DHL Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Slavia Praha

3:2

po s.n. (3:2) (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

14.09.2018, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Skupina A • Naďa Krásná (@NadiaKrasna), Jakub Mahr

Konec zápasu. (20:15:29)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.
PETR ROZHON proměnil po dlouhé sérii nájezdů ten poslední a rozhodl tak dnešní utkání.

Otakar ŠIK neproměňuje.

Po rychlém přesouvání puku ze strany na stranu překonala Slavia zásluhou VŠETEČKY poprvé Bednáře.

1. série 0:0

Brož zkoušel podsunout puk mezi Bednářovy betony, neúspěšně.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:42

Jiskra kroužil s pukem před brankou, gól ale nevstřelil.

63:41

Havrda kličkoval karlovarskou obranou, před brankářem domácích byl však zastaven.

62:42

Ptáček aktivně útočil a dostal se i k zakončení, trefil ale Veckovo rameno.

61:13

Slavia je při hře 3 na 3 aktivnější a drží si útočnou třetinu.

60:36

Brož vystřelil z úhlu, Bednář vyrazil ramenem.

60:01

60:00

59:59

Praze se ještě před koncem podařilo dostat do útočného pásma, branku však již nestihnou.

58:50

Slavia hraje o čas, Karlovy Vary se však stále snaží tlačit do brány.

57:26

Menší potyčka vznikla před slávistickým gólmanem po velké karlovarské šanci, energetikům se nelíbil styl bránění, rozhodčí však vše viděli čistě.

55:46

Berčík pálil zblízka, Vecka vyrazil.

54:27

Obrovský nátlak na druhé straně ledové plochy, energetici chtějí odpovědět na druhou branku Slavie a střílí tak vždy když je to možné, proto také možná zatím neúspěšně.

53:28

Slavia právě vstřelila branku!
Máme znovu vyrovnáno! Po kombinaci v útočném pásmu přijal přihrávku do Bednářova protipohybu ROBIN VŠETEČKA a přesně zakončil do odkryté části brány. Asistence: Jaroslav Brož.

52:24

Další početní výhoda pro Slavii, hned po začátku se ale podařilo karlovarským hráčům vyhodit kotouč do bezpečí.

52:10

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Adam Křemen – 2 min., nedovolené bránění).

50:33

Křenek poslal puk na Bednáře z úhlu a otočky, kotouč ale skončil mimo brankoviště.

48:55

Hosté si drží pásmo i po naskočení pátého domácího hráče a stále se snaží dostat puk za zelenobílého brankáře.

47:50

Slavia to zkouší v útočném pásmu, Bednáře ale zatím nepřekonala.

46:50

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (David Novotný – 2 min., nedovolené bránění).

46:42

Kižlin to zkoušel od modré zprava, branku domácích ale minul.

45:28

Slavii se nedaří projít přes střední pásmo a bojuje tak s domácí Energií v rozmezí obranného a středního.

44:16

Nepovedená rozehrávka je odpískána jako zakázané uvolnění, vhazovat se bude u Bednáře.

43:19

42:45

Domácí se ujali kotouče a kombinují v útočné třetině, zatím ale neúspěšně.

41:19

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Michal Steinocher – 2 min., držení).

41:18

Jiskra vyjel s kotoučem zpoza brány a poslal puk na Vecku, poté se před pražským gólmlanem strhla dorážecí bitva, neúspěšná.

40:41

Oba týmy nastoupili do poslední třetiny energicky a bojují o pásma.

40:01

Druhá třetina přinesla branku oběma mužstvům. V 31. minutě se po několika dorážkách prosadil Petrák, po čtyřech minutách na něj navázal Šik po dlouhé kombinaci svým gólem z levého kruhu. Poslední třetina začne v 19:26.

40:00

39:36

Energetici kombinují v útočném pásmu, zatím ale bez větších šancí.

38:21

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Michal Steinocher – 2 min., sekání).

37:16

Prošek nahodil kotouč zpoza pravého kruhu, slávistická obrana jej však tečovala mimo brankoviště.

36:10

Novák pálil od modré, jeho střela ale skončila na brusli jednoho z pražských obránců.

34:50

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energie konečně zabrala v přesilovce a podařilo se jí vstřelit druhou branku. Po dlouhé kombinaci nakonec z levého kruhu vyslal puk Otakar Šik a překonal tak zmateného Vecka. Asistence: Daniil Petrov, Filip Bernáth.

33:25

Po vhazování na začátku přesilovky Slavia vyhazuje.

33:04

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jakub Zderadička – 2 min., sekání).

32:55

Bureš dostal přihrávku zpoza Bednářovi klece, zakončoval však mimo.

31:53

Díky teči za modrou čarou se dlouhé nahození domácích nepíská jako icing a Energie se přemisťuje do útočné třetiny.

30:06

A máme vyrovnáno! Slavii se podařilo nahodit kotouč na Bednáře a následně po několika dorážkách dostal puk za karlovarského brankáře MARTINU PETRÁKOVI. Asistence: Jakub Janča, Tomáš Duda.

29:45

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Petr Kořán – 2 min., držení).

28:27

Jiskra objel pražskou bránu a nahrával před ležícího Vecka, spoluhráči ale přihrávku nestihli a puk si bere Slavia.

27:43

Karlovarští se snaží udržet útočnou třetinu vlastním tělem a bojují ze všech sil.

26:01

Vlček dostal kotouč na hůl a plánoval střelu, po napřažení se ale puk ještě posunul a z šance nebylo nic.

25:04

Brož nahrával Havrdovi, ten ale přihrávku nezpracoval a hra míří na druhou stranu.

24:05

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Filip Novák – 2 min., vysoká hůl).

23:01

Rozhon se dostal do úniku a zkoušel blafákem přelstít slávistického brankáře, Vecka ale vyrazil betonem.

22:18

Vlček za jízdy pálil z mezikruží, Bednář ale přesně zasáhl a hra pokračuje.

21:51

Slavia se dostává z nátlaku ve vlastím pásmu vyhozením, ne však na dlouho.

20:30

Bernáth s kotoučem obkroužil Veckovu klec, bohužel pro domácí se nedostal ke střele.

20:01

Ač v první třetině byla dominantnější Slavia, branku se podařilo vstřelit domácí Energii. V 14. minutě po dlouhém průjezdu Novotného z obranného pásma až do útočného dostal odražený puk za Veckova záda Martin Berčík. Druhá perioda začne v 18:42.

20:00

19:57

Ani jedno z mužstev ze středního pásma asi už nic nevymyslí.

18:56

Obě mužstva se snaží vytvořit na kloudnou kombinaci, zatím však vždy se zásahem soupeře.

17:50

Maydl se pokoušel ve středním pásmu zachytit dlouhou slávistickou přihrávku, neúspěšně a červenobílá se hrne dopředu.

16:52

Šance na druhé straně, Křenek po přihrávce napálil kotouč z mezikruží, letící pryž ale zneškodnil Bednář svou lapačkou.

15:50

Energetici znovu kombinují v útočném pásmu.

14:59

U mantinelu v pražském pásmu se nyní hlouček hráčů obou mužstev pošťuchuje o puk, rozhodčí čekají na rozehru.

13:19

Parádní únik a kličkování předvedl karlovarský David Novotný, tomu se podařilo s kotoučem dostat z vlastního pásma až před Vecku, odražený puk následně dostal za záda brankáře Slavie MARTIN BERČÍK. Asistence: David Novotný, Petr Rozhon.

11:44

Další tentokrát Steinocherova střela zpoza kruhu skončila na Bednářově betonu, karlovarský gólman následně kotouč přikryl lapačkou.

11:04

Holého pokus od modré zastavila bránící karlovarská hokejka, puk však stále zůstává v obranném pásmu domácích.

10:28

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Daniil Petrov – 2 min., sekání).

09:41

Pražští hráči tlačí na domácí obranu, které se nedaří opustit vlastní třetinu.

08:05

Jiskra po nahození dorážel puk za Vecku, ten ale doražení v rozkleku zabránil.

07:36

Hraje se ze strany na stranu a ani jednomu z celků se nedaří hru ustálit.

06:31

Hasil se s pukem dostal až před Bednáře a zkoušel zakončit blafákem, Bednář ale nezaváhal a tento pokus vykryl.

05:37

Slavii se podařilo podruhé během chvíle vyhodit a zajišťují si tak bezpečí do konče karlovarské přesilovky.

04:34

Energetici si zdatně drží pásmo a kombinují před Veckou.

03:48

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Daniel Vecka – 2 min., podrážení). Trest odpyká Jakub Janča.

03:09

Vlček za pohybu poslal kotouč od mantinelu, Bednář na situaci ale viděl a rovnou rozehrál.

02:34

Slavia vybojovala puk ve vlastím pásmu a míří s ním za modrou čáru.

02:01

Po několik neúspěšných pokusech svých spoluhráčů se dostal ke střele Maydl, jeho střela však skončila na Veckově betonu.

01:25

Šik v rychlosti mířil do útočné třetiny, k zakončení se ale nedostal.

00:04

Po úvodním buly si kotouč bojovně odvezla Energie do útočného pásma a kombinuje.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Kašpar) – Bernáth, Klejna, Kořán, Ptáček, Tureček, Novák – Maydl, Novotný, Berčík, Prošek, Rozhon, Halberštát, Jiskra, Petrov, Křehlík, Holub, Šik, Křemen

HC Slavia Praha: Vecka (Málek) – Duda, Bureš, Zderadička, Macek, Steinocher, Holý – Brož, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Kižlin, Labuzík, Janča, Martinec, Petrák

Rozhodčí: Šindel – Brejcha, Pešek.
HC Slavia Praha Slavia má po dvou duelech stejnou bilanci jedné výhry ze dvou zápasů. Vítězství si odvezla pražská juniorka z Kladna, kde vyhrála 4:3 po samostatných nájezdech.
HC Energie Karlovy Vary Karlovarská Energie zatím v ostré sezoně vyhrála jeden zápas ze dvou. Poslední utkání v Chomutově bylo i tím prvním vítězným, zelenobílým se podařilo nad Piráty zvítězit 3:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:2

Branky a nahrávky: 14. Berčík (Novotný, Rozhon), 35. Šik (Petrov, Bernáth), rozh. náj. Rozhon – 31. Petrák (Janča, Duda), 54. Všetečka (Brož)