Tomáš Hertl (SJS) 0+1, 2 střely, čas na ledě 20:11
Střely na branku – 25:23 (10:6, 8:5, 7:11 – 0:1)
Zblokované střely – 13:10
Vyhraná vhazování – 37:25
Trestné minuty – 2:6
Hity – 17:25
Ken Hitchcock absolvoval na lavičce Oilers vítěznou premiéru. Jeho noví svěřenci totiž vyhráli na ledě San Jose 4:3 v prodloužení. V základní hrací době hosté třikrát prohrávali, ale vždy dokázali vyrovnat. V prodloužení pak opět zaúřadovala dvojice McDavid – Draisaitl, která se dnes podepsala hned pod tři góly Edmontonu. Bruslí poslal puk do sítě Leon Draisaitl.

60:51

60:51 Leon DRAISAITL - 3:4

60:51

Edmonton právě vstřelil branku!
Hosté vítězí! Leon Draisaitl nahrál před branku Connorovi McDavidovi, který se vyhnal z pozice pro zakončení, ale ještě dokázal vrátit kotouč do predbrankového prostoru, kde šikovně nastavil placírku LEON DRAISAITL a od jeho brusle se puk odrazil do branky. Rozhodčí si ještě situaci zkontrolovali u videa, ale gól platí. Nastavit brusli pravidla povolují, o kopnutí se nejednalo. Asistence: Connor McDavid.

60:23

První útok v prodloužení zakládali domácí, ale nebyli úspěšní. Zkusit to mohou Olejáři.

60:01

Je to tak. Ve třetí třetině padl jediný gól, který vstřelil po McDavidově přihrávce Drake Caggiula. Za stavu 3:3 tedy uvidíme prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50

Zdá se, že utkání dojde až do prodloužení. Domácí mají puk, ale drží ho daleko od branky soupeře.

59:21

Evander Kane dostal přihrávku na levý kruh a nebezpečně vystřelil. Koskinen puk nadvakrát zkrotil.

59:15

Tentokrát nahodil puk na Koskinena Joe Pavelski. Finský gólman opět zakročil lapačkou.

59:03

Nahození Erika Karlssona skončilo v lapačce Koskinena. Následovala menší strkanice, za kterou se nebude vylučovat.

58:53

Thornton s Hertlem a Pavelskim si měnili puk v útočném pásmu. Domácí nyní stačili i prostřídat a mohou tak pokračovat v náporu.

57:58

Rozhodnout mohou individuality. Po akci McDavida musel zasahovat Jones.

3:4

Branky a nahrávky: 1. Donskoi (Pavelski, Burns), 11. Sörensen (J. Thornton, Labanc), 40. Couture (Hertl) – 9. McDavid (Draisaitl, A. Larsson), 22. Nugent-Hopkins (Brodziak), 44. Caggiula (McDavid, Draisaitl), 61. Draisaitl (McDavid)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, J. Ryan, E. Karlsson, Dillon, Braun, Vlasic – Donskoi, Pavelski (C), E. Kane – Meier, Couture (A), Hertl – Labanc, J. Thornton (A), Sörensen – M. Karlsson, Suomela, Goodrow.

Edmonton Oilers: Koskinen (Talbot) – A. Larsson (A), Klefbom, Benning, Nurse, Gravel, K. Russell – Draisaitl, McDavid (C), Caggiula – Chiasson, Nugent-Hopkins, Spooner – Rattie, Marody, Lucic (A) – Kassian, Brodziak, Khaira.

Rozhodčí: Hebert, MacDougall – Murchison, Gibbons

Diváci: 17562

00:45 SJS 1:0 Donskoi (Pavelski, Burns)
08:09 EDM 1:1 McDavid (Draisaitl, A. Larsson)
10:32 SJS 2:1 Sörensen (J. Thornton, Labanc)
11:41 EDM 2 Klefbom, sekání