3:4

po s.n. (1:2) (1:3, 0:0, 2:0 - 0:0)

15.09.2018, 08:30 • Šen-čen Universiade Sports Centre • Petr Sumbal

Tipsport: 2.25 3.75 2.58 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (11:54:05)
Zápas Calgary proti Bostonu v čínském Šen-čenu je za námi, z vítězství 4:3 na nájezdy se nakonec raduje Boston. A to i přesto, že Calgary bylo většinu utkání aktivnějším týmem a vytvářelo si více šancí. Jenže mu nevyšly dvě minuty v první třetině, během kterých skórovali postupně Frederic, Donato a Moore. V závěru třetiny pak alespoň snížil na 1:3 Monahan. Ve druhé třetině branka nepadla a ve třetí se povedlo Calgary vyrovnat. Zasloužil se o to kapitán Mark Giordano, který překonal dvakrát Háláka, podruhé už ve hře bez brankáře a zároveň dvojnásobné přesilovce. Prodloužení následně nerozhodlo a na nájezdy uspěl Boston, vítězný nájezd si připsal Jake DeBrusk.

Jake DEBRUSK - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Boston Bruins.
Autorem vítězné branky je JAKE DEBRUSK.

4. série 1:2

Jake DeBrusk rozhoduje o vítězství Bostonu! Uspěl střelou pod vyrážečku.

4. série 1:1

Ryan mířil pod vyrážečku Haláka, ale neuspěl.

3. série 1:1

Brad Marchand to vzal jednoduše, vystřelil a překonal Gilliese.

3. série 1:0

Ani Jankowski se neprosadil. Teď musí Boston dát gól.

2. série 1:0

David Pastrňák také neuspěl, takže je stále blíže vítězství Calgary.

Austin Czarnik byl sice blízko, ale kličku nedotáhl do dokonalosti a těsně minul.

1. série 1:0

Ryan Donato jel hodně pomalu, ale pak skoro nic nevymyslel. Gillies ho vychytal.

Matthew Tkachuk předvedl parádní bekhendový blafák a překonal Haláka.

Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi, i když Boston byl po střele Pastrňáka blízko. Trefil ale jen tyč. Takže přijdou na řadu samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:40

Gaudreau byl dlouho na puku v útočném pásmu, ale nakonec se tento šikovný útočník nedostal ke střele.

63:33

Pastrňák mohl být hrdinou, ale jeho rychlou střelu zastavila branková konstrukce!

62:55

Donato mohl rozhodnout, když k němu propadl kotouč. Ale skvěle se dokázal přesunout Gillies.

62:18

Pastrňák pálil z vrcholku levého kruhu, ale trefil jen prvního bránícího hráče před sebou.

61:40

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mikael Backlund– 2 min., sekání).

61:15

Boston nezaložil dobře svou útočnou akci, takže zase hraje v útočném pásmu Calgary.

60:23

Rychle mohl rozhodnout pro Calgary Monahan, ale rychlý postřeh předvedl Halák.

60:01

Šedesát minut hracího času nestačilo na to, aby se rozhodlo o vítězi utkání mezi Calgary a Bostonem, takže se bude prodlužovat. Ve třetí třetině se o to zasloužil hlavně Mark Giordano, který hned dvakrát skóroval.

60:00

59:14

59:14 Mark GIORDANO - 3:3

59:14

Calgary právě vstřelilo branku!
Tak je přeci jen vyrovnáno! Podruhé v utkání se prosazuje kapitán Calgary MARK GIORDANO, který dostal nabito na pravý kruh a z první překonal Haláka. K tomu přispěla i lehká teč hráče Bostonu Millera. Asistence: T. J. Brodie, Johnny Gaudreau.

59:05

Calgary dokázalo vyhrát vhazování a pokračuje ve svém velkém tlaku. Navíc už hraje v šesti bez brankáře.

59:00

Calgary si vzalo oddechový čas.

59:00

Znovu byl Halák na správném místě, aby zastavil pokus Tkachuka z bezprostřední blízkosti.

58:30

Calgary zatím ani v dvojnásobné přesilovce nedokáže překonat Haláka.

57:52

Vyloučení v týmu Boston Bruins (2 min. pro hráčskou lavici)

57:52

Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Backes – 2 min., hrubost).

57:49

Znovu Halák zachránil Boston. Po Tkachukově přihrávce zleva střílel Neal, toho ale už slovenský brankář dnes poněkolikáté vychytal.

57:22

Hra přerušena pro zakázané uvolnění Bostonu Bruins.

57:12

Calgary pokračuje ve své aktivitě, vyrovnat se mu ale zatím nedaří. Znovu se předvedl Jaroslav Halák.

56:47

Gaudreau kličkuje v útočném pásmu, ale zatím nedostal prostor pro střelu.

55:21

55:21 Bennett nedokázal překonat Haláka.

55:21

Calgary se rychle přiřítilo do útočného pásma a po pěkné akci zakončoval zblízka Sam Bennett. Chtěl poslat po krátké kličce puk za Haláka, ale zastavil ho jeho beton.

54:43

Zblízka střílel Ryan, ale jeho pokus byl nepřesný.

54:26

Boston v plném počtu.

54:14

Předávky puku hráčů Calgary nebyly tak přesné, aby mohl někdo z hráčů Flames vystřelit.

53:20

Jaroslav Halák už má svou výstroj v pořádku, takže se vrací do branky Bruins.

53:19

Z pravého kruhu vypálil zápěstím Matthew Tkachuk a Rask předvedl pohotový zákrok lapačkou.

52:51

Boston se zatím brání dobře, dostal puk až za branku Flames.

52:26

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., vysoká hůl).

52:23

Pastrňák s Marchandem se dostali do přečíslení, ale český útočník už nedokázal svého kanadského spoluhráče najít přesný pasem.

51:32

51:25

Calgary zatím kombinuje, ale je to bez střelby.

50:22

Gaudreau nahrál na modrou Giordanovi, jeho nebezpečnou ránu dokázal výborným zákrokem zastavit Tuukka Rask.

49:57

Bostonu se povedlo vyhodit kotouč z obranného pásma.

49:32

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Martin Bakoš – 2 min., hákování).

49:23

Pálil nakonec z levé strany David Backes, ale jeho rána skončila jen na výstroji Gilliese.

49:15

Pastrňák nahrával před branku, ale Donatovi se nepovedlo vystřelit.

48:56

Znovu se hráči Flames osvobodili, tohle oslabení zatím zvládají dobře.

48:42

Bostonu se kombinace nepovedla, Calgary vyhodilo kotouč.

48:18

Gillies si připisuje důležitý zákrok ve dvojnásobném oslabení, poradil si se střelou McAvoye.

47:29

Halák měl problémy s bruslí, takže ho střídá v brance Bostonu Ruukka Rask.

47:29

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Travis Hamonic – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

47:23

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Garnet Hathaway – 2 min., vysoká hůl).

47:17

Před brankou Haláka se strhla poměrně velká mela. Puk pak dokonce skončil i v brance Bostonu, ale to už byla hra přerušená.

46:46

Monahan chtěl v dobré šanci ještě hledat Neala, ale na toho už přihrávka neprošla.

46:32

46:06

Z levého kruhu tvrdě vystřelil Ryan, Halák se ovšem stihl přesunout a udržel Bruins ve vedení.

45:09

Boston vyhrál vhazování v obranném pásmu a pak dostal kotouč do střední třetiny.

44:32

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Studnicka – 2 min., vražení na hrazení).

43:58

Halák měl zakrytý výhled, ale i tak nepustil za svá záda střelu Johnnyho Gaudreaua.

43:06

Branka za Halákem je posunutá, hra je tím pádem zastavena.

42:50

Na druhé straně střílel Martin Bakoš, ale k asistenci branku nepřidal.

42:15

Znovu pálil na Haláka Mark Giordano, tentokrát ale v tomto souboji uspěl slovenský gólman.

41:10

41:10 Tyčka znovu zachránila Haláka po střele Czarnika.

41:10

Už mohlo být vyrovnáno! Ale Halák měl tentokrát štěstí, zachránila ho horní tyč po Czarnikově střele.

40:21

40:21 Mark GIORDANO - 2:3

40:21

Třetí třetina ještě bude dramatická, Calgary už prohrává jen o gól! Druhou asistenci v tomto zápase si připisuje Lindholm, který našel Gaudreaua. Ten předložil kotouč doleva na střelu MARKU GIORDANOVI, jenž přesnou střelou k tyči překonal Haláka.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 10:42.
Druhá třetina je za námi, gól v ní žádný nepadl, takže Boston stále vyhrává nad Calgary v přípravném utkání NHL 3:1. Bruins v první třetině poslali do vedení Frederic, Donato a Moore a pak v poslední sekundě snížil na Monahan. Ve druhé třetině bylo znovu Calgary hodně aktivní, vytvořilo si několik zajímavých šancí, ale všechny zlikvidoval Jaroslav Halák v brance Bostonu. Jednou měl i trochu štěstí, když po střele Lindholma a jeho zákroku zasáhl puk břevno.

40:00

39:48

Poslední sekundy se odehrávají v útočném pásmu Calgary, ale zatím se Flames nedostali do střelecké pozice.

39:09

Po zakázaném uvolnění Bostonu se bude vhazovat před brankářem Halákem.

38:18

A znovu byl Jaroslav Halák v akci a znovu byl úspěšný.

38:03

Johnny Gaudreau se zatím dnes střelecky neprosadil, i když to zkouší docela často. Tentokrát mířil jen doprostřed branky, takže žádný problém pro Haláka.

37:05

Další útok Calgary se valil na Haláka a ten znovu odolal. Kotouč na něj poslal Neal a Slovák v brance Bostonu vyrazil puk pravým betonem.

36:43

Kvůli signalizovanému ofsajdu museli hokejisté Bruins opustit útočnou třetinu.

36:26

A mladý brankář Calgary poté zvládl úspěšně i menší závar před svou brankou, kotouč za sebe nepustil.

36:18

Z pravé strany se dostal ke střele David Backes, Gillies vytáhl pohotový zákrok.

36:02

Peter Cehlárik neudržel proti přesile kotouč v útočném pásmu.

35:07

35:07 Lindholmova střela se po Halákově zákroku otřela o tyč.

35:07

Calgary ujíždělo do protiútoku dvou na jednoho, ale další skvělý zákrok předvedl Halák. Gaudreau nestřílel, ale nahrál na Lindholma. Posila Calgary z Caroliny ale Haláka nepřekonala. Po jeho zásahu lapačkou kotouč trefil břevno.

34:44

McAvoy hezky hledal od modré čáry přihrávkou Marchanda. Ten pak zblízka zakončoval, ale Gillies mu do cesty postavil svůj beton. Pak se za jeho zády posunula branka.

34:03

Tkachuk dlouho držel kotouč za brankou, ale nikomu ho nepředal a pak o něj přišel.

33:14

Před Haláka dojel volný puk a slovenský brankář ho raději přikryl pod svou rukavici. Vhazovat se bude po jeho pravici.

32:42

Po střele Calgary z levého kruhu byl kotouč sražen do ochranné sítě.

32:08

Hathaway se nejlépe zorientoval mezi kruhy a rychle vypálil. Jenže puku se opět postavil do cesty skvěle chytající Jaro Halák.

31:48

Kotouč už byl za modrou čárou ve středním pásmu, takže je to ofsajd Bostonu.

31:13

Po Studnickově přihrávce pálil z levého kruhu Brad Marchand. Jeho ránu dokázal Gillies zlikvidovat, kotouč pak přikryl lapačkou.

30:58

Hra přerušena poté, co kotouč zmizel z hrací plochy.

30:30

James Neal vyvezl kotouč z obranného pásma, ale pak Calgary kvůli nepřesnosti ztratilo puk.

29:30

Czarnik zpoza branky našel mezi kruhy Frolíka, jenže ten jen promáchl a puk nezasáhl. Na druhý pokus už vystřelil, ale puk na Haláka neprošel.

28:52

Kotouč skončil na střídačce Boston Bruins. Vhazovat se bude v útočném pásmu Bostonu.

27:47

Pastrňák si najížděl za obranu, ale malý kousek mu chyběl k tomu, aby dosáhl na dlouhou přihrávku. Kdyby se mu to povedlo, jel by sám na branku.

27:08

A další úspěšný zákrok brankáře Calgary. Hned po vhazování pálil od modré čáry Miller.

26:50

Gillies se předvedl povedeným zákrokem, zastavil ránu, kterou na něj vyslal Nordström.

26:31

Tentokrát je hra přerušena, protože kotouč opustil hrací plochu. Vylučovat se nebude.

25:37

Boston nepředvedl přesnou rozehrávku, ta skončila zakázaným uvolněním.

24:23

Hra je přerušena, protože je branka za Jaroslavem Halákem posunutá.

23:40

Boston dlouze zakládal svou útočnou akci, ale nakonec se vůbec do útočného pásma nedostal.

22:40

Michael Frolík se připomněl střelou na branku. Zkoušel to z levé strany z úhlu, ale Haláka nepřekvapil.

22:23

22:23 Halák si poradil se střelou Ryana.

22:23

Ryan si před Halákem stihl zpracovat puk a pak chtěl kotouč propasírovat mezi Halákovými betony. To se mu nepovedlo.

21:43

Tkachuk sám pro sebe chtěl nahodit kotouč do útočného pásma, tam u něj ale byl dřív David Pastrňák.

21:12

Po zakázaném uvolnění se hra přesune před branku Bostonu.

20:29

James Neal se dostal do šance, ale ani tentokrát nepřekonal skvěle chytajícího Jaro Haláka.

20:01

Další třetina začne přibližně v 9:45.
První třetina prvního přípravného utkání NHL je za námi, Boston vede v čínském Šen-čenu nad Bostonem 3:1. Dlouho se hrálo bez branek a o něco aktivnější bylo Calgary, které navíc mělo k dispozici dvě přesilovky, které ovšem nevyužilo. A tak jako první udeřil Boston, a to rovnou třikrát. Postupně se prosadili Frederic, Donato a Moore. Calgary skóre korigovalo až v poslední sekundě utkání, kdy skóroval v přesilové hře Monahan

20:00

19:59

19:59 Sean MONAHAN - 1:3

19:59

Calgary na třetí pokus využívá přesilovou hru a desetinu sekundy před koncem první třetiny snižuje na 1:3. Zpoza branky našel Tkachuk SEANA MONAHANA a ten se trefil přesně do levého horního růžku Halákovy branky. Asistence: Matthew Tkachuk, Elias Lindholm.

19:40

Boston ujížděl do brejku, ale skvělou práci předvedl Gillies.

19:25

Giordano nejprve naznačil střelu, trochu si popojel a až pak vypálil. Znovu ale nepřekonal Haláka.

19:01

Calgary se nepřesnou přihrávkou samo vyhnalo z útočného pásma.

18:29

Vyloučení v týmu Boston Bruins (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

17:41

Calgary sice prohrává 0:3, ale střelecky je i dál velice aktivní. Tentokrát pálil nová letní posila z Vegas James Neal. Ale i jeho dokázal Halák vychytat.

17:06

A další velká šance Bostonu. Gillies tentokrát obstál, dokázal vychytat ránu Millera z levé strany.

15:37

15:37 MOORE - 0:3

15:37

Bruins právě vstřelili branku!
Gólová smršť v podání Bostonu pokračuje! Už druhou asistenci si připisuje Cehlárik, který našel na levém kruhu úplně volného JOHNA MOOREA, jenž ranou z první propálil Gilliese. Asistence: Peter Cehlárik, Ryan Donato.

15:01

15:01 Ryan DONATO - 0:2

15:01

Další přečíslení dvou na jednoho a další gól Bostonu! Tentokrát to Bruins sehráli trochu jinak. RYAN DONATO nepřihrával na spoluhráče, ale vypálil a trefil se nechytatelně do horní části branky. Asistence: Jakob Forsbacka-Karlsson.

13:42

13:42 Trent FREDERIC - 0:1

13:42

Boston získal na útočné modré čáře kotouč a poté šel do přečíslení dvou na jednoho. To sehrál dokonale, Bakoš nahrál na levou stranu na volného TRENTA FREDERICA, který propálil Gilliese mezi betony. Asistence: Martin Bakoš, Peter Cehlárik.

13:13

Bakoš vjel do útočného pásma a měl před sebou jen jednoho obránce Calgary. Přes něj však nedokázal zakončit.

12:36

Pastrňák čekal vepředu na přihrávku do útočného pásma, ale z hokejky Donata na něj přišel nepřesný puk.

11:56

Calgary se nepovedlo založení útoku, je to zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Gilliesem.

11:25

Bostonu se povedlo vyhodit puk a stihne vyměnit síly na ledě.

11:02

A Halák si poradil i z další ranou, kterou tečoval Tkachuk.

10:50

Ryan pálil z jízdy z pravého kruhu. Výborný zákrok předvedl Jaro Halák.

10:17

Boston vytlačil hru do středního pásma a pak se mu podařilo vyhodit puk až za branku Flames.

09:52

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Cehlárik – 2 min., hákování).

09:20

09:20 Halák vychytal lapačkou Gaudreaua.

09:20

Gaudreau se přes tři hráče Bostonu dostal k hezké střele zápěstím. Puk ale skončil jen v lapačce Haláka.

09:08

Czarnik se snažil uvolnit ke střele. Povedla se mu hezká stahovačka, ale pak už prostor na zakončení nedostal.

08:12

Z pravé strany ale ještě vypálil David Pastrňák. Gilliese ale nepřekonal.

08:04

Brad Marchand se snažil proháčkovat mezi třemi hráči Calgary, ale ke střele se mu nakonec dostat nepovedlo.

07:14

Grzelcyk zavezl kotouč do útočného pásma a pak vypálil z úhlu Frederic. Gillies byl pozorný a jeho pokus pokryl.

06:38

Z levé strany střílel nepříjemně Sam Bennett, ale trefil pouze boční síť Halákovy branky. Ten poté kotouč přikryl pod svou lapačku.

05:39

Marchand si počkal, až mu najede na levé straně Peter Cehlárik. Střelu tohoto slovenského útočníka dokázal Gillies vyrazit.

05:09

Po rychlé kombinaci Calgary měl zakončovat Tkachuk, ale puk na něj nakonec neprošel.

04:45

Boston se zatím brání dobře. Nedovolil Calgary žádnou střelu na bránu a vyhodil puk.

03:34

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brandon Carlo – 2 min.).

02:58

Střela Calgary od modré čáry nemohla Haláka překvapit.

02:07

Poprvé musel zasahovat také Gillies. V obranném pásmu využil chyby Kulaka DeBrusk a namířil si to osamoceně na brankáře. Ten ale jeho ránu vychytal.

01:37

Calgary je na začátku utkání aktivnějším týmem, do třetice vychytal střelu Tkachuka z levé strany.

01:24

Znovu musel Halák zasahovat, nepříjemnou střelu z levé strany zastavil svým betonem.

00:54

Tak teď už má Halák první zákrok utkání za sebou, vypálil na něj Giordano.

00:44

Calgary podniklo prvotní útočnou akci, ale Jaroslav Halák nemusel zasahovat.

00:01

Úvodní oficiality jsou již za námi a už se chystá úvodní buly tohoto přípravného utkání v čínském Šen-čenu.
Hráči se postavili na modré čáry a pokračuje slavnostní úvod utkání.
Začátek zápasu už se blíží, hráči už naskakují na ledovou plochu.

Calgary Flames: Gillies – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Kulak, Stone – Gaudreau, Monahan, Lindholm – Tkachuk, Backlund, Neal – Frolík, Ryan, Czarnik – Bennett, Jankowski, Hathaway

Boston Bruins: Halák (Rask) – Moore, McAvoy, Grzelcyk, Miller, Zbořil, Carlo – Marchand, Studnicka, Pastrňák – DeBrusk, Karlsson , Donato – Cehlárik, Frederic, Backes – Nordström, Wagner, Bakoš.
Boston Bruins

Boston by měl v letošní sezóně patřit mezi nejsilnější celky Východní konference. Základním cílem pro Boston je postup do play-off, tím hlavním je ale rovnou zisk Stanley Cupu. K naplnění tohoto cíle budou stejně jako loni pomáhat také dva čeští útočníci David Pastrňák a David Krejčí. V obraně pak bude znovu působit kapitán týmu, Slovák Zdeno Chára. V loňské sezóně Boston skončil na druhém místě Východní konference a poté v play-off postoupil v sedmizápasové sérii přes Toronto, následně ale v semifinále konference Bruins nestačili 1:4 na zápasy na Tampu Bay.
Calgary Flames

Calgary je velice ambiciózním týmem NHL, který se sice v loňské sezóně nepodíval do play-off, ale o to raději by se bojů o Stanley Cup zúčastnil v právě nadcházející sezóně. V minulé sezóně započal ročník v dresu Flames také Jaromír Jágr, ale kvůli zdravotních problémům ji nakonec nedokončil. Flames zakončili základní část na pátém a nepostupovém místě Pacifické divize. Na čtvrté Los Angeles jim scházelo čtrnáct bodů.
Zdravím a vítám všechny příznivce toho nejlepšího světového hokeje u sledování on-line přenosu přípravného utkání NHL mezi týmy Calgary Flames a Boston Bruins. Zápas se odehraje na Šen-čen Universiade Sports Centre v Číně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:30.

3:4

Branky a nahrávky: 20. Monahan (Tkachuk, Lindholm), 41. Giordano (Lindholm, Gaudreau), 60. Giordano (Brodie, Gaudreau) – 14. Frederic (Bakoš, Cehlárik), 16. Donato (Forsbacka-Karlsson), 16. Moore (Cehlárik, Donato), rozh. náj. DeBrusk