12.10.2018, 20:45 • A. Le Coq Arena, Tallinn • Skupina 2 • Michal Raška

Tipsport: 4.65 3.08 2.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:42:57)
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 6:10. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:19.
Je konec. Finsko nakonec dokázalo zvítězit už potřetí v řadě v Lize národů 3:0 a potřetí se prosadil Teemu Pukki. e 32. minutě mohli jít hosté do vedení, ale střela z přímého kopu skončila na tyči. Ve 43. minutě mělo Estonska tutovku, když hostující brankář vyboxoval brankář míč do míst, kde byl estonský hráč a ten svou střelou překonal gólmana, ale trefil posledního hráče soupeře metr před brankovou čárou. Ve druhém poločase nebylo skoro nic k vidění, ale to nahradil konec utkání, když v 87. minutě střela Kamary protáhla Aksala. A nakonec v 90+1. minutě rozhodl o výhře hostů Teemu Pukki, který dostal skvělou přihrávku do vápna a poté zakončil k levé tyči.

90+4

90+4

Posléze přišel faul domácích a to je pravděpodobně vše tohoto utkání.

90+3

Domácí hráč se snažil dostat do zakončení, ale brankář Hrádecký si s ním poradil.

90+1

90+1. Teemu PUKKI - 0:1

90+1

Finsko právě vstřelilo branku!
Je tam góól! Hosté doslova uspali soupeře velice nudným utkáním a dávají velice nečekaný a senzační gól! TEEMU PUKKI dostal skvělou přihrávku do vápna a následně vypálil k bližší levé tyči, kde si brankář sáhl na míč, ale vyrazit ho nedokázal!

90+1

Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90

Sparv to zkusil z dálky, ale minul bránu.

88

Poté Finsko získalo rohový kop, ale následně hlavička skončila vedle brány.

88

Žlutou kartu dostává Pukki (Finsko).

87

Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Tuominen, přichází Markkanen.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Vassiljev, přichází Kaljumae.

87

87. Kamarova střela byla vyražená Aksalem.

87

Konečně je tady třetí střela na bránu, kterou vyslal Kamara a nebyl vůbec špatná, ovšem Aksalu jít dokázal vyrazit!

86

Kamara to mohl změnit, ale nedostal se přes obránce.

85

Finsko pouze drží míč na své polovině a jakoby ani nechtělo ten gól vstřelit. Dnes snad ani jedno mužstvo nechce dát branku, protože hra je velice nepohledná, nudná, neatraktivní.

82

Hostující hráč se provinil faulem ve středu hrací plochy.

80

Posléze přišel faul Kamary a hra je pozastavena, jelikož na hrací ploše leží domácí hráč.

78

Estonsko získalo přímý kop, po kterém je to neskutečná druhá střela na branku v dnešním zápase, ovšem ta letěla jen do míst, kde byl připraven Hrádecký.

76

Nyní to zkusil z dálky hostující hráč Forsell, ale jeho rána byla zblokována a následuje rohový kop pro Finsko.

75

Střely na branku 1:0 pro Finsko hovoří za vše. Uvidíme čeho se dočkáme v posledních patnácti minutách.

74

O dost nepovedené nůžky se pokoušel domácí hráč a posléze přišel faul Purjeho.

72

Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Schuller, přichází Kamara.

71

Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Sappinen, přichází Purje.

71

Žlutou kartu dostává Arajuuri (Finsko).

70

Dvacet minut chybí do konce tohoto velmi nezajímavého, nudného utkání a doufejme, že se dočkáme gólu nebo nějaké šance.

68

Nyní to mohl zlomit hostující hráč, ale to by se musel svou hlavu trefit do míče.

67

Opět hosté drží míč na svých kopačkách a v držení míče tak vedou, ovšem na góly je to zatím velká mizérie.

65

Následně se ale k míči dostal opět soupeř, který si chtěl vymodlit penaltu, ale rozhodčí nechal hru plynout.

64

Nákop Finska skončil pouze u obrany Estonska, které se vydalo dopředu po pravé straně.

61

Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Soiri, přichází Forsell.

60

Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Zenjov, přichází Luts.

60

Hodina hry je u konce a branky jsme se stále nedočkali. Dvě vážnější šance byly k vidění v prvním poločase, ovšem jinak je to velká nuda.

58

Nyní přišel faul z domácí strany ve středu hrací plochy a u míče tak bude finský výběr.

56

Střela Tuominena nebyla nijak přesná a skončila jen vedle brány.

54

Pukki nasadil jesle protihráči a následně se dostal k centru, ale ten přeletěl všechny hráče v šestnáctce.

53

Ojamaa dostal za svůj faul kartu žluté barvy.

51

Ani ve druhém poločase ovšem nevidíme nějaké závratné tempo hry.

49

Posléze se dopředu opět dostali Finové, ale následný centr skončil v moci domácího obránce.

48

Domácí se dostali dopředu, ale tam získala míč finská obrana.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
První půle je u konce a stav je zatím bezbrankový. Většina poločasu byla nudná, ovšem pár šancí k vidění bylo. Ve 32. minutě mohli jít hosté do vedení, ale střela z přímého kopu skončila na tyči. Ve 43. minutě mělo Estonska tutovku, když hostující brankář vyboxoval brankář míč do míst, kde byl estonský hráč a ten svou střelou překonal gólmana, ale trefil posledního hráče soupeře metr před brankovou čárou.

45+1

45+1

Domácí drží míč na své polovině hrací plochy.

45

Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

44

Posléze se Zenjov dostal na druhé straně ke střele, ale tu chytil Aksalu.

43

43. Velká šance Estonska brankou neskončila.

43

A nakonec z toho byla obrovská šance domácích, jelikož centr vyboxoval brankář Hrádecký, ale jen do míst, odkud vypálil domácí hráč, který sice překonal brankáře, ale trefil jen posledního obránce metr před brankovou čárou!

42

Estonko nyní získalo autové vhazování na polovině soupeře.

40

Lod se dostal do zakončení, ale ta skončila pouze vedle pravé tyče.

39

Už to vypadalo na nějakou šanci ze strany Finska, ale domácí stoper předvedl skvělý obranný zákrok a získal míč.

37

Tamm poslal centr z pravé strany, který ovšem skončil jen v moci brankáře Hrádeckého.

36

Opět mají balón ve své moci Finové, kteří se postupně dostávají hlouběji.

34

Domácí hráč to zkusil po pravé straně, ale tam mu hostující hráč skvěle odebral míč.

32

32. Střela z přímého kopu skončila na tyči.

32

Nyní už tady máme první vážnější moment, když získalo Finsko přímý kop, ale následná střela Toivia skončila na levé tyči!

31

Žlutou kartu dostává Zenjov (Estonsko).

30

Půl hodina hry je u konce a zatím je stav bezbrankový a hra je velice nudná.

28

Estonsko se dostalo na polovinu soupeře, ale bohužel nám dnešní zápas nenabízí nic zajímavého.

26

Posléze už přišla střela, ale ta skončila jen vedle levé tyče.

25

Domácí se skvěle brání na hranici vápna a nepouští Finy do nějaké šance.

23

A opět se Finové podívali dopředu, tentokrát po levé straně, ale ani tentokrát z toho nic nebylo.

21

Finsko opět dobývá vápno Estonska ale zatím bez úspěchu.

19

Ovšem ani tentokrát standardní situace nepřinesla žádné pozdvižení a zatím nám toho zápas moc nepřináší.

18

Hostující hráč se provinil faulem a domácí Estonsko tak má další volný kop.

17

Finové nyní získali míč a dostali se dopředu po levé straně, ovšem přihrávka Schullera skončila jen u brankáře Aksala.

16

Vassiljv to zkusil z dálky a jeho střela nebyla špatná, ovšem nakonec skončila metr vedle levé tyče.

15

Následný centr ovšem pouze proletěl vápnem a bude to odkop od brány Finska.

14

Estonsko nyní získalo volný kop z pravé strany a mohou tak jít do vedení.

12

Posléze se ale právě domácí nachytali v ofsajdovém postavení.

11

Následně to vypadalo na šanci z hostující strany, ale nakonec Estonci včas odkopli míč ze svého vápna.

10

Posléze Finové získali rohový kop z pravé strany, který se bude opakovat, jelikož ten první odvrátila obrana Estonska.

9

Posléze hosté získali jen autové vhazování a mohou jít směrem k bráně soupeře.

7

Finsko vstoupilo do dnešního utkání aktivněji, než soupeř, ale zatím nepřišla žádná vážnější šance.

5

Následně se sice Estonsko dostalo dopředu, ale tam nedokázalo nic vážnějšího vymyslet a nyní Finové získali autové vhazování.

4

Máme tady žlutou kartu už ve čtvrté minutě, kterou uviděl Sparv za svůj šlapák.

3

S následným rohovým kopem si poradil brankář Aksalu, který jej vyboxoval.

2

Kallaste se nyní provinil faulem a Finové získali volný kop z pravé strany.

1

Finsko se dostalo do zakončení, ale to bylo zblokované na hranici vápna.

1

Estonsko: Aksalu – Teniste, Baranov, Dmitrijev, Tamm, Kallaste – Zenjov, Vassiljev (C), Puri, Ojamaa – Sappinen
Náhradníci: Lepmets, Meerits – Anier, Antonov, Kaljumae, Kams, Lepistu, Luts, Pikk, Purje, Vihmann

Finsko: Hrádecký – Raitala, Toivio, Arajuuri, Uronen – Lod, Sparv (C), Schuller, Soiri – Tuominen, Pukki
Náhradníci: Jaakkola, Joronen – Forsell, Granlund, Halsti, Kamara, Karjalainen, Lam, Markkanen, Pirinen, Skrabb, Vaisanen

Rozhodčí: Craig Pawson – Lee Betts, Ian Hussin (vš. ENG).

Finsko:

Za to hosté jsou zatím stoprocentní a vedou skupinu. Finové si drží pěknou sérii čtyř výher v řadě a dnes s ní nehodlají skončit. Finsko dnes čeká velmi známý soupeř a to Estonsko. V Lize národů se již střetli a lépe z toho vyšli právě Fini. Finsko si stále drží čistý štít a ještě neinkasovalo. Estonsko na úvodní gól stále čeká a uvidíme, zda se ho dnes dočkáme. Finové jsou jasnými favority, to se ovšem na hřiště může změnit. Finy nečeká moc dlouhá cesta, jelikož Estonsko s nimi sousedí.
Estonsko:

Estonům se v Lize národů, zatím nedaří. Oba své zápasy prohráli a to 1:0. Dnešním soupeřem je blízké Finsko, se kterým již měli tu čest hrát. Finové hráli na domácím hřišti, kde si pohlídali jednobrankové vedení a také ho již udrželi. Estonsko nevyhrálo již 5 zápasů v řadě a Finové jim sérii budou chtít prodloužit. Vzájemných zápasů se odehrálo přes 32, z toho Estonsko vyhrálo pouze šestkrát a vstřelili 39 gólů. Finové jsou na tom o dost lépe, vyhráli 16 zápasů a vstřelili 72 gólů. Estonsko je dnes kurzovým outsiderem.
Dobrý den, vítám Vás u pokračování Ligy národů, dnes se podíváme na zápas ze skupiny C, Estonsko – Finsko. Estonsku se vůbec nedaří, zatímco Finům ano.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.