6:3

konec (3:0, 0:3, 3:0)

05.12.2018, 01:05 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.14 3.89 2.98 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:55:43)

Trestné minuty: 8:8
Je dobojováno a my tak máme za sebou zápas, který byl jako na houpačce. I ve třetí třetině jsme viděli tři branky, tentokrát všechny od domácího celku. A obstaral je všechny jeden hráč – Patric Hörnqvist během 167 sekund zaznamenal nejrychlejší hattrick v dějinách klubu a rozhodl tak o výhře Pittsburghu 6:3. Hosté na jeho smršť odpověď nenašli a nepomohlo ani odvolání brankáře více než pět minut před koncem. Po dvou porážkách se tak Pittsburgh dočkal výhry a svému soupeři tak stejným výsledkem oplatil nedávnou porážku.

59:30

Domácí publikum aplauduje a těší se ze dvou bodů svého celku.

59:01

Colorado je v plném počtu.

58:55

Pittsburgh si hlídá svůj pohodlný náskok a tráví závěr přesilovky v útočném pásmu.

57:47

Malkin tlačil přihrávku na brankoviště, obrana Colorada ji srazila. Domácí ale i nadále pokračují v útoku.

57:01

Už to vypadalo na sedmý gól v brance hostů, Rust se hnal do zakončení, když v tom byl faulován. Dvě minuty za podrážení dostal Nathan MacKinnon.

56:21

Rychlá kombinace hostů skončila až na brankovišti, jenže bez přesného sklepnutí za DeSmithe, který by nestačil reagovat.

55:55

A další nepřesná střela přes všechny čáry.

55:34

Staňte se fanoušky NHL.cz!

55:34

Vyhození přes všechny čáry se kutálelo k opuštěné brance, puk však skončil těsně vedle. Pískalo se zakázané uvolnění.

54:48

Varlamov je na střídačce, hosté zkusí opravdu dlouhou power-play!

54:48

Po celé akci se u branky Pittsburghu strhla menší potyčka výsledkem bylo vyloučení na obou stranách. Jak domácí Jack Johnson, tak hostující J. T. Compher dostali dvě minuty za hrubost.

6:3

Branky a nahrávky: 3. Guentzel (Letang, Dumoulin), 7. Malkin (Pearson, Hörnqvist), 8. Brassard (Määttä, Aston-Reese), 47. Hörnqvist (Letang, Kessel), 48. Hörnqvist (Malkin), 49. Hörnqvist – 29. Barrie (Rantanen, Landeskog), 30. Söderberg (Calvert, Cole), 34. Nieto (G. Bourque)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, M. Pettersson, Määttä, Oleksiak, J. Johnson – Simon, Crosby (C), Guentzel – Hörnqvist, Malkin (A), Pearson – Kessel, Brassard, Aston-Reese – Sheahan, D. Grant, Rust.

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – E. Johnson (A), Girard, Cole, Barrie, Zadorov, Nemeth – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – C. Wilson, Compher, Jost – Calvert, Söderberg, Nieto – G. Bourque, Kerfoot, Kameněv.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Walsh – Barton, Amell

Diváci: 18 415

02:46 PIT 1:0 Guentzel (Letang, Dumoulin)
06:52 PIT 2:0 Malkin (Pearson, Hörnqvist)
07:27 PIT 3:0 Brassard (Määttä, Aston-Reese)
12:47 PIT 2 Simon, hákování