Portugalská Primeira Liga

Moreirense FC – Portimonense SC

2:0

konec (1:0)

09.11.2018, 20:00 • Estádio Comendador Joaquim de Almeida Freitas • 10. kolo • Adam Dořák

Druhý poločas přinesl aktivnější hru domácího celku, který byl za svůj aktivní vstup do druhého poločasu odměněn druhou branku v utkání. Ve zbývajícím poločase si domácí hlídali svůj náskok a vytvářeli si i další šance. Hosté se sice snažili, ale opět jen potvrdili, že na hřištích soupeře mají se svou produktivitou problémy. Nicméně se jim podařilo rozvlnit síť za zády domácího brankáře, ale celé situaci předcházel ofsajd. Favorit zápasu tedy vítězí o dvě branky a zaslouženě si připisuje tři body do tabulky.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:7. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 17:15. (22:06:02)

90+8

90+8

Žlutou kartu dostává Mamadou N'Diaye (Moreirense FC).

90+7

Domácí již čekají na konečný hvizd rozhodčího a spíše už jen odráží nepřesné pokusy o útok svého soka.

90+5

Letící centr, který byl mírně tečován hlavičkou si Jhonatan pohlídal a následuje odkop od jeho branky.

90+4

První polovina nastaveného času je za námi, domácí se stále brání ve velkém klidu.

90+3

Po ztrátě míče se rýsoval protiútok hostí, ale Šoja Nakadžima nedokázal rychle přihrát, nakonec byl na polovině hřiště faulován.

90+3

Domácí jsou na polovině soupeře a kombinují s míčem.

90+1

Portimonense bylo blízko ke snížení skóre, ale dva nabíhající hráči nedokázali tečovat letící míč před branku Jhonatana.

90

A ještě dobrých osm minut se bude pokračovat ve hře!

90

Ke změně ve skóre nevedla ani následná standardní situace, centr od Lucase Fernandese nepřinesl v pokutovém území nic nebezpečného.

89

V jeden moment zůstali na hřišti tři hráči a hra je opět přerušena. Hlavní arbitr bude určitě ještě nějaké ty minutky navíc nastavovat.

87

Domácí zatím zvládají závěr zápasu s velkým přehledem a drží míč na polovině soupeře. Nyní Jhonatan uléhá na trávník a potřebuje ošetření. No, řekl bych, že jde spíše o zdržovací taktiku, neboť nyní se ani nehrálo před jeho brankou. Avšak také to může být nějaký zdravotní problém z předchozího zákroku.

85

Jhonatan se nyní proletěl vzduchem. aby následně zjistil, že vyslaný míč nakonec šel hodně vysoko nad jeho branku.

85

Blíží se nám závěr zápasu a domácí míří za svým vítězstvím. Ze strany hostí zatím nesledujeme žádný zvýšený tlak, který by mohl vést ke dramatizování koncovky zápasu.

84

Drobnějšího faulu se dopustil Nenê, ale vše se odehrálo na půlce hřiště, odkud nehrozí potenciální nebezpečí pro branku domácího celku.

82

Daná střela mířila ze střední vzdálenosti a Leonardo měl dostatek času k zareagování a hlavně celou situaci přehledně viděl.

81

Po delší době musel předvést dobrý zákrok brankář hostů, který vyrazil nepříjemnou střelu Neta!

80

Rohový kop hostí byl nebezpečný a Jhonatan vyskakoval ke své horní tyčce. Ale nakonec daná hlavička mířila nad branku.

79

Žlutou kartu dostává Jhonatan (Moreirense FC).

78

Vše mohli změnit po své další střele, kterou eliminoval vybíhající Jhonatan, který i nadále drží nulu.

76

Hosté mají problém se střílením branek na venkovních hřištích a jejich nízká produktivita se zatím projevuje i v dnešním zápase.

75

Nakonec branka neplatí a domácí stále hájí své dvou brankové vedení. Avšak při předchozím útoku nebyla obrana domácích zrovna nejlépe rozestavená.

74

74. Další neuznaná branka pro ofsajd, tentokrát na straně hostí.

74

Radost hostí nyní překazil hvizd hlavního rozhodčí, který píská údajný ofsajd, ale ještě není zcela jasné, jestli docílená branka bude či nebude platit.

73

Moreirense se daří držet stále míč a nepouští svého soka do útočení. Sami se snaží o útočení.

71

Pedro Nuno už další branku v dnešním utkání nepřidá a nahrazuje jej Heriberto Tavares.

70

Mamadou N'Diaye vyslal střelu, ale míč mu nesedl a poslal jej hodně mimo branku. Ale vůbec ho to nemusí mrzet, protože jeho celek stále vyhrává o dvě branky.

69

Již se opět pokračuje ve hře, míč se nachází uprostřed hrací plochy v držení hostujícího celku.

69

Střídání v týmu Portimonense SC: ze hřiště odchází Tabata, přichází Emmanuel Hackman.

68

Už delší dobu se nehraje, na hřišti probíhá ošetřování hostujícího hráče.

67

Žlutou kartu dostává Jackson Martínez (Portimonense SC).

65

Hosté se snaží o kontaktní branku a jejich střelecký pokus byl jeden těch nebezpečnějších, ale míč si nenašel cestu směrem do branky.

64

João Carlos nebyl se svou střelou úspěšný, nastřelil pouze zeď a následná kombinace končí v zázemí. Následuje odkop od branky Moreirense.

63

Paulinho byl nyní faulován a to je šance pro hosty jak se přiblížit k brance a případně ji ohrozit.

62

U míče jsou více domácí, kteří si v poklidu brání své nabité dvou brankové vedení.

60

Domácí si bezpochyby druhou trefu zasloužili, neboť jejich nástup do druhého poločasu byl hodně aktivní.

59

Střídání v týmu Portimonense SC: ze hřiště odchází Pedro Sá, přichází João Carlos.

59

Střídání v týmu Portimonense SC: ze hřiště odchází Wilson Manafá, přichází Ewerton.

58

Rozhodčí se ještě přes sluchátko na něčem domlouval, nakonec dává pokyn k rozehrávce a domácí vedou o dvě branky nad svým soupeřem.

56

56. Pedro NUNO - 2:0

56

Moreirense právě vstřelilo branku!
Domácí se dostávají do dvou brankového vedení. Leonardo dobře reagoval na první střelu z pravé strany, kterou vyrazil před sebe. Následně obránci nepochopitelně nedokázali odvrátit míč do bezpečí a do prázdné branky zakončoval PEDRO NUNO. Ten dává svou třetí branku v letošní sezoně.

55

Šoja Nakadžima vyslal přízemní střelu, kterou Jhonatan bez problémů chytá. Na druhé straně opět zahrozil Pedro Nuno, ale míč jde hodně mimo tři tyče.

54

Poprvé ve druhém poločase se dostali hosté k ohrožení branky soupeře. Ale jejich rohový kop byl precizně ubráněn a domácí vyráží do dalšího útoku.

53

Zakončení Nuna bylo hodně čitelné a hostují brankář neměl s chycením míče žádné velké starosti.

51

Hosté působí ve druhém poločase zakřiknutým dojmem a ještě se pořádné nedostali do žádné útočné akce.

49

Další roh pro domácí, ale tentokrát vše řeší jistým zákrokem Leonardo.

48

Domácí začali druhý poločas hodně aktivně!

47

47. Branka, která padla z ofsajdu.

47

Po rohovém kopu docílili domácí druhé branky, ale kvůli ofsajdovém postavení není branka uznána.

47

A další dobrý útok, který přinesl střelu, kterou obránce srazil na roh!

46

46. Pěkné nůžky v podání Nuna!

46

Domácí se ihned po rozehrání dostali do útoku a ve vápně vysekl pěkné nůžky Pedro Nuno, ale zasáhl hlavu obránce a míč končí mimo.

46

Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Fábio Pacheco, přichází Neto.

46

První poločas byl hodně vyrovnaný. Obě mužstva si vytvářela útočné akce a také šance. Domácí nakonec jednu z nich dokázali přetavit ve vedoucí branku. Také sledujeme poměrně dost faulů, ale hlavní rozhodčí zatím nevytahoval žádnou žlutou kartu.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1

Šoja Nakadžima se nyní nedokázal prosadit před dvěma bránícími hráči, kteří si jej hodně na těsno nyní drželi.

45

První poločas bude nastaven o dvě minuty.

44

Lucas Fernandes obstřelil, respektive nad-střelil zeď, ale míč končí kousek nad brankou.

43

Jackson Martínez opět zaměstnával svým pohybem obranu a vynutil si faul na svou osobu. Standardní situace ze zajímavé pozice.

43

Jhonatan vyráží nenápadnou a skrytou střelu! Dobrý reflexivní zákrok domácího brankáře.

42

Mamadou N'Diaye byl na vlastní polovině faulován a domácí celek může v poklidu rozehrát míč.

39

39. Dobrá šance hostí, ale z ofsajdového postavení!

39

Jackson Martínez mohl vyrovnat stav zápasu, kdy dostal dobrý míč a přehodil vybíhajícího brankáře. Míč už směřoval do branky, ale obránce jej stačil před brankou vykopnout do zázemí. Avšak celé situaci předcházel ofsajd a pozdvižení je předčasné.

38

Jhonatan ošetřen a ihned musí čelit dalšímu rohovému kopu soupeře, ale ten již nepřinesl žádné nebezpečí.

36

Portimonense se udrželo na míči a přišla střela z levého úhlu, Jhonatan vyráží míč a následně je ošetřován.

35

O napodobení předchozí situace se snažili hosté, kdy se po rohovém kopu také dostával jeden z hráčů k hlavičce, ale nedokázal poslat míč na branku.

34

34. NENÊ - 1:0

34

A tento rohový kop znamená první branku zápasu. Do pěkné hlavičky se opřel NENÊ, který poslal míč k levé tyči a domácí se ujímají vedení!

34

Střela jednoho hráče domácích by šla nejspíše do branky, ale míč byl blokován na rohový kop.

31

Arsénio taktéž neuspěl na pravé straně a obrana hostí se bez větších problémů ubránila, aniž by se soupeř dostal do pokutového území.

30

Vítor Tormena dodržel své bránící povinnosti a odkopává míč z pravé strany. Moreirense je mírně aktivnější, ale zatím naráží na dobrou obranu svého soupeře.

29

S blížící se půl hodinou zápasu máme bezbrankové skóre s několika šancemi na obou stranách.

27

Ale zdá se, že rameno drží a nyní dobře zachytil centr Neného, který si bravurně obešel obránce, ale jeho zakončení bylo hodně z ostrého úhlu. Na brankáře hostí si ale nepřišel.

26

Leonardo má nějaké zdravotní problémy, které utrpěl při jednom zákroku. Nakonec pokračuje ve hře a nyní čelí rohovému kopu soupeře.

25

Avšak tento centr nebyl vůbec dobře odehrán a Leonardo si pohlídal vysoký míč a stahuje jej ze vzduchu.

24

Z protiútoku domácích byl faulován Mohamed Abarhoun a nyní standardní situace pro domácí.

24

A po něm jsme viděli dobrý zákrok Jhonatana, který eliminuje zakončení soupeře.

23

Ze standardní situace hostů se nic nestalo. Avšak hosté budou pokračovat v obléhání branky, protože budou mít možnost zahrávání rohového kopu.

22

O změnu se snažil Japonec Šoja Nakadžima, ale jeho centr byl sražen a míč se nedostal do blízkosti branky domácího celku.

21

Obě mužstva se střídají na míči, momentálně není k vidění žádný pořádný útok.

19

V posledních minutách vidíme časté přerušení z důvodu drobnějších falů na obou stranách.

18

Lucas Fernandes nic nevymýšlel a zkusil to přímo na branku, Jhonatan byl na jeho pokus připravený a byl včas na svém místě.

17

Aktivita hostů jim přinesla faul a následnou standardní situaci...

16

Sledujeme prozatím vyrovnanou hru, kdy se obě mužstva snaží o otevření skóre a nesledujeme žádnou opatrnou hru.

15

Na konci celé situace se k hlavičce dostal Nenê, ale zároveň fauloval vybíhajícího brankáře a je pískáno. Každopádně daná hlavička nebyla příliš ideální a míč končí v zázemí.

15

Arsénio byl faulován a bude následovat zajímavá standardní situace pro domácí tým.

13

Následný centr z rohového kopu chytá Jhonatan a ihned rozehrává na své spoluhráče.

12

Wilson Manafá je hodně aktivní na své levé straně, avšak opět si jej pohlídala obrana domácího celku a nedovolila mu odcentrovat míč před branku.

11

Hosté měli kratší dobu menší tlak a po střele donutili k zásahu domácího brankáře, který však jistě chytl míč.

9

Na druhé straně se snažil o zakončení Jackson Martínez, ale na centr Nakadžimy mu scházel půl krok.

8

8. První větší šance zápasu.

8

Moreirense se dostalo do slibné šance, po rohovém kopu se k zakončení dostal Nenê, ale míč mu nesedl na noze a končí hodně mimo branku! První vážnější šance zápasu.

6

Wilson Manafá se ve své útočné snaze nedokázal prosadit, nezpracoval míč, který mu následně odletěl od jeho kopačky.

5

Pedro Nuno odcentroval míč od rohového praporku, míč byl na přední tyči prodloužen na zadní tyč, kde se k hlavičce dostal jeden z hráčů domácího celku a míč končí nad brankou.

5

Arsénio se rozběhl po pravé straně, ale přes Manafú nedokázal odcentrovat míč.

3

Daný centr sice přinesl zakončení na branku Leonarda, avšak nikterak nebezpečné a zmiňovaný brankář se chystá k odkopu od své branky.

3

Hosté se dopustili faulu uprostřed hrací plochy a domácí budou zahrávat centr do šestnáctky.

2

Vítám Vás tedy u testového přenosu, ve kterém jsou mírnějšími favority domácí hráči, jestli tomu tak bude, to se budeme dozvídat v následujících 90. minutách hry.

1

Tak síť byla v rychlosti opravena a hlavní rozhodčí zahájil dnešní střetnutí.

1

Nějaké nedostatky se sítí na jedné brance a čekáme na zahájení zápasu.

Moreirense FC: Jhonatan – R. Lima, I. Fernandes, Abarhoun, D'Alberto – Pedro Nuno, Pacheco, N'Diaye, Arsénio – Chiquinho, Nenê.
Náhradníci: Trigueira – J. Aurélio, I. Santos, Tavares, Neto, Rodríguez, D. Texeira.

Portimonense SC: Leonardo – Vítor Tormena, Possignolo, Rú. Fernandes, Manafá – Fernandes, Pedro Sá, Paulinho, Tabata – Nakadžima, Jackson Martínez.
Náhradníci: Ri. Ferreira – João Carlos, Wellington, Ewerton, Dener, Hackman, Macedo.

Rozhodčí: H. Miguel.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Moreirense FC

Pozice v tabulce
7. místo – 4-1-4, skóre 9:14, celkem 13 bodů.

H. Tavares – 2 branky

Domácím se na vlastním hřišti vcelku daří a po pěti odehraných zápasech pouze v jednom nedokázali bodovat. Moreirense FC překvapilo v minulém kole výhrou nad Benficou, kdy sice inkasovali branku ihned ve druhé minutě utkání. Následně však Moreirense FC dokázalo otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch, kdy do konce první poločasu nasázeli Benfice tři branky! Moreirense FC pak mělo od 76. minuty zápasu ještě „přesilovou“ hru, kdy Benfica hrála bez Jardela, který obdržel červenou kartu.
Portimonense SC

9. místo – 3-2-4, skóre 12:16, celkem 11 bodů.

Portimonense SC vs. Sporting 4:2
Nacional vs. Portimonense SC 0:1
Portimonense SC vs. Belenenses 1:1

S. Nakajima (Japonec) – 4 branky
W. Manafa – 2 branky

Hosté venku příliš nezáří, po čtyřech duelech mají na svém kontě tři prohry a pouze jednu výhru. Ani brankově to není žádná sláva, neboť vstřelili svým soupeřům jen dvě branky. V minulém utkání sehrálo Portimonense SC vyrovnaný zápas s Belenenses, které vyrovnávalo až ve čtvrté minutě nastavení a Portimonense SC sahalo po výhře za tři body. V zápase padly dvě branky a obě padly z pokutových kopů.
Mírným favoritem jsou domácí, kteří mají dobrou bilanci domácích zápasů, zatímco soupeř na venkovních hřištích příliš neválí. Navíc domácí jsou povzbuzeni „nečekanou“ výhrou z minulého zápasu a formu si budou chtít přenést i do dnešního střetnutí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.