Slovenský pohár - Slovnaft cup

Dynamo Malženice – FK Železiarne Podbrezová

1:2

konec (1:0)

10.10.2018, 15:00 • Obecný futbalový štadión Malženice • 5. kolo • Viktor Kalinács sk

Tipsport: 8.67 4.73 1.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Podbrezová dokázala otočiť nepriaznivo sa vyvívajúci duel v Malženiciach. Skóre otvoril v prvom polčase Sekera, po zmene strán v rozpätí 66. a 70. minúty obrátili všetko naruby zásahy Galčíka a Bartoša.

Železiarne tak postupujú do osemfinále, OFK Malženice končia v 4. kole Slovnaft Cupu. Žreb nasledujúcej fázy je na programe zajtra o 10:00. (17:00:04)
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 7:3. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 25:19.

90+5

90+4

Nič nenasvedčuje tomu, že by OFK dokázalo vyrovnať. Hrá sa ďaleko od Drobnjaka, Železiarne navyše s rohovým kopom. Celkovo len štvrtým v dnešnom stretnutí.

90+3

Útok do otvorenej obrany, Planický si pripisuje úspešný zákrok po zakončení hosťujúceho útočníka.

90+2

Dlhé vhadzovanie až do šestnástky, defenzíva Podbrezovej si dala pozor.

90+1

Nevydarená exekúcia priameho kopu, do útoku už trielia Malženice.

90+1

Nadstavujú sa štyri minúty.

90

Priamy kop aj na druhej strane. Nebude to síce pozícia z osi ihriska, no lopta je bližšie k šestnástke.

90

Bol to prvý menovaný, kto chcel priamo ohroziť bránu Drobnjaka, trafil však iba futbalistu Podbrezovej v múre.

89

Pri lopte sa stretli Juhász a Orolín. Kto z týchto striedajúcich hráčov to vezme na seba?

89

Orolín faulovaný približne štyri metre pred šestnástkou. Za tento zákrok vidí žltú kartu Sedláček.

88

Lopta smerujúca na prednú žrď Drobnjakovi problémy nenarobila. Veľa času na vyrovnanie už Malženiciam nezostáva.

87

Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Dávid Leško, prichádza Adrián Kopičár.

86

Budeme svedkami rovnakého typu štandardky aj na druhej strane, pred ňou ale záverečné striedanie zápasu.

85

Galčík získal rohový kop pre hostí, škoda len, že Podbrezová z neho nevyťažila viac.

84

Faul domácich v stredovom kruhu. Voľný kop pre tím hostí.

83

Domáci futbalista sa z ľavého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

82

Štvrtý zásah sa minimálne na túto minútu odkladá, hostia si v útoku pomohli faulom.

81

Desať minút do konca, Železiarne by radi pridali poisťujúci gól.

80

80. Orolín (MLŽ)

80

Aj kusisko smoly na strane Malženíc! Striedajúci Pavol Orolín napriahol z ťažkej pozície, nízkou strelou napriek tomu opečiatkoval ľavú žrď brány Podbrezovej.

78

Kovársky sa odhodlal vyskúšať šťastie spoza veľkého vápna, avšak jeho ďalekonosná rana šla nad bránu Drobnjaka.

77

77. Planický (MLŽ), Viazanko (POD)

77

Mikuš naslepo našiel Viazanka. Skúsený univerzál sa dostal do zakončenia, výborne to ale všetko prečítal Planický. Výbeh z brány, zmenšenie streleckého uhlu a zákrok nohou. Krásne momenty na oboch stranách.

76

Hostia budú zahrávať autové vhadzovanie na polovici súpera. To je skvelá príležitosť k usadeniu sa.

75

Viazanko mohol byť katom Malženíc. Rozhodca sa ale zľutoval nad Kovárskym, keď mu po zákroku na Viazanka neudelil druhú žltú kartu v rozpätí šesťdesiatich sekúnd.

75

Michal Kovársky videl za zbytočné reči, respektíve možno nafilmovanú penaltu žltú kartu! Nuž, tieto rozhodnutia nie sú jednoduché.

74

Vlna nevôle sa teraz zniesla na adresu hlavného rozhodcu po verdikte voči domácemu hráčovi. Fanúšikovia Malženíc sú nespokojní s rozhodnutiami Ladislava Prešinského a hlasite to dávajú najavo.

73

Futbalista hostí bol netrpezlivý, postranný rozhodca odmával ofsajd.

72

Dvadsať minút do konca, Podbrezová za necelých päť minút otočila vývoj stretnutia a všetko má vo svojich rukách.

71

71. Marek Kristián Bartoš - 1:2

71

Podbrezová dala gól!
MAREK KRISTIÁN BARTOŠ posiela perfektný center Leška zo štandardky do brány, hlavička do protipohybu bola naozaj parádna.

69

Striedanie v tíme OFK Malženice: z ihriska odchádza Juraj Sekera, prichádza Martin Hlúch.

68

Presunuli sme sa do druhej polovice druhého polčasu. Malženice nepremieňali ojedinelé šance, zaslúžene tak pykali.

66

66. Roland GALČÍK - 1:1

66

Opäť sa potvrdilo staré-známe. Nedáš, dostaneš. ROLAND GALČÍK bol na konci útoku, keď zvnútra šestnástky prepálil ako Planického, tak i obrancu, ktorý chcel všetko hasiť na bránkovej čiare.

65

65. Kovársky (MLŽ)

65

Vôbec nie zlý nákop Juhásza, po ktorom sa lopta odrazila ku Kovárskemu. Strela spoza pokutového územia pravačkou, guľatý nezmysel len tesne prechádza okolo žrde!

64

Timotej Královič je už tretím potrestaným borcom z Malženíc po zmene strán. Fauly sa tomuto ofenzívnemu hráčovi nakopili, Prešinský mu to spočítal.

63

Marko Drobnjak teraz asi zahral rukami mimo šestnástky, bolo to na hrane! Hlavný rozhodca ale rozpažuje.

61

Orolín sa dotkol lopty ako posledný, výkop od brány pre Podbrezovú. Tá by mala zapnúť, ak sa nechce so Slovnaft Cupom rozlúčiť.

60

Štandardka Malženíc končí v rukaviciach Drobnjaka, hodina zápasu za nami.

60

Striedanie v tíme OFK Malženice: z ihriska odchádza Michal Halmo, prichádza Pavol Orolín.

59

Striedania v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odišli Michal Obročník a Endy Opoku Bernadina, prišli Roland Galčík a Miroslav Viazanko.

57

Balážik si vypýtal faul od Mikuša, hostia budú striedať.

56

Malženickí hráči poslali na zem Bartoša aj Mikuša, ďalšie karty za to ale vidieť nebudeme. Čoskoro sa bude znovu striedať.

55

Turňa s nábehom za bránu, lopta sa ale dostala už mimo ihrisko. Budeme vidieť odkop od svätyne Planického.

54

OFK hlboko zatlačené na vlastnú polovicu, toto nebude ľahké ubrániť.

53

Pred žltou kartou avizovali domáci priaznivci aj ruku hosťujúceho záložníka, Ladislav Prešinský bol však iného názoru.

53

Peter Lančarič vidí po menšom vzplanutí emócii druhú žltú kartu z pohľadu treťoligistu.

50

Kúsok nepozornosti a Balážik sa mohol dostať so šťastím ku strele. Nedeje sa tak, Ladislav Prešinský píska proti domácej bráne.

49

Malženice si začínajú pomáhať veľkým množstvom faulov.

47

Podbrezová jasne ukazuje, že chce vyrovnať. Čaká nás tak ešte zaujímavý druhý polčas.

46

Po zmene strán ďalšie striedania zatiaľ neprichádzajú, okamžite ale vidíme žltú kartu pre domáceho Mateja Reháka.

46

Začal sa druhý polčas.

45+3

Prvý polčas sa skončil.

45+3

Peter Ľubomír Balážik ešte vyhnaný za postrannú čiaru, keď zostal ležať na trávniku v závere tohto dejstva.

45+2

45+2. Královič (MLŽ)

45+2

Královičov pokus z hranice šestnástky len tesne smeruje nad brvno! Čo tomu chýbalo, domáci hráč minul bránu nanajvýš o meter!

45+1

Píska sa ofsajd Malženíc, nadstavujú sa dve minúty.

44

Žltú kartu dostáva Dávid Leško (FK Železiarne Podbrezová).

44

Ako som už spomínal v prvej polovici prvého polčasu, Podbrezovej viazne pomalá rozohrávka zozadu.

43

Nákop spoza rohovej zástavky bol vysoký, Drobnjak ho ukrýva v náručí.

42

Královič ani na trikrát neprekonáva Drobnjaka! Najprv prišiel blok v podaní obrancov, následne zákrok brankára, aby do tretice po jemnom centri pomohla hosťom aj šťastena. Uvidíme roh.

41

Kovársky padol na zem ako podťatý, čas bezí. Faulom sa previnil Turňa.

40

Leško si ale v súboji s Rehákom počínal nedovolene, päť minút do konca prvého dejstva.

39

Po výbornej obrannej práci prechádzajú do útoku hostia.

38

Železiarne so snahou o vymazanie náskoku súpera ešte pred prestávkou. Podarí sa im to?

36

Najprvc sme videli nepresnú štandardku Malženíc, neskôr ofsajd Podbrezovej. Ten je však anulovaný, pred ním totiž došlo k faulu.

34

Striedanie v tíme OFK Malženice: z ihriska odchádza Nikolas Včelka, prichádza Miloš Juhász.

34

Včelka zostáva ležať na zemi v stredovom kruhu, hlavný arbiter prerušil hru.

31

31. Juraj SEKERA - 1:0

31

Malženice dali gól! JURAJ SEKERA sa presadil hlavou po milimetrovom centri Halma, razantná hlavička z malého vápna končí v sieti! Drobnjak márne vystieral ruky, bol bez šance.

31

Škoda nepresného centru Sekeru sprava, najmä keď mal Sekera pred sebou niekoľko metrov priestoru pred sebou. Nákop na Balážika bol prisilný.

30

Fanúšikovia Malženíc si pýtali štandardku pre svoj tím, Ladislav Prešinský ale mlčí.

29

Planický zastúpol Lančariča, domáci brankár je jedným z najlepších hráčov tohto merania síl.

28

Ďalší nedovolený zákrok Podbrezovej na útočnej polovici, nešťastne sa zrazili dvaja domáci borci. Zdá sa ale, že oboaja budú v poriadku.

27

Krajčovičova rozohrávka smerujúca na ľavé krídlo skončila len v aute, vhadzovanie zadarmo pre Železiarne.

26

Faul hostí v strede poľa, Malženice sa môžu vydýchať.

25

Favorit sa tak dostáva konečne do fázy, v ktorej tvorí hru on, Malženice sa stiahli na vlastnú polovicu.

24

24. Bernadina (POD)

24

Čo teraz zahodil Bernadina! Lopta sa dostala po centri z ľavej strany do veľkého vápna, konkrétne na hranicu bieleho bodu. Tam už bol pripravený Bernadina, avšak rana ľavačkou skončila mimo brány!

22

Tak sa aj stalo, Planický musel zakročiť pri koncovke spoza šestnástky.

21

Sledujeme ale minimum šancí, zápas by si zaslúžil viac striel.

19

Mojžiš nemal komu, aj preto smerovala prihrávka len na stopérov.

18

Kovárskeho center na Sekeru, útočník OFK ale osamotený stráca loptu proti presile súpera. Bude sa kopať od brány hostí.

18

18. Planický (MLŽ), Mikuš (POD)

18

Planický preukázal skvelý zákrok nohou po zakončení Mikuša zhruba zo siedmich metrov. Aj vďaka Planickému je stav naďalej bezgólový.

16

Sledujeme viac ako vyrovnaný futbal zo strany Malženíc, treťoligista svojou aktivitou Železiarov určite prekvapil.

14

14. Sekera (MLŽ), Bartoš (POD)

14

Juraj Sekera znovu na hrote útoku! Odchovanec Trnavy teraz neprekonáva Drobnjaka, gólmanovi Podbrezovej pomohol aj stopér Bartoš.

13

Edge nenašiel Bernadinu, v tomto momente sa hrá v strede poľa.

12

Rozohrávka Podbrezovej viazne, lopta sa len s ťažkosťami dostáva z defenzívy.

11

Strelecký pokus spoza šestnástky mieri vedľa. Vykopávať sa bude od domácej brány.

9

Rozohrávka voľného kopu v podaní hostí nakrátko, o niekoľko momentov neskôr sa píska faul aj na druhej strane.

8

Futbalista hosťujúceho celku to s aktivitou prehnal. Rozhodca odpískal útočný faul.

7

Akcia domáceho mužstva po ľavej strane úspech neslávila. Brankár hostí bude odkopávať od svojej svätyne.

5

Štandardka pre Malženice, Balážik nepretlačil Bartoša len kvôli tomu, že si hosťujúci obranca pomohol faulom.

4

Turňa sa už k lopte nedostal, včas zasiahol gólman mužstva z tretej ligy.

3

Prekvapivo ofenzívnejšie Malženice, Podbrezová zatiaľ veľmi nepresná.

2

Na druhej strane sa Mikuš ocitol v postavení mimo hru, Planický sa s rozohrávkou neponáhľa.

1

1. Sekera (MLŽ)

1

Sekera mohol okamžite otvoriť skóre! Kolmica za obranu, útočník Malženíc preloboval Drobnjaka, no s ním aj bránu!

1

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

OFK Malženice: Planický – Rehák, Krajčovič, Lančarič, Kovársky, Včelka, Magdolen, Balážik (C), Halmo, Královič, Sekera
Náhradníci: Juhász, Čmilanský, Hlúch, Orolín, Lulovič, Székely

FK Železiarne Podbrezová: Drobnjak – Turňa, Mikuš, Edge, Leško, Mojžiš, Bernadina, Obročník, Bartoš, Baran (C), Sedláček
Náhradníci: Kuciak – Viazanko, Tereshchenko, Podstavek, Magda, Galčík, Kopičár

Rozhodca: Ladislav Prešinský – Milan Štrbo, Matej Barenčík.
Podbrezová je jasným favoritom, avšak Malženice už dokázali vyradiť druholigovú Petržalku, ktorá hrá o špicu tabuľky, a teda aj o postup do Fortuna ligy. OFK taktiež vyradilo aj Nové Mesto nad Váhom, ktoré ešte na jar hralo zhodne druhú najvyššiu súťaž. Železiarne tak nemôžu nič podceniť, Malženice budú po úspechom z predošlých kôl namlsané.

OFK Malženice

Malženice v tejto sezóne hrajú v tretej lige skupiny Západ, kde im po neúplnom desiatom kole patrí šiesta priečka so ziskom 15 bodov a aktívnym skóre 22:10. Strata na čelo tabuľky, ktoré okupuje rezerva Nitry činí päť bodov, OFK má ale duel k dobru. Obec s niečo vyše tisíc sto obyvateľmi sa tak nemá za čo hanbiť.
FK Železiarne Podbrezová

Podbrezová sa drží vo Fortuna lige na šiestej priečke po jedenástich kolách, bude tak ešte tuho bojovať o miestenku do nadstavbovej časti, kde sa bude hrať o titul. Železiarne majú na konte šestnásť bodov, na siedmu Sereď je náskok len trojbodový. Skóre už také ružové nie je, pomer strelených a inkasovaných gólov vykazuje čísla 13 a 16.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose zo zápasu 4. kola Slovnaft Cupu. V Malženiciach sa koná malý futbalový sviatok, keď do obce v Trnavskom kraji zavíta Podbrezová.

Stretnutie sa začne o 15:00.