12.01.2019, 04:00 • Honda Center, Anaheim • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.9 3.8 2.21 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ondřej Kaše (ANA) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:05
Dominik Simon (PIT) 0+1, 0 střel, čas na ledě 14:23 (06:39:06)

1. Jake Guentzel (PIT) 3+0
2. Brandon Montour (ANA) 0+0
3. Phil Kessel (PIT) 1+2
Statistiky: Střely na bránu: 25-36; Zablokované střely: 16-12; Vhazování: 55%-45%; Hity: 25-26; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné minuty: 6-4.
Pittsburgh dokonal na ledě Anaheimu ve třetí třetině fantastický obrat a sérii pěti venkovních zápasů zahájil v Honda Center vítězstvím, na kterém se hattrickem podílel Jake Guentzel. Tři body zaznamenali také Jevgenij Malkin a Phil Kessel, jenž vstřelil vítězný gól. Ducks po první části vedli 3:0, po přestávce ale o tříbrankové manko přišli a nepomohl jim ani gól v oslabení, který vstřelili v závěru druhé třetiny. Ondřej Kaše a Dominik Simon zaznamenali shodně bod za asistenci. Konečný výsledek fantastického zápasu v Anaheimu. Anaheim Ducks 4 Pittsburgh Penguins 7.

59:02

59:02 Jake GUENTZEL - 4:7

59:02

Pittsburgh právě vstřelil branku!
JAKE GUENTZEL od obranné modré čáry poslal puk střelou zápěstím do prázdné brány a v Honda Center je definitivně rozhodnuto! Penguins vedou 7:4. Asistence: Sidney Crosby.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

56:49

Ducks se ocitli v postavení mimo hru a za vedení Penguins 6:4 si odbudeme poslední reklamní přestávku.

56:35

56:35 Tanner PEARSON - 4:6

56:35

Jevgenij Malkin si na vrcholu mezikruží nádherně prohodil puk mezi bruslemi jednoho z protihráčů do prostoru a poté napřáhl ke střele zápěstím, po které sice John Gibson hrábl lapačkou, jenže puk se odrazil za jeho záda a TANNER PEARSON ho pohodlně dorazil do prázdné sítě – 6:4! Asistence: Jevgenij Malkin a Marcus Pettersson.

56:22

Tanner Pearson na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu zápěstím a jeho pokus minul bližší horní roh brány.

55:13

Staňte se fanoušky NHL.cz!

55:13

Riley Sheahan mohl rozhodnout, jeho prudká střela zápěstím z bodu levého kruhu pro vhazování skončila na výstroji Johna Gibsona, který puk vyrazil.

53:55

Jamie Oleksiak je zpět na ledě a Ducks nevyužili důležitou přesilovou hru, během které Penguins neinkasovali, a hosté v závěru zápasu drží těsné vedení.

52:57

Ondřej Kaše je hodně aktivní a nyní na pravém křídle vypálil z úhlu, jeho pokus byl ale přizvednut jedním z hráčů Penguins do ochranné sítě.

51:55

Jamie Oleksiak byl vyloučen na dvě minuty za krosček a domácí hráči Ducks mají šanci vyrovnat během přesilové hry, která přišla na řadu po reklamní přestávce.

51:55

Andrew Cogliano se ocitl na vzdálenější levé tyči v obrovské šanci a mohl skórovat do prázdné brány, jenže našel pouze náruč Matthewa Murrayho! Po přerušení je komerční přestávka.

4:7

Branky a nahrávky: 2. N. Ritchie (O. Kaše, Henrique), 8. Getzlaf (Cogliano), 13. Sprong (Rakell, Getzlaf), 35. Silfverberg (Henrique) – 21. Malkin (Kessel, Letang), 25. Guentzel (Dumoulin), 32. Guentzel (Kessel, Malkin), 50. Pearson (Malkin, Simon), 51. Kessel, 57. Pearson (Malkin, M. Pettersson), 60. Guentzel (Crosby)

Anaheim Ducks: Gibson (Ch. Johnson) – H. Lindholm, Montour, Fowler, Manson (A), Ja. Larsson, Dotchin – Rakell, Getzlaf (C), Sprong – N. Ritchie, Henrique (A), O. Kaše – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Gibbons, Rowney, Sherwood. Hlavní trenér: Randy Carlyle.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Oleksiak, M. Pettersson, J. Johnson – Guentzel, Crosby (C), Rust – Pearson, Malkin (A), Simon – Sheahan, Brassard, Kessel – D. Grant, Cullen, G. Wilson. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Justin StPierre, Marc Joannette. Čároví: Jesse Marquis, Devin Berg

Diváci: 17473

01:27 ANA 1:0 N. Ritchie (O. Kaše, Henrique)
07:41 ANA 2:0 Getzlaf (Cogliano)
12:23 ANA 3:0 Sprong (Rakell, Getzlaf)
18:55 ANA 2 Manson, vysoká hůl