Tipsport: 1.27 6.5 8.16 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nejlepší čeští a slovenští hokejisté v zápase

Marek Čiliak (SBA) (41 zásahů) (20:58:43)
Utkání v Balašicha Areně sledovalo 4 301 diváků.
Střely na branku v zápase

Avangard Omsk: 43

HC Slovan Bratislava: 26
Ještě pár minut před koncem třetí třetiny tomu někdo těžko mohl věřit. Slovan prohrával s Omskem 1:2 a prakticky se nedostával do šancí. Pak ale nečekaně vyrovnal Michal Řepík a v prodloužení podobně překvapivě udeřil Patrik Lamper. Avangard má tak z nadějně rozehraného utkání pouze bod, přestože herně měl velkou většinu klání navrch. Na to se ale nehraje. Slovanu mimochodem hodně pomohl Marek Čiliak, bez jeho zákroků by dnes Bratislava těžko zvítězila. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek čtvrtku.

62:34

62:34 Patrik LAMPER - 2:3

62:34

Slovan právě vstřelil branku!
Dvě chyby, dva góly. Tak by se dal shrnout závěr zápasu v podání Omsku. Domácí nechali na levém kruhu úplně nepokrytého PATRIKA LAMPERA, který po krásné nahrávce spoluhráče zpoza branky rozhoduje. Nádherně našel místečko u levé tyče. Bylo to vůbec poprvé v prodloužení, co se hosté dostali na kotouč, přesto vítězí. Asistence: Rudolf Červený.

62:10

Čiliak v pohodě vyrazil Medveděvovu pecku od modré čáry. Už by se ale na kotouč poprvé prodloužení potřeboval dostat Slovan.

61:40

Čudinov měl napřaženo za pravým kruhem, na poslední chvíli si ale možnost vypálit rozmyslel.

61:04

Obrovská šance Galimova, který obkroužil branku a mohl do ní zasunout kotuč. Ale těsně to u tyče nezvládl.

60:35

Zatím ale Avangard ještě nepřišel o kotouč, to teď bude pro vývoj prodloužení z jeho pohledu hodně klíčové.

60:08

Prodloužení začali s kotoučem na hokejce domácí hokejisté. Už se dostal ke střele Širokov, ale nestačil zakončit včas.

60:01

Tři třetiny na určení vítěze nestačily, za chvíli budeme sledovat prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45

A další dvě střely. Marek Čiliak má teď co dělat, aby všechny pokusy pokryl.

59:22

Také Omsk a jeho šance v poslední minutě. Manukjan ale přestřelil z pravé strany horní tyčku.

58:43

Ještě to Slovan zkouší znovu v útočném pásmu, aby mohl soupeře překvapit. Ale zatím se ke střelám nedostává.

58:19

58:19 Michal ŘEPÍK - 2:2

58:19

No tak se na to podívejme. Skoro celou druhou a třetí třetinu se Slovan Bratislava k ničemu nedostal. Marně se dostával ke střelám a těžko přecházel přes střední pásmo. Ale nyní mu stačilo trošku zariskovat, odvolat brankáře a rázem to jde. Nádhernou jízdu po levé straně útočného pásma předvedl český útočník MICHAL ŘEPÍK. Ten střelou do pravého horního rohu překonal Murygina a vyrovnal. Asistence: Casey Bailey, Eric Gelinas.

58:05

Marek Čiliak už opustil branku a hosté to zkoušejí se šesti hráči v poli.

58:01

Slovan Bratislava si podle očekávání vybírá oddechový čas. Poslední možnost pro hosty, jak ještě něco vymyslet a vyrovnat.

58:01

Ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby, ve stejné chvíli Murygin přerušuje hru po střele Sersena od modré čáry.

57:29

Čas nyní pro Slovan Bratislava běží hodně rychle. Zatímco domácí nikam nespěchají, slovenský tým se nutně potřebuje brzy dostat do útočné třetiny a tvořit šance.

57:05

Semjonov vkládal hůl do nahození spoluhráče od modré čáry. Nakonec ale kotouč nezasáhl tak ideálně, aby jej nasměroval až do sítě.

56:39

Murygin vyjel poměrně riskantně rozehrávat z branky. Přihrávku na nejbližšího spoluhráče ale zvládl a Slovan se tak do šance nedostal.

55:58

Michal Řepík chtěl vyrazit dopředu, ale musel ještě chvíli počkat. Zbytek formace teprve střídal.

55:26

Další nepřehledná situace před Čiliakem, kterou Bratislava zvládla jen se štěstím. Opět musel svůj tým zachraňovat Marek Čiliak, jen našel zavčas kotouč na brankovišti.

55:08

Je jasné, že Slovan bude muset začít daleko více riskovat, pokud chce dnes v Balašicha Areně pomýšlet na bodový zisk.

54:48

Zajímavá příležitost pro Slovan. Hosté chvilku ujížděli tři na dva, jenže Murygina nepřekonali. Virtova střela skončila někde ve výstroji gólmana Avangardu.

54:17

I další únik domácího týmu Marek Čiliak zastavuje, tentokrát si počíhal na zakončení Maxe Talbota z levého kruhu.

54:00

Kirill Petrov a jeho kličkovaná za brankou soupeře. Než ale stihl najít někoho volného před brankou, tak mu obránci Slovanu kotouč sebrali.

53:44

Kterou ukončuje zákrokem lapačkou Marek Čiliak, jenž puk pro jistotu podržel a přerušil hru. Dnes tu máme poslední reklamní pauzu.

53:30

Pokud to tak půjde dál, budeme za sebou mít třetí třetinu hodně rychle. Zase je tu delší pasáž bez přerušení.

52:52

Virta ujížděl po pravé straně sám , na poslední chvíli ho ale dokázala obrana Omsku zastavit. Nebylo z toho tedy žádné zakončení.

52:25

Už zase je Omsk hodně aktivní v jednom i druhém rohu. Nedaří se mu ale dostávat kotouče do prostoru kolem slotu, aby odtud mohl zakončovat.

51:46

Fisenkovo nahození na teč mezi kruhy. Hokejista, na kterého cílil, však nestihl vložit hůl do příhry.

51:25

Michal Řepík v souboji o kotouč u mantinelu, jeho soupeř si ale v přetahovaní vedl lépe.

50:55

Vypadá to, jako by se Avangard daleko více soustředil na obranu a už nechtěl za každou cenu skórovat. O to těžší má Slovan přechody přes modrou čáru.

50:28

Murygin raději podržel střelu Lišky, která přišla nečekaně z pravého kruhu. Byla to po dlouhé době aspoň nějaké šance Slovanu, ale tohle na gól stačit nebude.

49:58

Další dlouhá pasáž bez přerušení, už skoro tři minuty. Problém je, že tentokrát z toho ani jedna strana nedokáže vytěžit lepší šanci.

49:36

Slovanu nadále dělá problém rozehrávka na vlastním území. Jednu takovou před chvílí zkazil Grman.

48:40

Jánošík ještě zkoušel protečovat kotouč ze středního pásma do útoku. Ale nikdo v bílém dresu se mu nenabízel do spolupráce. A tak mohl hrát Avangard.

48:04

Lamperovi se podařilo dostat kotouč aspoň do středního pásma, takže jeho mančaft měl dostatek času vystřídat.

47:40

Gelinas a jeho dobrá obranná práce, když u levého mantinelu zastavil rozjetého Manukjana. Omsk po úvodní pasáži tlaku o něco polevil.

47:00

Na dalším buly hosté sice prohráli, následnou pecku zadáka Samochvalova ale dokázali zastavit ještě před brankou.

46:37

Slovan vyhrál vhazování ve svém pásmu a vydal se kupředu. Michal Řepík potom Murygina prověřil střelou, kterou domácí gólman vyrazil do rohu.

46:20

Až nyní tu máme přerušenou hru. Marek Čiliak zastavil kotouč po ráně jednoho z domácích obránců od modré čáry. Další buly proběhne po levé ruce slovenského gólmana.

46:18

Už se hraje více než šest minut bez přerušení. A je vidno, že by obě strany barikády nové vhazování uvítaly.

45:45

Slovanu nezbývalo nic jiného, než vyhodit co nejdál od branky a odjet vystřídat. To se také stalo, ale Omsk i nadále zůstává v držení kotouče.

45:05

Hostující gólman pomohl svému celku s rozehrávkou, ale ani tak se jeho tým nedostal dál než do středního pásma.

44:33

Další rána od modré čáry, do které musel Čiliak zasáhnout. Slovan Bratislava se postupně dostává pod větší a větší tlak, bude muset něco vymyslet.

44:02

Druhá útočná formace Omsku sehrála situaci prakticky až do prázdné branky. Zakončující dvojice před Čiliakem ale selhala, přestože měla tutovku.

43:27

Dlouho se hraje bez přerušení, vysoké tempo podle všeho svědčí hlavně domácím hokejistům.

42:50

Zajímavá situace, kterou nyní sehrál Avangard. Nahození od modré čáry ještě před Čiliakem tečoval Zernov. Moc nechybělo, aby kotouč skončil v síti.

42:21

Murygin se jen ohlédl za zakončením, které poslal Bačík. Hokejista slovenského celku pálil hodně mimo tři červené tyče.

41:51

Manukjan převzal kotouč za hostující klecí a už už hledal místo pro klíčovou nahrávku. Hostující mužstvo ale velmi dobře obsadilo všechny hráče.

41:28

Oba týmy střídají. Zatím to vypadá, že bychom mohli sledovat svižnější hokej než ve druhé části.

40:58

Čiliak si připsal první zákrok třetího dějství, šlo na něj lehké nahození Fransona od modré čáry.

40:35

Jak se dalo očekávat, Omsk se okamžitě vrhl do útoku. Zatím se mu ale nepodařilo najít prostor a čas ke střele.

40:05

I na startu třetí třetiny na buly uspěli domácí. Obránce Slovanu Sersen měl hned práci protože na něj unikala dvojice hráčů v červených dresech.

40:01

Za chvíli začne třetí třetina utkání mezi Omskem a Slovanem Bratislava. Dočkáme se ještě dramatu, nebo si Avangard odnese dva body za výhru v základní hrací době?
Střely na branku po dvou třetinách

Avangard Omsk: 27

HC Slovan Bratislava: 16
Popravdě řečeno, ve druhé třetině se toho moc zajímavého nestalo. Marně bychom hledali aspoň jednu vyloženou šanci na jedné či druhé straně barikády. Skóre tedy zůstává shodné jako po konci úvodního dějství. Avangard Omsk vede nad Slovanem Bratislava 2:1 a svůj těsný náskok bude muset hájit během závěrečné dvacetiminutovky.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:40

Murygin raději podržel kotouč, protože k němu přijel nebezpečně dorážet Bailey.

39:30

Zernov si to už už uháněl na Čiliaka, pak ale uslyšel hvizd píšťalky. Dostal se totiž do postavení mimo hru, bude se vhazovat na modré čáře.

39:10

Začala poslední minuta druhé třetiny, na kotouči je v útočné třetině domácí Desharnais.

38:48

Řepík chtěl ještě udržet útočné pásmo, ale ujel mu puk z hokejky a málem pustil soupeře do přečíslení.

38:27

Souboj za hostující brankou dopadl lépe pro Slovan, ale slovenský tým potom jen vyhodil do středního pásma.

37:48

Po dlouhé době zásah pro Murygina. Ten si povyskočil proti střele obránce Sersena. Ale nebylo to nic vážnějšího, co by domácí klec mělo ohrozit.

37:14

Zajímavé nahození z hokejky Medveděva. Čiliak toho moc neviděl, ale přesto si dokázal najít místečko, kudy si našel kotouč. Následuje vhazování před jeho zraky.

36:44

Čiliak pomohl spoluhráčům s rozehrávkou, aby se mohli vydat na útočný výlet. Bailey ale ztratil kotouč ještě před půlící čarou kluziště.

36:18

Až nyní Slovan Bratislava ve snaze přejít do útočného pásma. Hostující druhá útočná formace a selhala na modré čáře, kde se dostala do postavení mimo hru.

35:35

Vypadá to, že Slovan má dnes problémy se závěrem třetin. Stejně jako v té první, i na konci druhé dvacetiminutovky se prakticky vůbec nedostává na kotouč.

34:57

Hra už znovu pokračuje. Avangard předvedl další zajímavou kombinaci v útočném pásmu, ale opět bez lepšího zakončení.

34:34

Máme tu ještě jednu komerční pauzu, po jejím konci budeme pokračovat ve zbytku druhé periody.

34:24

Jemelin a jeho pecka, potom to zkoušel i Martynov. Oba pokusy ale připravený Marek Čiliak pokryl.

33:58

Už jsme hodně za polovinou druhé třetiny a pořád jsme v této části neviděli ani jednu vyloženo šanci. Snad si pro nás hokejisté lepší hru teprve schovávají.

33:18

Slovan na nějakou chvíli zamkl Omsk před jeho klecí. Jenže pouze opticky, žádná střela na branku z toho nevzešla.

32:55

Meszárošovo nahození od modré čáry po mantinelu k ničemu nevedlo, protože Avangard se díky tomu dostal na kotouč skoro zadarmo.

32:06

Už při hře pět na pět se do zajímavé příležitosti dostal Širokov. Jeho pokus zápěstím ovšem Marek Čiliak ukázkově vytěsnil vyrážečkou.

31:48

Ještě Fransen to zkoušel ránou z první, ale také on minul. Slovan tentokrát početní nevýhodu zvládne bez inkasování.

31:16

Více než polovina oslabení Slovanu je pryč a domácí toho zatím moc nevymysleli. Bratislava tentokrát hodně dobře brání.

30:50

Čudinovovi se střela od modré nepovedla, letěla hodně vedle. Zatím Avangard během této přesilovky málo zakončuje.

30:22

Navíc se hostům daří vyhodit kotouč přes všechny čáry, takže mají dostatek času protočit formace.

30:00

Omsk začal přesilovku kombinací napříč celým útočný pásem, Čiliak ale zatím zasahovat nemusel.

29:50

Slovan Bratislava se bude muset bránit. Max Talbot byl totiž naprosto jednoznačně podražený Lukášem Klokem, který tedy musí strávit dvě minuty za katrem.

29:22

Po delší době práce také pro brankáře Murygina. Dvojice hokejistů Slovanu dorážela u jeho tyče. Ochránce klece Omsku ale zůstal na svém místě a nezaváhal.

28:50

Martynov vyslal pecku na hostující klec od modré čáry. Nikdo ji ale netečoval a Marek Čiliak dobře viděl, takže žádná komplikace pro Slovan.

28:20

Tohle už vypadalo mnohem lépe. Semjonov zakončoval z ostrého úhlu na pravé straně. Jeho pokus sice nebyl špatný, ale Marek Čiliak ho dokázal vytěsnit betonem k mantinelu.

27:54

Ani Širokov se neprosadil. Měl asi ještě raději nahrávat, než aby kličkoval mezi dvojicí hokejistů v bílých dresech.

27:18

Fisenko dostával nahrávku do jízdy na modrou čáru. Když už chtěl vyrazit směrem k Čiliakovi, kotouč mu ujel z hokejky.

26:46

Po delší době se do útočného pásma podíval Slovan Bratislava. Jenže Gelinas tak dlouho tahal kotouč kolem modré čáry, až o něj přišel.

26:28

Je tu komerční přestávka, za chvíli budeme pokračovat.

26:18

Ne ne, zatím to na moc pohledný hokej nevypadá. Avangard nyní sice vydoloval puk u zadního mantinelu, následně nedokázal ale vykombinovat vůbec nic.

25:44

Chipchura předvedl samostatný průnik, který vyústil v zakončení zápěstím. Jenže nemířil vůbec přesně, trefil jen mantinel za brankou.

25:13

Tohle byla moc dlouhá nahrávka Fransona. Obránce Omsku docela zbytečně vyhodil na zakázané uvolnění.

24:24

Manukjan vyrazil na druhou stranu kluziště, podporovaný Talbotem. Ani jeden z uvedených však netrefil přesně zařízení Marka Čiliaka.

23:55

Úvod druhé třetiny moc pohledných akcí nenabízí. Liška se nyní protáhl mezi kruhy, ale dvojice hokejistů v červených dresech ho stačila zastavit.

23:15

Zatím se ale Omsku nedaří dostat přes střední pásmu do útoku, Slovan si při bránění vede dobře.

22:27

Někdo u Čiliakovy branky tečoval puk až do ochranné sítě, takže se bude znovu vhazovat.

22:06

Zatím má ale Avangard problém udržet kotouč v útočném pásmu déle než pár vteřin. Podobně jako Slovan, také domácí mužstvo nyní svazují nepřesnosti.

21:38

Už se stalo, Marek Čiliak musel krýt nahození Pokky z dálky. Ale neměl s ním větší komplikace.

21:28

Ani jedna strana se nikam nežene, ale dá se očekávat, že brzy Omsk zabere směrem dopředu.

21:00

Meszároš musel hodně rychle spěchat zpátky za svou branku, aby byl u puku jako první. Nakonec to ale zvládl.

20:36

Ještě to Omsk zkoušel ve dvou proti třem, ale tentokrát vypadala obrana Slovanu připraveně.

20:09

Vhazování ve středovém kruhu zvládli lépe domácí. Širokov si udělal hned výlet do útočného pásma, ale jeho střela letěla mimo.

20:01

Zanedlouho začne druhá třetina utkání. Dočkáme se vyrovnání výsledku, nebo budou domácí pokračovat v herní i výsledkové převaze?
Střely na branku v první třetině

Avangard Omsk: 17

HC Slovan Bratislava: 9
Nic dalšího už se v první části nestane. Slovan sice první gól soupeře dotáhl a vypadalo to s ním nadějně. Pak ale Omsk šlápl do pedálu, začal hrát důrazně. A přineslo mu to ovoce. Úvodní přesilovku ještě nevyužil, z další však skóroval, když nádhernou ranou pod horní tyčku udeřil Maxim Čudinov. Uvidíme, zda Bratislava zvládne v prostředním dějství dorovnat.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:34

Už běží poslední minuta první třetiny. Nadále však platí, že Slovan má problém dostat se vůbec na kotouč.

19:16

Další práce pro Čiliaka. Tentokrát jej před brankou ohrožoval Michejev, jenž nepříjemně dorážel.

18:19

18:19 Maxim ČUDINOV - 2:1

18:19

Avangard právě vstřelil branku!
Další přesilová hra už se domácímu výběru povedla na jedničku. Kris Versteeg dnes jede. Nádhernou zadovkou zpoza branky našel volného MAXIMA ČUDINOVA, jenž se napřáhl, vyslal dělovku a trefil místo přesně pod horní tyčkou klece Marka Čiliaka. Tady neměl slovenský gólman nárok. Omsk tedy poměrně rychle obrací vývoj skóre na svou stranu. Asistence: Kris Versteeg.

17:50

Marek Čiliak si připsal hned dva zákroky po sobě. Oba u levé tyče, oba pro něj nebyly nic snadného.

17:24

Hosté už vyhodili kotouč přes všechny čáry. Maxim Čudinov se ale rychle postaral o to, aby byl zase co nejdříve zpátky.

16:35

Navíc je tu další přesilová hra pro Avangard Omsk, takže se Slovan musí bránit. Kyle Chipchura dostává trest za vysokou hůl.

16:33

Širokov ujížděl po pravé straně a hledal mezi kruhy někoho, komu by mohl poslat puk. Ten někdo se ale neukázal, takže celá domácí akce skončila ještě v pravém rohu.

15:46

Pokračovat se bude vhazováním ve středním pásmu po komerční pauze.

15:36

Dobrá rána od modré čáry v podání Medveděva. Pak ještě měl Marek Čiliak co dělat, aby zabránil následným dorážkám.

14:57

Až nyní Lukáš Klok vyhodil aspoň do středního pásma, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat. Avangard ale diktuje tempo hry a je daleko více v pohodě.

14:09

Hodně dlouho už Omsk pobývá v útočném pásmu, Bratislava zatím nenašla způsob, jak se dostat s kotoučem na polovinu soupeře.

13:30

Semjonov zůstal nehlídaný před Čiliakem. Zkusil puk zamést do sítě bekhendem, ale na poslední chvíli mu někdo zblokoval hůl. Jinak by měl hodně jednoduchou pozici.

12:48

Slovan hraje v plném počtu, první oslabení utkání zvládl. I přesto si ale musí dávat pozor na zadní vrátka, Omsk totiž zůstal na kotouči.

12:11

Michejev pokazil nahrávku skrz střed kluziště na svého spoluhráče. Avangardu zatím chybí lepší zakončení, jinak jeho početní výhoda nevypadá vůbec špatně.

11:25

Ještě stále se Slovanu nepovedlo vyhodit kotouč dál než do středního pásma, Omsk je zatím v přesilovce hodně aktivní.

11:00

A další zajímavé nahození, nyní z hokejky Čudinova. Čiliak si ale našel prostor, kudy na puk viděl. Pak se kotouč odrazil od horní tyče do ochranné sítě.

10:48

První střelu po vhazování Marek Čiliak v pohodě schoval do lapačky.

10:43

Na trestnou lavici je tentokrát odeslán Andrej Meszároš, který v souboji za brankou podrazil soupeře. A tak uvidíme, co během přesilové hry předvede Avangard Omsk.

10:35

Domácí jsou stále důraznější, a tímto důrazem si nyní vybojovali faul.

10:19

Murygin raději podržel puk na brankovišti a přerušil hru. Máme tu první komerční pauzu, hned po ní budeme pokračovat.

09:49

Talbot uháněl skoro sám na Čiliak, naštěstí pro slovenského brankáře se mu ale nepovedlo zakončení v prostoru mezi kruhy.

09:17

Omsk ale nenechává nic náhoda a šlápl na plyn. Marek Čiliak má nyní co dělat, aby stihl zastavovat všechna nahození soupeře od modré čáry.

08:14

Navíc hned po vhazování ve středovém kruhu tu bylo další zajímavé přečíslení Slovanu. Vyrovnávací branka slovenskému klubu očividně vlila krev do žil.

07:39

07:39 Mário LUNTER - 1:1

07:39

V přesilové hře se sice hostující hráči neprosadili, ale při hře v pěti proti pěti už ano. A tohle pro ně může být hodně velká psychická vzpruha, za pár minut stačili vyrovnat. Pěknou přihrávku od pravého mantinelu dostal do jízdy MÁRIO LUNTER, který krásným zakončením do horní poloviny klece zařídil radost Slovanu. Výsledkově tedy začínáme od nuly. Asistence: Matúš Sukel, Patrik Lamper.

06:40

Navíc nechybělo mnoho a Michejev mohl vyrazit kupředu ve vlastním oslabení. Na poslední chvíli jej obrana Slovanu dokázala zastavit.

06:09

Sotva hosté zavezli kotouč do útočného pásma, už jej Omsk zase vyhodil přes všechny čáry pryč. Bratislavě zatím v tomto zápase nic nejde.

05:46

Slovan ale nezačal přesilovku dobře, vyhodil totiž kotouč na zakázané uvolnění.

05:25

Tak pozor, přeci jen je tu trest. Do přesilovky půjde Slovan Bratislava, protože menší dvouminutový trest dostává Kris Versteeg. Jde odsedět trest za zdržování hry při vhazování.

05:24

Rozhodčí se teď radili, zda ještě nebudou vylučovat. Ale vypadá to, že se nakonec bude pokračovat v pěti hráčích na obou stranách barikády.

04:28

Slovan dokázal vytvořit závar pře domácí klecí. Ale nikdo v bílém dresu zavčas nezasáhl kotouč tak, aby se dostal až do sítě.

03:55

Slovan se ale nechce nechat dát a už také střílí. Byl to nejspíš Meszároš, kdo prověřil Muryginovu pozornost z pravého kruhu.

03:16

03:16 Kris VERSTEEG - 1:0

03:16

Tak to bylo hodně rychlé. Netrvalo to ani celé čtyři minuty a Slovan už ztrácí. Šanci Petrova ještě dokázal Marek Čiliak zákrokem betonem zlikvidovat. Když se potom ale od modré čáry napřáhl domácí obránce Franson a vyslal tvrdou ránu, neměl už slovenský gólman šanci. Kotouč totiž ještě těsně před jeho brankovištěm tečoval KRIS VERSTEEG, jenž posílá Avangard do vedení. To je tedy pro Bratislavu hodně špatný začátek. Asistence: Cody Franson, Kirill Petrov.

02:55

Michal Řepík se natahoval ke střele mezi kruhy, někdo mu pak ale zezadu zblokoval hokejku, takže český útočník nestačil ideálně zakončit.

02:44

Lunter spěchal až moc rychle do útočného pásma, provinil se postavením mimo hru.

02:16

Zatím sledujeme spíše takové oťukávání a zkoušení, co která obrana soupeři dovolí.

01:36

Poprvé se do útočného pásma dostávají hosté. Když tam ale Liška zavezl kotouč, nedokázal najít nikoho, komu by mohl posunout kotouč a zakombinovat s ním.

01:15

Tentokrát už dokázal vystřelit Galimov, ale jeho pokus zápěstím šel hodně vedle pravé tyče Čiliakovy branky.

00:57

Hra přerušena, někdo z hráčů Slovanu Bratislava vytěsnil kotouč mimo hrací plochu, následuje tedy nové vhazování.

00:22

Jako první se do akce vrhl Omsk, ale moc dlouho se v útočném pásmu neohřál, hned o kotouč přišel.

00:01

Ještě si poslechneme ruskou a slovenskou hymnu, pak budeme moci začít.
Hokejisté pomalu přijíždí na ledovou plochu, zanedlouho bude moc duel odstartovat.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Začneme zhruba za deset minut.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Avangard Omsk: Murygin (Bobkov) – Pokka, J. Medveděv, Jemelin, Čudinov, Franson, Martynov, Samochvalov – Zernov, Širokov, I. Michejev – Manukjan, Talbot, K. Semjonov – Fisenko, Košelev, A. Galimov – Versteeg, Desharnais, K. Petrov – Zaseda.

HC Slovan Bratislava: Čiliak (Štěpánek) – Gelinas, Sersen, Meszároš, Grman, Klok, Jánošík, Švarný, Bačik, Baranov – Taffe, Virta, Řepík – Liška, Sukel', Červený – Lunter, C. Bailey, Lamper – Chipchura, Rau.

Rozhodčí: Gofman, Ansons – Parikov, Golovljov.
Vítejte u dnešního utkání Kontinentální hokejové ligy. Budeme sledovat duel dvou týmů, které se nachází ve zcela odlišném postavení. Zatímco Avangard Omsk se škrábe k samotnému vrcholu soutěžních tabulek, HC Slovan Bratislava je na tom výsledkově špatně a potřebuje každý bod.
Československá stopa v týmu Omsku

V dres Avangardu Omsk aktuálně nenastupuje žádný český ani slovenský hokejista.
Předchozí vzájemná utkání

Týmy se spolu utkaly dvakrát v minulé sezoně, pokaždé z partie vyšel výrazně lépe Avangard Omsk. Nejprve v září 2017 porazil Slovan 4:1, potom v listopadu stejného roku dokonce 5:1.
AVANGARD OMSK

Ačkoli Omsk nemá k dispozici své vlastní prostředí a musí hrát domácí duely na předměstí Moskvy v Balašicha Areně, zatím to na výkonech mužstva nejde znát. Dokonce vůbec znát. Avangradu náleží druhá příčka ve Východní konferenci a celkově patří mezi tři nejlepší týmy Kontinentální hokejové ligy. Je ale pravda, že poslední dva zápasy mančaftu nevyšly úplně podle představ. Nejprve totiž Omsk padl 2:4 se silným CSKA Moskva, aby pak nezvládl ani bitvu pro Ufě (2:3). Tentokrát proti sobě má papírově slabého soupeře a do mače proti Slovanu Bratislava vstoupí jako favorit. Podaří se Avangardu předpoklady naplnit a přidat po dvou nezdarech vítězství?

Týmové statistiky táhne útočník Ilja Michejev (6+8), dobře si vedou také Sergej Širokov (8+5), Kirill Semjonov (8+2) nebo Maxim Čudinov (4+6).
HC SLOVAN BRATISLAVA

Nejde to, nejde to a nejde to. Slovan Bratislava poslední roky nemůže být spokojený se svými výsledky v KHL. A letošní ročník zatím není výjimkou. Slovenský velkoklub zaujímá v tabulce Západní konference s deseti body poslední místo. V celé soutěži jsou na tom hůře jen tři další týmy. Celek s orlem ve znaku by potřeboval zabrat jako sůl. Čtyři z pěti předchozích duelů prohrál, aspoň do prodloužení dotáhl minulou bitvu s beznadějně posledním Sibirem Novosibirsk (Slovan zvítězil 2:1 po prodloužení). Předtím však padl s Barysem Astana (0:3), Ufou (1:4), Soči (1:4) a Jokeritem Helsinky (3:5). Navíc ani tentokrát nečeká Bratislavu vůbec snadná práce.

Kanadské bodování týmu vede Jeff Taffe (3+10), následovaný Michalem Řepíkem (6+1) a Ericem Gelinasem (2+5).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

2:3

Branky a nahrávky: 4. Versteeg (Franson, K. Petrov), 19. Čudinov – 8. Lunter (Sukel', Lamper), 59. Řepík (C. Bailey, Gelinas), 63. Lamper (Červený)

Rozhodčí: Gofman, Ansons – Parikov, Golovljov

Diváci: 4 301

03:16 OMS 1:0 Versteeg (Franson, K. Petrov)
05:25 OMS 2 Versteeg, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
07:39 SBA 1:1 Lunter (Sukel', Lamper)
10:43 SBA 2 Meszároš, podrážení
16:35 SBA 2 Chipchura, vysoká hůl
18:19 OMS 2:1 Čudinov