rázem tu bylo přečíslení dva na jednoho. Jeho střela však šla mimo.

57:14

Tavaresova střela byla sražena k mantinelu, Toronto pokračuje v tlaku.

56:04

Teď se jim to ale málem nevyplatilo, neboť po závaru u Raska byl blizoučko srovnání Matthews, nějakým záhadným způsobem se však z gólu radovat nemohl.

55:52

Hosté teď nikam nepospíchají a pokud mají možnost, tak si vystačí s vyhozením do středního pásma.

54:25

K brankáři Bostonu se nedostala ani jedovka Hainseyho od modré čáry, hosté už jdou do protiútoku.

53:30

Od modré čáry pálil Ožiganov, k Raskovi se ale puk vůbec nedostal, dobrý blok předvedla jeho obrana.

53:05

No a teď se sám vystavil do postavení mimo hru, když si zpracoval přihrávku na brusli a nechtěně u toho dříve přejel modrou čáru.

52:35

David Pastrňák dostal nabito do druhé vlny, jenže mu to vůbec nesedlo a pouze naprázdno promáchl.

51:38

Zakázané uvolnění Toronta, hra se tak vrací před Hutchinsona, který si v posledních minutách na nudu stěžovat rozhodně nemůže.

51:17

Carlova rána od modré čáry skončila u Hutchinsona, po jeho zákroku Boston pokračuje v útočení.

50:26

Pastrňák si prodloužil střídání a byl na konci další akce. Jeho střelu od modré ovšem srazil bránící Zajcev.

49:37

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:37

Pastrňák si udělal ze soupeřů kužely a po kličkované mohl sám zakončovat. Rozhodl se ale pro přihrávku na Marchanda, kterému bekhend ne zcela sedl.

49:24

Trochu nepřesností na straně Bostonu, jejich snaha o průnik do útočného pásma skončila postavením mimo hru.

48:43

Do rychlého brejku se dostal hostující Wagner, jeho rána z pravého křídla pak prolétla těsně vedle Hutchinsonovy branky.

48:10

Na druhé straně to zkusil z úhlu Kadri, Raskovu branku ovšem vůbec netrefil.

47:54

Gólman Toronta má na svém kontě další úspěšné zákroky a drží tak svůj tým nad vodou.

46:28

Hutchinson raději přerušuje hru a dává svému týmu krátký čas na oddech.

45:59

Zase se bojuje u branky Toronta, hráči v modrém se zuby nehty brání náporu hostů.

44:45

Boston přebírá iniciativu a na Hutchinsona prší střely a nahození ze všech stran.

43:53

43:53 Šance Marchanda s Pastrňákem

43:53

Boston byl v brejku, zprava pálil Marchand a Hutchinson pouze vyrazil před sebe. Dojíždějící Pastrňák však nedokázal doklepnout dorážku za brankovou čáru, gólman Toronta si pak poradil i s druhým Marchandovým pokusem a přerušil hru.

42:45

A sám Kevan Miller se teď mohl zapsat do střelecké listiny, když si najel zleva do střelecké pozice, Hutchinsona ovšem nepřekonal. Ten vytěsnil puk od své pravé tyčky.

42:12

Miller čekal na své střídající spoluhráče, Boston se chystal na další postupný útok.

41:05

Hainsey tvrdě zastavil pronikajícího Pastrňáka, ruce byly docela vysoko, rozhodčí ale celou akci pustili bez povšimnutí.

40:46

Marner pouze nahodil puk do útočného pásma, tam však snahu Toronta ukončil obranným zákrokem Chára. Boston jde do protiakce.

Hity: 19:23
Máme za sebou čtyřicet minut hry a sledujeme velké drama s už dvěma zvraty ve skóre. Ten první mají na svědomí domácí hokejisté když góly ve 28. a 30. minutě získali vedení na svou stranu. Postarali se o to Andreas Johnsson a Mitchell Marner. Jenže trvající tlak k dalším brankám nevedl a tak se ke slovu dostali i hosté. Ve 35. minutě vyrovnal Sean Kuraly a pouhých 15 vteřin před koncem třetiny překonal Hutchinsona David Pastrňák a pro svůj tým získal vedení 3:2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:45

39:45 David PASTRŇÁK - 2:3

39:45

Bruins právě vstřelili branku!
Gól do šatny! Domácí možná trochu podcenili nahození do pásma, Kuraly tak u mantinelu vybojoval puk, okamžitě jej poslal před branku na DAVIDA PASTRŇÁKA a ten střelou z první našel mezeru v Hutchinsonově postoji – 2:3. Asistence: Sean Kuraly.

39:30

Nahození puku za Raskovu branku, gólman Bostonu prudký pas zastavil a pomohl svému týmu rozehrát.

38:53

Toronto se hnalo do kontru dva na jednoho, Marner předvedl pěknou zadovku, poté byl ale hlavní postavou Rask, když si na brankovišti pohlídal veškeré pokusy o dorážku.

38:10

Boston oslabení přečkal, opět tak hraje v plném počtu.

37:44

Rask si poradil i se střelou Morgana Riellyho ze střední vzdálenosti. Puk skryl v lapačce a přerušil hru.

36:24

Málem to bylo 3:2, když se k od zadního mantinelu odraženému puku dostal Marleau, jenže Rask se zvládl přemístit a bekhendové zakončení vyrazit.

36:10

Bude se vylučovat na straně Bostonu, Patrice Bergeron vyhodil puk přes plexisklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.

35:47

Otočit skóre mohl Pastrňák, Hutchinson si ale tentokrát poradil a vyrazil.

34:47

34:47 Sean KURALY - 2:2

34:47

No vida a najednou je přesto vyrovnáno. V rohu vybojoval puk Wagner, bekhendem jej poslal do pravého kruhu pro vhazování kde byl nabruslený SEAN KURALY a ten plachtivou střelou trefil prostor nad lapačkou gólmana Hutchinsona. Asistence: Chris Wagner, Noel Acciari.

32:58

Boston je v posledních minutách docela v útlumu, Toronto k potěše publika ovládá ledovou plochu.

31:51

Kadri předvedl dobrou obrannou práci ve vlastním pásmu a zadovkou navíc efektně rozehrál další protiakci Toronta.

30:50

Snaha Bostonu o okamžité vyrovnání naráží na rozchytaného Hutchinsona, domácí jdou zase do útoku.

29:30

29:30 Mitchell MARNER - 2:1

29:30

Toronto právě vstřelilo branku!
Přesilovka je využitá, Toronto už vede. Tavares sice ještě neuspěl, i když měl plno prostoru na zakončení, akce však pokračovala, z pravé strany vyslal prudkou ránu MITCHELL MARNER a od tyčky poslal puk za Raskova záda. Asistence: Nazem Kadri, Kasperi Kapanen.

29:14

A znova. Nyní zasahoval proti rychlé střele Mitchella Marnera.

29:09

Domácí hned po buly zatlačili a Rask tak raději znova přerušil hru.

28:59

Je tu navíc přesilová hra pro Toronto, dvě minuty za držení totiž dostal Kevan Miller.

27:37

27:37 Andreas JOHNSSON - 1:1

27:37

A už se to povedlo! Kapanen sice ještě na Raska nevyzrál, ale akce pokračovala, na levé straně se ke švihu dostal ANDREAS JOHNSSON a i když Rask jeho pokus viděl a šel po něm lapačkou, stínící Matthews způsobil, že jeho zákrok nebyl stoprocentní a puk se mu prokutálel za záda do branky. Asistence: Kasperi Kapanen, Auston Matthews.

26:45

Toronto se snaží o vyrovnání, před Raskem je opravdu hodně živo.

25:41

U levého kruhu si vybojoval puk Nylander a okamžitě předvedl rychlou střelu. Raskovu branku minul opravdu jen o kousíček.

25:01

Pěkný švih předvedl Donato, vyznamenal se však i Hutchinson pohotovým zákrokem u své pravé tyčky.

24:40

Toronto přečkalo i toto oslabení, Johnsoon se vrátil zpět na led.

24:11

Krug opět neudržel útočné pásmo, Marchand pospíchá pro puk do toho středního.

23:46

Hosté jsou stále v útočném pásmu a snaží se utahat bránící čtveřici.

22:51

Hned v úvodu měli hosté velkou šanci, Pastrňák hledal Heinena, Hutchinson se ale na brankové čáře roztáhl a akci pokryl.

22:40

Bude se opět vylučovat a opět na straně Toronta. Dvě minuty za vražení na hrazení dostal Andreas Johnsson.

21:38

Tavares se vrátil do hry a hned šel do úniku. Ale ani on nebyl úspěšný.

21:30

Hned dvě šance na vyrovnání měli domácí, Rask se však vyznamenal v obou případech, zejména druhá akce od Hymana volala po gólu.

20:58

Boston pokračuje v přesilové hře, Krugovi však puk utekl od hole do středního pásma.

Trestné minuty: 2:0
Je za námi první třetina, ve které jsme sledovali marné bušení domácích hráčů na Raskovu branku. Gólman Bostonu předvedl dobrou práci na brankovišti a udržel zatím čisté konto. To se nedá říci o Hutchinsonovi na druhé straně, který v 19. minutě kapituloval po dobře umístěné a prudké ráně Davida Krejčího. Ten byl tak jediným úspěšným střelcem třetiny a Boston tak vede 1:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:38

Před koncem třetiny je tu první vyloučení, dvě minuty za hákování dostal domácí John Tavares.

19:12

Do dobré pozice se dostal i Marchand, teď si ale Hutchinson poradil a vyrážečkou poslal puk do rohu.

18:21

18:21 David KREJČÍ - 0:1

18:21

Hosté jdou do vedení. Po průniku do útočného pásma si DAVID KREJČÍ najel na zpětnou přihrávku ke kruhu, vyslal prudký golfák z pravé strany a jelikož před Hutchinsonem stínil Wagner a brankář Toronta toho moc neviděl, skončila jeho dělovka v síti. Asistence: Sean Kuraly, Zdeno Chára.

17:49

Kadri byl u levého mantinelu tvrdě zastaven, hit byl však v rámci pravidel a pokračuje se tak ve hře.

16:42

Marchand to zkusil ze středního pásma a když už nic, vybojoval po Hutchinsonově přerušení alespoň útočné pásmo.

15:46

Po tlaku Toronta v útočném pásmu mohl zakončovat Ožiganov, měl nabito na prudký pokus od modré, nenašel ovšem odvahu poslat puk do chumlu před Raskem.

14:47

Za hosty se do akce dostával Wagner, jeho rána z pravé strany se však k Hutchinsonovi nedostala, i zde zaúřadovala teč.

14:32

Po levé straně si do pásma najel Gauthier a předvedl okamžitý švih. Jeho pokus byl sražen mimo ledovou plochu.

13:46

Rask nyní kouzlí a drží bezbrankový stav. Na brankovišti už ležel na břiše, přesto zvládl zastavit Marnerův pokus o došťouchnutí puku za brankovou čáru.

13:01

Raska na brankové čáře zastoupil Heinen, a levou rukou zastavil Kapanenův střelecký pokus z levého křídla.

12:25

Toronto v posledních okamžicích začíná přebírat iniciativu a nebylo daleko od vedení, když Hyman hezky tečoval nahození od modré čáry. Puk proskákal těsně vedle Raskovy branky.

11:42

Kousek od modré pálil Marleau a tím vyvrcholil krátký tlak Toronta. Rask jeho pokus zblokoval.

10:54

Boj hned čtyř hráčů o puk v rohu v pásmu u Raska vyšel nerozhodně, šance domácích z toho nebyla a hosté zatím nevyhodili.

09:40

Domácí se dopustili zakázaného uvolnění, po krátké pauze se bude vhazovat u Hutchinsona.

08:56

Z ostrého úhlu zkoušel štěstí domácí Kadri, jenže trefil pouze Raska do chráničů. Tohle byl pro brankáře Bostonu snadný zákrok.

08:22

Od pravého mantinelu vystřelil Carlo a před Hutchinsonem se o teč pokoušel DeBrusk. Gólman Toronta vše pokryl a svým zákrokem přerušil hru.

07:27

Bergeron zamíchal pukem a snažil se najít před brankou Pastrňáka. Přihrávka se ovšem zastavila o brusle jednoho z obránců a ze šance nic nebylo.

06:19

Rask si zachytal i proti nenápadné střele od modré čáry, kdy pálil Marner a u brankoviště se o dorážku snažil Marleau.

06:09

Tohle nevypadalo zle. Kadri za brankou vybojoval puk a hned se hrnul do zakončení. Po vybruslení si do prostoru předvedl rychlý bekhend, jenže přesně do Raskovy lapačky.

05:25

Na druhé straně předvedl pěknou kličkovanou Krejčí, na poslední chvíli byl ale odzbrojen a proti Hutchinsonovi nezakončil.

04:54

Na pravé straně měl spoustu prostoru Zajcev a využil toho pro prudký příklep. Rask měl co dělat, aby těžkou ránu zneškodnil.

04:24

Rielly sice vybojoval pro svůj tým puk a Toronto mohlo jít do protiútoku, ten byl ale bleskově zastaven pro hru vysokou holí.

03:49

Přes obránce předvedl švih hostující Wagner, Hutchinson zaknihoval další úspěšný zákrok lapačkou.

02:55

Toronto se ještě nedostalo do útočného pásma, hosté modrou čáru brání opravdu výborně.

01:44

Brankář Toronta teď přerušil hru, to vše po další střele, tentokrát od Backese.

01:14

A nyní po rychlém kontru zakončoval Bergeron. Trefil ovšem pouze přemisťujícího se Hutchinsona.

00:42

Hned v první minutě tu byla zajímavá střela, zprava se k prudkému švihu dostal hostující Marchand. Branku minul.

00:01

Toronto Maple Leafs: Hutchinson (Kaskisuo) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, Ožiganov, Dermott – Kapanen, Matthews, A. Johnsson – Marner, Tavares (A), Hyman – W. Nylander, Kadri, Marleau (A) – Co. Brown, F. Gauthier, P. Lindholm.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára, Carlo (C), Krug, K. Miller, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Backes (A), Krejčí, DeBrusk – Wagner, Acciari, Kuraly – Donato, Forsbacka-Karlsson, Heinen.

Rozhodčí: Hebert, O'Rourke – Pancich, Kovachik.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, na řadě jsou hymny a poté už začne samotný zápas.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Zápas ve Scotiabank Areně začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.