Peter Budaj (LAK) byl dnes náhradním brankářem.

Vhazování (%): 56 – 44
Hity: 17 – 15
Přesilová hra: 0/3 – 0/1
Trestné minuty: 2 – 6
Flames zaznamenali pátou výhru za posledních šest zápasů, celkově desátou v sezoně a polepšili si na 21 bodů. Kings naopak prohráli druhý zápas po sobě.

Brankář Plamenů David Rittich v dnešním utkání pochytal všech 21 střel soupeře, přičemž zaznamenal své první čisté konto v NHL. Parádní zápas ale odehrál také jeho spoluhráč, obránce Travis Hamonic – střelec jediného gólu utkání. Na straně Los Angeles byl poté nejlepším hráčem jednoznačně brankář Jack Campbell – celkem 35 úspěšných zákroků.

Konečný výsledek: Kings vs Flames 0:1

59:57

Kotouč ve střední třetině, Flames to už zvládnou.

59:43

Carterův pokus z pravého kruhu pro vhazování na Ritticha také neprošel.

59:22

Kopitarovu střelu z pravé strany zablokoval Giordano.

59:15

Konec oddechového času, důležité vhazování po levici Ritticha.

59:15

Oddechový čas pro domácí.

59:15

Rittich zasáhl proti střele Phaneufa od levého mantinelu. Odolal i následnému dotírání Toffoliho na brankovišti.

59:04

Campbell opouští svou bránu, Kings to zkusí v šesti!

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:54

Dobrý bekhend Lindholma z těsné blízkosti, Campbell ještě drží naděje Kings.

58:34

Znovu je tu icing Kings. Čas domácím ubíhá rychle.

58:27

Další nepřesnost hokejistů Los Angeles a další zakázané uvolnění z jejich strany.

58:10

Muzzinova rozehrávka končí na icingu.

57:39

Brown přihrál mezi kruhy na Kopitara, jeho střele ale chyběla přesnost a razance.

56:31

Tři a půl minuty do konce třetí třetiny, Flames stále drží na ledě Kings těsný náskok – vedou 1:0.

56:01

55:59

Čároví rozhodčí je zdá se v pořádku, utkání může pokračovat. Vhazuje se opět v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Calgary.

55:59

Jeden z čárových dostal pukem do helmy, hra je tedy přerušena.

55:54

Ofsajd mužstva domácího celku.

55:52

Přesilovka Los Angeles se chýlí ke konci. Plameny se zdá se už ubrání.

55:17

Až nyní Ritticha otestoval Carter.

55:02

Začíná běžet druhá minuta z Välimäkiho trestu, Kings zatím bez střely na bránu.

54:38

Flames se podařilo vyhodit kotouč pryč z obranné třetiny.

54:09

Kovalčukovi střela bez přípravy z levého kruhu nesedla.

54:01

5 minut a 59 vteřin do konce závěrečné sirény. Pokud chtějí Kings dnes pomýšlet na body, musí tuto početní výhodu využít. Jiná příležitost totiž už přijít nemusí.

54:01

Po reklamní přestávce budeme sledovat další, v pořadí třetí přesilovou hru domácích.

54:01

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Juuso Välimäki – 2 min., držení).

53:06

Střely na bránu: 18 – 33

52:59

52:58

Postavení mimo hru v podání Los Angeles.

52:54

Pearson se dostal za obranu soupeře, do samostatného úniku, na Ritticha ovšem nevyzrál. Jen tak potvrdil své trápení v letošní sezoně.

52:40

Flames se osvobozují, do návratu Lindholma zbývá už pouze 19 vteřin.

52:00

Lindholmovi začíná běžet druhá trestná minuta.

51:45

Doughtyho pokus od modré čáry tečován Carterem, avšak mimo Rittichův dosah.

51:16

Kotouč zamířil pryč z útočného pásma Kings, bránící čtveřici může vystřídat.

50:59

Druhá početní převaha pro Los Angeles. Dočkáme se vyrovnání?

50:59

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Elias Lindholm – 2 min., hákování).

50:45

50:45

Hra je přerušena, máme tu další reklamní přestávku.

50:34

Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:10

Hanifinova střela od modré čáry zablokována Lewisem.

49:40

Až nyní se ke střele na pravé straně dostal Czarnik, Campbell ale na jeho pokus dobře viděl, zasáhl a hru přerušil.

49:35

Začíná druhá minuta z Cliffordova trestu, Kings se zatím brání bez problémů.

48:47

Kopitar vyvezl puk do neutrální zóny.

48:34

Flames si zahrají dnešní první početní výhodu. Dokáží se dostat do dvougólového vedení?

48:34

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clifford – 2 min., hrubost).

48:34

Jankowski zamířil z mezikruží do Campbellovy rukavice. Po přerušení se strhává potyčka.

48:08

Phaneufův pokus zleva od modré čáry, Rittich vyráží betonem do rohu.

47:53

Kotouč v ochranné síti za Rittichovými zády, vhazovat by se mělo v neutrální zóně.

47:38

Zpět do akce! Kopitar a Ryan v souboji na vhazování po levici Campbella.

47:38

Campbell přikryl touš pod svou rukavici a hru přerušil. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

47:21

Po vyhraném vhazování Backlunda vypálil od modré Hamonic, puk ale skončil na zadním plexisklu.

47:18

Králové poslali kotouč na zakázané uvolnění.

46:38

Další útočnou akci Kings obstaral Thompson, avšak i nyní se domácí k zakončení nedostali.

46:11

Střely na bránu: 14 – 28

45:40

Iafallo přihrával zprava mezi kruhy, avšak nepřesně.

45:24

Carterova střela na opačné straně ledu byla zablokována Hamonicovou holí vysoko nad, do ochranné sítě.

45:06

Muzzin zablokoval střelu Bennetta z pravého kruhu pro vhazování.

44:56

Střelecký pokus Martineze bez přípravy od modré minul tři tyče. Rittich následně dostal puk do své moci a hru přerušil.

44:20

Ačkoliv je skóre pouze 1:0, sledovat můžeme velmi pohledné utkání.

43:59

Kempeho střelu dorážel ještě z těsné blízkosti Lewis, Rittich si ale v obou případech poradil.

43:18

Na druhé straně Gaudreau a jeho bekhend z ostrého úhlu, Campbell vyrazil betonem.

42:52

Doughtyho střela zprava od modré čáry, za Rittichem se ozvala branková konstrukce.

42:46

Icing kanadského celku. Po přerušení ještě dochází k menší výměně názorů.

42:37

Toffoli se tlačil zprava do šance, k zakončení se ovšem nedostal.

42:10

Po vhazování střílel Hathaway, minul však Campbellovu bránu.

42:07

Následovala ještě střela Anderssona od pravého mantinelu, Campbell připraven.

41:57

Välimäkiho nahození zleva od modré nadělalo Campbellovi pořádné potíže.

41:20

Kings se provinili icingem, vhazovat se tak bude opět v jejich obranné zóně.

40:35

Gaudreau tečoval střelu spoluhráče zleva od modré čáry, Campbell měl plné ruce práce.

40:26

Lindholmova střela z pravé strany, Campbell vyrazil puk betony před sebe.

40:02

Úvodní vhazování třetí třetiny vyhráli hokejisté Los Angeles.

40:01

Obě mužstva jsou zpět na ledě. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za malou chvíli!

Po 2. třetině: Kings vs Flames 0:1

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:55

Giordano nabil doleva Lindholmovi, jeho ránu z levého kruhu ale Campbell dokázal vyrazit.

39:14

Zakázané uvolnění v podání King.

39:01

Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:33

Backlundovu útočnou akci po pravé straně zastavil Amadio, Campbell mohl zůstat v klidu.

37:55

Iafallo a jeho střela z levé strany, Rittich vyráží pravým betonem do rohu.

37:24

Vhazovalo se ve střední třetině, před střídačkou Kings.

37:22

Los Angeles odpískána přihrávka rukou.

36:05

Gaudreauovo nahození z ostrého úhlu pořádně vystrašilo Campbella a domácí tým.

35:58

Místo Monahana nakonec vhazování podstoupil Lindholm.

35:56

Do konce prostřední části zbývají ještě 4 minuty a 4 vteřiny. Carter a Monahan na vhazování po pravici Campbella.

35:56

Ve Staples Center právě probíhá další z reklamních přestávek.

35:56

Po Campbellově přikrytí kotouče a následném přerušení hry došlo k menší potyčce. Vylučovat se ale zřejmě nebude.

35:18

Bennettova střela ze středu útočného pásma, Campbell vyrazil puk pravým betonem do rohu.

34:51

Střely na bránu: 11 – 16

34:44

Amadio neprošel po pravé straně do útočného pásma, hrají znovu Plameny.

33:48

Välimäkiho střelecký pokus z levé strany, Campbell neudržel kotouč ve svém náručí a pouze vyrazil před sebe.

33:28

Další icing v podání Flames. Vhazovat se tedy bude opět před Rittichem.

32:46

Nahození Phaneufa zleva od modré čáry si cestu na Rittichovu bránu nenašlo.

32:37

Nepřesná rozehrávka Giordana, píská se zakázané uvolnění hostů.

31:28

Frolík otestoval po přechodu modré čáry z levé strany Campbellovu pozornost.

31:10

31:10

Bekhendový pokus Czarnika z pravého kruhu pro vhazování, Campbell má touš ve své lapačce. Na řadě je reklamní přestávka.

30:24

Tkachuk mířil zleva mezi Campbellovy betony, avšak nepochodil.

30:01

Máme za sebou polovinu utkání. Flames stále vedou na ledě Kings 1:0.

29:36

Nenápadná střela Hamonica zprava od modré čáry, Campbell pozorný.

29:10

Bennett zkusil štěstí z mezikruží, Campbella ovšem neohrozil.

28:34

Flames se dostali do postavení mimo hru.

28:04

Po nepřesnosti Calgary střílel zleva od modré prudce Forbort, Rittich ale vyrazil puk před sebe.

27:30

Můžeme pokračovat. Vhazuje se mezi hole Kopitara a Monahana po levici Ritticha.

27:30

Rittich přikryl kotouč pod svou rukavici, před námi je reklamní přestávka.

26:26

Střely na bránu: 8 – 12

26:10

Fantenberg vystřelil z první od modré čáry, Rittich však bez práce.

25:41

Backlundova útočná akce neúspěšná, kupředu míří Kopitar.

25:06

Před Campbellem následně nastal pořádný závar, Kings ale dokázali odolat.

24:58

Další střelecký pokus Frolíka z pravé strany, tentokrát se Campbell zapotil daleko více.

24:37

Bekhend Frolíka z pravého kruhu pro vhazování minul Campbellovu bránu.

23:32

Na druhé straně kluziště jsme mohli vidět příležitost Kopitara, zakončení ale chyběla přesnost.

22:54

Välimäki se po vhazování dostal k další střele, tentokrát ovšem Campbella nezaměstnal.

22:48

Välimäkiho střela z levé strany končí v Campbellově rukavici.

21:54

Zakázané uvolnění v podání hostů.

21:28

Na opačné straně zase zkusil štěstí Frolík, jeho pokus však zablokoval do ochranné sítě Martinez.

21:07

Toffoliho pokus z levé strany zablokován Giordanem mimo Rittichův dosah.

20:38

Dobrá šance pro Browna, z pravé strany však nezamířil přesně.

20:19

O první střelu druhé třetiny se postaral Monahan, Campbell ale zasahovat nemusel.

20:01

Hokejisté Los Angeles a Calgary jsou zpět na ledové ploše Staples Center. Druhá část bude zahájena za několik málo okamžiků.
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 8 – 8
Zablokované střely: 2 – 2
Vhazování (%): 57 – 43
Hity: 7 – 4

Po 1. třetině: Kings vs Flames 0:1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:58

Pokus Hathawaye z levé strany, Campbell vyrazil touš vyrážečkou.

19:01

Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

18:50

Clifford tečoval střelu spoluhráče od modré čáry, Rittich předvedl dobrý postřeh.

18:31

Hanifinova střela od modré čáry, z levé strany, nebyla z nejpřesnějších.

17:55

Carter to zkoušel středem, obrana Plamenů byla ale dobře zorganizovaná.

16:54

Ihned po vhazování to zkoušel od modré Fantenberg, jeho pokus byl ovšem nepřesný.

16:51

Prudká střela Iafalla z otočky z levého kruhu, Rittich připraven na správném místě.

16:22

Hokejisté Calgary se provinili icingem.

15:04

Lindholma nakonec nahradil v kruhu pro vhazování Monahan.

15:02

4 minuty a 58 vteřin do konce první třetiny, vhazuje se mezi hole Cartera a Lindholma po pravici Ritticha.

15:02

Střela Forborta od modré čáry, z levé strany, Rittich drží kotouč ve svém náručí. Je tu další reklamní přestávka.

14:56

Toffoliho zakončení z těsné blízkosti, Rittich se musel mít na pozoru.

13:38

Martinez se nyní blýskl velmi dobrým defenzivním zákrokem, když zastavil situaci Flames 3 na 1.

13:26

Střely na bránu: 3 – 5

13:15

Kovalčuk našel na pravé straně Martineze, jeho následný pokus ale Rittich vyrazil do ochranné sítě.

12:42

Kempe přihrával zprava mezi kruhy, žádného spoluhráče zde ovšem nenašel.

12:09

Thompsona nakonec v kruhu pro vhazování vystřídal Kempe.

12:07

Zpět do akce! Na vhazování po levici Campbella se staví Thompson a Backlund.

12:07

Brodieho nahození od modré čáry bylo zablokováno vysoko nad, do ochranné sítě. Proběhne druhá reklamní přestávka.

11:18

11:15

Vzápětí měl na druhé straně velmi dobrou šanci Brown, Rittich ale udržel svůj tým ve vedení.

11:02

Backlund měl velkou příležitost skórovat při vlastním oslabení, samostatný únik ale nedokázal dotáhnout do úspěšného konce.

10:40

Postavení mimo hru ze strany domácího týmu.

10:19

Polovina z trestu Ryana je minulostí, Rittich zatím bez práce.

09:30

Lindholm se tlačil při vlastním oslabení zleva před Campbella, zakončit se mu ovšem nakonec nepodařilo.

09:18

Kings si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po levici Ritticha.

09:18

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Derek Ryan – 2 min., držení).

08:49

Útočnou akci Kings zastavují čároví a ofsajd.

07:51

Střely na bránu: 1 – 4

07:26

Brown se snažil zprava vystřelit bekhendem z otočky, avšak neuspěl.

06:46

Střelecký pokus Lewise z pravé strany, Rittich zapisuje první zákrok v utkání.

06:29

Konec reklamní přestávky, Amadio a Backlund v souboji na vhazování v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Calgary.

06:29

Hra je přerušena pro postavení mimo hru, na řadu přichází první reklamní přestávka.

06:06

Hamonic vyslal ze své hole další střelecký pokus, tentokrát Campbell musel vyrazit.

05:51

Střela Hamonica od modré čáry, z pravé strany, minula Campbellovu svatyni.

05:19

Zakázané uvolnění Los Angeles, vhazovat se za malý moment bude opět před Campbellem.

04:46

Štěstí zkusil z levé strany Frolík, Campbell vyrazil touš do ochranné sítě.

04:10

Brodie s kotoučem ve vlastní zóně, oba týmy prostřídávají své formace.

03:48

Následně vystřelil zprava Toffoli, avšak i on ale gólmana Flames nezaměstnal.

03:43

Kovalčuk a jeho pokus z levé strany, Rittich ale zasahovat nemusel.

02:26

02:26 Travis HAMONIC - 0:1

02:26

Calgary právě vstřelilo branku!
Téměř polovina třetí minuty, Flames otevírají skóre utkání! Po pasu od Czarnika vystřelil od pravého mantinelu TRAVIS HAMONIC a kotouč následně skončil až za Campbellovými zády. Pro osmadvacetiletého beka druhý gól v letošní sezoně, Calgary vede 1:0! Asistence: Austin Czarnik, Noah Hanifin.

01:55

Kempe se s pukem daleko nedostal, hrát mohou opět Flames.

01:25

Po pasu od Lindholma vystřelil nebezpečně Monahan, Campbell musel předvést dobrý zákrok.

00:42

Střelecký pokus Browna z pravé strany minul tři tyče.

00:24

Kings se hned na úvod usadili v útočném pásmu, Ritticha se jim ale ohrozit nepodařilo.

00:02

Na úvodní buly uspěli domácí hokejisté.

00:01

Do středového kruhu se už na vhazování staví Carter a Backlund, jdeme na to!
Hymny jsou minulostí, duel mezi Kings a Flames odstartuje co nevidět.
Obě zahajovací pětky stojí na modrých čarách, ve Staples Center zazní kanadská a americká státní hymna.
Zahajovací formace

LAK: J. Campbell – Forbort, Doughty – Kovalčuk, J. Carter, Toffoli

CGY: Rittich – Hanifin, Hamonic – Tkachuk, Backlund, Neal
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

LAK: Jack Campbell – 26 let, USA
Z:12 REC:5-6-0 OG:26 PR:2.46 %ÚS:91.8 SO:1

CGY: David Rittich – 26 let, CZE
Z:7 REC:4-1-0 OG:13 PR:2.23 %ÚS:92.7 SO:0

Los Angeles Kings: J. Campbell (Budaj) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, Phaneuf, Fantenberg – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – Kovalčuk, J. Carter (A), Toffoli – Pearson, Amadio, Lewis – Clifford, Kempe, N. Thompson.

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Giordano (C), Brodie, Hanifin, Hamonic, Välimäki, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan (A), E. Lindholm – Tkachuk (A), Backlund, Neal – S. Bennett, D. Ryan, Frolík – Hathaway, Jankowski, Czarnik.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Ian Walsh – Ryan Gibbons, James Tobias.

Příjemnou nedělní hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Los Angeles Kings a Calgary Flames.

CALGARY FLAMES

Flames vstupují do dnešního nočního zápasu na ledě Kings s bilancí 4-1-0 za posledních pět zápasů. Zároveň je čeká druhé utkání z třízápasového tripu.

Trip Calgary zahájilo na kluzišti Ducks prohrou 2:3. V tabulce Pacifické divize kanadskému klubu patří druhá pozice, v tabulce Západní konference šestá pozice. Třetí střetnutí tripu Plameny odehrají hned zítra na hřišti Sharks.

Kdo je ve formě?

Kapitán týmu, obránce Mark Giordano má za poslední tři zápasy celkem pět kanadských bodů – jeden gól, čtyři asistence.
LOS ANGELES KINGS

Kings se pomalu nacházejí na konci šestizápasového homestandu. Dnes z něho odehrají šesté utkání, přičemž za předchozích sedm duelů zaznamenali bilanci 3-2-0.

V posledním zápase Králové prohráli s Minnesotou Wild 1:3. V tabulce NHL se stále nacházejí na posledním, jednatřicátém místě – bilance 5-9-1 a celkem 11 bodů. Závěrečné utkání série sedmi zápasů doma v řadě mimochodem hokejisté Los Angeles sehrají s Maple Leafs.

Útočník Ilja Kovalčuk v posledních pěti zápasech zapsal za tři góly a šest asistencí celkem devět kanadských bodů.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Dnešní program nejlepší hokejové ligy světa nabídne celkem jedenáct zápasů. Zde budete moci sledovat souboj mezi dvěma týmy z Pacifické divize. Los Angeles Kings totiž přivítají Calgary Flames. Úvodní vhazování přitom bude v Staples Center vhozeno v 04:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.